Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

20 minutes ago, sasa965 said:

Niko nije lud.

 

Ma da,zeknemo ,,mi" neke  nuklearne projektile , zveknu ,,oni" i rešena stvar, prežive pacovi i bubašvabe i od civilizacije odvojena plemena u Amazonu.

Dobar plan , zar ne?

 

Kako niko nije lud kad pokusavaju da naprave dil sa mulama preko diktatora koji napada zemlju koja mu nista nije skrivila?

I niko nije rekao bilo sta o "mi zveknemo-oni zveknu".

 

Jel imas neki plan kako zaustaviti ludaka?

3 minutes ago, Amigo said:

 

Ne znam ko je sve lud, ali ima ih dosta. Ovo nije prva agresija na neku suverenu zemlju, jel tako?

 

Ja sam objasnila razliku izmedju ovoga i prethodnih sukoba. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ja sam objasnila razliku izmedju ovoga i prethodnih sukoba. 

 

Angelija, ja se nadam da ce ovaj rat i kako se zapadni svijet digao, dovesti do toga da ce USA prestati sa vojnim intervencijama i agresijama po svijetu, kao i da ce Izreal prestati da maltretira svoje susjede, Siriju i Liban, jer kada se spomene agresija na druge zemlje, te dvije drzave su sverski sampioni do sada.

Znam da ti to neces prihvatiti i da ces traziti izgovore, ali cinjenice su neumoljive.

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Angelija, ja se nadam da ce ovaj rat i kako se zapadni svijet digao, dovesti do toga da ce USA prestati sa vojnim intervencijama i agresijama po svijetu, kao i da ce Izreal prestati da maltretira svoje susjede, Siriju i Liban, jer kada se spomene agresija na druge zemlje, te dvije drzave su sverski sampioni do sada.

Znam da ti to neces prihvatiti i da ces traziti izgovore, ali cinjenice su neumoljive.

Izrael maltretira Hezbolah? Ima svasta da cujem :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Zapravo Bugari imaju neki osnov za svoje priče, nakon što su se transferisali u pobjednički tabor njihova prva armija je učestvovala u oslobađanju Beograda i zauzimanju Beča, čak su neko vrijeme ostali u Beču kao okupacione snage.

To ni za promil ne umanjuje njihove zločine koje su počinili prema svojim susedima u periodu dok su bili deo fašističke koalicije. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Amigo said:

 

Angelija, ja se nadam da ce ovaj rat i kako se zapadni svijet digao, dovesti do toga da ce USA prestati sa vojnim intervencijama i agresijama po svijetu, kao i da ce Izreal prestati da maltretira svoje susjede, Siriju i Liban, jer kada se spomene agresija na druge zemlje, te dvije drzave su sverski sampioni do sada.

Znam da ti to neces prihvatiti i da ces traziti izgovore, ali cinjenice su neumoljive.

 

Hey Amigo: Rat u Ukrajini. U kojem nema ni Izraela ni USA

I u kojem samo Rusija ucestvuje po svom izboru - Ukrajina nije birala rat.

 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, sasa965 said:

Zašto ? Zato.

Nije lud kao ovi koji se smestaju u ludnice, ovi sa sizofrenijom ili bipolarni u fazi manija i psihoza itd, ali jeste psihopata sa poremećajima ličnosti, to je očigledno. On stvarno veruje u te stvari o kojima bulazni godinama. Ko normalan ide da se prijavljuje za špijuna, ispravlja istorijske nepravde, pokazuje zelju da obnavlja propale imperije, lupeta o izdajnicima koji su izdajnici zato sto hoce da zive normalno, a zabole ih za istorijske nepravde i da budu "dobri rusi, srbi, turci wgaf" tj sektaši itd? Normalni ljudi se ne bave tim stvarima, samo poremećene ličnosti.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

 

Hey Amigo: Rat u Ukrajini. U kojem nema ni Izraela ni USA

I u kojem samo Rusija ucestvuje po svom izboru - Ukrajina nije birala rat.

 

 

 

 


Ne kontaš, US je izabrala rat u Ukrajini za Ukrajinu.

 

 

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

Nije lud kao ovi koji se smestaju u ludnice, ovi sa sizofrenijom ili bipokarni u fazi manija i psihoza itd, ali jeste psihopata sa poremećajima ličnosti, to je očigledno. On stvarno veruje u te stvari o kojima bulazni godinama. Ko normalan ide da se prijavljuje za špijuna, ispravlja istorijske nepravde, pokazuje zelju da obnavlja propale imperije, lupeta o izdajnicima koji su izdajnici zato sto hoce da zive normalno, a zabole ih za istorijske nepravde i da budu "dobri rusi, srbi, turci wgaf" tj sektaši itd? Normalni ljudi se ne bave tim stvarima, samo poremećene ličnosti.


Da dodam, svako ko bulazni o čišćenju nacije je ludak nivoa Hitlera. 

Edited by Eddard
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Kako niko nije lud kad pokusavaju da naprave dil sa mulama preko diktatora koji napada zemlju koja mu nista nije skrivila?

Pa niko nije lud.To je pogrešna premisa od samog početka.

Čak i da neko zameni Putina misliš li da bi vojska podvila rep i vratila se nazad odakle je došla.

Nema šanse , rat je započeo i mora da se završi.U stvari završen je onog trenutka kada  je Američki predsednik jasno rekao da neće ratovati protiv Rusije.

Ovo što sada gledamo su tehnikalije.Ružnoi surovo ali rat je.Osvojiće ono što su planirali , bolje pre sa manje žrtava nego kasnije sa više poginulih i većom materijalnom štetom.

 

 Ono što je veliki problem je potpuno odsecanje Rusije od Evrope i guranje u Kineske ruke.  Jer   USA  ovako ima dva umesto   jednog  usamnjenog protivnika .

Drugi problem ne manji  su države koje se graniče sa Kinom. One gledaju šta se dešava i mere kakva im je sudbina .Svrstavanje na Američku stranu im nije baš pametno jer nemaju kopnenu vezu ni sa Amerikom ni sa Evropom.

Ukrajinci mogu i pešice do Evrope što je sreća u nesreći.Gde bi bežali ovi nesrećnici iz Vijetnama , Laosa  itd , da plivaju do zapadne obale?Ako Kina bude pametna i sa graničnim državama igra meko , razumno razvija ekonomse odnose ne pritiska vojno Amerika će dugoročno imati ogromne probleme.Da ne pominjem narastajuću levicu u USA koja bi u budućoj krizi mogla potpuno da preuzme političku scenu.

 Čini  se da je admilistracija loše odigrala ovu ruku pokera sa Rusima , oslabila Evropu a pokazala kako će igrati sa Kinom.

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sasa965 said:

 

Ako Kina bude pametna i sa graničnim državama igra meko , razumno razvija ekonomse odnose ne pritiska vojno Amerika će dugoročno imati ogromne probleme.

Ma bravo - svega 315 strana diskusije  da bi konacno dosao do srzi problema. 

Sa komsijama moras meko, razumno, razvijas ekonomske odnose i ne pritisces ih vojno, i pridobijes ih na svoju stranu. Veoma jednostavno.

Taj recept su probali EU i NATO sa Ukrajinom u posljednjih 20 godina:

 Meko, uz razvoj ekonomskih odnosa, finansijsku pomoc, bez vojnog pritiska da moraju uci u EU ili NATO, ali sa porukom da su dobrodosli kada budu spremni...

 

Ali je nekome smetalo.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sasa965 said:

Naravno i taj neko je jasno i glasno rekao 2008 šta mu smeta.

I mogli su reci da im smeta - i trebali su ponuditi bolju alternativu. Ali nisu nego su se okrenuli upotrebi sile i otimanju teritorije od komsija.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sasa965 said:

Naravno i taj neko je jasno i glasno rekao 2008 šta mu smeta.

Malopre na roditeljskoj viber grupi slušam raspravu očeva Pere i Mike (imena su potpuno izmišljena) dva dečaka 6. razred se potukli danas.
Jer je Pera rekao Miki da ne sme da radi to inače će da dobije batine, a Mika je nastavio i - opravdano dobio batine?
Eto lepe paralele.
Infantilno, skoro kao odnosi između država.

Edited by urosg3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 minutes ago, sasa965 said:

    Šta je NATO?

 

 

 

  • Security in our daily lives is key to our well-being. NATO’s purpose is to guarantee the freedom and security of its members through political and military means.

 

  • POLITICAL - NATO promotes democratic values and enables members to consult and cooperate on defence and security-related issues to solve problems, build trust and, in the long run, prevent conflict.

 

  • MILITARY - NATO is committed to the peaceful resolution of disputes. If diplomatic efforts fail, it has the military power to undertake crisis-management operations. These are carried out under the collective defence clause of NATO's founding treaty - Article 5 of the Washington Treaty or under a United Nations mandate, alone or in cooperation with other countries and international organisations.

 

 

Treba li prevod??

 

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Angelia said:

Izrael maltretira Hezbolah? Ima svasta da cujem :classic_biggrin:

 

Od kada je Hezbolah drzava?

 

35 minutes ago, ters said:

Hey Amigo: Rat u Ukrajini. U kojem nema ni Izraela ni USA

I u kojem samo Rusija ucestvuje po svom izboru - Ukrajina nije birala rat.

 

Ovaj tvoj odgovor nema nikakve veze sa onim sto sam napisao.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...