Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ne znam[mention=778]Amigo[/mention] što se napinješ više sa ovim "Devilovim svedocima"....ne gine ti umotavanje selotejpom za saobraćajni znak u ime pravedne stvare do kraja rata....u duhu demokratije. Vidiš da maltene niko više ne komentariše osim "elite" na ovoj temi. Tema "Kritike" zaključane nekoliko dana, modovi prezauzeti...očiti nacizam se relativizuje, a nekakav drugi učitava....šta ti to treba, ozbiljan si čovek....ustvari, kako hoćeš.

 

 

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

Daj, bre, taj evropski zapad i njegove vrednoti ne mogu ni definisati isti, a kamoli se boriti sa starim civilizacijama, pogotovo sa onom u kojoj je Konfucijanstvo ili interes vecine iznad ineresa manjine ili pojedinca?

Komunizam je u Kini uspeo upravo zbog tog kolektivizma - ali je tradicija prilicno jaka.

Na duze staze - Zapad gubi sa svojim samoljubljem.

Ne moraju nesto narocito da se bore, dovoljno je da se brane. Mada ne znam od cega bi, kad u tim "starim civilizacijama" sa sve tom Rusijom (to jest u onima koje se opiru, a Indija se nesto ne opire, naprotiv, pravi pacifički savez sa USA, Australijom i Japanom, isto stara civilizacija) drugovi i njihovi mislioci nista drugo ne rade osim sto kukaju zbog "amerikanizacije" mladih generacija. I cepaju zestoku cenzuru svega, da ne bi zlo pućanstvo odmah odbacilo "svoju kulturu najstariju" kad vidi da ima i drugo, i to šareno, a ne sivo ili braon.

 

Npr, pre neki dan sam gledao, ko bi da ubaci aplikaciju za android tel u neki kineski app store, uopste ne moze ako nema u kini zastupnika, a i tada treba neke specijalne dozvole i milion papira od nekih kineskih komiteja. Kulturo, eve me! Takvi ako ne poraze mrski "zapad", niko nece.

 

Uostalom, i da nekako silom to izvedu, jer milom, iliti tzv "mekom moći" očigledno ne mogu niti će moći, što bi rek'o car Putko, kome treba takav svet. U tom slučaju - razvaljuj :lol_2: Priroda će već naći način da u sebe integriše posledice :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Constantin said:

Ne znam@Amigo što se napinješ više sa ovim "Devilovim svedocima"....ne gine ti umotavanje selotejpom za saobraćajni znak u ime pravedne stvare do kraja rata....u duhu demokratije. Vidiš da maltene niko više ne komentariše osim "elite" na ovoj temi. Tema "Kritike" zaključane nekoliko dana, modovi prezauzeti...očiti nacizam se relativizuje, a nekakav drugi učitava....pta ti to treba, ozbiljan si čovek....ustvari, kako hoćeš.

 

Znam, svako grijesi pa i ja, potpuno si u pravu. 

Stvarno dokle je to doslo na ovoj temi da forumas forumasu kaze da treba popiti metak :cigar:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Constantin said:

Ne znam[mention=778]Amigo[/mention] što se napinješ više sa ovim "Devilovim svedocima"....ne gine ti umotavanje selotejpom za saobraćajni znak u ime pravedne stvare do kraja rata....u duhu demokratije. Vidiš da maltene niko više ne komentariše osim "elite" na ovoj temi. Tema "Kritike" zaključane nekoliko dana, modovi prezauzeti...očiti nacizam se relativizuje, a nekakav drugi učitava....šta ti to treba, ozbiljan si čovek....ustvari, kako hoćeš.

 

 

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

Ja ne mogu da verujem šta ti pišeš.

Kakav nacizam de toleriše ovde?

 

Ti i Amigo ste savršeno ušli u ulogu žrtve i jašete na tome već neko vreme. Šta će vam to u životu?

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem šta ti pišeš. Kakav nacizam de toleriše ovde?   Ti i Amigo ste savršeno ušli u ulogu žrtve i jašete na tome već neko vreme. Šta će vam to u životu?

 

 

 

Verujem da nisi baš sve postove pročitao, maravno me krivim te zbog toga, ali red je da pitaš na šta mislim pod tim. Ako nisi zadovoljan odgovorom, ukažeš mi da grešim...ali ovako cenim da ti unapred znaš.  Eno ti gore nog istetoviranog, posle par postova imaš relativizaciju. Pročitaj onaj Andruijev pravilnik, koji još na snazi...možda ga ja loše tumačim ko zna, na tebi je da mi ulažeš na to. Ako sam prekršio isti, kazna... 

Imaš pre desetak dana, ne znam tačno kada sam prestao da pišem ovde do danas, komentar na jedan moj post o Azovcima, da su to ustavri par budala sa "SS" oznakama....

 

Taman posla da se vraćaš unazad do februara meseca....

 

Ja i Amigo ne vredjamo nikog, ne nudimo metak kao rešenje...

 

Samo predlažem Amigu, kao što sam mu napisao. Ja, donekle si u pravu, jesam žrtva agresivnih i nevaspitanih ljudi, koji ne znaju šta je dijalog i koji ne umeju da bar čuju kontraargument. Zato i ne pišem ovde....

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Doista ne vidjeh da je iko relativizirao nacizam ovdje (sem Doka koji je za to i banovan) dok relativizaciju agresije na Ukrajinu gledamo svakodnevno, a sad i povezivanje citave Ukrajine sa nacizmom iako u tom istom pinovanom postu stoji da je to strogo zabranjeno. Doista je jadno da ljudi koji svakodnevno vrse tu relativizaciju glume neke zrtve.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Amigo said:

Stvarno dokle je to doslo na ovoj temi da forumas forumasu kaze da treba popiti metak :cigar:

 

Forumas ti je rekao da je postojao period u istoriji, i to veoma jasno ga je naveo - od-do,  u kome bi stav slican onom koji si izrekao rezultirao egzekucijom onoga ko ga je izgovorio. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
Znam, svako grijesi pa i ja, potpuno si u pravu. 
Stvarno dokle je to doslo na ovoj temi da forumas forumasu kaze da treba popiti metak :cigar:
Došlo je do toga da se na ovom forumu toleriše izvrtanje, učitavanje, relativizacija... Al jbg, forum ima trenutno preča posla.
A možda zapravo neko ne ume da čita i razume pročitano.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, shonke said:

Došlo je do toga da se na ovom forumu toleriše izvrtanje, učitavanje, relativizacija... Al jbg, forum ima trenutno preča posla.
A možda zapravo neko ne ume da čita i razume pročitano.

 

Ne zelim da sa tobom komuniciram, ima neka granica u svemu. 

Molio bih te da me zaobilazis.

Link to comment
Share on other sites

Samo ti sej svoje "mirotvoračke" ideje, niko ti ne brani ali nemoj drugome da braniš da ti odgovori adekvatno. Na takve podmukle, give p(utler)eace a chance, upise biće i odgovor. Stavi na ignore, kako god hoćeš, ne pišem da bih bilo koga preobratio (nemam pametnija posla...) nego da bljuvotina ne ostane bez odgovora.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

Veliko je pitanje kakav je uopste moral kod ukrajinskih trupa kad vide ove snimke ili prezive ovakve udare. 

 

Inace to oruzije su ranije koristili ko video igrici imate snimke iz ranijih okrsaja totalno van svake logike, sad pak ga koriste u frontovskom ratu sto mu je i namena i snimak je horor. Nesretnici u rovima i obicnim bunkerima nemaju nikakve sanse protiv ovih kako ih medija naziva vakumskih oruzja tj toplotno pritisnog oruzija.

 

Oruzije je razvijeno za potrebe rata u Afganistanu pre svega za zaustavljanje ljudskih talasa koje bi koristili mudzahedini u dolini Pandzsir.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Salju Ameri, svoje rakete i haubice tako da videcemo.

Ko će da rukuje tim raketama ? Nije to šraf pa da zašrafiš.

Treba da se dopremi preko cele Ukrajine, sateliti gledaju svakodnevno.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sasa965 said:

Ko će da rukuje tim raketama ? Nije to šraf pa da zašrafiš.

Treba da se dopremi preko cele Ukrajine, sateliti gledaju svakodnevno.

Nemoj da se brines. Doci ce kao sto je i sve ostalo doslo. Mozda su se vec obucvali, nisu dzabe spomenuli leto kao veliku kontraofanzivu..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nemoj da se brines. Doci ce kao sto je i sve ostalo doslo. Mozda su se vec obucvali, nisu dzabe spomenuli leto kao veliku kontraofanzivu..

 

 

Situacija uopšte nije sjajna. Zločinačka ruska armija i dalje napreduje, i po svemu sudeći nastaviće da napreduje i ravnja ukrajinske gradove. Bacili su sve što imaju. Ozbiljno oružje je hitno potrebno i izveštaji sa fronta nisu dobri. Po onome što dolazi od proverenijih informacija, moraće biti povlačenja. Analize kažu da će situacija tokom juna i jula biti kritična kao u februaru. Na osnovu onoga što se može pročitati od mnogo upućenijih od mene, ja ne samo da ne očekujem kontraofanzivu, već očekujem da zločinačka ruska armija nastavi da napreduje do jeseni. Mnogo je važno da taj napredak bude što manji. Ja ne znam na osnovu čega ti utemeljuješ svoj optimizam.

 

 

ps. Jbg već je pisano zašto je Zelenski opasan trn u oku putinofilima širom interneta: Nije predao zemlju zločinačkoj ruskoj armiji, bori se kako zna i ume protiv ruskih koljača i silovatelja i pokušava da napabirči oružje za odbranu ukrajinaca od ruskih genocidlija, i za razliku od putonofilskih bolesnih idola osvojio je simpatije čitavog sveta. A sve što je trebalo, jeste da pobegne ili padne sam mrtav, da se ruski koljači ne muče. I cela logika putinofila je, eto samo kad bi svi pali mrtvi, eto odmah bi bilo mira... Ili makar kad bi se svi petogodišnji dečaci i devojčice poređali na red silovanja, možda bi bilo dovoljno. Ukrajinci su itekako spremni da se brane, zato putinofili i prodaju priče da im ne šaljemo oružje jer, pazi sad, to ugrožava mir. Ta pisanja su čiste provokacije i mantranje moskovskih bljuvotina.

Edited by Maharaja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ove Devilove budalastine zaista treba brisati. Lik konstantno vergla u prazno.

Imaju snimci gdje ukrajinske jedinice odbijaju da idu na front bez naoruzanja… ljudi nece da budu topovsko meso.

Danas pogodjen stab u Dnjepropetrovsku, bukvalno sravnjen sa zemljom. Kazu da ima preko 30 mrtvih.

Liman zauzet, Sjeverodonjeck blokiran sa tri strane…

Veoma teska situacija za ukrajinsku vojsku…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nemoj da se brines.

Nemam ja šta da brinem ,Ukrajinci treba da brinu.

Ušli su u rat sa moćnijim protivnikom a bez aktivnog saveznika . Evropa  ,,jedinstvena" kao uvek , pomaže koliko može . Amerikanci rade sve osim da šalju vojsku , samo PR. Prvo đžavelini , pa onda neki super zajebani dronovi . Pošto to nije dovoljno daj onda haubice , najbolje u svemiru , super precizne pogađaju komarca na 100 km u levo oko. Kakav je rezultat ? Ruska vojska polako napreduje , žvaće Ukrajinsku vojsku svakodnevno .

Ne pobeđuje u ratu PR nego oružje , sistemi i trenirana vojska vođena jasnom vojnom logikom.

Đžaba Ukrajinskoj vojsci visoki moral  bez Američke čizme na tlu nemaju nikakvu šansu .Smo od toga nema ništa preskupo je politički i vojno.

A to da će neki novi sistem da promeni tok rata grdno se varate.Samo će poginuti još mnogo Ukrajinske vojske i to uludo.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je trenutka kada ce Rusija doci pred situaciju da kapitulira u konvencionalnom ratu i to je najveca opasnost za svet u celini, posto ne verujem vise u mogucnost da ce neko da skloni iskompleksiranog bolesnog kepeca sa pozicije moci iznutra.

 

Tako da je za svet mozda i bolje (ne i za Ukrajinu) da Rusi imaju ove pirove pobede kao prethodnih nekoliko dana.

 

Oni jos malo pa nece imati vise granata, za mesec dva ce ostati bez oruzja, dno kace grebu, samo cekam neko oruzje iz WWII da posalju na front.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

Ko to mi i zašto na Kinu....gospodine difuzyon?

Jedan rat malo?

Evo ima ovde, i niko ne govori o ratovima:

 

https://beta.rs/vesti/politika-vesti-svet/164139-blinken-izneo-politiku-sad-prema-kini-kao-dugorocnoj-pretnji-globalnom-poretku

 

Quote

Dok SAD vide Rusiju i ruskog predsednika Vladimira Putina i negov rat u Ukrajini kao najurgentniju pretnju za medjunarodnu stabilnost, Blinken je rekao da američka administracija veruje da Kina predstavlja veću opasnost.

"Dok se nastavlja rat predsednika Putina, mi ćemo ostati usmereni na najozbiljniji dugoročni izazov medjunarodnom poretku, a to je onaj koji predstavlja Narodna Republika Kina", rekao je Blinken.

"Kina je jedina zemlja koja ima nameru da preoblikuje medjunarodni poredak i koja sve više ima ekonomsku, diplomatsku, vojnu i tehnološku moć da to uradi", rekao je američki državni sekretar.

On je rekao da bi vizija koju ima Kina, mogla svet da udalji od univerzalnih vrednosti koje su bile veliki deo napretka sveta tokom proteklih 75 godina, od čega je i sama Kina imala velike koristi, ali da sada, pod predsednikom Si Djinpingom "pokušava da potkopa" taj sistem.

 

Blinken je istakao da SAD ne nastoje da promene kineski politički sistem, već žele da ponude isprobanu alternativu. 

"Ovde se ne radi o tome da se zemlje primoraju da biraju, radi se o tome da im se da izbor", rekao jeon.

On je priznao da SAD imaju ograničenu sposobnost da direktno utiču na kineske namere i ambecije i da će umesto toga da se usredsrede na oblikovanje strateškog okruženja oko Kine.

"Ne možemo se osloniti na to da će Peking promeniti svoju putanju. Tako da ćemo oblikovati strateško okruženje oko Pekinga da unapredimo našu viziju otvorenog i inkluzivnog medjunarodnog sistema", rekao je on u govoru na univerzitetu Džordž Vašington.

 

Ne vidim nista lose u ovome. Eto, to su evropske vrednosti. Otvoreni sistem koji se stalno menja, suprotno od totalitaraca gde se nikad nista ne menja, jer se za njih sve vec zna, i ne treba nista tu dirati :classic_blink:

 

Plus, kako to da su tradicionalno miroljubive skandinavske zemlje, sa baltickim zemljama, Poljskom, USA i UK najveci zagovornici daljeg pomaganja Ukrajini slanjem oruzja i cime treba, a nesto mrse Nemacka, Francuska, Italija i Spanija?

 

To od normalnih, a neki zalutali u Evropu koji se odusevljavaju totalitarnim sistemima se i ne racunaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sasa965 said:

A to da će neki novi sistem da promeni tok rata grdno se varate.Samo će poginuti još mnogo Ukrajinske vojske i to uludo.

To je na njima da odluče kad već imaju izbor, da li će radije poginuti nego da dozvole nasilnicima i totalitarcima iz 19 veka da ih prvo pokore, a onda da im svakodnevno u glavu sipaju svoja govna, i tako drže i njih u 19 veku, kao na nekim mestima što je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Plus, kako to da su tradicionalno miroljubive skandinavske zemlje, sa baltickim zemljama, Poljskom, USA i UK najveci zagovornici daljeg pomaganja Ukrajini slanjem oruzja i cime treba, a nesto mrse Nemacka, Francuska, Italija i Spanija?

 

 

Mozda ima veze sa ovim ?

France, Germany sold weapons to Russia after Crimea conflict

 

As Germany faces criticism over its reluctance to send arms to Ukraine, a report claimed France and Germany sent arms worth millions to Russia which is likely to be used against Ukraine.

...

A British newspaper reported the military equipment including missiles, guns and rockets which were sent to Putin's regime despite an arms embargo against Russia after the 2014 Crimean conflict.

...

The report claimed Germany defended its decision as Russia had assured that it was meant for civilian use amid reports of ambiguity over the EU'S arms blockade policy against Russia.

 

Kako ono bese - zaustavite isporuku oruzja... Ukrajini. Zbog mira naravno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ters said:

Naravno da brine - da ne brine, napustio bi zemlju kao sto su to cinili Karadjordjevici u oba svjetska rata, i ostavio narod na milost i nemilost okupacionoj vojsci.

Iako smo na temi o Ukraini na istoj strani, batali ove istorijske "istine", koje su izašle iz crvendaćke kuhinje. Cela porodica počev od pradede mi je bila protiv Karanosovića, no ovo gore je jednostavno neistina. Čak i matori Petar je bio sa svojim trupama u WWI, pa i njegov sin nosonja. A ne očekuješ valjda od maloletnog deteta da bude na prvim linijama fronta u WWII, njega ništa nisu ni pitali. 

 

 Nije ti baš najbolja analogija, no da ne trolujemo temu dalje.  Činjenica je da ovo što Rusija trenutno radi itekako ima pečat njihove crvendaćke predistorije (ako je samo predistorija u šta i nisam baš ubeđen, živ je Staljin, mrtav nije) kao što je SMRAD koristio nacionanizam glupih masa u pokušaju da održi jedan od zadnjih komunjarskih bastiona na svetu. Iz crvenog šinjela su i SMRAD i Putler kao i ona "istorijska istina" gore izašli. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:
8 hours ago, Amigo said:

Kad vec pominjes Hitlera

 

DTmYc3bVMAES5mB?format=jpg&name=small

Ovaj je meni benigniji od jednog sto sam ga danas video u samousluzi. Sa nekom riđom bradurinom, nosio majicu bez rukava, i isto ovakve velike tetovaze po ramenima i rukama. Na jednoj strani slika kosovka devojka i pise nesto "gospod..." to je prva rec, a cela recenica je bila od nekoliko reci, ostalo nisam uspeo da vidim. Na drugoj strani neki Gavrili Principi i slicni, isto velike tetovaze, i po nogama isto te stvari.

 

Ono je pravi ludak, a ovaj sa ove slike je za njega komedijas. Poenta je, ako je opravdano pacifikovati ovoga, isto je tako opravdano pacifikovati i onoga iz prodavnice. Nacizam je nacizam, princip je isti, ostalo su nijanse.

 

Samo da vidim da li sam dobro razumeo.

 

Znaci ovaj Naci fan boy koji ima

  • SS-ovske oznake
  • scenu smaknuca nekog rekao bih u nekom koncentracionom logoru
  • svastiku
  • nacistickog vojnika u punoj ratnoj opremi
  • ko zna sta jos spreada ima...

 

je benigniji lik od nekoga ko

  • je istetovirao imaginarnu devojku iz narodne pesme koja poji ranjenika koji se borio u boju na Kosovu protiv okupatora (scena koja je inace bila i inspiracija mnogim umetnicima)
  • ima istetoviranog stvarnog lika koji se borio protiv okupacije jugoslovenskih naroda od strane Austrougarske

 

Doduse, Principov lik i delo su danas prilicno zloupotrebljavani a sa istorijske distance i donekle kontraverzni ali to nije tema ovog topica - cinjenica je da se borio za oslobadjenje svoje zemlje od okupatora. 

 

 

I jedan WTF momenat - kakve veze ima ridja bradurina?! 😄 to je sigurno prevagnulo da ovaj Naci fan boy bude primereniji mladic od bradonje 😄 

 

 

Da li sam nesto pogresio u tumacenju tvog upisa (osim ovog sa bradom - to je mala sprdnja)?

 

Jesu li recimo i Knez Lazar, Milos Obilic, Karadjordje, Milos Obrenovic i da ne nabrajam dalje, na listi likova koje ako ih neko postuje (pa istetovira) onda treba da prodje pacifikaciju?  

Edited by Kooineeperk
slovo
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...