Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Mozda si pomesao sa mostom kod Nove Kahovke, taj je moguce prekinut na jednom mestu, kruze satelitski snimci. Antonov je tesko ostecen, ne verujem ni da se koristi. Ono sto Ukrajinci gadjaju pored mosta je nagomilana ruska oprema koja ceka prebacivanje barzama preko reka. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako su Visokopilja i Arhangelske oslobođeni to su već solidna dostignuća. Proverih Visokopilju pošto ima bolnicu i vidim da je u pitanju malo vece selo od 4k stanovnika. Svaka cast ako takva mesta imaju bolnice u UKR.

 

No i to je sve nepotvrđeno, rusi tvrde da ukrajinci drze samo pola Visokopilje ali ni oni ne nude video da dokažu to. Ukrajinci su objavili sliku sa krova bolnice koja je u južnom delu sela tako da mi ruska priča ne pije vodu. Ako je Arhanhelske u rukama ukrajinaca onda su se sigurno povukli iz tog sektora jer nemaju vise vezu sa Visokopiljom.

Link to comment
Share on other sites

Prateći ovo oko Hersona propustili smo da je prošle nedelje okupirana Kodema 10km južno od Bahmuta. Dakle Rusi tu pokušavaju da izađu južno od grada jer je ta reka, inače mala, prilično široka u samom gradu. Pretpostavljam da žele da napreduju paralelno i sa jedne i sa druge strane reke kada počnu borbe u samom gradu.

 

Takođe vidim da je liveuamap kod Udija ofarbao jedno parče i severni deo sela Udi tako da su priče od pre 15-tak dana ipak bile tačne. Videćemo da li se tim pravcem planira veća operacija pošto taj pravac nema ni jedan put koji ga povezuje sa Rusijom. Za sada to može da funkcioniše preko atarskih puteva ali za mesec dana kada se to sve pretvori u blato ....

 

Što se tiče mosta u Antonivki ova slika kruži danas :

 

Fb3wK74XgAIc8uy?format=jpg&name=medium

 

I dalje se tu ne vidi da je uništen ali deluje da tu više ni obični auti ne mogu prolaziti.

Link to comment
Share on other sites

Dosli moji iz Nemacke, kukaju vec na cene. Imam utisak da bi dal  Poljsku samo da im se cene vrate od pre rata(korone) ljudi su generalno stoka. Samo da je meni ok, a sta je drugima zabole me patka, kad ja dodjem na red onda pomagajte drugovi. 

 

Cak i onaj nemacki novinar poco da place sad kad se situacja menja na ternu. Dok se gubilo,tu je bio..pazite izjavu mojih..kazu, zeleni u nemackoj su najvece krvopije..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Dosli moji iz Nemacke, kukaju vec na cene. Imam utisak da bi dal  Poljsku samo da im se cene vrate od pre rata(korone) ljudi su generalno stoka. Samo da je meni ok, a sta je drugima zabole me patka, kad ja dodjem na red onda pomagajte drugovi. 

 

Cak i onaj nemacki novinar poco da place sad kad se situacja menja na ternu. Dok se gubilo,tu je bio..pazite izjavu mojih..kazu, zeleni u nemackoj su najvece krvopije..

Ljudi su po prirodi sebični, uvek bili i biće. Svako gleda druge, ali sebe pre svih, znaš onu da je Bog prvo sebi stvorio bradu.

Cenim ga da si mlad, da nemaš decu i živiš sa roditeljima i ovo ne kažem kao uvredu, prepoznajem sebe mladog u tebi. Nekada sam bio u fazonu jadni oni, a sada sam u fazonu jadan ja, i sebičan sam koliko god to moja savest može da podnese, život me naučio. Prvo mesto moja deca, drugo mesto žena i ja, treće mesto roditelji i brat >>>>>> ostali. Karikiram malo, ali shvataš poentu.

Konkretno, što se Ukrajine tiče, Evropa polako ide ka fazi "svakog čuda dva dana dosta", daj da završavamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...