Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

5 minutes ago, dzoneee said:

Jeste brate ali mi nikada nismo otisli u EU skroz na skroz kao recimo Hrvatska ili Ruminija ili Poljska. 

 

Kako nismo...sta je bilo izmedju 2000 i 2004? Potpuno je usao njihov kapital, potpuno se pacifikovali i okrenuli se njima a kakav smo respond dobili?

Pritom ne treba zaboraviti da smo bili pod najgorim sankcijama i bombama i da se ne moze ocekivati isti sentiment kao sa Hrvatskom kojima su doneli drzavu. Potpuno je cudo kako je podrska bila i preko 50 posto, a to je zato sto su ljudi stvarno imali nadu da nas tamo ceka bolja buducnost i na toj energiji je prvo bila 96a a onda i smena vlasti 2000e. Oni su svojim pasivnim i arogantnim feedbackom sagoreli tu energiju, zajedno sa politicarima i ekspertima koje su podrzavali sve vreme a onda zakucali priznanjem Kosova 2008e. Zato gledam ove Ukrajince i stvarno mi je zao sto su naseli i sto su dozvolili da ih ovako navuku kao mlade majmune. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Pa kako mislis da bi te primili u EU tako brzo posle ratova 90-tih za koje si po njima gde navodno zelis da se prikljucis ti krivac? Nije realno. Nemaju poverenja jednostavno jer ne mozes da sedis na dve stolice. U stvari mozes ali sve onda ide ofrlje i sporije. 

 

Amerika i Evropa su nepriljatelji sa Rusijom i to je nas narod morao da shvati i proguta. I tu je onda trebala ici odluka a gde cemo? Izvagas sta ti vise odgovara i preseces. To ne znaci da bi mi po defaultu morali da prestanemo da saradjujemo i sa jednom i drugom stranom u zavisnosti za koju se opredelis, ali neke spoljnopoliticke odluke trebas da usaglasis kad bude vreme za to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dzoneee said:

Pa kako mislis da bi te primili u EU tako brzo posle ratova 90-tih za koje si po njima gde navodno zelis da se prikljucis ti krivac? Nije realno. Nemaju poverenja jednostavno jer ne mozes da sedis na dve stolice. U stvari mozes ali sve onda ide ofrlje i sporije. 

 

Amerika i Evropa su nepriljatelji sa Rusijom i to je nas narod morao da shvati i proguta. I tu je onda trebala ici odluka a gde cemo? Izvagas sta ti vise odgovara i preseces. To ne znaci da bi mi po defaultu morali da prestanemo da saradjujemo i sa jednom i drugom stranom u zavisnosti za koju se opredelis, ali neke spoljnopoliticke odluke trebas da usaglasis kad bude vreme za to. 

 

Pa i nije odmah. Proslo je dosta godina a od njih nismo dobijali nikakve sustinske reformske uslove (sudstvo, javna uprava, vladavina prava, mediji, ekonomija) vec iskljucivo politicke. Te isporucite Slobu, pa Mladica, pa Karadzica, pa Adzica, a kad je i to sve nekako uradjeno sto bi retko koja zemlja na svetu uradila, onda su nam natovarili Kosovo na vrat, pa razvlacenje od zahteva do zahteva u nedogled.

Hrvatska je isto bila u ratu a oni ni smrdljivog Gotovinu nisu mogli da isporuce pa su ih opet ugurali u EU, a najvise zbog toga jer im je trebala jadranska obala. Potpuno je jasno da su nam samo mazali oci.... i narodu se smucilo pa su izglasali koga su izglasali, a za kog se takodje ispostavilo da ga podrzavaju, tj. vise nego prethodnog. I sta to znaci na 2 stolice... do ovog rata Nemacka je trgovala sa Rusijom 10 puta vise nego Srbija ali to izgleda nije problem, oni gradili Severni tok2 sve ove godine i to nije sedenje na 2 stolice jel... presekli su?  

Do 2008 i nisu bili neki odnosi sa Rusijom ali ih je onda Tadic pustio u energetiku jer je video da se od ovih necemo leba najesti, dok je ovaj iz istog razloga pustio i Kineze. Da je EU bila konkretnija to se nikad ne bi desilo. 

 

Necu vise ovo nije tema topica. 

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McCarthy said:

Na Insajder TV je juče gostovao Dragan Šormaz iz SNSa koji se tehnički zalaže za uvođenje sankcija Rusiji i evroatlantske integracije. (vreme na videu o sankcijama 03.15).

 

 

Kako stvari stoje, sankcije će biti uvedene narednih nedelja. Postepeno ih najavljuju na različite načine. 

 

Druga stvar, puno važnija, prvi put se spominju evroatlantske integracije iz SNSa i time pripadnost Srba Zapadnoj civilizaciji (vreme na videu 16.40).

 

Ono što može proisteći kao pitanje da li je ovo najava najvećeg civilizacijskog preokreta Srbije u nekoliko vekova i konačnog oslobađanja od ruskog malignog uticaja.

 

Ako jeste, prvi put bih glasao za AV. 

 

Opet su zeznuli kretene iz opozicije. Pisao sam i na bivšem forumu, ali da ponovim - kreteni su morali još ranije da se rastrče po ambasadama, da jasno stave do znanja da su za EU/NATO, a sad će se opet upucati u nogu. Za vikend su bar mogli da se pridruže protestu podrške Ukrajini, ali sem patkara se niko nije pojavio. Posle mogu slobodno da kmeče kako ih ne vole u EU, ali biće im uzalud. Pa koliki kreten mora da bude onaj ko se profesionalno bavi politikom, traži nešto od EU, ali nikako da se makne od ruske stolice?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Venger said:

Ljudi se opredeljuju navijacki, kao i o svemu, malo tu razmisljanja ima.

 

 

Niko ne voli više da navija i da se opredeli za jednu OD 2 strane, kao srpski narod i srpsko društvo.
Skoro svaki Srbin govori "A šta su ovi drugi radili".
Navijačka polarizacija je najdominantjija osobina našeg društva, i ide za sve.
Počevši od Partizani - Četnici Zvezda - Partizan, do manje bitnih stvari kao što su Beatles - Stones, Nike - Adidas, Iphone - Android, Nokia - Sonny Ericsson (poprilično sam ubedjen da skoro nigde se nisu toliko ljudi cimali oko takvih glupih podela) itd itd
Kod nas mora da zauzmeš jednu stranu, po svaku cenu da mrziš drugu stranu, a slepo da braniš svoju stranu.
 

1 hour ago, Venger said:

Mada ja vise ne znam ko je njegov prosecni birac. Da li je to zaposleni u javnom preduzecu, da li su to penzosi, bivsi radikali, evropejci ili ko? Mislim da ni on sam vise ne zna. Koga god pitas niko ne glasa za sns, a oni biju 60% na svakim izborima.

 

Inace, ovo sa zaplenom privatne imovine Rusima po Evropi je dno dna. Sramota.

bold 1 - preplašeni, uslovljeni i lenji, tj oni koji na lak način žele da imaju sigurica posao (doduše ti potpadaju i pod "uslovljeni"... ali i pod "uplašeni).
Na to dodaj da ne postoji prave opozicije.
Vučić ko Vučić bi 3 puta lakše pao da ima normalnog protivnika.
Ovo sad je naša liga, SNS je Zvezda sa Slavkom Perovićem i Lazetićem, a opozicija kao BSK Borče i sl.

bold 2 - to je užaš, i komunizam i nacizam maltene.
I sve ono zbog čega je višedecenijski sovjestko-istočni sentiment satanizovan.
Video sam jutros da su neki restoran u Nemačkoj narušili i gadjali svačime, zato što ga drži čovek koji je Rus.

Mnogo mi je teško da ne budem defetista, i sa te globalne strane anksiozan, kad vidim kakav nam je život. 

I sve više i više sam ubeđen u moju, već dugogodišnju teoriju, da su civilizacijski konstruktivnija društva bez viševekovne tradicije, kao što su Australija i Novi Zeland.
Australija je zajela govna sa onim fašizmom povodom vakcinisanja, ali ja i dalje imam vere u njih, pre svega zbog toga kakva je bila reakcija samog naroda na to šta radi trenutna vlast..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McCarthy said:

Na Insajder TV je juče gostovao Dragan Šormaz iz SNSa koji se tehnički zalaže za uvođenje sankcija Rusiji i evroatlantske integracije. (vreme na videu o sankcijama 03.15).

 

 

Kako stvari stoje, sankcije će biti uvedene narednih nedelja. Postepeno ih najavljuju na različite načine. 

 

Druga stvar, puno važnija, prvi put se spominju evroatlantske integracije iz SNSa i time pripadnost Srba Zapadnoj civilizaciji (vreme na videu 16.40).

 

Ono što može proisteći kao pitanje da li je ovo najava najvećeg civilizacijskog preokreta Srbije u nekoliko vekova i konačnog oslobađanja od ruskog malignog uticaja.

 

Ako jeste, prvi put bih glasao za AV. 

Brate..ako ti je to motiv,  znaci..necu da  ubedjujem bilo koga u bilo sta..ali..sve i da udjemo u EU sa  njim kao vladarom, samo cemovise najebavati..a pritom, necemo uci, tesko..naprotiv, rekao bih da njemu podrska u EU popusta, i ono sto je imao..kada nismo primljeni dok ej Angela bila, kojoj je Vucic bio prilicno veran lakej,i nece tu pomoci ni da Rusiju zvanicno ocenimo kao novi Treci Rajh..ovo je, uz duzno psotovanje, pogresna percepcija na vis enivoa..ali, ovo treba na temu Izbori da se seli, ne bih ovde da se offuje..nistanam ni ulazak u EU ne vredi, ako sa njim udjemo.prevelika je stetocina..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Pretera ga Danas, bilo je ovih rusofila par hiljada definitivno. Ne treba sada koristiti radikalske metode i umanjivati im cifru. No koliko sam ja čuo dolazilo se i izvan BG tako da ....

 

Manje su bitne te brojke srpskih guzica izaslih na ulicu.

Srbin na ulici je retka zverka.

What matters, 90%srpskih precednickih kandidata ne sme pisnuti protiv Putina,

na skali su od snebivljivih preko smernih rusofila,

pa sve tamo redom do kamikaza Sojguista.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se vide ozbiljne i profesionalne vesti sa velikim brojem izveštača na licu mesta (sa pancirima i velikim natpisom Press, znači stvarno na licu mesta a ne neki granični prelazi) diljem Ukrajine uključujući Donbas te Moskve i ostatka sveta: https://revoir.tv5monde.com/toutes-les-videos/info-societe/le-journal-de-france-2-edition-du-04-03-22-20h   https://europe.tv5monde.com/en/tv-guide/news-current-affairs/le-journal-de-france-2-Season-593737 .

 

Ove večernje vesti oko 20h su im najbolje. Koga mrzi da ih gleda preko kablovske može na sajtu da sve većernje vesti pregleda. Izvanredno pokrivanje rata. Francuzi me sve više oduševljavaju, jedino supruga nije oduševljena da mi sve to live prevodi u punom trajanju emisije. Šta da radim kad sam tutuk za romanske jezike. Gledao N1, Al Jazeeru, CNN, BBC, RAI, DW i RTL (ponekad čak i RTS, što inače ne činim) i jedino ovi pruže za 30 do 50 minuta detaljan pregled a da ne dave sa patetičnim petominutnim izveštajima sa pojedinog pograničnog prelaza ili polučasovnim tupljenjem kojekakvih stručnih analitičara. Ali prikažu, kojih 6 ljudi oko Putlera eventualno mogu da utiču na njega, ili Ukrajince u od Rusa okupiranom Khersonu, koji svaki dan izlaze sa ukrajinskim zastavama da Rusima pred nosom demonstriraju, ili ukrajinske vojnike, koji su se borili oko nuklearne elektrane, itd, itd. Stvarno veliki broj dopisnika sa svih relevatnih mesta. Mora samo u Ukrajini da ih ima jedno desetak. Stvarno izveštavanje sa lica mesta. Slično može eventualno jedino na CNN-u da se nađe, ali mora da se ceo dan prati pa pohvataju relevatne informacije, i opet imam osećaj da ovi imaju više novinara i dopisnika na terenu u Ukrajini.

Edited by Akiro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nismo braća, samo biraj reči. Danke schön.

 

Ostalo je tvoje mišljenje u koje ne ulazim. Moje je opozitno. 

 

 

1 minute ago, Harmonika said:

Brate..ako ti je to motiv,  znaci..necu da  ubedjujem bilo koga u bilo sta..ali..sve i da udjemo u EU s anjim kao vladarom, smao cmeo vise najebavati..a pritom, necemo..naprotiv, rekao bih da njemu podrska u EU popusta, i ono sto je imao..i nece tu pomoci ni da Rusiju zvanicno ocenimo kao novi Treci Rajh..ovo je, uz duzno psotovanje, pogresna percepcija na vis enivoa..ali, ovo treba na temu Izbori da se seli, ne bih ovde da se offuje..

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Akiro said:

Da se vide ozbiljne i profesionalne vesti sa velikim brojem izveštača na licu mesta (sa pancirima i velikim natpisom Press, znači stvarno na licu mesta a ne neki granični prelazi) diljem Ukrajine uključujući Donbas te Moskve i ostatka sveta: https://revoir.tv5monde.com/toutes-les-videos/info-societe/le-journal-de-france-2-edition-du-04-03-22-20h   https://europe.tv5monde.com/en/tv-guide/news-current-affairs/le-journal-de-france-2-Season-593737 .

 

Ove večernje vesti oko 20h su im najbolje. Koga mrzi da ih gleda preko kablovske može na sajtu da sve većernje vesti pregleda. Izvanredno pokrivanje rata. Francuzi me sve više oduševljavaju, jedino supruga nije oduševljena da mi sve to live prevodi u punom trajanju emisije. Šta da radim kad sam tutuk za romanske jezike. Gledao N1, Al Jazeeru, CNN, BBC, RAI, DW i RTL (ponekad čak i RTS, što inače ne činim) i jedino ovi pruže za 30 do 50 minuta detaljan pregled a da ne dave sa patetičnim petominutnim izveštajima sa pojedinog pograničnog prelaza ili polučasovnim tupljenjem kojekakvih stručnih analitičara. Ali prikažu, kojih 6 ljudi oko Putlera eventualno mogu da utiču na njega, ili Ukrajince u od Rusa okupiranom Khersonu, koji svaki dan izlaze sa ukrajinskim zastavama da Rusima pred nosom demonstriraju, ili ukrajinske vojnike, koji su se borili oko nuklearne elektrane, itd, itd. Stvarno veliki broj dopisnika sa svih relevatnih mesta. Mora samo u Ukrajini da ih ima jedno desetak. Stvarno izveštavanje sa lica mesta. Slično može eventualno jedino na CNN-u da se nađe, ali mora da se ceo dan prati pa pohvataju relevatne informacije, i opet imam osećaj da ovi imaju više novinara i dopisnika na terenu u Ukrajini.

 

Jel tu bio i @Devil In My Pants:smiley33:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Akiro said:

Da se vide ozbiljne i profesionalne vesti sa velikim brojem izveštača na licu mesta (sa pancirima i velikim natpisom Press, znači stvarno na licu mesta a ne neki granični prelazi) diljem Ukrajine uključujući Donbas te Moskve i ostatka sveta: https://revoir.tv5monde.com/toutes-les-videos/info-societe/le-journal-de-france-2-edition-du-04-03-22-20h   https://europe.tv5monde.com/en/tv-guide/news-current-affairs/le-journal-de-france-2-Season-593737 .

 

Ove večernje vesti oko 20h su im najbolje. Koga mrzi da ih gleda preko kablovske može na sajtu da sve većernje vesti pregleda. Izvanredno pokrivanje rata. Francuzi me sve više oduševljavaju, jedino supruga nije oduševljena da mi sve to live prevodi u punom trajanju emisije. Šta da radim kad sam tutuk za romanske jezike. Gledao N1, Al Jazeeru, CNN, BBC, RAI, DW i RTL (ponekad čak i RTS, što inače ne činim) i jedino ovi pruže za 30 do 50 minuta detaljan pregled a da ne dave sa patetičnim petominutnim izveštajima sa pojedinog pograničnog prelaza ili polučasovnim tupljenjem kojekakvih stručnih analitičara. Ali prikažu, kojih 6 ljudi oko Putlera eventualno mogu da utiču na njega, ili Ukrajince u od Rusa okupiranom Khersonu, koji svaki dan izlaze sa ukrajinskim zastavama da Rusima pred nosom demonstriraju, ili ukrajinske vojnike, koji su se borili oko nuklearne elektrane, itd, itd. Stvarno veliki broj dopisnika sa svih relevatnih mesta. Mora samo u Ukrajini da ih ima jedno desetak. Stvarno izveštavanje sa lica mesta. Slično može eventualno jedino na CNN-u da se nađe, ali mora da se ceo dan prati pa pohvataju relevatne informacije, i opet imam osećaj da ovi imaju više novinara i dopisnika na terenu u Ukrajini.

Nijedan mass medij ne izveštava realno o stanju na ratištu, a ni u Ukrajini uopšte. Na društvenim mrežama se mogu videti realni snimci koji prikazuju rat u svom užasu, ali i tu ima dosta fejkova i izrežiranog propagandnog materijala. Treba biti dosta iskusan da probereš šta je istina, a šta je propaganda. Jedino realno što sam video na mass medijima je kad su se izveštači sa CNN zeznuli i otišli na aerodrom kod Kijeva usred bitke, sve ostalo što prikazuju na televizijama su izrežirani snimci i snimci koje su i oni pokupili sa društvenih mreža. Ima i totalno paradoksalnih situacija, kao neka televizija iz Izraela koja je pustila snimak neke letelice koja je uništena, a ispostavilo se da je neki amaterski filmić inspirissan likovima iz Star Wars, ili neki snimci iz video igara koji su se isto puštali na tv stanicama. Meni lično su najšokantniji snimci iz gradova u kojima se ne vode borbe, ali je totalno bezakonje, nigde nema policije, pljačka kako ko stigne, a narod uzima pravdu u svoje ruke i linčuje lopove na ulici, ako uspeju da ih uhvate. Ne sećam se da je tokom ratova 90-ih bila takva situacija u Hrvatskoj, ili u Bosni.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

 

Jel tu bio i @Devil In My Pants:smiley33:

Teško, ovi se baš ističu time da prikažu informaciju a ne patetične propagandne pamflete sa ciljem da izazivaju emocije. To što i objektivna informacija ne izaziva baš prijateljski sentiment prema ruskoj državi je druga priča. Ovo nisu ukrajinski patriotski Twitter propagandni uradci niti Russia Today niti CNN, koji ponekad takođe liči na propagandni uradak koji cilja emocije. Ovo je jednostavno kvalitetna i objektivna informacija. A ti bolje pogledaj jedne njihove vesti pre nego što mudruješ napamet. Tako tipično za "objektivne".

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cyrus Smith said:

A možda je bila i ukrajinska propagandna akcija, očigledno uspešna jer Rusi su čudovišta? 

Ukrajinci rade propagandu genijalno - cak su doveli 200,000 vojnika iz Rusije da im se mota oko nuklearki i gradova i puca bojevom municijom  da bi stvari izgledale realnije. Nista props, pravo oruzje, prava krv, pravi lesevi.... Majstori propagande.

Edited by ters
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:



Mnogo mi je teško da ne budem defetista, i sa te globalne strane anksiozan, kad vidim kakav nam je život. 

I sve više i više sam ubeđen u moju, već dugogodišnju teoriju, da su civilizacijski konstruktivnija društva bez viševekovne tradicije, kao što su Australija i Novi Zeland.
Australija je zajela govna sa onim fašizmom povodom vakcinisanja, ali ja i dalje imam vere u njih, pre svega zbog toga kakva je bila reakcija samog naroda na to šta radi trenutna vlast..

Jesu civilizacijski konstruktivnija,  u tu grupu spada i USA , baš zato što nemaju istorijske traume, komplekse ( više i niže vrednosti) , jednostavno neopterećeni su prošlošću što je do jaja.

Ono što je problem što takva društva kad izađu iz sopstvenog izolacionizma ne razumeju da postoje društva koja imaju istorijske traume.

Istorija kao nauka koja se bavi prošlošću se prilično zanemaruje prilikom tumačenja sadašnjosti, a bogami i predviđanja budućnosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ters said:

Ukrajinci rade propagandu genijalno - cak su doveli 200,000 vojnika iz Rusije da im se mota oko nuklearki i gradova i puca bojevom municijom  da bi stvari izgledale realnije. Nista props, pravo oruzje, prava krv, pravi lesevi.... Majstori propagande.

 

Znaju i gde tacno treba da se nameste dok se snimaju a mozda su i narucili bombu da bi sve izgledalo realisticno

 

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ters said:

Ukrajinci rade propagandu genijalno - cak su doveli 200,000 vojnika iz Rusije da im se mota oko nuklearki i gradova i puca bojevom municijom  da bi stvari izgledale realnije. Nista props, pravo oruzje, prava krv, pravi lesevi.... Majstori propagande.

Ma sva sreca sto njega Rusija uopste ne zanima, zamisli samo do kakvih bi genijalnih zakljucaka dosao da ga zanima.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Valensija said:

Zelenski je sastanak ministara spoljnih poslova Nato-a nazvao slabim i zbunjenim. Izrazio je sumnju da Nato moze da zastiti bilo koga, ukljucujuci i clanice alijanse.

 

 

.

 

U stvari bio je mnogo ostriji..Ne znam koliko prevod to moze da donese,... i ne znam da li sam ga ja dobro razumeo, cak i ovde nedostaje par veoma ostrih fraza...Iskreno, sam jos pokusavam da shvatim gde je uzrok i sta je cilj ove izjave..

 

 

🔸 На жаль, сьогодні є повне враження, що час пом'янути іще дещо – гарантії та обіцянки безпеки. Рішучість альянсів. Цінності, які для декого, здається, померли. Сьогодні відбувся саміт НАТО. Слабкий саміт. Розгублений саміт. Саміт, на якому видно, що не всі вважають боротьбу за свободу для Європи метою номер один. 

🔸 Усі розвідки країн НАТО чудово знають плани ворога. Вони також підтвердили, що Росія хоче продовжити наступ. Як може… Знаючи, що нові удари та жертви неминучі, НАТО свідомо ухвалило рішення не закривати небо над Україною. Ми вважаємо, що країни НАТО самі створили наратив, що начебто закриття неба над Україною спровокує пряму агресію Росії проти НАТО. Це самогіпноз. Тих, хто слабкий. Невпевнений. Внутрішньо. Хоча може володіти зброєю в рази сильнішою, ніж є в нас.

🔸 Усе, на що спромігся Альянс на сьогодні, це провести через систему своїх закупівель. 50 тонн дизпального для України. Мабуть, для того, щоб ми могли спалити Будапештський меморандум. Щоб краще горіло. Але він для нас уже згорів. У вогні російських військ. Хіба такого НАТО ми хотіли? Хіба такий Альянс ви будували? (https://bit.ly/3HGKLon) Сьогодні керівництво Альянсу дало зелене світло для подальшого бомбардування українських міст та сіл, відмовившись зробити безпольотну зону. Ви могли закрити наше небо. Але...

🔸 Я не знаю, кого ви можете захистити й чи здатні ви захистити свої країни – країни Альянсу. Від нас ви не зможете відкупитися літрами пального за літри нашої крові. Пролитої за нашу спільну Європу. За нашу спільну свободу. За наше спільне майбутнє.

🔸 Але також я вдячний друзям нашої країни в НАТО. Там багато країни наших друзів, наших партнерів – більшість потужних партнерів. Тим, хто допомагає нашій державі, не зважаючи ні на що. З першого дня вторгнення. І я впевнений – до перемоги. І тому ми не відчуваємо себе наодинці. Ми продовжуємо боротися. Ми захистимо нашу державу. Ми звільнимо нашу землю. Завдяки нашим героям.

 

.

Edited by attolini
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mmajstor said:

 

Pa i nije odmah. Proslo je dosta godina a od njih nismo dobijali nikakve sustinske reformske uslove (sudstvo, javna uprava, vladavina prava, mediji, ekonomija) vec iskljucivo politicke. Te isporucite Slobu, pa Mladica, pa Karadzica, pa Adzica, a kad je i to sve nekako uradjeno sto bi retko koja zemlja na svetu uradila, onda su nam natovarili Kosovo na vrat, pa razvlacenje od zahteva do zahteva u nedogled.

Hrvatska je isto bila u ratu a oni ni smrdljivog Gotovinu nisu mogli da isporuce pa su ih opet ugurali u EU, a najvise zbog toga jer im je trebala jadranska obala. Potpuno je jasno da su nam samo mazali oci.... i narodu se smucilo pa su izglasali koga su izglasali, a za kog se takodje ispostavilo da ga podrzavaju, tj. vise nego prethodnog. I sta to znaci na 2 stolice... do ovog rata Nemacka je trgovala sa Rusijom 10 puta vise nego Srbija ali to izgleda nije problem, oni gradili Severni tok2 sve ove godine i to nije sedenje na 2 stolice jel... presekli su?  

Do 2008 i nisu bili neki odnosi sa Rusijom ali ih je onda Tadic pustio u energetiku jer je video da se od ovih necemo leba najesti, dok je ovaj iz istog razloga pustio i Kineze. Da je EU bila konkretnija to se nikad ne bi desilo. 

 

Necu vise ovo nije tema topica. 

 

Nismo bili u zoni interesa Nemačke i Francuske.

 

Meni je, posle kovida19, jedna od mera civilizovanosti - procenat vakcinisanih. Kad to gledam, Hrvati i mi smo ista govna, a kosmička je nepravda kako su Rumuni i Bugari uspeli da se uvuku u EU.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@DJ_Vasa Opozicija je morala da se kocka i odmah "stane" na stranu EU i sankcija.

Šizoje ima glavne medije u rukama i uvek je u prednosti da "okrene" javno mnjenje gde poželi.

@McCarthy ja ću svejedno da glasam protiv njega (Šizoja), mada ovo jeste istorijski moment da se otkačimo od Rusa, previše je odvratan.

Edited by Brian Setzer
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ters said:

Ukrajinci rade propagandu genijalno - cak su doveli 200,000 vojnika iz Rusije da im se mota oko nuklearki i gradova i puca bojevom municijom  da bi stvari izgledale realnije. Nista props, pravo oruzje, prava krv, pravi lesevi.... Majstori propagande.

 

4 hours ago, Baby said:

 

Znaju i gde tacno treba da se nameste dok se snimaju a mozda su i narucili bombu da bi sve izgledalo realisticno

 

Jel bilo granatiranja nuklearke ili nije?

Edited by Cyrus Smith
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milos 3.14 said:

 

Ono što je problem što takva društva kad izađu iz sopstvenog izolacionizma ne razumeju da postoje društva koja imaju istorijske traume.

Istorija kao nauka koja se bavi prošlošću se prilično zanemaruje prilikom tumačenja sadašnjosti, a bogami i predviđanja budućnosti.

Problem nastaje kad istorija postane "religija". 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...