Jump to content

Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]


Recommended Posts

30 minutes ago, Barracuda said:

 

Pa što se žališ? :lol_2:

 

Moram malo..a i kopka me nešto..

 

Drago mi je što si ponovo na forumu. :smiley58: Smajli skače ali ja sam ozbiljna..stvarno mi je drago.

 

Btw, nisi mi odgovorio na pitanja 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Btw, nisi mi odgovorio na pitanja 🙂

 

Šalju se PM-ovi forumašima koji dobiju warn. Bilo kako bilo, u Pravilniku postoji i stavka da "Moderacija nije dužna da daje obrazloženja za svaki postupak" što je i logično, jer je preveliki posao. Često i besmislen, suvišan... Bila si u moderaciji foruma, znaš da je nemoguće raditi administraciju na takav način i u takvom obimu.

 

Quote

Koliko warn poena može da dobije forumaš, a kad ispuni kvotu od npr 3-5 warna ide ban? Da li je to regulisano Pravilnikom i kaznenim Pravilnikom, čini mi se da nije.

 

U principu - dva, ali varira od slučaja do slučaja. :classic_biggrin: Ne znači da će NN forumaš dobiti ban ako je imao jedan warn pre pola godine ili godinu dana ali, ako su prekršaji učestliji i u kraćim intervalima, onda se radi ono što se mora. Postoji i opcija "isteka warna", što znači da nema potrebe da se vuče warn napravljen u nekom afektu i sl. Ukratko, warn olakšava moderaciji da ne bude surova a forumašima da ne bivaju banovani za svaku sitnicu. I ne treba da budu...

 

Quote

7.   Molim da mi se objasni da li sam ovde, kao neko ko je u manjini, nepoželjna na forumu. Rado ću se povući, bez oproštajnog pisma koje ne praktikujem na forumima na kojima učestvujem.

 

Dobrodošli su svi koji se uklapaju u civilizacijske standarde foruma. Različite orijentacije su poželjne, ne vidim razlog zbog kojeg bi ti bila izuzetak. Piši slobodno i nema nikakvih problema, uklapanje u ekipu je prirodna i normalna stvar. Ovde se većina ljudi solidno do odlično poznaje jer su pisali i na starom forumu godinama, da ne kažem decenijama. Imaj to u vidu, jer uklapanje može biti pomalo delikatno i liči na dečje bolesti. Deal with it.

 

Quote

I dalje mislim da ovaj forum može da bude kvalitetan i dobar, i nemam primedbe na rad većine moderatora i na admin tim. 

 

E, tu se strašno mešaju emocije i istorija sa sadašnjosti. Forumaši imaju, hajdemo slobodno reći, dobar izbor na kojim forumima će pisati. Mogu izabrati i samo jedan, ostati na njemu i furati svoju priču. Dopalo se nekom ili ne, Forum b92 je bio baza iz koje je stvoreno više sličnih mesta, na kojima vidiš nickove koje već znaš, ALI, Vox92 je taj koji nosi nasledje iz kuće. Nije Pantelija ostavio sve samom sebi već nama, pišemo i stvaramo novu istoriju a što se one stare tiče, sledeće godine ćemo zapravo napuniti 20 godina. :classic_cool:

 

Quote

Molim, zaista molim da mi na ova pitanja odgovore admini, global mod a da to ne urade A sad koji je dao warn i Eddard - jer je očigledno da upravo njih dvojica imaju nešto protiv mene- to se vidi gotovo na svim  temama u pdf-u Politika gde su moderatori.

 

Lakše je porazgovarati preko PM nego na ovakav način, pa još boldovano. Siguran sam da za razgovor nisu potrebni medijatori.

 

Quote

1. Da li je botovanje ukoliko se iznese deo teksta sa bloga, i pritom se u tom tzv" botovanju" navode činjenice, bez dublje analize i obrazloženja koje sam planirala da iznesem tokom dana - post je pisan kasno uveče..

 

Za mene je "botovanje" pre svega posao koji budale rade volonterski. Neprirodan odnos pluseva i minusa u komentarima, usliljeni komentari podrške tamo gde je očigledno jedino da baciš peglu, provlačenje partijskih proglasa (u postovima po forumima), ukratko sve ono što nikad nisam u životu radio, niti ću. Mada... :wicked: 

 

Napisao sam u vrh glave 4-5 postova i obrazložio svoje stavove, do u detalj, da je "Treća Srbija" snaga koja će doneti promene, da je "1 u 5 miliona" žalosni omaž borbe protiv diktature, da dobro pamtimo da je posle 5.O. nastalo O'Pet., da su nas izradili i naši i "naši" & da od toga nema ništa jer ne vredi ništa, zato što ni nosioci ne vrede ništa. Kada bi se ovo ponavljalo po topicima svaki dan, kačilo linkove, podjebavalo neistomišljenike, natkurnjavalo se na VP i svuda po Politici a sve iznedrio jedan forumaš, preraslo bi u... botovanje.

 

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Devojka Luke Razića said:

2. Da li je ovde praksa da se post edituje a zatim da warn, bez slanja pp da je dat warn? 

 

Nemam vremena da odgovorim na sve pa cu samo na ovo - prijavljeno mi je da ne mogu moderatori da ti posalju PP, ne znamo zasto. A nisam stigao da ti odgovorim na poruku...

 

Sto se Warn-ova tice, imamo ideju kako to bolje da stavimo u funkciju, diskutovali smo o tome... ostalo je na meni da tehnicki to sredim, testiramo, pa cemo onda objaviti kako ce funkcionisati. Dajte mi malo (vise) vremena (za sve sto dugujem).

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
...Na forumu na kome sam od 2007-2008-2012 bila mod, global mod i vrlo brzo admin, 
...


Jebote [emoji33] kakva stelarna karijera ... mene su jednom kandidovali za blagajnika razreda, al nisam prošao :(

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fancy said:

 


Jebote emoji33.png kakva stelarna karijera ... mene su jednom kandidovali za blagajnika razreda, al nisam prošao 😞

Sent from my SM-N950F using...
 

 

Džudi je potencijal. Nemoj da se deprimiras zbog toga sa blagajnikom. Mozda ima nesto u cemu si ipak dobar. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

Kapiram da vi svi moderatori radite volonterski posao, i da niste dužni da dežurate uz PC/telefon, ali ako vas ima dovoljno, a ima vas, dogovorite se bar okvirno od kog do kog vremena će svako od vas biti tu. U mom, a i svim drugim slučajevima MOP-a, ako forumaš koji je pod takvom kaznom hoće da aktivno učestvuje u raspravi dok mu se odobri post rasprava se ili ugasi ili ode na drugu stranu. Meni kazna uskoro ističe, ali je svakako nešto o čemu treba razmisliti. Ovo nije upereno ni prema kome od vas pojedinačno ni grupno, već samo, čini mi se, razmišljanje u pravom smeru da se funkcionisanje foruma unapredi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nije isto biti u zatvoru i na slobodi. u zatvoru te cuvaju resetke, a posta ide jednom tjedno. na slobodi te cuva policija, a posta ide svaki dan. bolje je gledati kako ne doci u zatvor nego iz zatvora zahtjevati specijalna prava, tipa 24/7 dezurstva cuvara specijalno zbog poste zatvorenika.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekkard said:

 

 

Kapiram da vi svi moderatori radite volonterski posao, i da niste dužni da dežurate uz PC/telefon, ali ako vas ima dovoljno, a ima vas, dogovorite se bar okvirno od kog do kog vremena će svako od vas biti tu. U mom, a i svim drugim slučajevima MOP-a, ako forumaš koji je pod takvom kaznom hoće da aktivno učestvuje u raspravi dok mu se odobri post rasprava se ili ugasi ili ode na drugu stranu. Meni kazna uskoro ističe, ali je svakako nešto o čemu treba razmisliti. Ovo nije upereno ni prema kome od vas pojedinačno ni grupno, već samo, čini mi se, razmišljanje u pravom smeru da se funkcionisanje foruma unapredi.

 

 

 

Izdrzi to, nisam te tako trenirao....

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Vjekoslav said:

nije isto biti u zatvoru i na slobodi. u zatvoru te cuvaju resetke, a posta ide jednom tjedno. na slobodi te cuva policija, a posta ide svaki dan. bolje je gledati kako ne doci u zatvor nego iz zatvora zahtjevati specijalna prava, tipa 24/7 dezurstva cuvara specijalno zbog poste zatvorenika.

 

Ima istine u tome, ali ako si već dobio takvu kaznu onda moderacija treba da bude spremna da je sprovodi na pravi način, u suprotnom sama kazna nema smisla, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekkard said:

 

 

Kapiram da vi svi moderatori radite volonterski posao, i da niste dužni da dežurate uz PC/telefon, ali ako vas ima dovoljno, a ima vas, dogovorite se bar okvirno od kog do kog vremena će svako od vas biti tu. U mom, a i svim drugim slučajevima MOP-a, ako forumaš koji je pod takvom kaznom hoće da aktivno učestvuje u raspravi dok mu se odobri post rasprava se ili ugasi ili ode na drugu stranu. Meni kazna uskoro ističe, ali je svakako nešto o čemu treba razmisliti. Ovo nije upereno ni prema kome od vas pojedinačno ni grupno, već samo, čini mi se, razmišljanje u pravom smeru da se funkcionisanje foruma unapredi.

 

 

 

 

55 minutes ago, Vjekoslav said:

nije isto biti u zatvoru i na slobodi. u zatvoru te cuvaju resetke, a posta ide jednom tjedno. na slobodi te cuva policija, a posta ide svaki dan. bolje je gledati kako ne doci u zatvor nego iz zatvora zahtjevati specijalna prava, tipa 24/7 dezurstva cuvara specijalno zbog poste zatvorenika.

 

 

12 minutes ago, dekkard said:

Ima istine u tome, ali ako si već dobio takvu kaznu onda moderacija treba da bude spremna da je sprovodi na pravi način, u suprotnom sama kazna nema smisla, zar ne?

 

Upravo. 

Nije tajna da MOP treba preraditi i naštelati da se onome koji je na merama automatski dozvoli određen broj postova/dan: 7-5-3-1 

Malo strpljenja i ako nije frka smanji produkciju do daljnjeg - SVI moderatori dobijaju notifikacije i možeš pretpostaviti da nas tvoja hyperprodukcija baš (u)davi...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dekkard said:

Ima istine u tome, ali ako si već dobio takvu kaznu onda moderacija treba da bude spremna da je sprovodi na pravi način, u suprotnom sama kazna nema smisla, zar ne?

Ja nisam kukao dok sam cekao da se moje misli napisane na ovom forumu odobre i kad sam morao postavljati sterilne postove zbog MOP-a. Izdrzi. Kad ti je tesko seti se Nelsona Mendele. I drugih velikomucenika. 

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Bugovi i Moderacija [stari topici, greskom spojeni]
  • MetalHead locked this topic
  • MetalHead unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...