Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Javlja mi se tetka iz Njemacke, zivi u Kamp-Lintfortu (nadomak Duizburga i Dortmunda) sva zabrinuta, kaze danas nije bilo brašna u marketima. Mora do Dortmunda, čula je da ga tamo ima. Izgleda da zombi kupovina uzima maha širom Evrope.

 

Edit: Zet koji je Španjolac se žali, pošto drži piceriju kaže da mu ističu zalihe. Pre sedam dana naruci nekog oldtajmera iz Rusije, pa ga najvise brine kako da ga doturi do Njemačke, mialio kamionom, ali sad je sve upitno 🙂

Edited by Liska Manjina
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Liska Manjina said:

Javlja mi se tetka iz Njemacke, zivi u Kamp-Lintfortu (nadomak Duizburga i Dortmunda) sva zabrinuta, kaze danas nije bilo brašna u marketima. Mora do Dortmunda, čula je da ga tamo ima. Izgleda da zombi kupovina uzima maha širom Evrope.

A iranski narod na muci. 

Nista ne ucimo iz istorije. Dobro je Darvin rekao, majmun je majmun i ako nauci da otvori konzervu.

Ok, nije bas tako rekao, ali sluzi svrsi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Liska Manjina said:

Javlja mi se tetka iz Njemacke, zivi u Kamp-Lintfortu (nadomak Duizburga i Dortmunda) sva zabrinuta, kaze danas nije bilo brašna u marketima. Mora do Dortmunda, čula je da ga tamo ima. Izgleda da zombi kupovina uzima maha širom Evrope.

Nek potraži rusku robu, može da prodje dobro u marketu...

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

A iranski narod na muci. 

Nista ne ucimo iz istorije. Dobro je Darvin rekao, majmun je majmun i ako nauci da otvori konzervu.

Ok, nije bas tako rekao, ali sluzi svrsi.

Mozda Njemci i nabavljaju brasno iz Ukrajine, ali mi ga sigurno ne nabavljamo. Punjenje rezervoara i razumem zbog divljanja cena  ali ovo sa brasnom i toalet papirom nikako da svarim. Pa majku mu jebem ima lišća za brisanje dupeta, a moze se vala i oprati 😛

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Liska Manjina said:

Javlja mi se tetka iz Njemacke, zivi u Kamp-Lintfortu (nadomak Duizburga i Dortmunda) sva zabrinuta, kaze danas nije bilo brašna u marketima. Mora do Dortmunda, čula je da ga tamo ima. Izgleda da zombi kupovina uzima maha širom Evrope.

 

.

 

Posledice svega sto se desava bice vidne...Cak i Rusiji ljudi jos ne kapiraju sta se desava, pocece za nekoliko nedelja, a pravi rezultati  razaranja ruske ekonomije bice sasvim jasni za par meseci...

Ukrajina ce proci najgore,..potom Rusija..zatim Evropa...

 

There can be only one

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Liska Manjina said:

Pa majku mu jebem ima lišća za brisanje dupeta, a moze se vala i oprati 😛

E moj, zaboravili su mnogi na to. Mislim da je ovo sa brasnom, strah od nestasica, ali TP mi nije jasan.

Da ne dubimo.

Moj post se vise odnosio, da niko od leadera na svetskom nivou ne pokazuje da razumeju ozbiljnost situacije.

Ovo je sad samo kafanska tuca, ali moze i na blok da se prosiri.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Posledice svega sto se desava bice vidne...Cak i Rusiji ljudi jos ne kapiraju sta se desava, pocece za nekoliko nedelja, a pravi rezultati  razaranja ruske ekonomije bice sasvim jasni za par meseci...

Ukrajina ce proci najgore,..potom Rusija..zatim Evropa...

 

There can be only one

 

.

Covek se zamisli, kad je kod Švaba nestalo brašna! Ejjjj, to da se desi 🙂 reko tetka ima kukuruza kod nas, šaljem FlixBusom ne brini. Moram u maju i komšijinu parcelu zasijati.

 

edit: Šalu na stranu mislio sam eksperimentisati ove godine sa heljdom, ali idem na sigurno 🙂 samo kukuruz bajo moj

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, attolini said:

Ne moram ni da trazim na sajtu, tacno je...Alekperov nije jedini, Deripaska je kao i uvek bio mnogo otvoreniji, Fridman...itd... a sto se tice potplacivanja kgb-ovca, mislim da od toga nema nista..

 

Slažem se da izgledi za to nisu baš veliki, ali postoji mogućnost da sankcije odrade bar nešto. Ima jedna duža analiza koja se nalazi ovde, gde se i potvrđuje da je to u ovom trenutku najmanje izvestan scenario, ali prevrat se ne može baš sasvim isključiti. Sankcije pogađaju i državni budžet i privatne džepove, a svakako i tajkune. Oni koji vrte veliki novac su veoma osetljivi kada im se gurne ruka u džep, a s druge strane, ukoliko osiromaše, ne mogu niti da daju novac za budžet, tj. za ratovanje, niti mogu da plate reket. Osim toga, čak i ukoliko sankcije budu trajale relativno kratko, neki će biti istisnuti sa tržišta, što je takođe nezgodno. Verujem da je i Putler svestan toga i da je pojačao lično obezbeđenje, ali i da zna da mu zavrtanje finansijske slavine ne ide u prilog.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liska Manjina said:

Covek se zamisli, kad je kod Švaba nestalo brašna! Ejjjj, to da se desi 🙂 reko tetka ima kukuruza kod nas, šaljem FlixBusom ne brini. Moram u maju i komšijinu parcelu zasijati 🙂

 

.

 

Nisam siguran da ce biti bas nestasica, ali cene ce se menjati..logisticki lanci pucaju na sve strane..Sto se tice zitarica, Rusija I Ukrajina su eksportni monstrumi cak i odvojeno...Dopunice amerikanci sve sto nedostaje..

 

.

 

.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Slažem se da izgledi za to nisu baš veliki, ali postoji mogućnost da sankcije odrade bar nešto. Ima jedna duža analiza koja se nalazi ovde, gde se i potvrđuje da je to u ovom trenutku najmanje izvestan scenario, ali prevrat se ne može baš sasvim isključiti. Sankcije pogađaju i državni budžet i privatne džepove, a svakako i tajkune. Oni koji vrte veliki novac su veoma osetljivi kada im se gurne ruka u džep, a s druge strane, ukoliko osiromaše, ne mogu niti da daju novac za budžet, tj. za ratovanje, niti mogu da plate reket. Osim toga, čak i ukoliko sankcije budu trajale relativno kratko, neki će biti istisnuti sa tržišta, što je takođe nezgodno. Verujem da je i Putler svestan toga i da je pojačao lično obezbeđenje, ali i da zna da mu zavrtanje finansijske slavine ne ide u prilog.

 

.

 

Mozda bude tako, ali ja sumnjam...

 

Sankcije ce unistiti srednji i mali sektor...krupni biznis , pogotovo onaj deo orijentisan na izvoz sirovina i koji je povezan sa rezimom ce preziveti...vidim u americi se lobira da neki metali i sirovine budu izuzeti iz sankcija...

 

Kao i uvek , najebace oni koji nisu krivi...gde ce otici nezadovolstvo, i prema kome ce se usmeriti , prema Putinu ili prema zapadu jos ne znam, ...sto se mene tice, oba su zasluzili...

 

.

10 minutes ago, Liska Manjina said:

Covek se zamisli, kad je kod Švaba nestalo brašna! Ejjjj, to da se desi 🙂 reko tetka ima kukuruza kod nas, šaljem FlixBusom ne brini. Moram u maju i komšijinu parcelu zasijati.

 

edit: Šalu na stranu mislio sam eksperimentisati ove godine sa heljdom, ali idem na sigurno 🙂 samo kukuruz bajo moj

 

.

 

Heljda..ili grechka kako se zove u Rusiji , je nacionalno jelo, bas sam se navukao...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Venger said:

Jel ovo neka montaza? Jasno mi je da je glupa, al nisam znao da je retardirana.

Nije, nazalost nije joj prvi put. Bilo bi bolje da samo statira i cuti, ionako je nesposobna, ne mora to da reklamira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije, nazalost nije joj prvi put. Bilo bi bolje da samo statira i cuti, ionako je nesposobna, ne mora to da reklamira.
A jel to ona, u vašoj vladi, koja u slučaju da Bajdena sustigne biologija, preuzima njegova ovlašćenja, ili je to neko drugi ?
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:
5 minutes ago, Angelia said:
Nije, nazalost nije joj prvi put. Bilo bi bolje da samo statira i cuti, ionako je nesposobna, ne mora to da reklamira.

A jel to ona, u vašoj vladi, koja u slučaju da Bajdena sustigne biologija, preuzima njegova ovlašćenja, ili je to neko drugi ?

Da bre. Cini mi se da je plan i bio da Bide-majstor umre u prvih 6 mesece, a komunisti naslede.

:roflmao:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:
8 minutes ago, Angelia said:
Nije, nazalost nije joj prvi put. Bilo bi bolje da samo statira i cuti, ionako je nesposobna, ne mora to da reklamira.

A jel to ona, u vašoj vladi, koja u slučaju da Bajdena sustigne biologija, preuzima njegova ovlašćenja, ili je to neko drugi ?

Držala je i nuklearni kofer nekoliko sati dok je Bajden bio pod anestezijom. Pravi primer kako žene kao takve samim svojim prisustvom poboljšavaju kvalitet elite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

Serbistanske misli kako ce biti:

 

-Brale imas robe?

 

-Imam,koliko ti treba i cega?

 

-300g grama TIP-400

 

-Auu brate ti bas siroko

A grašak? A mleko u prahu? 

 

@alpaka Bereta Sida

Bog te jebo (ups) Bosna nema robne rezerve, sad saznao 🙂 preduzeće otišlo u stečaj. Pa kakvi su to bogovi, eeeeeeeejjjj. Robne rezerve u stečaju, kako bog te vido.

 

Edit: Robne rezerve RS su u stečaju, a ovi iz Federacije nemaju budžet za nabavku sredstava. Genijalno, mala ispravka!

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

A šta ako Putin poželi da vrati DDR? I proglasi ujedinjenje ništavnim?
I traži da se primeni Potsdam? I ako nećemo onda pečurke? To bi bio značajan udarac za NATO i osveta za nelegalno bombardovanje SR Jugoslavije bez rezolucije Saveta bezbednosti.


Imam ja još ideja hehe

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:
8 minutes ago, Angelia said:
Nije, nazalost nije joj prvi put. Bilo bi bolje da samo statira i cuti, ionako je nesposobna, ne mora to da reklamira.

A jel to ona, u vašoj vladi, koja u slučaju da Bajdena sustigne biologija, preuzima njegova ovlašćenja, ili je to neko drugi ?

To je ta, ono svi navijaju da Biden dozivi sledece izbore... jer se ne zna sta nam je gore, ili ona ili sledeca na redu je Pelosi metuzalem "Wall st majka".

Zenska je prvo do pozicije dosla preko najstarije uspesne tehnike za stvaranje karijere...lezis a sve uspeh do uspeha. Da bi ovo dobila jer je 
"podobna" i sto su se nadali da ce da nasledi matorca.

 

i onda kazu nemamo zene na vrhu....

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...