Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Realno Ukrajna mora nesto dole da uradi, sad da li spremaju nesto tesko je reci jer ne zavisi od njih samo. Meni suludo deluje da im daju pola drzave, a koliko sam uocio imali su dole neke borbe ali skroz na drugoj strani, manje-vise Mariupolj, ali dole ako ih preseku imaju bas dosta vojske, mada Rusi manipulisu sa kartama, ni izbliza nije koliko su oni obelezili. 

 

Stvarno kako znas gdje je ko?

Mislim da je u doba interneta suludo davati tacne pozicije bilo koje vojske, vidjeli smo kako su prosli oni strnnci u vojnoj bazi kod Lavova. Ti se slikas, stavis na instagram i eto je dolece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Stvarno kako znas gdje je ko?

Mislim da je u doba interneta suludo davati tacne pozicije bilo koje vojske, vidjeli smo kako su prosli oni strnnci u vojnoj bazi kod Lavova. Ti se slikas, stavis na instagram i eto je dolece.

Mislio sam grube mape,ne bas gde se nalazi koji vojnik :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

 

 

 

 

... i frižider za sladoled....

Nije ovo Kindžal, pre će biti Onyx. Baš bi Kindžala uspeo mobilnim da snimi....@urosg3 ???

 

No way, doduše ako znaš gde ide i kad ide i spremiš se i imaš high speed camera...

Link to comment
Share on other sites

No way, doduše ako znaš gde ide i kad ide i spremiš se i imaš high speed camera...
Pa sad....ide brzinom od 10 maha, a high speed camera, iznenadno dejstvo, brže od zvuka u nekoj ukrajinskoj vukojebini...jedino ako oćeš da me zajebavaš...ali ako, dužan sam ti, al nemoj na rate [emoji23]
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Pa sad....ide brzinom od 10 maha, a high speed camera, iznenadno dejstvo, brže od zvuka u nekoj ukrajinskoj vukojebini...jedino ako oćeš da me zajebavaš...ali ako, dužan sam ti, al nemoj na rate emoji23.png



Ovo na snimku nije čak ni dalji rođak Kindžala 🙂 Za snimanje je potrebna mnogo ozbiljnija priprema, profi oprema i koordinacija pogotovo sa zemlje.
Sa druge strane kakav god da je cilj 
Kinzhal  je skupa igračka korist mora da bude mnogo velika da se isplati da je ispališ a to ovaj magacin nije.

p.s zaboravio sam...
Snimanje high speed objekata pa i velikih nije lako uopšte, kada je Marijan Jelen sa Orlom probijao zvučni zid, a to je važan događaj za prestiž JRV - sam događaj nije snimljen iako se snimao i sa zemlje i iz vazduha. Našto malo krene naopako ili maler i gotovo... Ni IAR Rumunski partner u projektu Orla nema snimak kako leti više od 1 mah. 

Edited by urosg3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Ovo ponovljeno davanje značaja Wagneru je najbolja indicija da autor nema pojma o čemu priča

nisam bas razumeo da u tom kontekstu autor prica, nego da je bas njihovo angazovanje znak da se doslo do dna bureta.

evo opsirnije kog nesto zanima o toj jedinici
https://www.bbc.co.uk/news/extra/8iaz6xit26/the-lost-tablet-and-the-secret-documents

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Pa sad....ide brzinom od 10 maha, a high speed camera, iznenadno dejstvo, brže od zvuka u nekoj ukrajinskoj vukojebini...jedino ako oćeš da me zajebavaš...ali ako, dužan sam ti, al nemoj na rate emoji23.png

 

Zaista, malo je verovatno, ali ima previse nepoznatih da bi mogli sa sigurnoscu da tvrdimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, djura.net said:

nisam bas razumeo da u tom kontekstu autor prica, nego da je bas njihovo angazovanje znak da se doslo do dna bureta.

evo opsirnije kog nesto zanima o toj jedinici
https://www.bbc.co.uk/news/extra/8iaz6xit26/the-lost-tablet-and-the-secret-documents

Rosgvardija ima 340 hiljada zaposlenih, neka ih je trećina pod oružjem, a od te trećine pola upotrebljivo za okupacione dužnosti, to je preko 50 hiljada vojnika drugog ešelona, bar 10x više nego što ima Wagnerovaca. 

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:
5 minutes ago, berti said:
Ne sekiraj se dok ti se onaj smeši sa Ambasadora.

Brateeee....mesec dana nisam prošao kroz centar i taman sam zaboravio....jao Spaso zaboravim ti ga....nisi baš morao...

Pukne li na izborima, hoce li ga preko noci odlepiti ili tek ujutru?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Pa sad....ide brzinom od 10 maha, a high speed camera, iznenadno dejstvo, brže od zvuka u nekoj ukrajinskoj vukojebini...jedino ako oćeš da me zajebavaš...ali ako, dužan sam ti, al nemoj na rate emoji23.png

Pink javio da su Rusi koristili Kindzal da uniste neko podzemno skladiste.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

Ovo ponovljeno davanje značaja Wagneru je najbolja indicija da autor nema pojma o čemu priča, Wagnerov vojni kapacitet je na nivou Miše Vacića i Pavla Bihaljija, prije godinu i po dana su ih mozambikanske vlasti angažovale da degažiraju islamističke pobunjenike naoružane varjačama i peckalicama iz zone u kojoj Total i Exxon građe postrojenja za likvefakciju gasa, u roku od nekoliko dana su imali 11 poginulih i 20+ teško ranjenih, nakon čega su podvili rep. 

 

.

 

U pravi si, tanak je to kapacitet...Njih su amerikanci pomnozili sa nulom u Siriji kad su u privatnoj inicajitivi krenuli da zauzmu neko naftno polje...desetine njih, mada se govorilo i nekoliko stotina...

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Constantin said:

...kako pišu komšije Hrvati, primećen je vrlo intezivan avio-saobraćaj, privatnih aviona iz Moskve ka Sibiru i Uralu i cene da ruska elita, zbog nečega, ne želi biti u prestonici, u nastupajućim vremenima...

Pametno. Zašto bi sedeli tu gde je primarni cilj među osiljenim manijacima koji se na primer ovako ponasaju (ambasador covek):

 

"Ako ona (BiH) odluči da će biti članica bilo čega to je unutrašnja stvar. Ali druga stvar je naša reakcija. Na primeru Ukrajine mi smo pokazali šta očekujemo. Ako bude pretnja, mi ćemo reagovati"

 

Klasican terorizam. Nema pregovora sa teroristima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...