Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

1 hour ago, Losmi17 said:

U principu jako zanimljiv mec u hali sportova.

Plus 14 mega, videcemo dalji tok meca.

Mec koji mozda vec sad odluci neke stvari.

😂

Juras.

Sad vec lagano mozemo znati ishod.

Dugo je trajalo.

Edit-show 😂

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Večiti su danas imali tradicionalno neugodne protivnike 😂😂😂😂

 

Pa iz Srbije i nema ni tradicionalno neugodnih (bez navodnika) ni novih protivnika za te klubove, prosto sve ostalo nema veze sa profesionalnim sportom i takmicenjem.

 

Protivnik bi imao neko ko bi imao zelju i mogucnost da pobedi ove klubove ili da bude plasiran bolje od njih. U ovo prvo spadaju skoro svi klubovi u ABA ligi, u ovo drugo samo crnogorski klubovi.

 

Zbog takvog nacina finansiranja i imao situaciju da ni jedan jedini poraz i neuspeh (govorim o osvajanju domacih trofeja) ne moze da se prihvati normalno, nego je uvek neko drugi kriv, iskrsavaju teorije zavere, rade nam o glavi, videce oni svoga Boga i slican repertoar.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne mogu da uhvatim nit, da li nas je Mega pustila ili su pokradeni od strane sudija, zaoisničkog stola, redara, saobraćajne policije, perača prozora...?

Sve pomalo, imho.

Ja sam sve to komentarisao u kontekstu ljubomore kakvo sudjenje imate vi naspram nas.

Nebo i zemlja.

Edited by Losmi17
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Ne mogu da uhvatim nit, da li nas je Mega pustila ili su pokradeni od strane sudija, zaoisničkog stola, redara, saobraćajne policije, perača prozora...?

Meni bi bilo sumnjivije da je Mega pustila da ste dobili npr. pet razlike, bez ovog hickokovskog scenarija. Nije Tomas neko ko je suter bez mane i za koga je bilo sigurno da ulazi, nidje veze 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Meni bi bilo sumnjivije da je Mega pustila da ste dobili npr. pet razlike, bez ovog hickokovskog scenarija. Nije Tomas neko ko je suter bez mane i za koga je bilo sigurno da ulazi, nidje veze 🙂

Ajde da se ne lažemo. Mega je bila bolji protivnik i jučer od Partizana a i od moje Zvezde prije mjesec i nešto  dana. Jučer Partizan nije smio izgubit nikako jer bi to definitivno značilo oproštaj od f4 iako su im i ovako šanse male. Mega je ćudesno prosula +19 i od jedanput počela igrat jednu drugu utakmicu. A onda u jednom trenutku su se umiješali i suci da slučajno ne bi došlo do neugodnosti. Simple as that. Mega je jedna sasvim dobra ekipa,  po meni za sam vrh Abe. Nažalost njihove bitisanje u ovoj ligi ima neku drugu svrhu koja nema puno veze sa kompetativnoscu. Kao što je FMP naša filijala tako je i Mega njihova. To je surova istina. 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Ne mogu da uhvatim nit, da li nas je Mega pustila ili su pokradeni od strane sudija, zaoisničkog stola, redara, saobraćajne policije, perača prozora...?

 

Rekoh i u KKP temi malocas - nije vas Mega kao klub pustio, niti su vas ovaj put nesto gurale sudije, barem ne da sam ja primetio. Nikakve greske zapisnickog stola ili sudija nije bilo posebno na kraju. Sve u granicama tolerancije i ljudskog faktora. Cak sta vise, uskratise vas za neku desetinku tog ostatka napada koji je realizovan za pobedu. 

 

However, moze se diskutovati o tome kako je Miloje, a sada Vlada vodio Megu protiv KKP ali to je vec u domenu rekla-kazala, patkometrija, ne bih ulazio u to... ne moze se nista dokazati. 

 

Inace ode Jovanovic iz FMP-a https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/razisli-se-fmp-i-vlada-jovanovic/373319 

Ocekujem da ovde nije kraj. 

Link to comment
Share on other sites

Vec odavno spremam svog mrkova tj da napišem kako mi je Cibona zanimljiva ekipa ove godine. Sad su i dobili pleja i bas me zanima kako ce to izgledati protiv Cedevitaolimpije. Jos je Djuro u kućnim čarolija rekao baciš hranu ribicama pa ako je pojela onda je žensko a ako je pojeo onda je muško tj ako budu imali frku od Cibone onda su Cedevita a ako nemaju onda su Olimpija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Možda ranije bila jeres da se napiše ali mebi se baš sviđa kako izgleda Budućnost. Nije to neki ekstra kvalitet ali svi imaju svoje uloge, uboli su sa strancima, nema ih previše al svaki radi svoj posao pošteno, osim Della Vallea kome treba malo vremena. Mijović radi odličan posao. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Rekoh i u KKP temi malocas - nije vas Mega kao klub pustio, niti su vas ovaj put nesto gurale sudije, barem ne da sam ja primetio. Nikakve greske zapisnickog stola ili sudija nije bilo posebno na kraju. Sve u granicama tolerancije i ljudskog faktora. Cak sta vise, uskratise vas za neku desetinku tog ostatka napada koji je realizovan za pobedu. 

 

However, moze se diskutovati o tome kako je Miloje, a sada Vlada vodio Megu protiv KKP ali to je vec u domenu rekla-kazala, patkometrija, ne bih ulazio u to... ne moze se nista dokazati. 

 

Inace ode Jovanovic iz FMP-a https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/razisli-se-fmp-i-vlada-jovanovic/373319 

Ocekujem da ovde nije kraj. 

Verovatno dosadilo coveku da mu ekipa bude poligon za igru tatinog mezimceta i gde se ne pita mnogo ko treba da mu igra u timu...steta, prilicno talentovan trener, napusta ekipu u kojoj je sve manje talenta😒

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gudura said:

steta, prilicno talentovan trener, napusta ekipu u kojoj je sve manje talenta

Mislim da je ovo podebljano veci problem od igranja Filipa, koji ima odredjene kvalitete za ABA ligu i u neku ruku moze te mlade talente da ucini boljim (recimo u napadu, asistencijama).

 

Iskreno sumnjam da covek sa iole kosarkaskog mozga moze da prihvati neke ispusene koraskaske mustikle (pri tom mislim najvise na Jaramaza, ne toliko na Lesica - on je doktor za mnoge u ABA ligi) ili doticne osobe koje da nije FMPa verovatno ne bi imali kosarkasku karijeru (barem ne ono sto bi moglo da se nazove profesionalnom karijerom - Seslija, Radovanovic). 

 

Inace Bojan Djeric ce voditi FMP na dalje. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

Možda ranije bila jeres da se napiše ali mebi se baš sviđa kako izgleda Budućnost. Nije to neki ekstra kvalitet ali svi imaju svoje uloge, uboli su sa strancima, nema ih previše al svaki radi svoj posao pošteno, osim Della Vallea kome treba malo vremena. Mijović radi odličan posao. 

 

Meni se svidja sto u zadnjih 3-4 sezone gledaju da budu odlicno "pokriveni" na poziciji pleja, svakako pomaze kada imas dobru domacu opciju kao sto je Ivanovic pa gledas da nadjes (ili zadrzis sto je jos bolje) dobru inostranu opciju uz njega. 

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...