Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

7 hours ago, Cooper said:

Baš me interesuje koja utakmica ide za vikend čim su krenule ove medijske igrice...

Cooper, zbog ovih teorija zavjere, treba promijeniti ime u Fox Mulder 😁

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Ako sam dobro razumeo, situacija bi bila ovakva:

 

10. Borac, 11. FMP, 13. Split, 14. Primorska

1. Zlatibor, 2. Mladost, 3. Studentski centar

 

SC zamenjuje Primorsku, to je jasno. FMP ili Zlatibor odlucuju ko ce biti predstavnik. Problem je u italiku, prvo se igra Split - Mladost, pa ako Mladost dobije ostaje da se vidi da li ce oni u ABA ili Borac. Kako tu Split moze da ispadne? I ako ne moze, sto bi oni izigravali strazara i pomoc za Borac?

Na tvom primeru:

ABA1 posle regularnog dela:

10. Borac (cetvrtoplasirani klub od svih klubova iz Srbije)

11. FMP (petoplasirani klub od svih klubova iz Srbije)

12. Krka ili Zadar ili Cibona... 

13. Split

14. Primorska

 

ABA2 posle playoff-a (igra se i za 3. mesto!):

1. Zlatibor

2. Mladost

3. Studentski centar

 

Kako se ide sa razmisljanjem: ABA2 prvak bi trebao da ide direktno u ABA1, medjutim Srbija vec ima 5 ekipa pa Zlatibor ne moze da ide direktno. ABA2 viceprvak bi trebao da ide u razigravanje sa 13. ekipom ABA1, ali opet kako je taj ABA2 viceprvak iz Srbije koja vec ima 5 klubova morace da se pazi na taj broj klubova... Primenjuje se pravilo 8.5. 

 

Studentski centar ide direktno u ABA1 po pravilu 8.5.1. jer je nastupio slucaj iz pravila 8.5.

 

Dakle igraju:

FMP - Zlatibor, pobednik igra ABA1

Split - Mladost pa ako prodje Mladost onda zbog "nacionalnog kljuca" mora da se odigra Borac - Mladost i pobednik igra ABA1

 

Dakle Split (ili bilo koji drugi ne-Srpski klub koji zavrsi na 13. mestu) moze da ispadne. Nije on nikakav strazar, to bi se svakako igralo bilo da je iz ABA2 na poziciji viceprvaka Sprski klub ili ne. Samo eto, ako se desi da u tom paru prodje Srpski klub onda taj Srpski klub mora da razigrava isto kao sto su morali FMP i Zlatibor (uvek ide bolje plasirani iz ABA2 na najlosije plasirani Srpski klub iz ABA1). 

 

Nakaradno, ali tako je. Zato ovaj limit od 5 klubova treba ukinuti. 

 

 

9 hours ago, goldberg said:

Nije proslo mnogo vremena kada si se bavio prognozom i tada nisi bio u pravu.

 

Tako je 🙂 ni ja nisam verovao u ovoliki raspad Partizana (ne secam se da sam druge prognoze pravio pa verovatno mislis na to). 

 

Ipak, mislim da Borac nece uspeti da i sledece sezone igra ABA1, cak i ako se izvuce sa te pozicije 13, ocekujem da ce u finalu ABA2 biti barem neki Srpski klub zajedno sa neprikosnovenim Studentskim centrom (koji ce biti prvak), te ce Borac svakako igrati to razigravanje, a mislim da nisu nesto bolji od Mladosti (manje sanse imaju Sloboda i Zlatibor). 

 

A voleo bih da pogresim i u ovoj prognozi. 😄  

Link to comment
Share on other sites

Valjda je jasno da broj klubova koji ispadaju u ABA2 iz ABA i koji se plasiraju iz ABA2 u ABA mora biti isti.

 

U tvom primeru:

 

1. Ispada Primorska, ulazi SC

2. Ispada FMP, ulazi Zlatibor (ili se nista ne menja)

3. Mladost dobija Split, ti kazes da je i Split ispao - sad imamo Split, FMP, Primorska out, SC i Zlatibor in (ili Split i Primorska out i SC in).

4. Igraju Mladost i Borac za jedno mesto u ligi, ali sta god da se desi 1 vise ce biti out nego in.

 

Gde gresim?

Link to comment
Share on other sites

Taj mec je Mega izgubila, gostovali su Splitu. Malo ranije izgubili su i od Krke, apsolutno ih ne zanima da se bore za PO i to uopste nije regularno.

 

Split i Krka upisase bonus pobede, trenutno Partizan, Krka, Split, Cibona i FMP imaju po 7 pobeda, Zadar ima 6, Borac 5. U ovom kolu u medjusobnom duelu igraju FMP - Zadar, Krka ima Primorsku i jos jednu pobedu, Borac Igokeu, a Partizan docekuje Mornar.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MilošVB said:

Jović za Megu 10 poena i 9 skokova, indeks 23.

 

2003. godište.

 

Wow... nisam očekivao baš ovakav debi.

 

Definitivno je vreme da mali prestane da se sprda u juniorskoj i da poče ovde polako.

3 minutes ago, goldberg said:

Taj mec je Mega izgubila, gostovali su Splitu. Malo ranije izgubili su i od Krke, apsolutno ih ne zanima da se bore za PO i to uopste nije regularno.

 

I Partizan je izgubio gostovanja od tih ekipa, sa neuporedivom iskusnijom ekipom od Mege, a zanimao ih je plejof.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, goldberg said:

Valjda je jasno da broj klubova koji ispadaju u ABA2 iz ABA i koji se plasiraju iz ABA2 u ABA mora biti isti.

 

U tvom primeru:

 

1. Ispada Primorska, ulazi SC

2. Ispada FMP, ulazi Zlatibor (ili se nista ne menja)

3. Mladost dobija Split, ti kazes da je i Split ispao - sad imamo Split, FMP, Primorska out, SC i Zlatibor in (ili Split i Primorska out i SC in).

4. Igraju Mladost i Borac za jedno mesto u ligi, ali sta god da se desi 1 vise ce biti out nego in.

 

Gde gresim?

 

Da, ima nelogicnosti - ja sam protumacio da Split ispada. jer koji je inace smisao da uopste igra nesto? 

 

Recimo da je plasman takav kako smo napisali, Zlatibor kao pobednik mora da udje umesto Primorske, a Mladost da igra baraz sa Splitom. 

Medjutim kako postoji taj nacionalni limit, Zlatibor koji je usao na konto Primorske mora sa 4. plasiranim Srpskim timom (FMP) da odredi ko ostaje u ligi i to onda otvara mesto Studentskom centru da udje u ligu na konto toga. Dakle usli su Zlatibor i SC a izasli Primorska i FMP, ili ako FMP pobedi onda je Zlatibor izvisio i samo ispada Primorska a ulazi SC. 

 

E sad nelogicni deo nastaje kada Mladost treba da odigra baraz za ulazak u ligu i igra sa Splitom, medutim ako pobedi Mladost, Split treba da ispadne, ali onda nacionalni limit ne dozvoljava da Srbija ima 6 klubova pa moraju Mladost i Borac da odrede ko je 6. prase i da nema sise za njega. 

 

Nemam sada vremena da citam opet pravila ali jedna ideja mi pada na pamet, da se mozda igra prvo ovo Split-Mladost vs. Borac, pa tek od tog razvoja situacije da se gleda dalje... Pogledacu opet kasnije. Ali zakljucak je jasan - ukinuti nacionalni limit. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

Niko da spomene index23 Juniora ....ćutimo,a? 😂

Sramotan i za svoje standarde.

U odbranu se vraća posle 10 sekundi, a kako je igra bolje da ostaje na protivničkoj polovini.

U napadu, odmah shvatiš da je lopta njegova.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, goldberg said:

Valjda je jasno da broj klubova koji ispadaju u ABA2 iz ABA i koji se plasiraju iz ABA2 u ABA mora biti isti.

 

U tvom primeru:

 

1. Ispada Primorska, ulazi SC

2. Ispada FMP  KKP, ulazi Zlatibor (ili se nista ne menja)

 

 

Gde gresim?

Ovde. FMP ima pobedu više i igraju prtiv KKP, nači uskoro tri pobede više.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Martin Mystere said:

Zar FMP ne igra u ovom kolu sa Cibonom?

 

Totalno sam pobrkao, hvala na ispravci.

 

Cibona odigrala sa 9 igraca, a pobedio je Planinic sa cak 9 izgubljenih lopti.

 

Sad FMP moze do 9 pobeda, Cibona ima Zadar kod kuce, Cedevitu kod kuce i Zadar, Borac, Igokeu u gostima. Deluje da ce oni biti 13. prase.

 

51 minutes ago, Kooineeperk said:

@goldberg

 

Pogledao sam pravila opet na brzinu, bas su ih nakaradno napisali, i cini mi se da se gledaju tacke 8.4. i njene podtacke ILI 8.5. i njene podtacke ILI 8.6. i njene podtacke.

 

Svakako mislim da se ne gledaju sve tacke nego one opisuju razlicite slucajeve. Uzasno je napisano.

 

To je sve sto sam zeleo da kazem, nikako se ne snalazim sta im znaci taj mec sa 13. na tabeli.

 

Drago mi je da smo to raspravili i videcemo kako ce se sve odvijati.

 

Sto se tice nacionalnog koeficijenta, neka ga sada kad vec postoji, ne smeju se menjati pravila u toku sezone jer je neko veliko ime ugrozeno.

 

U svakom slucaju hvala ti na trudu i izdvojenom vremenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Koju poziciju pokriva ovaj Jovic? 

 

 

Igrao je četvorku, bar po onome što sam ja video u mlađim kategorijama - mada može da igra i trojku. Baš sam se pitao kada će da debituje za prvi tim Mege, lik ima talenta i prevazišao je konkurenciju u svojem godištu kao što statistika i pokazuje:

http://kss-live.com/s2021/jls/igrac_stat.php?igrac=24&t=1616207925

 

Drago mi je, dobar debi - 10 poena, 9 skokova, index 23 u ABA ligi za lika od 17 godina. Inače, zar je Mega ovoliko loša da gubi od Splita? Imaju dosta talenta (sadašnjeg i budućeg pika NBA lige itd), kako ovako gube od sranje timova?

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, 12Laki said:

Jebiga juce bio u Feneru a sad u jednom Mornaru.

 

 

Lik za 4min 3 izgubljene lopte. 😄

Ali ni najmanje da se iscima da je sacuva nekako...boli ga uvo

.

Uh kakvo kucanje Lazica

Edited by Golijat
Link to comment
Share on other sites

Ceo Mornar igra sramotno, to je sve zbog trenera koji je nesmenjiv a ovaj nivo kosarke nije za njega.

 

Citam da je ostao bez Pullena i Whiteheada, ma jadan on, ostali mu samo Needham, Gordic (jedan od najplacenijih igraca tog Partizana), Vranjes i Jeremic, naspram velicanstvenih Perkinsa, Paigea, Trifunovica koji mora da igra i na 3 i Jaramaza koji tu jedini nesto vredi.

 

Reci da si ostao bez dvojice bitnih igraca, a igras protiv ekipe koja je takodje ostala bez dva beka, od kojih je jedan dosao u tvoj klub je epska blamaza od izjave. Taj Pavicevic i inace ima izjave kao da sedi u kafani, te "Partizan je sila, mi smo mali", te "nisu nam dale sudije", te "necu nista da pricam, sudije nam otimaju", jadan on, brdo para se sipa u njegov klub, a on uvek ima slab tim, kradu ga sudije i protivnik je mnogo bolji.

 

Jedva cekam da im presusi izvor, nije ovo za njih. Oni su uspeli da se plasiraju u PO kad su imali trecinu ovog budzeta, sada sa svim skupo placenim zvezdama se blamiraju i nece ni proci u PO.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Ceo Mornar igra sramotno, to je sve zbog trenera koji je nesmenjiv a ovaj nivo kosarke nije za njega.

 

Citam da je ostao bez Pullena i Whiteheada, ma jadan on, ostali mu samo Needham, Gordic (jedan od najplacenijih igraca tog Partizana), Vranjes i Jeremic, naspram velicanstvenih Perkinsa, Paigea, Trifunovica koji mora da igra i na 3 i Jaramaza koji tu jedini nesto vredi.

 

Reci da si ostao bez dvojice bitnih igraca, a igras protiv ekipe koja je takodje ostala bez dva beka, od kojih je jedan dosao u tvoj klub je epska blamaza od izjave. Taj Pavicevic i inace ima izjave kao da sedi u kafani, te "Partizan je sila, mi smo mali", te "nisu nam dale sudije", te "necu nista da pricam, sudije nam otimaju", jadan on, brdo para se sipa u njegov klub, a on uvek ima slab tim, kradu ga sudije i protivnik je mnogo bolji.

 

Jedva cekam da im presusi izvor, nije ovo za njih. Oni su uspeli da se plasiraju u PO kad su imali trecinu ovog budzeta, sada sa svim skupo placenim zvezdama se blamiraju i nece ni proci u PO.

 

Izvini, ali moram da te pitam: kako se po svemu napisanom (osim omaza Pavicevicu) Olimpija i Cedevita razlikuju od Mornara, pa da jedni ne zasluzuju ovaj nivo (cccc), a drugi zasluzuju. 

Mislim, nije da nesto branim Mornar, mrzim kosarku koju igraju, ali nije njihov trener jedini koji place poslije utakmice. Cak mislim da je modus preuzeo od "nasih velikana" 😀

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...