Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Nema logike da zapad sada uvodi sankcije na gas kada nema alternativu. Vodili su se pregovori sa proizvođačima i verovatno je dogovoreno da grade nove pogone. Problem kod gasa je što je to dosta sporiji proces nego kod nafte i za to će po meni trebati bar 3 godine, mada vidim da se Šolc junačio da će već sledeće godine prestati da uvoze od Rusa. Videćemo, znam da tu proizvođači traže višedecenijske ugovore jer to nije tako jeftino za gradnju kao kod naftnih bušotina a proizvođači ne žele da ulože u nešto pa da se Evropa sledeće godine predomisli i ponovo uvozi od Rusa. Dakle EU treba da odigra odlučno i ubedi proizvođače da će na duže da kupuju njihov gas ako hoće da se ovi posvete tom poslu.

 

Nafta može da se zameni do kraja godine i to se već radi. Problem je što će ta zamena dići cenu nafte pa je možda bolje i to usporiti na dve godine. Za sada polako smanjuju uvoz nafte što je dobro jer u slučaju da dogovore sankcije biće manji skok cene. Kina i Indija kupuju viškove od Rusa zato što znaju da kada nastupi totalna blokada Rusije od strane Zapada moraće i oni da biraju stranu. Kina će verovatno da stopira poslovanje sa Rusijom sa kompanijama koje trguju na zapadu a nastaviće sa onima kojima sankcije zapada neće škoditi preterano. Indija će prekinuti uvoz iz Rusije baš kao što je to uradila i iz Irana iako nije uvela sankcije Iranu.

 

Inače čitam da su ruski tankovi sa gasom skoro puni jer Evropa uvozi manje gasa. Kada se ti tankovi napune moraće da gase deo proizvodnje a ponovo pokretanje toga je prilično zeznut slučaj sada kada nemaju pristup rezervnim delovima. Pogotovo ako ne budu radili duži period.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Klotzen said:

Inače čitam da su ruski tankovi sa gasom skoro puni jer Evropa uvozi manje gasa. Kada se ti tankovi napune moraće da gase deo proizvodnje a ponovo pokretanje toga je prilično zeznut slučaj sada kada nemaju pristup rezervnim delovima. Pogotovo ako ne budu radili duži period.

 

 

 

 

Sto bi gasili proizvodnju? Puna skladista? Pa mogu da sagorevaju gas npr to je resenje staro koliko i eksplatacija nafte i gasa. Ameri to rade na mnogim fracking busotinima gde nije isplativo da se gas koristi (nema infrastrukture za eksplataciju istog).

 

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

A da li ste sigurni da je taj sa naci tetovazama uopste iz Ukrajine? Cim se pojavi neko sa naci tetovazama odma po mrezama ide da je iz Ukrajine, Azova... 

 

Tetovaze koje taj lik ima se odnose na beloruske/ruske SS odrede, a ne na SS Galiciju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posle dve decenije šrederovske agende, po kojoj je Evropa mnogo konkurentnija u globalnoj ekonomskoj trci kada je striktno povezana sa najeftinijim energentima na tržištu, a to su ruski, veoma je teško izaći iz tog kola maltene preko noći.

 

Tako je dosad važeći evropski ekonomski model zamišljen, dizajniran, izgrađen i razvijen na osnovu jeftine premise ruskih energenata i zato svaka EU nomenklatura nije uspevala da pronađe realnu energetsku strategiju koja ne zavisi isključivo od sposobnosti Rusije kao izvoznika energenata u formi, maltene, od vrata do vrata.

 

I zahvaljujući čudnom spletu okolnosti, od trenutka napada na Ukrajinu činjenica je da Rusija zarađuje sve veće količine novca od prodaje nafte, čak i po sniženim cenama, zemljama poput Kine, Indije pa čak i Grčke u sistemu STS (ship to ship).

 

A to je upravo ono što je predvidela američka ministarka finansija kada je rekla da će zbog energetske krize i najavljenih sankcija na naftu i gas, Rusiji zapravo biti omogućeno da, usled povećanja cena, prodaje manje nafte, ali da zarađuje daleko više novca nego do tada.

 

U tom svetlu je potez Brisela potpuno jasan, a izjava VDL groteskno netačna bez obzira da li se secira na kocke ili na kriške.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, A sad said:

A da li ste sigurni da je taj sa naci tetovazama uopste iz Ukrajine? Cim se pojavi neko sa naci tetovazama odma po mrezama ide da je iz Ukrajine, Azova... 

 

Tetovaze koje taj lik ima se odnose na beloruske/ruske SS odrede, a ne na SS Galiciju. 

 

Evo, Google reverse picture search je standardno uradio posao.

 

Dakle, slika je iz 2016, jeste Belorus, ali kažu da je ratovao u Azovu pre toga.

 

 

Izvor je Sputnjik: https://sputnik.by/20160419/1021885830.html

 

Sad me živo zanima da li je @Amigo znao da je slika ultrabajata i namerno to prećutao ili nije znao jer tamo gde se napaja ruskom propagandom, a gde je to našao, to nisu spomenuli.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Ma Rusija ima nacistickih parola mali milion od samog predsednika, Rogozina, onog iz Vagnera. Jbna tetovaza govori, ali reci mnogo vise pa i pozicija.

 

Leputanja oko ovih tetovaza su prevelika,kad bi dosao rat u Srbiju, na regrutovanju bi se gledale tetovaze i ko je koje ideologije, ne ne bi. Slali bi ih na front.

 

Niko ih ne bi poslao jer to zeli vec sto prosto mora....nema tu Ukrajina sta da bira, bori se protiv jedne od jacih sila ciji je predsednik rekao da Ukrajinci ne postoje!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Posle dve decenije šrederovske agende, po kojoj je Evropa mnogo konkurentnija u globalnoj ekonomskoj trci kada je striktno povezana sa najeftinijim energentima na tržištu, a to su ruski, veoma je teško izaći iz tog kola maltene preko noći.

 

Tako je dosad važeći evropski ekonomski model zamišljen, dizajniran, izgrađen i razvijen na osnovu jeftine premise ruskih energenata i zato svaka EU nomenklatura nije uspevala da pronađe realnu energetsku strategiju koja ne zavisi isključivo od sposobnosti Rusije kao izvoznika energenata u formi, maltene, od vrata do vrata.

 

I zahvaljujući čudnom spletu okolnosti, od trenutka napada na Ukrajinu činjenica je da Rusija zarađuje sve veće količine novca od prodaje nafte, čak i po sniženim cenama, zemljama poput Kine, Indije pa čak i Grčke u sistemu STS (ship to ship).

 

A to je upravo ono što je predvidela američka ministarka finansija kada je rekla da će zbog energetske krize i najavljenih sankcija na naftu i gas, Rusiji zapravo biti omogućeno da, usled povećanja cena, prodaje manje nafte, ali da zarađuje daleko više novca nego do tada.

 

U tom svetlu je potez Brisela potpuno jasan, a izjava VDL groteskno netačna bez obzira da li se secira na kocke ili na kriške.

 

 

 

Izjava je, blago rečeno, level vrtić. Ne znam ko može to da proguta a da ima više od 12 godina, ali jbg, mora se smisliti nekakvo opravdanje. Pošto se stvari događaju prebrzo i nema vremena za fine-tuning, onda dobijamo i ovakve bisere.

 

Btw, Makron i Šolc ne posustaju: danas iznapušavaju Putina, sutra ga zovu da pričaju sa njim par sati, i tako 3 puta nedeljno.

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2022 at 9:00 PM, Dragan said:

Relativno lako je izracunati to sa gasom, ako dostava nastavi istim tempom (cak i ne racunajuci LNG i druge alternative).

https://agsi.gie.eu/

Evropa ima trenutno popunjeno 38% skladista = 419 TWh.

Prosecna potrosnja dez.`21 - feb.`22 je bila oko 6 TWh.

Znaci sa sadasnjim zalihama bi Evropa, pri nepromenjenoj potrosnji, mogla pregurati 70 zimskih dana.

Posto se skladista pune sa tempom od 0.3-0.4% moze se racunati da ce do okt.`22 (a verovatno i ranije) biti popunjena ~ 90%

sto je i bez LNG i ostalih izvora dovoljno za celu jesen-zima sezonu.

Za Nemacku je mali problem, sto su Rusi ovim novim sankcijama blokirali svoju vlastitu firmu u Nemackoj, tj. drze najvece skladiste skoro potpuno prazno, pa je moguce i da ce im Nemacka isto konfiskovati (imaju zakon o minimalnoj skladisnoj popuni).

Trenutno stanje popunjenosti skladista vecih drzava potrosaca:

- Nemacka 40%

- Francuska 40%

- Italija 42%

- Ceska 49%

- Danska 48%

- Poljska 86%

- Holandija 31%

- Spanija 64%

- Portugal 88%

...

Sa nekih 70% popunjenosti nema zime, a to je otprilike moguce za dva meseca (a mozda cak i brze).

Najnoviji podaci o popunjenosti skladista gasa (27.5.)

EU 45.34 % (499 TWh)

Ovo je sada dovoljno za 80 zimskih dana.

 

Poljska 94.11 %

UK 91.76 %

Portugal 91.50 %

Spanija 66.07 %

Ceska 60.24 %

Danska 54.31 %

Francuska 49.94 %

Italija 48.6 %

Nemacka 47.46 %

Letonija 39.83 %

Slovacka 36.93

Holandija 36.44 %

Belgija 34.11 %

Austrija 31 %

 

Edited by Dragan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Pogresno more - sto ne uplovise kroz Bosfor u Crno More, tamo je bitno.

:default_coffee:

Sad su izgubili blizu granicu, tako da svo sranje u NATO zemljama na granici je smesno. Sd ce gurati maloumnu pricu o nacistima i to je to. Od toliko zemlje oni hoce jos, osvajac ga uvek izduva, pre ili kasnije.😎

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Sad su izgubili blizu granicu, tako da svo sranje u NATO zemljama na granici je smesno. Sd ce gurati maloumnu pricu o nacistima i to je to. Od toliko zemlje oni hoce jos, osvajac ga uvek izduva, pre ili kasnije.😎

Znaci UA izvoz hrane se preusmerava preko Baltika?

Nece biti skuplje....

alright-ignace-aleya.gif

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Lepo razmisljas, bice veselo Rusima od sankcija, proradice im domaca proizvodnja. Bez hrane moze ostati jedino Afrika...a to je tebi smesno.

Iz Afrike ce tradicinalno  izbeglice teziti ka Italiji, Francuskoj, Spaniji i Nemackoj.

Sa BI ce opet krenuti ka Zapadnoj Evropi....

Nece ka Rusiji, Belorusiji... sigurno

Deo ce proci i ovuda - eto ti prilike da dokazes svoju filantropiju i pruzis im pomoc u svom sokaku.

Cui Bono?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Iz Afrike ce tradicinalno  izbeglice teziti ka Italiji, Francuskoj, Spaniji i Nemackoj.

Sa BI ce opet krenuti ka Zapadnoj Evropi....

Nece ka Rusiji, Belorusiji... sigurno

Deo ce proci i ovuda - eto ti prilike da dokazes svoju filantropiju i pruzis im pomoc u svom sokaku.

Cui Bono?

Lepo si objasnio, pruzicu ako im bude trebala pomoc.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Klotzen said:

Ko su te osobe ?

Zvaničnici Američke administracije, oficiri Američke vojske.

Projekat Ukrajina je započet za vreme Obamine administracije.

22 hours ago, shonke said:

Vređanje inteligencije, lvl 1000.

Dao sam ti dovoljno vremena da nađeš neku činjenicu kojom ćeš da pokažeš da nisam u pravu.

 

Edited by sasa965
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Imate li informacije šta se dešava sjeverno od Hersona? Ukrajinci tvrde da su prešli rijeku i uspostavili prisustvo na toj strani, Rusi tvrde da je ta jedinica koja je prešla Pivdenij Buh odsječena i opkoljena u selu Bruskinske. LiveUAmaps su taj potez već ofarbali kao oslobođen.

 

Što se tiče okoline Popasne, izgleda da su ruski prodor na tom sektoru uštopovan, možda su juče imali manji napredak ka jugu, ali ništa ni na zapad ni na sjever (u pravcima kojima bi mogli dodatno da izoluju Sjeverodonjeck), čak je bilo i lokalizovanih ukrajinskih protivnapada ka Pilipčatineu (samo mjesto je vjerovatno i dalje pod kontrolom Rusa) i u Komišuvahi (mada Ukrajinci to nisu priznali, izgleda da su Rusi bili ušli u samo mjesto, a juče su potisnuti iz njega).

 

U Limanu izgleda da dio ukrajinskih snaga nije uspio da se povuče, pošto su se sinoć pojavile informacije da se borbe i dalje vode u gradu, uprkos tome što je ukrajinsko ministarstvo odbrane zvanično objavilo da su Rusi zauzeli Liman i izbili na Siverskij Donjec kod Raihorodoka najkasnije juče ujutro.

 

 

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Iz Afrike ce tradicinalno  izbeglice teziti ka Italiji, Francuskoj, Spaniji i Nemackoj.

Sa BI ce opet krenuti ka Zapadnoj Evropi....

Nece ka Rusiji, Belorusiji... sigurno

 

O tome se sve vise prica pogotovo u Italiji. Rat postaje sve nepopularniji unutar EU koliko vidim jer ocigledno evropa tu gubi i finansijski zbog gasa itd i zbog izbeglica kojih vec ima previse. Da ne ulazimo u istoriju ni blizu ni dalje ne znam kako vi vidite kraj ovoga - kako meni izgleda Ukrajina trazi da se rusi odreknu svih teritorija u Ukrajini ukljucujuci i Krim da bi prestali da ratuju sto ni teorijske sanse nema, i postoje jos dve varijante - jedna je rat koji traje i traje godinama i koji je jako los u svakom pogledu za Ukrajinu, evropu i Rusiju, da ne pominjem mogucnost WWIII i nuklearnih napada i treca varijanta koja mi se cini jedina logicna u svom ovom ludilu je onaj predlog da se teritorije Krim i Donbas "zamrznu" na nekih dvadesetak godina pa da se vidi sta ce, nesto tipa Kipar , Kosovo... Mislim da ce se to tako zavrsiti (optimisticka varijanta) samo je pitanje kada, to koliko sam ja iscitala rusi hoce ali Ukrajina ne pristaje. Po meni to je najmanje lose i sto pre se dogovore i prestanu da ratuju utoliko bolje. cekati da Rusi vrate Krim tako sto se Putin da umre kroz par meseci mislim da je besmisleno, nece im Krim nikad vratiti a sada posle svog ovog ratovanja i Donbas - moje vidjenje, ne znam sta vi mislite, ima ovde sigurno vecih strucnjaka (ne mislim da navijace)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pokazuje se da su Ka 52 ozbiljno đubre:

1) dva rotora proizvode vibracije zbog kojih se dešava da djelovi bukvalno otpadaju sa helikoptera u letu, postoje snimci/fotografije;

2) helikopter nije oklopljen, postoji snimak ruske državne televizije na kojem se vidi da ga je probila paljba iz pješadijskog naoružanja;

3) senzori koji bi trebali da upozore pilota na neprijateljsku raketu i automatski izbace mamce ne rade, vidi se na više snimaka rušenja (i oba snimka rušenja Stuhnom) da nema izbacivanja mamaca, odnosno da prijetnja nije detektovana.

 

Izgleda da je brat Si ozbiljno popižđen performansama helikoptera koji je trebao da postane glavni helikopter njegove ratne mornarice.

 

O Ka 52 od 8:00, video je na francuskom, ali postoji opcija auto-generisanog engleskog titla (koji nije savršen, ali radi posao).

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Imate li informacije šta se dešava sjeverno od Hersona? Ukrajinci tvrde da su prešli rijeku i uspostavili prisustvo na toj strani, Rusi tvrde da je ta jedinica koja je prešla Pivdenij Buh odsječena i opkoljena u selu Bruskinske. LiveUAmaps su taj potez već ofarbali kao oslobođen.

 

Što se tiče okoline Popasne, izgleda da su ruski prodor na tom sektoru uštopovan, možda su juče imali manji napredak ka jugu, ali ništa ni na zapad ni na sjever (u pravcima kojima bi mogli dodatno da izoluju Sjeverodonjeck), čak je bilo i lokalizovanih ukrajinskih protivnapada ka Pilipčatineu (samo mjesto je vjerovatno i dalje pod kontrolom Rusa) i u Komišuvahi (mada Ukrajinci to nisu priznali, izgleda da su Rusi bili ušli u samo mjesto, a juče su potisnuti iz njega).

 

U Limanu izgleda da dio ukrajinskih snaga nije uspio da se povuče, pošto su se sinoć pojavile informacije da se borbe i dalje vode u gradu, uprkos tome što je ukrajinsko ministarstvo odbrane zvanično objavilo da su Rusi zauzeli Liman i izbili na Siverskij Donjec kod Raihorodoka najkasnije juče ujutro.

 

 


da presli su reku i probijaju se u pravcu onog kanala za krim. To je upravo ono o cemu sam pisao pre par stranica: napad na strateski bitno podrucje u cilju smanjenja pritiska na donbas. Herson je tu logican izbor. Videcemo u narednih par dana. To bi moralo bude dosta vece po duzini fronta, ovako rizikuju da ih rusi okruze i uniste. Ne znam kolko ukri imaju snage da prosire taj klin

Link to comment
Share on other sites

Rusi moraju da povrate Davidiv Brid inače će morati da se povuku sa linije severo zapadno od njega. Bez tog puta ne mogu snadbevati veće trupe od par bataljona a to neće biti dovoljno da se odbrane na tom sektoru.

 

Da li su Ukrajinci napredovali toliko duboko ne znam, ali čim je liveuamap odlučio da updateju mapu neko napredovanje je sigurno ostvareno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Imate li informacije šta se dešava sjeverno od Hersona? Ukrajinci tvrde da su prešli rijeku i uspostavili prisustvo na toj strani, Rusi tvrde da je ta jedinica koja je prešla Pivdenij Buh odsječena i opkoljena u selu Bruskinske. LiveUAmaps su taj potez već ofarbali kao oslobođen.

 

 

Onaj Devilov Kanadjanin tvrdi da je tamo. 🙂

 

Nisu presli Bug, Bug je duboko u ukrajinskoj teritoriji. Presli su reku Ingulec, koja je dobrim delom granica izmedju ukrajinske i od rusa okupirane teritorije. Presli su reku kod sela Davidov Bird koji je raskrsnica puteva u tom kraju. Nejasno je da li su selo Ukrajinci zauzeli u ovom napadu ili su to uradili ranije. Po LiveUAmaps to se desilo u ovom napadu, ali pre par nedelja tu su se vodile borbe, bilo je i snimaka unistavanja ruskih skladista, tako da se borbe oko tog sela vode vec jako dugo. Njegovim zauzimanjem presecana je glavna ruta snabdevanja prema jedinim vecim mestima u tom regionu Velikoj Oleksandrovki, Arhangelsku i Visokopolju, tako da ceo taj severni deo fronta u hersonskoj oblasti prema Krivom Rogu postaje ugrozen. Postoji jos jedan put uz Dnjepar, ali on je daleko od ovih mesta i treba preci solidnu razdaljinu poljskim putevima i nekim seoskim puticima da bi se doslo od tog puta do ovih naselja. 

 

Ukrajinci su iz Davidovog Birda krenuli u dva pravca, na jug uz reku i na jugoistok prema Kahovki (ranije sam pisao vise puta da je jedini nacin za oslobadjanje Hersona presecanje njegove veze sa Kahovkom i dolazak prema gradu iz tog pravca na Antonovku i most koji se tamo nalazi). Ukrajinski izvori ne spominju da su zauzeli bilo koje naselje, vec samo da se borbe vode u tri sela uz reku, te da su na jugoistocnom pravcu dosli do sela Bruskinske, ali da ga nisu napali, vec da su pokusavaju da ga obidju i da su u tom manevru napali selo Kostromka gde se vode zestoke borbe, te da su Rusi poslali pojacanja da zaustave ukrajinski prodor.

 

Cilj ovog napada je stvaranje baze za dalje operacije prema Kahovki. Ukrajinci moraju imati utvrdjen reon na toj strani reke da bi mogli da krecu u ozbiljnije ofanzivne akcije. Takodje potrebno im je vise od jednog prelaza reke (uz ogradu da ne znam o koliko velikoj reci se radi u tom podrucju, juznije ona postaje ozbiljna prepreka, ali ne znam koliko je siroka i duboka u tom delu). Ukrajinci idu uz reku da bi obezbedili sebi jos prelaza preko reke, sledeci mostovi su u Kalinovskom i Bobrovskom Kutu i njihovim zauzimanjem bi se obezbedilo dovoljno mesta za prelazak reke. Na jugoistoku je Bruskinske primarni cilj jer se radi o raskrsnici puteva i iz njega se moze ici u vise pravaca. Zato je i logicki da se rusi pokusaju izbaciti iz tog mesta bez borbi unutar sela, da bi se naselje sacuvalo i od njega napravila baza iz koje bi kretale buduce ofanzive. 

 

Mislim da se radi o ofanzivi ogranicenog kapaciteta ciji je cilj stvaranje baze za buducu vecu ofanzivu. Znaci zauzimanje prostora o kojem sam govorio i utvrdjivanje u njemu.

 

Ps.

 

Meni je nejasan jedan deo fronta nesto juznije od mesta o kojem pisemo. Gradic Snigurivka u Nikolajevskoj oblasti, koji se nalazi da kazemo sa ukrajinske strane reke. Ja nikako ne mogu da provalim pod cijom je kontrolom. Smatram da je pod ruskom, i LiveUAmaps pokazuje da je pod ruskom kontrolom. Medjutim vecina drugih mapa, pa cak i od izrazito proruskih autora, grad pokazuje pod ukrajinskom kontrolom. Cinjenica je da je prelazio iz ruke u ruku u jednom delu rata i da je vec duze vreme tamo relativno mirno, tako da nemam pouzdnu informaciju pod cijom je kontrolom. Ovo moze biti jako bitno za naredni period, posto cemo sigurno imati aktiviranje ovog fronta.

 

Uopste, pocev od pomenute Snigurovke pa sve do Posada Pokrovskog na jugu postoje znacajna neslaganja izmedju LiveUAmaps i drugih mapa. Ona sem Snigurovke nisu mnogo bitna jer se radi o nekoliko sela na ovu ili onu stranu, ali kada dolazi do ofanzivnih akcija u tom delu mogu imati znacaja. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...