Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

11 minutes ago, mmajstor said:

 

Od kad je Subotica u Francuskoj? 

Ja zivim izmedju Subotice i Francuske. Momentalno sam u Francuskoj. Piaso sam na covid temi da sam stigao preko Zeneve 21. Februara, i sav sretan jer ne treba nikakva covid pass, niti test niti potvda o vakcinaciji za ulazak u Francusku.

Link to comment
Share on other sites

Da probamo da se vratimo na temu. Danas kao da nije bilo velikih pokreta, doduše nisam baš detaljno ni pratio kao za vikend, moguće da je zbog pregovora. Videćemo jel A Sad nešto navatao. Bilo je borbi pa evo umesto izveštaja malo video klipova :

 

Nažalost izgleda da su Rusi krenuli sa kasetnim bombama po gradovima ovo je iz Harkova :

 

https://t.me/boris_rozhin/24844

 

 

Mislim da je neko već stavio video o ovome iz blizine ali ovde se bolje vidi koliki je obim ovog napada bio. Ne znam šta je bila meta.

____________________

 

 

 

I za kraj komična slika iz Berdjanska :

 

 

Ukrajinci protestvovali ispred zgrade gde su se smestile Ruske trupe. Verovatno im je naređeno da se povuku da bi se smirilo stanovništvo.

________________

 

Rusi po ko zna koji put tvrde da je Marijupolj konačno okružen, a izašao je još jedan snimak iz Barjaktara koji uništava rusku PVO no pošto ni jedno ni drugo nije baš pouzdano danas bez tih klipova.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sve je moguce,otkud ja znam,ali imaju bas puno zrtava a ovi dobijaju sve vise oruzja. Bespilotne letlice Barjaktar ih bije po usima i snadbevanje im je lose svako zavrsi u zasedi. Moguce je sve, neam ja pojma o tome :))

 

Juce oborena dva Barjaktara, ne znam koliko ih je preostalo ali imali su ih sest na raspolaganju. Stvarno su se Rusi osramotili sto uz pojedine jedinice nije isao trupni PVO (Pancir, Tunguska), a na nekim snimcima Bukovi lagano kruziraju nebranjeni kroz naselja. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mrd said:

Šta ti sad ovo znači?

Kako je onda K. Srbija? I ono je prodato za velike pare.

P. S.

Opet troll, A?

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

znači da ako si prodao u mirnodopskom vremenu onda prihvati komšiju novog a to sto mešaš babe i zabe je podlost. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Klotzen said:

 

Pa rečeno je da je to loš primer demokratije pa mi se učinilo da se misli da je drugima zabranjeno da prave partije. Mnogi ljudi nemaju pojma da SAD imaju više partija i onda to ističu kao da je to nešto slično kao komunizam samo se umesto jedne menjaju dve stranke. Recimo Libertarian Party je na prošlim izborima u Vajomingu dobila jedan mandat u lokalnoj skupštini. Pobediše demokrate. Da ne nabrajam dalje ....

 

Evo kako glasi prva definicija koju mozes da nadjes na internetu:

 

Quote

A two-party system is a political party system in which two major political parties consistently dominate the political landscape.

 

E sad, ne znam stvarno da li negde postoji sistem koji dozvoljava postojanje samo dve partije. Samo, ovo je manje - vise isto - formalno mozes da mislis drugacije od R i D, sustinski se nista ne pitas i nikad neko van dve partije nece biti izabran na nekoj bitnoj poziciji.

 

Takodje, dodao bih nesto sto se tice Chamberlain i njegove politike - poredenje sa tim periodom ni u tom pogledu nije ispravno. Nisu USA, EU i Rusija odlucile da potpisu sporazum i dodelili Krim Rusiji, naprotiv niko Rusiji ne priznaje aneksiju Krima. Kod Cehoslovacke je princip bio "u nas, bez nas (o nama, bez nas)" tako da su tadasnje zapadne sile bile mnogo vise spremne da popustaju Hitleru nego sto Putinu. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Juce oborena dva Barjaktara, ne znam koliko ih je preostalo ali imali su ih sest na raspolaganju. Stvarno su se Rusi osramotili sto uz pojedine jedinice nije isao trupni PVO (Pancir, Tunguska), a na nekim snimcima Bukovi lagano kruziraju nebranjeni kroz naselja. 

 

Ide pancir sa trupama. Ima jedna slika jednog što se zaglavio. Ukrajinci se hvalili da su ga uništili ali ipak se samo zaglavio pa ga ostavili negde pored puta. Teško je detektovati bespilotne to je problem. jednom kada ga detektuju lako ga je oboriti jer on nema nikakvu odbranu. Nebitno je koliko ih Rusi obaraju, verujem da im Turci šalju nove non stop jer oni su sa Ukrajinom u odličnim odnosima. Samo nisu ludi da se hvale time. S tim u vezi danas je nešto bilo da Turci hoće da zatvore svoje moreuze. Navodno su proglasili ovo u Ukrajini za RAT a u tom slučaju imaju pravo. Ima li vesti o tome ?

 

@goldberg

 

Vrati se na osnovi Ruski zahtev. NATO da se obaveže da Ukraina neće nikad ući u NATO i da se povuku iz država koje nisu bile članice NATO-a 1997. godine. To ti je pandam minhenskom sporazumu. Da je zapad pristao na to bili bi pljunuti Čembrleni.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

 

Ide pancir sa trupama. Ima jedna slika jednog što se zaglavio. Ukrajinci se hvalili da su ga uništili ali ipak se samo zaglavio pa ga ostavili negde pored puta. Teško je detektovati bespilotne to je problem. jednom kada ga detektuju lako ga je oboriti jer on nema nikakvu odbranu. Nebitno je koliko ih Rusi obaraju, verujem da im Turci šalju nove non stop jer oni su sa Ukrajinom u odličnim odnosima. Samo nisu ludi da se hvale time. S tim u vezi danas je nešto bilo da Turci hoće da zatvore svoje moreuze. Navodno su proglasili ovo u Ukrajini za RAT a u tom slučaju imaju pravo. Ima li vesti o tome ?

 

.

 

Sto bi proglasavali za rat...to samo znaci da su Bosfor I  Dardaneli zatvoreni za vojne brodove, sve po starom medunarodnom dogovoru...I Ukrajina i Rusija mogu da vrate svoje brodove ...

 

edit...Inace da, Turska redovno snabdeva novim kolicinama dronova ..linija Kaizeri- Rzesov je prilicno aktivna na flightradaru...

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

@attolini

 

Zato što samo u slučaju rata imaju pravo da zatvaraju B i D. Putin je ovo lukavo proglasio za intervenciju i prilično insistira na tome da pored njih ni zemlje koje su im bliske ovo ne zovu ratom. Sad pogledah i rekao je da namerava to da uradi ali da li će videćemo. To je bitno jer Turska odlučuje šta je "ratni brod" . Recimo mogu da stopiraju brod koji snadbeva trupe u Siriji i tome slično.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Klotzen said:

 

@goldberg

 

Vrati se na osnovi Ruski zahtev. NATO da se obaveže da Ukraina neće nikad ući u NATO i da se povuku iz država koje nisu bile članice NATO-a 1997. godine. To ti je pandam minhenskom sporazumu. Da je zapad pristao na to bili bi pljunuti Čembrleni.

 

 

Mislim da to nisu iste stvari.

 

Minhenski sporazum je naveden kao slican primer u proslosti u odnosu na aneksiju Krima.

 

Ovo "nikad u NATO" je isto kao kad USA kaze da vladu CG ili Srbije moraju da cine ti i ti, a ne ovi drugi - kao sto se zapad pita za sve kod nas, Rusi pokusavaju da se pitaju za sve kod Ukrajine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na temu gasa dva šaljiva komentara koja u stvari opisuju suštinu te priče :

 

1. Najveći zavisnik od ruskog gasa je Rusija

2. Putin se odlučio da zapadu zapreti nuklearkama pre nego prekidom snadbevanjem gasa

 

Ove dve šale savršeno opisuju ko će biti najveći gubitnik u tom scenariju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klotzen said:

Zato što samo u slučaju rata imaju pravo da zatvaraju B i D

 

Mislim da nemaju ...

Imaju pravo da zatvore ukoliko su strana u sukobu (što je i logično) ...

Ukoliko procene da potencijalno mogu postati žrtve sukoba u koji nisu trenutno umešane,ali za tako nešto im treba odobrenje nekog tela UN ...

Ne drži me za reč,davno sam o tome nešto čitao...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

1. Ko su Putinovi Jevreji? Posle onog govora i ako se pokaže da je stvarno prihvatio nacionalizam od pre 2 veka možda se može uporediti sa blagim Staljinom.

 

2. SSSR je bio samostalan igrač, Rusija je posle ovog kineska pudlica.

 

1. Pokusaj ponovo... napisao sam da nije kao Hitler ali i da je na putu da to postane...  u zavisnosti kako se rat u ukrajini bude razvijao

 

2. Kako i zbog cega ce Rusija postati ruska pudlica? Kina je zavisna od ruskog gasa, a ne obrnuto

Link to comment
Share on other sites

Iako možda sport i politiku ne treba mešati (mada se pobede u sportu često zloupotrebljavaju u političke/nacionalne svrhe), možda bi za nas bilo bolje da i ruske reprezentativne i ruske klupske timove isključe iz svih takmičenja, kako ne bismo došli u situaciju da Rujkani kod nas igraju kao domaćini i naša publika, navijujaći za Ruse vatrenije nego što bi i Rusi sami, pokaže pravo lice ove zemlje, odnosno pošto to svi već znaju, da još jednu sramotnu potvrdu. "Koreografija" Zvezdinih navijača juče je to više nego jasno pokazala, kako god oni mislili da su likom iz Maratonaca zamaskirali stvar. A i Njoković bolje da se negde skloni i ne daje intervjue da nas ne bi izblamirao bedničkim izbegavanjem odgovora kao na pitanje o Mladiću svojevremeno. Ništa novo, ništa nepoznato, ali ne moramo da baš stalno dajemo potvrde da ovde caruju rusofili. A ukoliko budemo domaći teren za ruske timove, gledaće se itekako na to. Kao što je jedan na jedan sigurno da će Njokovića pitati na datu temu. Novinari jedva čekaju priliku.

 

BTW, svaka čast Kaliniću što je pred meč sa Fenerom zajedno sa Panterkom i ostalim sudijama držao list sa porukom protiv rata.

Edited by Akiro
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Akiro said:

Iako možda sport i politiku ne treba mešati (mada se pobede u sportu često zloupotrebljavaju u političke/nacionalne svrhe), možda bi za nas bilo bolje da i ruske reprezentacije i ruske timove isključe iz svih takmičenja, kako ne bismo došli u situaciju da Rujkani kod nas igraju kao domaćini i naša publika, navijujaći za Ruse vatrenije nego što bi i Rusi sami, pokaže pravo lice ove zemlje, odnosno pošto to svi već znaju, da još jednu sramotnu potvrdu. "Koreografija" Zvezdinih navijača juče je to više nego jasno pokazala, kako god oni mislili da su likom iz Maratonaca zamaskirali stvar. A i Njoković bolje da se negde skloni i ne daje intervjue da nas ne bi izblamirao bedničkim izbegavanjem odgovora kao na pitanje o Mladiću svojevremeno. Ništa novo, ništa nepoznato, ali ne moramo da baš stalno dajemo potvrde da ovde caruju rusofili. A ukoliko budemo domaći teren za ruske timove, gledaće se itekako na to. Kao što je jedan na jedan sigurno da će Njokovića pitati na datu temu. Novinari jedva čekaju priliku.

Ma, njima i odgovara da nas vide sto gore jer i onako vecina mrzi zapad. Jbga, tako je kako je, promeniti se nece. Stavise verujem da mozemo samo gluplji da budemo, kakva ce im tek deca biti..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deez nuts. said:

Neki ruski zarobljenici kazu da su ih zvali na vojne vezbe i da su ih odjednom bacili u rat. Pretili su da ko nece da ide u rat da je izdajica zemlje. Gurali ih u prve redove kao topovsko meso.

Fucked up shit.

E vala ovi likovi koji se zaposle u vojsci (koja god da je u pitanju) pa se onda iščuđavaju otkud ih na ratištu i kako to da moraju tamo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Akiro said:

"Koreografija" Zvezdinih navijača juče je to više nego jasno pokazala, kako god oni mislili da su likom iz Maratonaca zamaskirali stvar. 

 

Došlo mi da povratim kad sam video. Pazi, baš sad žuto-plava noć i mesec, mada moram im odati priznanje za kreativnost. 

 

A žvalavi umesto da ćuti, ako već neće da osudi, vrišti u odbranu svoje šipkaške bratije. 

 

Grozno na više nivoa. 

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Da probamo da se vratimo na temu. Danas kao da nije bilo velikih pokreta, doduše nisam baš detaljno ni pratio kao za vikend, moguće da je zbog pregovora. Videćemo jel A Sad nešto navatao. Bilo je borbi pa evo umesto izveštaja malo video klipova :

 

Nažalost izgleda da su Rusi krenuli sa kasetnim bombama po gradovima ovo je iz Harkova :

 

https://t.me/boris_rozhin/24844

 

 

Mislim da je neko već stavio video o ovome iz blizine ali ovde se bolje vidi koliki je obim ovog napada bio. Ne znam šta je bila meta.

____________________

 

 

 

I za kraj komična slika iz Berdjanska :

 

 

Ukrajinci protestvovali ispred zgrade gde su se smestile Ruske trupe. Verovatno im je naređeno da se povuku da bi se smirilo stanovništvo.

________________

 

Rusi po ko zna koji put tvrde da je Marijupolj konačno okružen, a izašao je još jedan snimak iz Barjaktara koji uništava rusku PVO no pošto ni jedno ni drugo nije baš pouzdano danas bez tih klipova.

Ovi Ukrajinci očito ne znaju da su oslobođeni od Nacizma

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...