Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

8 hours ago, Volter said:

A i zašto bi bio gadljiv? Igranje Evrolige je u interesu Partizana. Ti koji pišu da su gadljivi iskreno sumnjam da je tako, to je više gluma kako bi se pokazala neka moralnost. Još samo fali da neko napiše kako se treba solidarisati sa ruskim klubovima. Nije se ni sa nama niko solidarisao, mi kroz istoriju da smo se manje busali u grudi, tražili pravdu, i da smo gledali svoj interes, bolje bi prošli. Daj Bože da Partizan igra naredne sezone u Evroligi. Željan sam konačno da vidim derbi u kojem neće biti baklji kao u Kupu u Nišu, gde neće utakmice trajati po 4 sata, biti ovoliko prekida...

 

A ko ce to da finansira?

 

Citam vesti oko ovogodisnjih finalista EC, ekipe Frutti Extra Bursaspora i oni kao napominju da bi prihvatili WC za to takmicenje, ali nerado jer se secaju finansijskih problema Galate, Karsiake i Darusafake. Dakle, prebogata Turska i jedan Galatasaray ne mogu da se oporave od EL, ali zato Srbije opusteno moze da ulaze skoro dvadeset miliona u dva kosarkaska kluba jer se ta dva kluba zovu Crvena zvezda i Partizan i imaju 500 hiljada miliona navijaca?

 

Ozbiljno pitam, da li ijedna druga drzava toliko trosi na najgori moguci populizam u kosarci? Cak i Crna Gora (odnosno DPS) nije toliko davala nego je povecala ulaganja kada je klub izborio evroligu.

 

Razumem da je bolje igrati EL nego EC iz aspekta jacih meceva (mada ih zaista ima i previse i onda mecevi u ABA ligi ispastaju), razumem da je klub izborio na terenu EL i onda je drzava ucinila koliko moze da isprati taj uspeh, sve to razumem.

 

Ono sto ne razumem i nikako mi se ne dopada je sto sve te spekulacije o Partizanu u EL prate i spekulacije o povecanju (ionako prevelikog) budzeta i da je to zapravo razlog zasto EL uopste razmatra KK Partizan u svom takmicenju. Kako se meni cini, kao da je SNS njima rekao "dajte im mesto, ulozicemo koliko treba", ne vidim zbog cega drugog se uopste razmatra klub sa ovih prostora kao deo bogate elite u EL.

 

Ovo sto smo gledali je bukvalno maksimum maksimuma sto bi drzava trebalo da daje i ona ne bi smela vise od toga. Inace, neka Vucic kupi jos jedan KK, nazove ga KK Beograd, pa neka se igra kosarke u KLS jer stvarno ne vidim poentu da se igra regionalna liga sa ovakvim bahacenjem jedne vlasti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/dejan-radonjic-sacuvao-zvezdin-sampionski-gen-i-stigao-duska-vujosevica-po-broju-osvojenih-titula/422061

 

Radonjic vs Vujosevic, trofeji sa Zvezdom i Partizanom.

 

Treba dodati da je Radonjic 9 godina mladji i da ako mu se saberu i titule sa Bajernom i Buducnosti uskoro prestize Vujosevica u ukupnom broju trofeja 

 

Vujosevic, cini mi se, nigde drugde nije osvajao trofeje osim sa Partizanom a radio je u jos 9 klubova.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1945 said:

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/dejan-radonjic-sacuvao-zvezdin-sampionski-gen-i-stigao-duska-vujosevica-po-broju-osvojenih-titula/422061

 

Radonjic vs Vujosevic, trofeji sa Zvezdom i Partizanom.

 

Treba dodati da je Radonjic 9 godina mladji i da ako mu se saberu i titule sa Bajernom i Buducnosti uskoro prestize Vujosevica u ukupnom broju trofeja 

 

Vujosevic, cini mi se, nigde drugde nije osvajao trofeje osim sa Partizanom a radio je u jos 9 klubova.

 

 

 

Treba dodati da Dule ima 2x F4 Evrolige i jos 3-4x cetvrtfinale. Nisu to trofeji, ali cisto doadati, sada vec manje-vise imaju isto staza u EL.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alex_Serbia said:

 

Treba dodati da Dule ima 2x F4 Evrolige i jos 3-4x cetvrtfinale. Nisu to trofeji, ali cisto doadati, sada vec manje-vise imaju isto staza u EL.

Naravno al treba dodati i da Radonjic ima bolji procenat pobeda u El i vise pobeda na nesto manje odigranih utakmica, kao i vise pobeda na gostovanjima.

 

Samim tim ja bi racunao samo trofeje a  svaka cast Vujosevicu na f4, to je ono sto Radonjic nema.

Link to comment
Share on other sites

Sta kaze preposteni Rumeni koji smiruje tenzije,igraju li Kls ili im se ne svidja sto idu na Fmp ? Ipak su ih igraci Fmp namerno povredjivali na kupu da bi ih oslabili za Zvezdu ?

1 hour ago, 1945 said:

Naravno al treba dodati i da Radonjic ima bolji procenat pobeda u El i vise pobeda na nesto manje odigranih utakmica, kao i vise pobeda na gostovanjima.

 

Samim tim ja bi racunao samo trofeje a  svaka cast Vujosevicu na f4, to je ono sto Radonjic nema.

Ne treba velicati Radonju ima jos dosta mesta za napredak ,gospodin je sportsmen je ,postuje protivnika ne vredja nikada ali sto se trenerske struke tice ima jos da uci ,videli smo ove godine veliki broj gresaka i poraza koji su bili njegova krivica a imali smo dobijene utakmice 

Link to comment
Share on other sites

Najgore je sto je ostalo jos domace prvenstvo, a svi smo toliko umorni i siti od ovog doigravanja.

Svaka cast igracima oba tima, iscrpelo je mene koji sam 2x isao da gledam, iscrpelo me kod kuce...

Nemam snage da podjebavam komsije, sto je najcrnje, oni imaju par nekih trolera zbog kojih i ulazim na tatu, ogromna vecina pisu vrlo dobre postove.

Znam jedno, mene derbi videti nece bar jedno godinu dana.

Draze su mi prva utakmica, cetvrta i peta drugo poluvreme no sve ostale priredbe sa navijacima i njihovim pizdarijama.

Da su sudije ljudi, da Tegeltija ne truje ljude, da Covic ne radi to isto, da zakon sankcionise bolesne umove koji mucki vredjaju sudije, aktere i gadjaju kojecime, mozda bi se veselili novom finalu...ovako secer ne gine ni vama ni nama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

Ono sto ne razumem i nikako mi se ne dopada je sto sve te spekulacije o Partizanu u EL prate i spekulacije o povecanju (ionako prevelikog) budzeta i da je to zapravo razlog zasto EL uopste razmatra KK Partizan u svom takmicenju. Kako se meni cini, kao da je SNS njima rekao "dajte im mesto, ulozicemo koliko treba", ne vidim zbog cega drugog se uopste razmatra klub sa ovih prostora kao deo bogate elite u EL.

 

Ovo sto smo gledali je bukvalno maksimum maksimuma sto bi drzava trebalo da daje i ona ne bi smela vise od toga. Inace, neka Vucic kupi jos jedan KK, nazove ga KK Beograd, pa neka se igra kosarke u KLS jer stvarno ne vidim poentu da se igra regionalna liga sa ovakvim bahacenjem jedne vlasti.

Ma to su samo spekulacije. Partizan je već uložio, sam dolazak Obradovića, Pantera i Lideja je privukao i pažnju ljudi iz Evrolige. Partizan nema potrebe ni da mnogo menja sastav, možda dovedu dvojicu igrača. Zna Obradović šta radi, mnogi su terali i Kalinića posle godinu dana u Feneru, Obradović ga zadržao i posle je Kalinić bio drugi najkorisniji igrač F4 Evrolige. Biće i državi lakše učešćem Partizana u Evroligi. Samo od tv prava dobiće 200 hiljade evra, svaka pobeda je 37 hiljade evra, ako bude u 15 timova na kraju takmičenja dobiće dodatni novac za plasman, plus novac od sezonskih i ulaznica a biće im uvek puna hala jer su se komšije uželele Evrolige.

Edited by Volter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja i dalje tvrdim da su ovo price za malu decu.

pre se ne bi igralo zbog robijinog "blama" da ne izgubi jos jedan trofej od radonje, nego zato sto to satro limar iz principa nece da igra.

a i jedan i drugi bi na poziv vucka, posle 5 sekundi promenili pricu i pristali da se igra.

limir iz razloga  sto se pita u partizanu koliko i ja, a robija zato sto mu je vucko i omogucio ovu skupu igracku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Volter said:

Ma to su samo spekulacije. Partizan je već uložio, sam dolazak Obradovića, Pantera i Lideja je privukao i pažnju ljudi iz Evrolige.

 

Da je tako Partizan bi igrao EL u upravo zavrsenoj sezoni, sto nije slucaj.

 

12 hours ago, Volter said:

Partizan nema potrebe ni da mnogo menja sastav, možda dovedu dvojicu igrača. Zna Obradović šta radi, mnogi su terali i Kalinića posle godinu dana u Feneru, Obradović ga zadržao i posle je Kalinić bio drugi najkorisniji igrač F4 Evrolige. Biće i državi lakše učešćem Partizana u Evroligi. Samo od tv prava dobiće 200 hiljade evra, svaka pobeda je 37 hiljade evra, ako bude u 15 timova na kraju takmičenja dobiće dodatni novac za plasman, plus novac od sezonskih i ulaznica a biće im uvek puna hala jer su se komšije uželele Evrolige.

 

Pa da, samo jos dvojicu igraca, samo da ta dvojica budu iz nekih EL ili najboljih EC klubova?

 

Dajte da se ne sprdamo, kako to da Vujosevic nikada nije mogao da ima ni blizu tako skupe igrace? Kako to da je Partizan, nakon sto je otisao na F4 doveo trojicu stranaca od kojih nijedan nije bio iz EL, Klobucara, Milosavljevica i Katica i odjednom dugovi nikada veci?

 

Briga EL za Obradovica, a ni Obradovic nikada nije vodio timove kojima su glavni igraci bili Amerikanci. Ono za sta ih nije briga jeste budzet koji drzava Srbija moze da obezbedi klubu iz cisto populistickih razloga (jer je ovde potpuno normalno da se nista ne ceni po uradjenom poslu nego po tome sta svetina zeli - a ona kaze da mora biti para I ZA Partizan I ZA Crvenu zvezdu pa makar iz nekog od tih klubova bilo isisano par miliona evra).

 

Sustina je da bi (ako gledamo drzavu u kojoj zivimo) bilo sasvim normalno da se Obradovic pomiri da nece vise imati veliki budzet ili da nadje posao u nekom klubu u kojem ce moci dovoditi najbolje igrace. Inace, isto vazi i za Crvenu zvezdu nakon sto se ospe domaca osovina - daj sansu domacim talentima ili se pomiri da ces imati manji budzet za dovodjenje igraca.

 

Kako god, ispada da je cak i skrnava LLSL smislenije takmicenje od ABA lige - u tom takmicenju je itekako bitno da li si prvi (pa mozes od UEFA da dobijes 20+ miliona evra) ili si drugi, treci, cetvrti. U ABA ligi je sve svejedno, sta god da se desi Crvena zvezda i Partizan ce imati ubedljivo najvece budzete jer se SNS bahati kao nezdrav, a SNS se bahati jer vecinu zanima samo da gleda tri vecita derbija u finalima tri takmicenja, drugi klubovi neka se pomire sa trecim mestom.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čvarkov said:

Ko ima vremena, može da pogleda, važi za oba tabora! Vrlo je poučno.

 

 

Ovo je direktni omaz Covic vs Dule, izaslo je malo posle onog legendarnog duela kod Olje Beckovic. Referenca 

 

Ti ih ucis da pevaju Cvarkov Djordje naguzi se sada zbog pogrdnih pesama o Covicu, Cvarkov glumi Nebojsu a Dragan Duleta, Boskic u stilu Olje sa ,,Imali ste svoje vreme", takodje Cvarkov sa papirima kao Covic. 

Genijalna epizoda, jedna od boljih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

 

Ima li neka pozadina price u vezi "Miso moj"?

 

Ima, kazu da je tu pesmu Marina Tucakovic posvetila svom preminulom sinu, iako se dosta pisalo da je taj Misa izvesni biznismen s kim je Ana Nikolic bila u emotivnoj vezi.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...