Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

 

 

 

3 minutes ago, Mairosu said:


Beli da ja znam nije preskočio nijedno takmičenje a da je bio zdrav. Pefi, taj je u stroju od fazon 15. godine, igrao je sva takmičenja znana FIBA kalendaru, valjda on zna kad mu telo više nije u stanju...on je odslužio svoje. Ostalo ne bih komentarisao.

 

 

Baš zbog toga mi je i omiljeni, svako, ali svako takmičenje igrao sa 300% uvek prvi na pripremama, bio sam u isto vreme i tužan i srećan što neće igrati tipa žao mi baš što takvog asa neću gledati u reprezentaciji, a opet s druge strane drago mi da će da se odmori malo preko leta, jbte svako leto poslednjih 10 godina on guli neke pripreme na nekoj planini...  Za Bjelicu sam se možda i ogrešio, on mi je ljubav iz Karijevih dana u CZV, kad ga je iskopao iz nekog Gmundena ili kako se zove selo u Austriji gde je part time prao čaše...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Haggard said:

 

umesto da na silu glumimo finansijski fer plej i postavljamo neke granice, koje kao propisuju normative finansijskog poslovanja, bilo bi bolje da za pocetak propisemo kakav je minimum potrebnog ponasanja na utakmicama, da bi utakmica bila regularna, i da se toga svi pridrzavaju. a oni koji nece da se pridrzavaju da budu eliminisani iz sporta. to je trenutno vaznije za aba ligu.

To sto ti pises je nesto sto se resava za 10 minuta da ima volje tj da ima pravih kazni. Kazniti lica a ne klub. Tu je takodje i ukljucena drzava o zakonu na sportskim priredbama. To jeste problem, ali je odvojen od ovoga i moze se lakse resiti. Liga ce biti toliko profesionalna, da ce se 2- 3 kluba boriti za titulu a ostali da uvaljaju nekog igraca. Ovako kad moras izdvojiti odredjeni novac za igraca, imaces i vece ambicije posto neces tek tako da bacas pare.

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi da bi Beli došao sa južnog pola da igra za repstaciju ako je zdrav. ali poslednja dva okupljanja, 2016 i 2017, je propustio zbog povreda i operacija. Ja sam imao priliku da pričam sa njime o tome, njemu zasuze oči kad se spomene nacionalni tim, dres, grb, ta priča. On je generalno jako laid back ali kad se priča o reprezentaciji vidiš mu taj žar u očima.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stondisha said:

 

Arkadia, igrao tad sa Zecevicem tamo. Pripreme na planini su 2 nedelje, nije bas da idu u rudnik.

 

 

 

Baš zbog toga mi je i omiljeni, svako, ali svako takmičenje igrao sa 300% uvek prvi na pripremama, bio sam u isto vreme i tužan i srećan što neće igrati tipa žao mi baš što takvog asa neću gledati u reprezentaciji, a opet s druge strane drago mi da će da se odmori malo preko leta, jbte svako leto poslednjih 10 godina on guli neke pripreme na nekoj planini...  Za Bjelicu sam se možda i ogrešio, on mi je ljubav iz Karijevih dana u CZV, kad ga je iskopao iz nekog Gmundena ili kako se zove selo u Austriji gde je part time prao čaše...

Arkadia, igrao tamo sa Zecevicem. Pripreme traju 2 nedelje na planoni, nije da su u rudniku. Svaka cast, ali ne treba preterivati.

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

Uvodjenje bilo kakvog budzeta je naopak potez i onaj koji ubija sport, tj takmicarsku napetost i draz. Sport mora biti postavljen hijerarhijski, bez finansijskih uslovljavanja, da se prolaz u visi rang, bilo nacionalno, regionalno ili kontnentalno vrsi iskljucivo na osnou rezultata, pa ako prvak postane Mala Mostanica, onda oni da igraju evrlogu i tacka. Jedini nesportski kriterijum treba biti da obecano mora biti ispunjeno. Minimalan budzet samo sprecava one prave sportiste u ostvarivanju ciljeva i razvoju novih kosarkaskih centara. Da bi liga funkcionsala kako treba moraju se zabraniti ootovreni ugovori, smanjiti broj igraca koje jedan tim moze licencirati u sezoni, voditi racuna da se potpisani ugovori postuju, strogo kaznjavati kasnjenja u isplati, pa ce onda i timovi sami odredjivati realnije svoje mogucnosti, jer ako se jednoj Ciboni ili nasim blizancima oduzme par bodova pri prvom kasnjenju sa isplatama, pri drugom kazna duplira  a pri trecem izbace iz prve lige, to bi ih mnogo pre dovelo u red nego postavlljanje neke granice budzeta, koju bi ovi veci nastimali i koji bi istovremeno sprecio neku Malu Mostanicu ili koga vec da se ikad pojavi na mapi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pavaroti said:

To sto ti pises je nesto sto se resava za 10 minuta da ima volje tj da ima pravih kazni. Kazniti lica a ne klub. Tu je takodje i ukljucena drzava o zakonu na sportskim priredbama. To jeste problem, ali je odvojen od ovoga i moze se lakse resiti. Liga ce biti toliko profesionalna, da ce se 2- 3 kluba boriti za titulu a ostali da uvaljaju nekog igraca. Ovako kad moras izdvojiti odredjeni novac za igraca, imaces i vece ambicije posto neces tek tako da bacas pare.

 

Problem je u tome sto drzave saucestvuju u kriminalu koji je vidjen u finalu plej ofa, stoga problem nije tako lako resiv.

 

Sto se tice ovog drugog, Cibona moze da ulozi i pet puta vece pare nego sto sada ulaze, i njihov domet ce biti peto mesto. U takvoj konstelaciji snaga, njima se i ne ulazu velike pare, ne isplati im se. U principu Tedeski je u pravu kada kaze da je njemu tesko da se takmici u nelojalnoj konkurenciji drzavnih projekata. Ali to je tako - samo drzavni projekti mogu da namaknu potrebnih 5 miliona za takmicenje u Evroligi. To sto ces propisati Ciboni da moraju da potrose milion evra, umesto 500 hiljada koliko sada trose, i to da bi sta - osvojili peto mesto umesto sadasnjeg sedmog je besmisleno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dva puta sam prepravljao post da ne bi bilo problematičnih sadržaja. Ima jednostavnije rešenje. Kako ovde funkcioniše ignore funkcija da ne bih morao da čitam budalaštine? Tema je veoma zanimljiva ali zahteva filtriranje.

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:

Veruj mi da bi Beli došao sa južnog pola da igra za repstaciju ako je zdrav. ali poslednja dva okupljanja, 2016 i 2017, je propustio zbog povreda i operacija. Ja sam imao priliku da pričam sa njime o tome, njemu zasuze oči kad se spomene nacionalni tim, dres, grb, ta priča. On je generalno jako laid back ali kad se priča o reprezentaciji vidiš mu taj žar u očima.

 

 

Verujem ti da je tako, piše mu na čelu da je momak na mestu. Kad ga vidiš reci mu da mu se izvinjavam jer ga pomenuh nehotice i vezah za loše društvo 🙂

 

on i Bogi, dele drugo mesto, a Teo legenda pored sve moje dobre volje i želje treći uz veliku napomenu da se ne sme nikad zaboraviti da je proveo cele pripreme i prvenstvo uz saigrače iako je znao da neće moći da nastupa u Sloveniji, čak je i ostao tu kad smo igrali za sedmo mesto protiv Italije i kvalifikovali se za SP u Španiji. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nema vise Male Mostanice. Smesne price, licno verujem u nemacki koncept. Mala Mostanica davno ne postoji i nije se desila. Slazem se sta si napisao pored ali ne i sa tim oko minimalnog budzeta. To je prosto izumrelo davnih dana. Veliki klubovi nece imati problem, posto ce lako prikazati 500-1m eura. To je Zvezdi i Partizanu jedan sponzor.To ce pre ili kasnije doci, ali kao i sve, kod nas ce doci poslednje.

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mairosu said:


Beli da ja znam nije preskočio nijedno takmičenje a da je bio zdrav. Pefi, taj je u stroju od fazon 15. godine, igrao je sva takmičenja znana FIBA kalendaru, valjda on zna kad mu telo više nije u stanju...on je odslužio svoje. Ostalo ne bih komentarisao.

 

Teodosic dolazio povredjen, godinama su ga bukvalno svi molili da preskoci i sanira taj prokleti list, Krstica smo cekali pola prvenstva jer nije mogao da hoda, cak i danasnji selektor Djordjevic je igrao povredjen u Atini. Ima takvih primera bezbroj. Tuzno je i nepotrebno da se ti momci povlace kao primer za nesto sasvim deseto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

Arkadia, igrao tamo sa Zecevicem. Pripreme traju 2 nedelje na planoni, nije da su u rudniku. Svaka cast, ali ne treba preterivati.

 

 

To sad možda dve nedelje, kod Dude je bio old scholl dril šest nedelja .

 

Pefi je vişe nego dovoljno dao reprezentaciji i nije  na mestu prozivati ga što se povukao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Dva puta sam prepravljao post da ne bi bilo problematičnih sadržaja. Ima jednostavnije rešenje. Kako ovde funkcioniše ignore funkcija da ne bih morao da čitam budalaštine? Tema je veoma zanimljiva ali zahteva filtriranje.

Jednostavno je.
Misem strelicu pomeris na forumasev nick,sacekas par sekundi da ti se otvori prikaz njegovog profila i dole imas opciju ignore. Ne moras ni da ides na njegov profil.

Inace smatram da je opcija ignore mama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pavaroti said:

@taliesinOvde se potpuno slazem, to je samo jedan od dobrih koraka koji se mogu primenjivati. Ovo oko nekog minimalnog budzeta jeste da se stvari krenu pomerati sa mrtve tacke. Nije nuzno da bude milion, ali da krenu da rade. Slazem se sa ovim tvojim postom, kad budes imao vremena, mozes napisati jos. Svakako da ima dosta stvari koji mogu da uticu na ligu, ali se moraju nekako pogurati, cekajuci njih ( klubove ), to moze biti poprilicno dugo cekanje.

 

Prvi problem koji treba rascistiti je da se definise ko je odgovoran za ovakvu situaciju u nasem sportu, pre svega u fudbalu ali i u drugim sportovima. Kljuc za razumevanje toga je u nedostatku zelje "drzave" da sprovede kompletnu privatizaciju, jer politicke stranke i visoko pozicionirani drzavni sluzbenici "zaradjuju" veliki novac tako sto ga izvlace iz Zvezde i Partizana, to jest, fudbalskih klubova tih sportskih drustava, ali i iz drugih klubova i sportova gde je to moguce uraditi. Da bi se taj "sistem" odrzao dozvoljava se ogroman broj kompromisa, losih resenja, outright korupcije i mnogo toga drugog, koji po sistemu domina ruse svaki pokusaj pokusaja racionalizacije i uredjenja oblasti vrhunskog sporta. Od raspada SFRJ u Srbiji drzava vise ne pomaze sport vec se sport pojavljuje kao efektan sistem za crno finansiranje pojedinih delova drzavnog aparata i to je jedini razlog zasto nema nikakvih organizovanih i sistemskih predloga da se vrhunski sport dovede u iole profesionalno stanje.

 

Nadam se da se grobari nece uvrediti ali ono sto znam iz prve ruke je da se FK Partizan na sastancima IO GO SPS-a delio bukvalno kao ministarstvo, nakon svih izbora koji su toj stranci omogucavali ucesce u vlasti. SPS to nije radio zato sto mnogo voli Partizan vec zato sto se stranka dugo godina finansirala (mozda se finansira i sada ali ne znam kako sada stvari stoje) od prodaje Partizanovih igraca. Isto se desavalo u Zvezdi u periodu pre nego sto je klub ocerupan do koske, desavalo se i nakon toga, kad se klub enormno zaduzivao ni zbog kakve vidljive koristi po sebe, a i sada se verovatno desava. Iz KK Crvena Zvezda su se pare godinama izvlacile na najbezobraznije i najbahatije moguce razloge, dolazilo je dotle da su se potpisivali monstruozni ugovori sa clanovima porodica funkcionera kluba. Sve se to veoma dobro zna ali se o tome ne prica nigde osim ovako po forumima.

 

Dakle, nema potrebe da ja pisem sta je sve moguce uraditi, jer ja i nemam previse pojma o tome, postoje brojni ljudi koji na strucnoj ravni mogu bez problema za vrlo kratak period da postave dobro promisljen i pravno odrziv sistem statusa i finansiranja vrhunskog sporta. Nije to sastavljanje rakete koja ce da vozi ljude na Mars i tamo im omoguci staniste, relativno se lako da to urediti. O kosarci da ne pricam. Pa, nama gore na Krstu sedi besposleno i gaji golubove covek koji je svojerucno postavio bar dva od samo nekoliko najvitalnijih kosarkaskih sistema u Evropi u celoj istoriji evropske kosarke. Imamo mi ljude kojima mozemo da se obratimo da nam kazu sta treba, nije problem u tome. Problem je to sto drzava, iz gore opisanih razloga, ne zeli da taj prostor uredi jer se ne isplati bitnim ljudima i politickim strankama. Sve dok je tako, ovo sto mi pisemo na forumu je mlacenje prazne slame.

Edited by taliesin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je FKP sad dospeo pod patronat frakcija u SNS-u, ali je javna tajna to za SPS, isto kao što je bilo i devedesetih i namirivanju od prodaja Tumbinih igrača. Ogromne pare su uzete iz dva topčiderska FK-a, a i sad se uzima.

 

Što se tiče tih organizacionih pitanja, ključno je to da se prvo moraju urediti pomenuti uslovi funkionisanja sporta, a uloga lige, ko god da je vodi, je manje-više na liniji onoga o čemu Haggard piše. Ima šta da se radi ali je uglavnom periferno u odnosu na ono što treba neko drugi da uradi. Da bude grđe, kad je u pitanju ABA te stvari treba urediti u svim državama, jer lako mogu da zamislim situaciju u kojoj bi se u jednoj zemlji ili dve napravili kakvi-takvi uslovi a u ostalima ostane divljina i sve je dozvoljeno. Naravno, to nije izgovor da se ne počne sa poslom u Srbiji, a znamo da to neće skoro.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stondisha said:

Edit:

 

Za razliku od naše reprezentacije, gde domicilno stanovništvo, srbi pravoslavni iz Srbije, Jokić, Marković, Marjanović, Bjelica izostaju sa maltene svakog takmičenja i na svako takmičenje idemo u okrnjenom sastavu...
A sad ćao zdravo.

Pa kad su pripreme u vreme gospojinskog posta pa moraju da se bave podvižništvom na drugi način. 😄 Stvarno, bre, preteruješ. 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, 34Barkley said:

Mislim da je FKP sad dospeo pod patronat frakcija u SNS-u, ali je javna tajna to za SPS, isto kao što je bilo i devedesetih i namirivanju od prodaja Tumbinih igrača. Ogromne pare su uzete iz dva topčiderska FK-a, a i sad se uzima.

 

Što se tiče tih organizacionih pitanja, ključno je to da se prvo moraju urediti pomenuti uslovi funkionisanja sporta, a uloga lige, ko god da je vodi, je manje-više na liniji onoga o čemu Haggard piše. Ima šta da se radi ali je uglavnom periferno u odnosu na ono što treba neko drugi da uradi. Da bude grđe, kad je u pitanju ABA te stvari treba urediti u svim državama, jer lako mogu da zamislim situaciju u kojoj bi se u jednoj zemlji ili dve napravili kakvi-takvi uslovi a u ostalima ostane divljina i sve je dozvoljeno. Naravno, to nije izgovor da se ne počne sa poslom u Srbiji, a znamo da to neće skoro.

 

 

Nema potrebe da je zamisljas, i sada je tako. Imamo Srbiju i Crnu Goru gde tri kluba direktno finansira drzava i Sloveniju i Hrvatsku, gde se (bezuspesno) traze tranzicioni modusi da se spasi kosarka od propadanja, jer je nekonkurentna na trzistu i ne moze se sama izdrzavati. Za nas bi bilo pametno da dobro proucimo sta se desavalo sa slovenackom i hrvatskom kosarkom u ovom periodu i dobro se pripremimo za vreme kad i mi budemo morali da se prilagodjavamo propisima EU, ali znas i sam koliko je to realno.

 

Sto je najludje od svega, Zvezda i Partizan u ovom trenutku ne dobijaju bas tolike pare od drzave da to ne bi moglo da se kompenzuje na neke druge nacine. To su velike pare za druge klubove, i u Srbiji i u regionu, ali se u tim "a gde su nasi novci, dokle samo u beogradske blizance" pricama uglavnom potcenjuje cinjenica da jedino Zvezda i Partizan imaju potencijalni kapital u marketingu i realan u navijackoj podrsci. Zvezda je prosle godine, sada vec pretprosle sezone, bila zrela za direktno preuzimanje od strane izvesnih "tipova bliskih vlastima" (bliskih cak i porodicno) ali je Covic uspeo da minimiziranjem troskova i rasprodajom igraca odrzi kakvu-takvu konkurentnost na nivou ABA lige i odbrani se. Kad se sad ovoliko prica o tome kako je Zvezda drzavni klub ne smem ni da pomislim sta bi se pisalo da se to preuzimanje ostvarilo kao sto je bilo planirano i "drzava" ulupala pare u tim koji bi mogao da se pobije za Final Four.

 

Zato je, po mom misljenju, u svim kalkulacijama o nekakvoj renesansi regionalne kosarke ABA liga nezaobilazni element. Jednostavno je vece trziste i veca koncentracija kvaliteta. Strepnja mi je veca od nade da su vlasnici klubova koji se sada takmice u njoj toga svesni. ABA liga je bolji takmicarski zalog za buducnost nego bilo koja od nacionalnih liga, zato je veoma vazno urediti je na najbolji moguci nacin. Proci ce i Covic i Bokan jednog dana, mora se misliti o tome sta cemo sutra.

Edited by taliesin
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, 34Barkley said:

Pa kad su pripreme u vreme gospojinskog posta pa moraju da se bave podvižništvom na drugi način. 😄 Stvarno, bre, preteruješ. 😉

 

 

Naravno da preterujem, ali gomila ljudi od drveta na vidi šumu... možda grešim jer nemam dovoljno podataka, ali ne znam da je jedan slovenački sportaš, ne vezano za basket, nego za sve sportove, nastupao za reprezentaciju Mađarske, kao što je sad neki naš "Laslo Đerđ" iz Kikinde plivač zapalio i na olimpijadi će plivati za Mađare, koliko naših rukometaša, varerpolista je u nekom trenutku nastupalo a Srbiju, pa je dres reprezentativni uzlelo španski... Srbija formirala Pekovića, Jovetića, pa ih dadosmo crnogorcima, crnogorcima oteše Mirotića španci kao 1-2,

 

 

Sportisti su isto ljudi kao i mi, pa će sutra jedan Barkli da promeni preduzeće ako mu je plata bolja ili uslovi rada...

 

Onaj Laslo, rekao čovek lepo: meni mađari obezbedili da treniram, ušao sam u sistem i sad ja treba da plivam za Srbiju, po meni to nije fer i pošteno, ja jesam iz Sente, državljanin sam, al jbga, ja da plivam u Dunavu, ne mogu i neću TAČKA.

 

 

Kapa dole Pefiju, Teodosiću, Bjelici, Dudi Ivković, Saletu Đorđeviću, Raduletu Bratu koji iz Kine dolazi da izgubi od Estonije 🙂 , i ostalima koje sam preskočio,... ali to je sve na individualno neko grupno ludilo jer su momci godinama zajedno, al opet s vremena na vreme, a to je kod Dude i njegovih šestonedeljnih priprema bio problem baš, nisu se ljudi odazivali na pozive reprezentativne, pa je Sale Harizma to sveo na 3-4 nedelje... al opet ti se desi Boban Marjanović koji jednostavno izvaga i kaže: ja ugovor potpisujem ove godine, slomio sam nogu  i gotovo, najbolji centar grupne faze EL je u avionu slomio desno stopalo i morao da nosi onu cipelu 😄 ili Mačvan izgubi telefon, pa mora devoka/supruga da kači slike iz Kušedasija na instagram ili Veličković koji je izgubio adresu na kojoj se skupljaju, pa greškom završio u Budvi 🙂

 

 

verujem da postoji takav neki slučaj sigurno i kod Slovenaca, ali verujem da će pre da se desi da će Srbin da obuče Slovenački dres nego li Slovenac srpski... jer opet svaki iole normalan i razuman čovek bi porodicu podizao u Ljubljani nego li u Blokovima (na primer).

 

 

e da olakšavajuća okolnost za nas je ta šo u basketu fudbalu nema kao u rukometu ili vaterpolu da možeš da menjaš reprezentacije kao klubove :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da sam sasvim uhvatio nit tvoje priče. Taliesin ti je već rekao da imaš primere fudbalera koji su odrasli u Švici ili Nemačkoj pa su odabrali da igraju za Srbiju, a i jedan od naših koji igra fucu za Austriju (i ima kevu Austrijanku) je rekao da ga niko nije zvao a da bi igrao za Srbiju. Kad pomenu plivanje, Stjepanović je rođen i odrastao u Dubajiu pa igra za Srbiju, Čavić ista priča sa odrastanjem i formiranjem u Americi. Marić je hteo da igra basket za nas ali su se Oziji bunili. Pa svi oni koji su igrali rukomet za Katar ili vaterpolo za Makedoniju... GIgs koji bira da igra za Vels a ne za Englesku. Kontraprimera koliko god hoćeš. Otkaza po stranim reprezentacijama svake godine mali milion.

 

Svaki slučaj i svaki sport su priče za sebe. Sa ovakvim odlivom sa Balkana i razočaranošću koju ti ljudi imaju prema ovim pokušajima od država sve više ćeš imati primera da će neko pre bitrati da igra za zemlju u kojoj je rođen/formiran a ne za onu u kojoj su mu koreni i to nije njihov problem niti razlog za kritiku, samo za žal.

 

Drugo, prebacivanje košarkašima ne stoji, posebno ne poređenje sa slovenačkim D&D i njihovim nastupom na jednom prvenstvu. Ako se pozove 15-20 igrača pa te godine otkažu jedan ili dvojica to nije razlog da se pravi priča eh, kakvi su oni. Jedan ili dva primera godišnje (ako i toliko) ne mogu da bace senku na sve njih i njihov stav i nastupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

39 minutes ago, 34Barkley said:



Nisam siguran da sam sasvim uhvatio nit tvoje priče.....

Svaki slučaj i svaki sport su priče za sebe. Sa ovakvim odlivom sa Balkana i razočaranošću koju ti ljudi imaju prema ovim pokušajima od država sve više ćeš imati primera da će neko pre bitrati da igra za zemlju u kojoj je rođen/formiran a ne za onu u kojoj su mu koreni i to nije njihov problem niti razlog za kritiku, samo za žal.

  

 



jesi brate slatki uhvatio si nit svesno/nesvesno, al si uhvatio nit.

Suština je da mi treba da sredimo dvorište, da ovakve njuške i pojave ala finale ABA skalpelom odstranimo iz društva i stavimo ih na marginu ili u septičku jamu da ne bi žalili i kukali jer nam je ekipa/drugari na 4 strane sveta od Emirata, preko Rusije i Aljaske do Nju Jorka  i Zapadne Evrope / Skandinavije, a ne da gledamo u (sad crnogorsko) tudje dvorište sa najgorom onom spikom: A ŠTA SU ONI NAMA RADILI, E A SAD ĆETE DA VIDITE ŠTA ĆEMO MI VAMA DA URADIMO....  spirala mržnje koja vodi sve duzblje i dublje, a koja odgovara samo spodobama ala najverniji/dozvoljeni/zabranjeni koji u toj mržnji plivaju kao pastrmčice što su plivale rekama Stare Planine i njihovim nalogodavcima... a fini, kulturni, pametni obrazovanI vredni i radni odoše kao Bjelica ononomad u Arkadiu, part tim košarkaš, part time perač čaša... do danas bi dogurao do konobara sigurno (pod uslovom da nije imao neku težu sportsku povredu).  


Ovim putem kojim sada šetamo, idemo ka opštoj propasti i nestajanju... ali Bobe moj, ako se ne civilizujemo, malo ne dozovemo pameti, zašto bi mi trošili  ograničene resurse planete Zemlje, ko nam daje to za pravo?  Odoh daleko baš, ali baš daleko sad u pisanju, ali ne možemo posmatrati drvo (finale ABA Lige), a ne videte šumu (cela ova spirala mržnje u koju sad uvlačimo i crnogorce). Političke elite će se vrlo lako snaći po moskvama i ostalim ne izručujućim destinacijama, dok će Barkli i Stondiša da  ono šta, budu u zavadi sa komšilukom  i pojednei mržnjom ili na arbajtu u Unterhašingu/Kilu gde će da ih jede nostalgija...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi uvlacimo Crnogorce u spiralu mrznje, Isuse.:krstipd4: Uvlacimo u mrznju diktatorski rezim kojem je bukvalno jedina ideologija vestacko stvaranje neprijatelja od Srba da bi se odbranio od prosrpske opozicije u sopstvenoj drzavi, a sve ostalo je  organizovani kriminal. Neverovatno.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki21 said:

Koliki su u stvari budžeti jedne Cibone, Zadra ili Olimpije? Koliko je tamo plata igrača na sezonskom nivou?

 

Troškovi plata tesko da premašuju 500k u Zadru do dolaska Zorica, Olimpija isto dok Cibona mozda ima koju stotku više. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Laki21 said:

Koliki su u stvari budžeti jedne Cibone, Zadra ili Olimpije? Koliko je tamo plata igrača na sezonskom nivou?

izmedju 400-700k evra ti slabiji timovi. To su ukupni budzeti, za plate sam Bog zna. Mislim da je Primorska imala veci budzet od dosta iz prve ABA lige. Ne znam tacno, ali to ti je tu negde tako. Jad i beda, ali se moze dici to do miliona 🙂 Mornar je imao 600k zadnje dve sezone, Cibona ima nesto manje zato sto vracaju te dugove, cenim po timu oko 400-500k maks..Krka daj boze 400k..Mega ni toliko, ovaj ih i ne placa :))) FMP-u tek da ne pricam. Bedno je to mora minimum 750k. Ko nema, mars napolje!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fmp ima fine plate, mozda ne Uskokovic, Paunović I ta mlada garda, ali igraci tipa Pot ili Jeremić imaju preko 5k mesečno što za naše uslove i nije loše, a koliko znam i redovne su plate. 

 

Edit ako je tacno sta pavaroti piše, extra sam bio blizu procenom 🙂

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...