Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

On 2/6/2020 at 12:52 PM, Laki Six said:

Sta mislite, ko ce u EL ako Zvezda osvoji Aba a Partizan EC ? 

Ja sam ubedjen da ce u tom slucaju Partizan biti jedini predstavnik u EL sa ovih prostora.

 

ako treba da se bira između pobednika eurocupa i aba lige, svakako bih dao prednost eurocup pobedniku

 

edit da sam jordi

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Kao da je iko ikad dobio utakmicu na ovim prostorima zato što je domaća publika ubacila novčić ili upaljač?

Ubaci se npr. kovanica u Podgorici, Zvezda povuče tim sa parketa.

Delegat i sudije procene da postoje uslovi za nastavak utakmice, Zvezda se ne vrati na parket i gubi službenim rezultatom.

Ima primer finala plej-ofa SFRJ 1989. Jugoplastika-Partizan. Druga utakmica finala tridesetak sekundi pre kraja igrač Partizana pogođen u glavu. Vujošević izvodi ekipu sa terena, sudije procenjuju da postoje uslovi da se utakmica nastavi.

Partizan se ne vraća na teren, utakmica se registruje rezultatom u trenutku prekida. Pobeda Jugoplastika, suspenzija Partizana i treća utakmica se registruje službenim rezultatom u korist Jugoplastike. 

3:0 u plej-ofu. Jugoplastika šampion.

 

Nemoj biti bukvalistu i primer upaljača shvatati toliko banalno.

 

I na kraju da sudija proglasi nastavak, valjda je to super stvar za nas gledaoce, izgrednik udaljen utakmica se nastavlja neometano, pa ko bolji, kvalitetniji...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Laki Six said:

@uini

Da, da , isto sam i ja napisao. Ako Djordi bude na ovaj nacin birao ne sumnjam sta ce izabrati...

__________

 

@Green23

Nema sanse da ce Aba imati 2 predstavnika u El...Poznavajuci Djordija, to jedno mesto dace nekom klubu kojo u tom trenutku finansijski dobro stoji...

Ja sam ubeđen u dva predstavnika ukoliko jedan svoje mesto izbori kroz EC. Nema mnogo timova koji konkurišu za WC sledeće sezone, ja tipujem na VIRTUS-ABA ŠAMPION-ALBA/NEKI RUS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Borca said:

"Neki Rus" ili ti Himki verovatno koji cini mi se ima top 5 budzet ove sezone medju EL klubovima nema sanse da izvisi za WC, a vise nema opcije mesta preko VTB lige. To je jedan siguran po meni.

 

11 A licenci + Bayern, Asvel + Valencia (TOP 8 ), pobednik EC, a ostaju jos Virtus, drugi ruski, drugi nemacki (Jordi zeli da sto vise klubova bude iz zapadne Evrope). 

 

Mislim da bi otkacio finalistu u slucaju naseg prolaza u TOP 8, ali je to sa pospanim na klupi nemoguca misija, a sigurno je pravljen ovoliki budzet da za EL.

 

slovo viska.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

11 A licenci + Bayern, Asvel + Valencia (TOP 8 ), pobednik EC, a ostaju jos Virtus, drugi ruski, drugi nemacki (Jordi zeli da sto vise klubova bude iz zapadne Evrope). 

 

Mislim da bi otkacio finalistu u slucaju naseg prolaza u TOP 8, ali je to sa pospanim na klupi nemoguca misija, a sigurno je pravljen ovoliki budzet da za EL.

 

slovo viska.

 

Inace ova 2 kluba je Djordi i u nekim svojim izlaganjima apostrofirao kao ozbiljne (na ulaganja pre svega) te ih ocekujem u EL "za stalno" tj kad se ove 3 sadasnje jednogodisnje pozivnice budu pretvarale u visegodisnje licence (kada bude 16 licenci + 2 EK kluba sto im je barem za sada konacni format kome teze).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 1:30 PM, Babaduka said:

Deandre Kane u Megi, verovatno kasno Marko na kosovo stize, ali ozbiljan igrac, koji jeste kamenjar, ali atleta, odbrana,pregled, meni cudno da ga groblje nije poganjalo umesto Redinga

Posle jedne utakmice Miško ga utopio u Peristeri.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uvrnuto said:

Daboga ispali.

Ne mogu da nađem na aba sajtu informacije o ispadanju i baražu. Je l' zna ko?

 

Pa sistem je kao i prosle sezone, ispada zadnji sigurno u ABA2, a predzadnji igra baraz (best of  3) sa porazenim iz ABA2 finala plej-ofa.

Znaci zadnji u ABA se seli u ABA2, njegovo mesto popunjava sampion ABA2, predzadnji u ABA i ABA2 vice-sampion igraju seriju na 2 pobede gde predzadnji iz ABA ima prednost domaceg terena.

Edited by Borca
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mare80 said:

Kako je Cedevita za ime Boga i svetog Nejsmita uspela da primi 50 koseva za poluvreme od Zadra i to jos kuci?

Gleda li neko utakmicu?

 

Zadar ispogadjao dosta, a i odbrana zelenih im dosta pomaze.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...