Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

Pengos nedeljama neće izbaciti Balbaja iz svojih košmara...Opasno je posložio kocke Efes.

Vasa udvojen u prenosu na centru i bez razmišljanja predaje loptu Moermanu koji je u pokretu...:whistling:

Moerman povede loptu metar-dva...stane i pogodi otvorenu trojku.

Vasilije je nabio žestoko samopouzdanje...vidi se i po proslavi na kraju da je "on fire".

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, propolis said:

Mozda je ipak to losa karma Pengosa, pre par godina je Galata pobedila Kanarija za finale Eurokupa i to sa 1 razlike posle 2 tekme. 

Mislim na njegove organizacione sposobnosti, a nije da scoringom to nadoknadjuje. Po meni nema kvalitet da bude prvi plej top El ekipe. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mr clutch said:

Jbs tim kojem je Pengos prvi plej

 

jedan masivno prehajpovan mediokritet, kad se setim da je svojevremeno najavljivan kao novi Steve Nash

Edited by SunZero
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mr clutch said:

Mislim na njegove organizacione sposobnosti, a nije da scoringom to nadoknadjuje. Po meni nema kvalitet da bude prvi plej top El ekipe. 

Želiš li to da provučes onako slučajno da bi nama legao samo tako ili..? 😁 

Link to comment
Share on other sites

Izuzetno mi je drago kako zbog Vase, tako i zbog Efesa.

 

Međutim, jedno nepopularno mišljenje, iako niko nije baš očekivao Efes na F4, nije li njihova spoljna linija najjača u Evropi, bar na papiru ?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mr clutch said:

Mislim na njegove organizacione sposobnosti, a nije da scoringom to nadoknadjuje. Po meni nema kvalitet da bude prvi plej top El ekipe. 

 

Pa i nije prvi plej, Uertel je prvi plej u Barsi. 

Link to comment
Share on other sites

Izuzetno cenim Pesica, ali nije mi jasno njegovo forsiranje petorke sa tri velika. Utakmicu je poceo sa Klaverom na trojci, Singlton na cetiri i Tomic na pet. Jasno mi je da ima puno visokih u rosteru (pored startera, tu su Oriola i Serafan), ali u eri small ball ovo je avangarda. Cak je (cini mi se pocetkom trece cetvrtine), pored pobrojane trojke visokih, Hanga bio na dva, a Pengos jedini bek u petorci. Nije ni cudo sto su popili  milion trojki. Glede spoljne linije Efesa, utisak je da Ataman (uz cinjenicu da ima na raspolaganju sjajne igrace) radi sjajan posao. Buboa, Micic i Larkin nemaju nikakav problem sa prevodjenjem lopte, a benefit je sto su uvek dvojica, a ponekad i sva trojica na terenu. Pritom svi sjajni suteri uz isticanje cinjenice da cele sezone Micic vidi bukvalno sve! Izrastao je u najboljeg srpskog pleja, u sta cemo imati prilike da se uverimo i naredne sezone kada Teo bude u nekom, nadajmo se, EL timu. Vec sada je za koplje ispred Jovica i Pefija. Spoljnu liniju Efesa upotpunjuju Anderson i Simon, pre svega sjajni skoreri i kada cetvorici od njih (Simon danas unisten penalima) ide sut to se ove sezone obicno ovako zavrsava po protivnika. Mozda je rano da se pise F4, o tom potom...

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mr clutch said:

Nema Pešić poverenja u Tomu, pa ga bencuje u klacu. Dešavalo se to i ranije. 

 

U principu nemam ni ja poverenje u Tomu 😁. Kad je došao u Baskoniju, zajedno sa Kozerom, bio sam u fazonu da ih se Baskonija što pre reši jer sa njima neće imati uspeha. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...