Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Tomiprunet said:


Nema ga kod nas na severu.
Svako ko vrsi invaziju na neku teritoriju a da nije njegova cini ratni zlocin. Bila to invazija od Rusije ili USA ili Kine, pa i srbije

Npr Irak, Libija, Avganistan...

 

51 minutes ago, Baby said:

 

Mislim globalno. 

 

Zapad je pretio Rusiji, sada Ukrajini daju moralnu podrsku i blokiraju Rusima racune. Ok, ali kako ce se placati gas? Nema para, nema gasa. Na udaru i Nemacka najvise. 

Da se zapad umesa, eto treci svetski, da se ne umesa, cemu onda uopste petljanje od starta. Onda ostaje da gledamo unistenje Ukrajine do temelja sa oslabljenom ekonomskom politikom Evrope i pobedom ovog manijaka od metar i zilet. Plus ukrajinske izbeglice koje ce se nastaniti gde drugde nego u Evropu. 

Kina cuti. 

 

Ja ne vidim povoljno resenje ovog svega. 

I Italija, 50 % je Ruski gas.

 

Kina ne cuti, podrzava Rusiju:

https://rs.n1info.com/svet/msp-kine-napad-na-ukrajinu-nije-invazija-vec-vojna-operacija/

 

Verovatno ce Rusija podrzati Kinu oko Tajvana, posle ce Nato magarci da ricu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Brt ima li kod tebe ista za sta nisu krivi Anglosaksonci? Fascinantno doista. 
Ja opet ponavljam, komentarisem spoljnu politiku tih zemalja. Znas kako, kada se igra partija saha, ponekad jedan igrac zrtvuje pesaka da bi u narednim potezima profitirao uzzimanjem neke jace figure. To je meni ok u sahu, ali u real life-u nije. Ok ti si ljubitelj takve spoljne politike, ja nisam. Ja posmatram Ukrajinu kroz prizmu obicnih ljudi i njihovih interesa, ne posmatram Ukrajinu kroz prizmu Zelenskog i politicara koje ceka vila u Londonu kada sidju sa vlasti. Ja sam doziveo sve sto dozivljava obican covek u Ukrajini i osudjujem ovakvo ponasanje onih koji su ih iskoristili kao "pesaka".
Svaka cast Francuskoj i narocito Nemackoj sa Merkel. Oni su se u Minsku istinski zalozili da se kriza okonca, relativno bezbolno za Ukrajinu. Ta platforma je isto bila nepovoljna za Ukrajinu da se ne lazemo, ali je mogla da posluzi kao dobra platforma za dalje pregovore.
To sto je Ukrainsku elitu bolela patka za svoj narod iako su savrseno znali da za suseda imaju zemlju sa diktatorom na celu koji moze zapoceti rat u nekom trenutku, ja priznajem da ssm pogresio jer ssm verovao da to nece uraditi, je direktno povezano sa tim sto ukrainski politicki vrh nije slusao sta mu govore Francuzi i Nemci vec Britanci i SAD. Da su slusali obe prve realizovali bi to sto su potpisali i izbili budali povod za napad.
Ti vec drugi put poprilicno banalizujes i uproscavas ono sto govorim. U jednoj recenici me oznacis kao mrzitelja Anglosaksonaca i to je to. Ja ti vise necu odgovarati na te tvoje jednorecenijske postove, ja nemam problem da pricam sa bilo kim ma koliko suprotne stavove imao, u tome je lepota foruma, ali ne vidim svrhu da ti odgovaram kada me citiras sa jednom recenicom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Helmet said:

Ja opet ponavljam, komentarisem spoljnu politiku tih zemalja. Znas kako, kada se igra partija saha, ponekad jedan igrac zrtvuje pesaka da bi u narednim potezima profitirao uzzimanjem neke jace figure. To je meni ok u sahu, ali u real life-u nije. Ok ti si ljubitelj takve spoljne politike, ja nisam. Ja posmatram Ukrajinu kroz prizmu obicnih ljudi i njihovih interesa, ne posmatram Ukrajinu kroz prizmu Zelenskog i politicara koje ceka vila u Londonu kada sidju sa vlasti. Ja sam doziveo sve sto dozivljava obican covek u Ukrajini i osudjujem ovakvo ponasanje onih koji su ih iskoristili kao "pesaka".
Svaka cast Francuskoj i narocito Nemackoj sa Merkel. Oni su se u Minsku istinski zalozili da se kriza okonca, relativno bezbolno za Ukrajinu. Ta platforma je isto bila nepovoljna za Ukrajinu da se ne lazemo, ali je mogla da posluzi kao dobra platforma za dalje pregovore.
To sto je Ukrainsku elitu bolela patka za svoj narod iako su savrseno znali da za suseda imaju zemlju sa diktatorom na celu koji moze zapoceti rat u nekom trenutku, ja priznajem da ssm pogresio jer ssm verovao da to nece uraditi, je direktno povezano sa tim sto ukrainski politicki vrh nije slusao sta mu govore Francuzi i Nemci vec Britanci i SAD. Da su slusali obe prve realizovali bi to sto su potpisali i izbili budali povod za napad.
Ti vec drugi put poprilicno banalizujes i uproscavas ono sto govorim. U jednoj recenici me oznacis kao mrzitelja Anglosaksonaca i to je to. Ja ti vise necu odgovarati na te tvoje jednorecenijske postove, ja nemam problem da pricam sa bilo kim ma koliko suprotne stavove imao, u tome je lepota foruma, ali ne vidim svrhu da ti odgovaram kada me citiras sa jednom recenicom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

De me ono podsjeti kome je najveca frka oko ruskog gasa od ovih najjacih zemalja EU i ko se doveo u situaciju da je jako ovisan o ruskom gasu? Britanija, Amerika i Francuska sigurno ne. Zbog te ovisnosti ovi se i jesu toliko razbahatili, a usput se uljuljali da ce ih Amerika stitit kad neko jaci zaprijeti. Evo vidimo koliko su i Nijemci i Francuzi ranjivi bez Anglosaksonaca. 

 

Ne vidim ni ja potrebu da repliciras, neki dan sam se uvjerio da onaj ban nije bio zbog nenamjerne greske. 

Link to comment
Share on other sites

Rusija će dezintegrisati Ukrajinu kao vojnu pretnju, Nemačka će povući obustavu radova na Severnom toku 2 jer je projekat 49 odsto u vlasništvu zapadnih kompanija kojima ne pada na pamet da potrošenih 11 milijardi evra tretiraju kao nešto što su bacli u vodu, a sankcije će se okončati kada postanu passe.

 

Energetsku krizu iskoristiće mešetari, bogati će nekako postati još bogatiji, a ceh će, kao i uvek, platiti belosvetska sirotinja.

 

Jedino se radujem mentalnoj gimnastici kojoj ćemo prisustvovati svaki put kad neki zapadni zvaničnik pokuša da opravda bombardovanje Srbije i ospori pravo na samoopredeljenje nekome u Ukrajini, pošto je isto to pravo favorizovao na KiM kako bi opravdao vojno angažovanje na Balkanu i raketiranje vojnih i civilnih ciljeva 1999. godine.

 

Što, naknadnom pameću, dovodi do činjenice da ipak nisu budale oni koji, u ime članica EU, nisu priznali nezavisno Kosovo, bojeći se toga kao opasnog presedana dok i u njihovim državama bukte separatističke tendencije.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

De me ono podsjeti kome je najveca frka oko ruskog gasa od ovih najjacih zemalja EU i ko se doveo u situaciju da je jako ovisan o ruskom gasu? Britanija, Amerika i Francuska sigurno ne. Zbog te ovisnosti ovi se i jesu toliko razbahatili, a usput se uljuljali da ce ih Amerika stitit kad neko jaci zaprijeti. Evo vidimo koliko su i Nijemci i Francuzi ranjivi bez Anglosaksonaca. 

 

Ne vidim ni ja potrebu da repliciras, neki dan sam se uvjerio da onaj ban nije bio zbog nenamjerne greske. 

 

Zavisni su bili i 2008 pa Putin nije imao muda da ide do kraja u Gruziji iako je mogao znatno lakse nego ovde.

 

Sta se onda promenilo?

 

Pa gasovod ka Kini. Da gas tece juznim tokom i severnim tokom 2 ne bi Rusi imali interesa da grade prilicno nepovoljan gasovod ka Kini.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Molim vas da ne fludiujete ovo sa poredjenjima oko NATO bombardovanja prvo jer nikakve veze sa situacijom nema a drugo posle 20 godina vase objasnjenje te situacije nece naprasno postati istina objasnjenjem buducih dogadjaja. 
Kako nema? Govnar koristi isti metod, silu, da jedan pobunjeni deo suverene države odvoji od nje. S tim što je izveo kopnenu invaziju na celu državu, za razliku od nato 1999. i hoće celu zemlju od 44 miliona stanovnika da drži u okupaciji. Pri tom kaže kako je pokrenuo akciju u donbasu? Pa jel kijev u donbasu? Ili Belorusija, odakle je takođe ušla njegova horda?

Za komentatore odvade: ako podržavate rusku akciju, sutra odmah potpišite priznavanje nezavisnost Kim. Nema ovo/ono. To vam je to.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, shonke said:

Kako nema? Govnar koristi isti metod, silu, da jedan pobunjeni deo suverene države odvoji od nje. S tim što je izveo kopnenu invaziju na celu državu, za razliku od nato 1999. i hoće celu zemlju od 44 miliona stanovnika da drži u okupaciji. Pri tom kaže kako je pokrenuo akciju u donbasu? Pa jel kijev u donbasu? Ili Belorusija, odakle je takođe ušla njegova horda?

Za komentatore odvade: ako podržavate rusku akciju, sutra odmah potpišite priznavanje nezavisnost Kim. Nema ovo/ono. To vam je to.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Bas tako, ne moze biti 2022 okej a 1999 uzas. Doduse ja cak ovo ne bih ni poredio sa 1999 jer tu jeste bilo krvavog sukoba pre 1999 a Milosevica je bolelo dupe da pregovara sa umerenim Albancima, ovo je vise Irak 2003. 

 

Jer Irak 2003 i pored zlog Sadama nije nikog ugrozavao pogotovo ne Ameriku, ko sto ni 2022 Ukrajina nikako nije ugrozavala Rusiju. Pri tome u oba slucaja se koristi laz za povod.

 

4 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Zasto?

 

.

 

 

 

Cena gasa, natezali su se bas dugo oko iste da bi na kraju bili prinudjeni da prihvate kinesku cenu, Gazprom je planirao da se siri a u Evropi nije moglo pa ko veli ajde ka Kini nije isplativo ko Evropa ali opet bolje ista nego nista, sad sa skokom cene gasa naravno da je taj gasovod zlata vredan ali tad niko nije ocekivao ovakav skok.

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

 

Bas tako, ne moze biti 2022 okej a 1999 uzas. Doduse ja cak ovo ne bih ni poredio sa 1999 jer tu jeste bilo krvavog sukoba pre 1999 a Milosevica je bolelo dupe da pregovara sa umerenim Albancima, ovo je vise Irak 2003. 

 

Jer Irak 2003 i pored zlog Sadama nije nikog ugrozavao pogotovo ne Ameriku, ko sto ni 2022 Ukrajina nikako nije ugrozavala Rusiju. Pri tome u oba slucaja se koristi laz za povod.

 

 

Cena gasa, natezali su se bas dugo oko iste da bi na kraju bili prinudjeni da prihvate kinesku cenu, Gazprom je planirao da se siri a u Evropi nije moglo pa ko veli ajde ka Kini nije isplativo ko Evropa ali opet bolje ista nego nista, sad sa skokom cene gasa naravno da je taj gasovod zlata vredan ali tad niko nije ocekivao ovakav skok.

 

.

 

Gasovod ka Kini ne koristi iste izvore kao gas za Evropu, cista diversifikacija...Da, kinezi su veoma tezak pregovarac, ali ti pravci bi trebalo da postanu isplativi..

 

.

Link to comment
Share on other sites

Jasno je da je i 1999. godine i danas odvratno to što neko koristi poziciju jačeg kako bi maltretirao onog što je slabiji.

 

Ali, za razliku od nas koji smo to osetili na svojoj koži i na svom primeru shvatili iskonsko zlo, članice NATO pakta i njihovi sateliti tvrde da je odvratno to što Putin čini Ukrajini, a da je baš super bilo onda kad su oni ubijali Srbe bez mandata UN i protiv načela međunarodnog prava.

 

Pa da li je bilo super?

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Videcemo koliko je Rusija u stanju da izdrzi aftermath ovog sukoba jer posledica ce biti. Ukoliko zapad bude dosledan, gledace da ih sto vise osakate nekim sankcijama i kao krajnji cilj dovedu Jeljcina 2.0 na vlast. Ukoliko Putin izadje iz ovoga citav shvatice slicno kao sto je (izgleda) shvatio iz ukoba u Siriji: moze da radi manje vise sta zeli. A onda on postaje stvarno pretnja za Evropu i rizik od nekog veceg sukoba u narednih +/- 10 godina postaje realna. 

Ja licno se nadam da se to nece desiti, ali hej, isto sam mislio i za ovaj sukob.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

De me ono podsjeti kome je najveca frka oko ruskog gasa od ovih najjacih zemalja EU i ko se doveo u situaciju da je jako ovisan o ruskom gasu? Britanija, Amerika i Francuska sigurno ne. Zbog te ovisnosti ovi se i jesu toliko razbahatili, a usput se uljuljali da ce ih Amerika stitit kad neko jaci zaprijeti. Evo vidimo koliko su i Nijemci i Francuzi ranjivi bez Anglosaksonaca. 

 

Ne vidim ni ja potrebu da repliciras, neki dan sam se uvjerio da onaj ban nije bio zbog nenamjerne greske. 

 

Hahaha, kakav ban covece sta lupas? Kakve veze ima neki ban na sasvim razlicitoj temi od ove sa ovom krizom? [emoji23]

 

Ja sam mislio da si ti umereniji lik, ali mi se takodje cini da sam se i tu zajebao, kada te covek malo isprovocira onda kazes zaista sta mislis. Ja sam i posle tog bana rekao jasno i glasno moderatoru koji me je banovao da mislim to sto sam rekao, e sada nacin na koji moderator posmatra neki post zsvisi i od njegovih politickih stavova, nece na nesto isto gledati[mention=118]Kronostime[/mention] i[mention=3]Eddard[/mention], nasumicno sam odabrao kronosa da se ogradim, znaci da ti je argument sam po sebi besmislen jer moderatori nisu 100% neutralni niti znaci da su u pravu zato sto su moderatori.

 

Ako nisi u stanju da sa nekim ko ima malo razlicite stavove normalno komuniciras, onda nemoj da se blamiras bzv, preskoci jbg...

 

E da, samo jos da odg za ovu energetsku nezavisnost SAD, varam ki se ja ili su oni nezavisni zato sto vade gas iz uljnih skriljaca [emoji23]? Znaci nezavisni su zato sto imaju taj gas iz sopstvene proizvodnje, sram da bude Nemce zato sto nemaju svoj gas [emoji1]. A Francuzi imaju alternativu u ponekad jako zajebanim nuklearkama...

Ti ozbiljno briljiras, bolje ti je stani na vreme...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helmet said:


 

 


Hahaha, kakav ban covece sta lupas? Kakve veze ima neki ban na sasvim razlicitoj temi od ove sa ovom krizom? emoji23.png

Ja sam mislio da si ti umereniji lik, ali mi se takodje cini da sam se i tu zajebao, kada te covek malo isprovocira onda kazes zaista sta mislis. Ja sam i posle tog bana rekao jasno i glasno moderatoru koji me je banovao da mislim to sto sam rekao, e sada nacin na koji moderator posmatra neki post zsvisi i od njegovih politickih stavova, nece na nesto isto gledati@Kronostime i@Eddard, nasumicno sam odabrao kronosa da se ogradim, znaci da ti je argument sam po sebi besmislen jer moderatori nisu 100% neutralni niti znaci da su u pravu zato sto su moderatori.

Ako nisi u stanju da sa nekim ko ima malo razlicite stavove normalno komuniciras, onda nemoj da se blamiras bzv, preskoci jbg...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

 

Nisi ti mene majstore isprovocirao, mnogo vise je potrebno da me se isprovocira. 

 

Ovo za umjerenost ne vrijedi ni komentarisati. Jadno jos jednom. 

Link to comment
Share on other sites

Rusija u istoriji nije ni jedan jedini put zavrnula slavinu za gas, od čega benefite ima ponajviše Nemačka, čija proizvodnja u mnogome zavisi od ruskog gasa. Naročito otkad su ugasili nuklearke, pa im je i snadbevanje električnom energijom još više oslonjeno na gas.

 

I sad se na to nadovezuje logično pitanje: jel može neko da zamisli Nemačku koja uvodi restrikcioni režim snadbevanja električnom energijom i jel može neko da zamisli da čitavi tamošnji gradovi budu u mraku? Ne može, naravno.

 

Zato Putin i sme da radi to što radi, znajući da će packe biti kozmetičke, a da korumpirani i nejedinstveni sitem EU, plus SAD koje su se ustremile na Kinu kao na najvećeg protivnika, nemaju snagu da ga zaustave.  

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, shonke said:

Vojsci rf samo jedan čovek je naredio da upadne u UA. Nema nikog drugog.
 

Sve ostalo je zamagljivanje jednostavne činjenice. Šta je bilo 2014. pre ili kasnije ostaće zapisano da je Rusija sledila jednog čoveka u ovoj avanturi.
I da potpis Putina na dokumentu ne vredi apsolutno ništa

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...