Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

https://www.danas.rs/vesti/politika/izbori22/vulin-srecan-sam-sto-je-vucic-kandidat-za-predsednika-srbije-inace-bih-ja-morao-da-se-kandidujem/

 

Predsednik Pokreta socijalista Aleksandar Vulin izjavio je danas da je „beskrajno srećan“ što je Srpska napredna stranka „konačno prelomila i izašla sa Aleksandrom Vučićem kao predsedničkim kandidatom“, inače bi, kako je rekao, on morao da se kandiduje, ali mu je „draže ovako“.

 

Ovo bi bilo rešenje za sve naše probleme, a verujem da bi i međunarodna zajednica ubrzala radove na prenameni teritorije Srbije u parking. 

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:
17 hours ago, urosg3 said:
ako naletiš - daj mo zna neki detalj otkriće nam nešto...

Izašle fotke i krhotin aaviona u Harkovu, i slike pilota SU-34, navodno uspeli su da ga zarobe, i video izjave istog, ali vidim nisi zaintresovan pa da ne trpam ovde.

Naravno da sam zainteresovan prosledio sam Ivanu. Upoznaćete i čika Ivana 😉

p.s. umesto Kosmičke "k" VKS počeli su da zovu Vazdušno kozmetičke snage nije da je daleko od istine... Mada ova ekipa ima dosta opširno iskustvo iz discipline "kako da raport izgleda odlično na papiru"
 

Edited by urosg3
Link to comment
Share on other sites

Ko zna dobro Njemački i ko može da potvrdi koliko je ovo autentično...

Navodno.....Bolnica u Minhenu objavila je da nece primati pacijente iz Rusije i Belorusije, te da se otkazuju sve operacije koje su istima zakazane, a pacijenti koji su hospitalizovani treba da je napuste. 2f611ded680826f47c544559892010c4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu video da postavim, ali je u oba izjava pilota sa slike. Postoje dva videa, drugi ne bih ni postavio jer je razgovor s porodicom preko mobitela. U prvom videu pilot daje svoje podatke i odgovara na pitanje islednika. Navodno je potpukovnik, zamenik komamdira nznm kog puka.....

sve treba prihvatiti s rezervom4311218fb89bbda97df8d4f5ca651a1f.jpg007efdf71daf064ed03f3466fdfbb888.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam neku analizu na youtube-u o zaglavljenosti ruske vojske kod Kijeva i neke stvari imaju smisla.

Kroz Rusiju i Belorusiju imaju mocan sistem za zeleznicki transport, vojnu opremu su do granice isporuciji

efikasno.

Problem je kad moraju da nastave tenkovima , bili su prinudjeni da ih posalju u koloni putem,

jer je teren takav, blatnjav. Tako su zapali u logisticki dzep i sada mnogo sporije organizuju opsadu i okruzenje Kijeva,

u trenutku kad su vec planirali da budu unutra.

 

Na juznom frontu nema ovakvih kolona, Rusi efikasnije prevoze naoruzanje zbog konfiguracije terena.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovdje kod mene ima dosta Rusa. Nisam cuo da su imali problema. A da mnogo kake po Rusima , kake. Prije dva dana je bila vijest da je posada sa jednog Ruskog ribarskog broda dala covjeku koji radi u luci (na sjeveru) 5000 kruna ( 500 eura) za pomoc Ukrajini. I to je pozitivno bilo za sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, koca popovic said:

Ovdje kod mene ima dosta Rusa. Nisam cuo da su imali problema. A da mnogo kake po Rusima , kake. Prije dva dana je bila vijest da je posada sa jednog Ruskog ribarskog broda dala covjeku koji radi u luci (na sjeveru) 5000 kruna ( 500 eura) za pomoc Ukrajini. I to je pozitivno bilo za sve.

 

Ima, nego ti ne čitaš prave izvore 😉 

 

Govno koji je napisalo ovo je inače bilo pravosnažno osuđeno na uslovni zatvor za klevetu generala Vlade Trifunovića.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:
24 minutes ago, Clash said:
Mada ne znam kako ce regulisati plaćanja skupih operacija i tretmana od strane Rusa, ne samo u Nemačkoj.

Keš...bar na to nije niko "gadljiv".

Nažalost mi je drug išao na skupo lečenje u Nemačkoj i nije postojala opcija keša, samo račun.

Varijana uplate celog iznosa i posle ide povrat novca ako dodje do nekih drugih ishoda.

Na sreću kod njega je tada posle pretraga utvrdjeno da nije za kompletan tretman i naplaćen je samo taj deo a ostatak vraćen na račun.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

To se podrazumeva da ce ti tu jos jednom sami sebe upisati na listu gde su neprijatelji civilizacije, i jos ce se time ponositi. Tako im zapaljena katedrala Notr Dam pomogla.

 

Verujem da je Vucic gledao onaj spisak "neprijateljskih zemalja" kao kad student gleda rang-listu posle ispita 🙂 Strepeo je do poslednjeg trenutka dal smo mi tu ili nismo 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, McCarthy said:

 

 

 

A jesu dosadni. Pravo pitanje je kako doci do dodatnog finansiranja koje ce obezbediti brzu diversifikaciju dobavljaca. Ako ce to da finansira EU onda odlicno, a ako ce svaka zemlja za sebe da finansira onda je besmisleno uslovljavati drzave sankcijama. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:
23 minutes ago, McCarthy said:

 

 

Expand  

 

A jesu dosadni. Pravo pitanje je kako doci do dodatnog finansiranja koje ce obezbediti brzu diversifikaciju dobavljaca. Ako ce to da finansira EU onda odlicno, a ako ce svaka zemlja za sebe da finansira onda je besmisleno uslovljavati drzave sankcijama. 

 

Nisu dosadni, naprotiv čine ono što su odavno trebalo da učine.

 

Sutra se objavljuju nove sankcije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Neka bolja verzija Severne Koreje. Bice malo bolji standard i malo vise slobode, ali izopstena iz svih svetskih tokova. Koliko brzo, zavisi od toga koliko su evropljani spremni da stisnu guzu, jer gas pogotovo, sta kod ovdasnji strucnjaci pisali, nije lako zameniti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Brza tranzicija na druge izvore energije te diverzifikacija sa posljedicnim iskljucenjem  Rusije iz lanca snabdjevanja naftom i gasom je nemoguca. 
Barem ne prema ozbiljnim sajtovima koji se bave energijom i slicnim stvarima sa ekonomskog aspekta.

 

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...