Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

2 hours ago, Baby said:

 

 

Pritom samo ti ovde podmeces, napisala sam da ne mislim na njih/moderaciju, nego celi sklop recenice koje je napisao marejosip, desavanja sa demonstracijama i ova dvojica koji se presamitise od "posla" a svi su protiv njih i zato moraju da pustaju pandure na ljude, me podsetila na to. Prekini da mi ucitavas vise sta mislim, da krivis moju poentu i guras mi neke reci u usta... i to sve jer sam pomenula Trampa. Da nisam, ne bi se pojavila ovde i karikirala postove samo da narandzasti ispadne bolji nego sto jeste. 

 

Ok, da dodam, da ne bi bilo vise zabune, mislim da je vreme da jedna drugu stavimo (postove samo) na ignorisanje, fizicki ili bilo kako, jer stvaramo utisak neprijateljstva posto se stalno kacimo na postove... 

 

Imas prava da pises sta hoces, mislis kako hoces, ja takodje... 

Ovo su sve tvoji zakljuchci koji proizilaze iz nedostatka samokritike. Nije ti jasno da ja komentarisem tvoje stavove po pitanju moderacije, a ne Trampa, samo si njih izjednacila sa tvojim misljenjem o Trampu i Vucicu, koje je ocigledno negativno.

 

Tvoj izbor koga stavljas na ignore, ja to jos nijednom nisam uradila na forumu pa to necu ni ubuduce praktikovati, posto verujem u slobodu govora, i da je korisno znati sta neko misli cak i kad se ne slaze sa tvojim misljenjem.

 

izbaci trampa iz tvog posta, i ja cu ti isto odgovoriti. Napravila si generalizaciju svakog na "vlasti" ili sa mogucnoscu odluke, kao moderacija, da im moc udara u glavu, ali si izuzela one koje smatras da taj efekat nemaju, znaci samo one koje smatras za negativne primere je vlast "zveknula u glavu". Losa insinuacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

izbaci trampa iz tvog posta, i ja cu ti isto odgovoriti. Napravila si generalizaciju svakog na "vlasti" ili sa mogucnoscu odluke, kao moderacija, da im moc udara u glavu, ali si izuzela one koje smatras da taj efekat nemaju, znaci samo one koje smatras za negativne primere je vlast "zveknula u glavu". Losa insinuacija.

Mene u ovom tipu komunikacije pogadja ova neverovatna zavist ka vlasti. Pazi molim te moderatori vlast! @moderacija nemoj neko da snima brzinu ako mu radar nije bazdaren. 😛

Ovog klinca vucica, nemojte ni da pominjete. Bilo ko je mogao da bude na njegovoj poziciji, ali treba imati zeludac za ta sr@nja. 

Da podignemo malo ovu diskusiju iznad srpske retorike:"On je bogat, mora da se nakrao." Nije to bas uvek tacno, a da ne pominjem da nije lako zaraditi. Jos je teze sacuvati. 🙂 

Vlas' je valas'!

Moderacijo, samo se drzite  pravila. Svidja mi se sto skidate prazne postove i eliminisete cist tabloid pristup. 

Mi forumasi bi mogli da se suzdamo od postovanja tumbsUp slikica i koristimo peharcice i smiles u + opciji. Deluje to mnogo lepo. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

@Baby Nije ti lep performans jer nisi od juče na forumu. Meni kao moderatoru takodje izgleda ružno kad se iskusni forumaši po pravilu obruše na moderatore sa kraćim stažom ili početnike. 

 

Pravilo koje stoji i koje nije promenjeno, niti će biti, je da moderacija nije dužna da objašnjava svako brisanje postova.

 

Prvo, fizički je neizvodljivo jer je preveliki posao za nešto nebitno u krajnjoj liniji. Ako je bitno, biće i objašnjenja, simple as that. 

Drugo, oduzima vreme koje svaki mod ovde odvaja i to spada u "slobodno vreme". Show some respect.

Treće, banovi su srazmerno retka pojava - za skoro 4 meseca odsustva sa foruma, na Politici/Društvu sam prebrojao svega nekoliko kazni. Ban od 48h nije nešto zbog čega se diže ovolika halabuka. 

 

Takodje, u Pravilniku jasno stoji:

 

Quote

Ometanje moderacije - 10 dana. (a izrečen ban od 48h, dodao ja)
Primeri: komentarisanje moderacije na pogresnom mestu, ponovno postovanje obrisanih postova itd.

 

E, zbog čega se sve ovo dešava, ostaje da vidimo kad se Uini vrati.

 

@uini Može i PM, javi se kad te volja pa ćemo razgovarati.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mrd said:

Mene u ovom tipu komunikacije pogadja ova neverovatna zavist ka vlasti. Pazi molim te moderatori vlast! @moderacija nemoj neko da snima brzinu ako mu radar nije bazdaren. 😛

Ovog klinca vucica, nemojte ni da pominjete. Bilo ko je mogao da bude na njegovoj poziciji, ali treba imati zeludac za ta sr@nja. 

Da podignemo malo ovu diskusiju iznad srpske retorike:"On je bogat, mora da se nakrao." Nije to bas uvek tacno, a da ne pominjem da nije lako zaraditi. Jos je teze sacuvati. 🙂 

Vlas' je valas'!

Moderacijo, samo se drzite  pravila. Svidja mi se sto skidate prazne postove i eliminisete cist tabloid pristup. 

Mi forumasi bi mogli da se suzdamo od postovanja tumbsUp slikica i koristimo peharcice i smiles u + opciji. Deluje to mnogo lepo. 🙂

 

Mozda nisam najbolje objasnila zasto prigovaram @Baby spremna sam da to bolje obrazlozim ako zatreba, ali po meni, ovo je cist napad na moderaciju, totalno nezasluzeno. Da ne pominjem da se radi o novim moderatorima, ali izjednacavanje njih, i ljudi koji imaju autoritet, a koje neko smatra "bilmezima", jednostavno znaci da su i moderatori "bilmezi".

 

Staviti na pocetku "e ovo se odnosi na vas" kad se ocigledno odnosi, je samo zavijanje u shiny paper. Ili sto neki kazu ovde na forumu zavijanje u celofan.

 

Cak i da je neki moderator pogresio, obrisao post jer je mislio da je uvredljiv ili neprimeren, nema potrebe da se tvrdi da ga je "vlast zveknula u glavu"

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Barracuda said:

@Baby Nije ti lep performans jer nisi od juče na forumu. Meni kao moderatoru takodje izgleda ružno kad se iskusni forumaši po pravilu obruše na moderatore sa kraćim stažom ili početnike. 

 

Pravilo koje stoji i koje nije promenjeno, niti će biti, je da moderacija nije dužna da objašnjava svako brisanje postova.

 

Prvo, fizički je neizvodljivo jer je preveliki posao za nešto nebitno u krajnjoj liniji. Ako je bitno, biće i objašnjenja, simple as that. 

Drugo, oduzima vreme koje svaki mod ovde odvaja i to spada u "slobodno vreme". Show some respect.

Treće, banovi su srazmerno retka pojava - za skoro 4 meseca odsustva sa foruma, na Politici/Društvu sam prebrojao svega nekoliko kazni. Ban od 48h nije nešto zbog čega se diže ovolika halabuka. 

 

 

 

@Barracuda znam da mi nije lep performans. Performans nikada nije lep ako se bunis za nesto.

 

Moguce da nisam u pravu, nista ne tvrdim. Sa strane gledano, kao forumasu, ne moderatoru, meni izgleda benigna slika zalepljena dva puta jer je prvi put obrisana kao glupost za banovanje nekog ko je aktivni ucesnik na forumu i vise doprinosi nego sto ometa (bar forumaski). Vi ste to prepoznali kao ometanje moderacije iz vaseg nekog ugla gledanja. Verovatno je moguce da sam i ja moderator bi mi se cinilo to kao provokacija, ali kao forumasu (iskusnom) mi se uopste tako ne cini. 

 

Takodje znam da vi to radite na dobrovoljnoj bazi, ceni se svakako ta cinjenica, kao sto cenim sto je @marejosip bio spreman da iznova objasnjava, a ne ignorise. 

 

Znam samo jedno, da ste neke agresivne forumase tolerisali predugo (agresivne prema forumasima), a druge kvalitetne kaznili koji su otisli u nepovrat. Samim tim mislim da i forum gubi. Retko sam se bunila protiv nekih odluka, ali posto je forum zaista mali i nema nas mnogo, mislim da treba malo pazljivije, iako je slobodno vreme utroseno na to, donositi neke odluke. Na vama je svakako odluka. 

 

Toliko od mene. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Ok, da dodam, da ne bi bilo vise zabune, mislim da je vreme da jedna drugu stavimo (postove samo) na ignorisanje, fizicki ili bilo kako, jer stvaramo utisak neprijateljstva posto se stalno kacimo na postove... 

 

Imas prava da pises sta hoces, mislis kako hoces, ja takodje... 

Pre nego me stavis na IL, samo da ti pojasnim, tebi deluje da ja reagujem na tvoje pominjanje Trampa, a u stvari ne kontas da ti trpas Trampa u svakakve rasprave - tako da je logicno da veliki % mojih postova ima Trampa u odgovoru na tvoje pominjanje Trampa, iako moji odgovori nemaju veze sa Trampom.

 

Zasto si uvukla Trampa u ovoj raspravi?

Zasto je Tramp bio u prici o odluci Sc na izuzetke Obamacare?

Zasto je Tramp bio u prici u lokalnom odgovoru na Covid 19?

Zasto je bio u prici oko riots?

Zasto si me optuzila da podrzavam Trampa kad krsi ustav, kad za to nije bilo 1% dokaza, niti sam ja rekla ikad da podrzavam krsenje ustava?

 

U svakom drugom postu (manje/vise) ti iskoristis Trampa, i onda se cudis kako ja reagujem na ime, kad ga ti upotrebljavas stalno.

 

prosto - ja nemam opciju da odgovorim, a da ti nekako nisi ugurala Trampa u pricu

Link to comment
Share on other sites

Ja samo da kažem da mi je najbedastije kad pročitam da je moderacija jedinstvena oko nekog brisanja, kažnjavanja itd.

Ovo ne bi trebalo da bude forum istomišljenika( na sreću još nije) i baš bi forumaši koji su trenutno i moderatori trebali da insistiraju na tome da nema jedinstvenog stava a ne kao nekad u Centralnom komitetu svi misle isto i nema diskusije kad nekog isključe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ja samo da kažem da mi je najbedastije kad pročitam da je moderacija jedinstvena oko nekog brisanja, kažnjavanja itd.

Ovo ne bi trebalo da bude forum istomišljenika( na sreću još nije) i baš bi forumaši koji su trenutno i moderatori trebali da insistiraju na tome da nema jedinstvenog stava a ne kao nekad u Centralnom komitetu svi misle isto i nema diskusije kad nekog isključe.

 

Zamili molim te moderaciju u kojoj svako radi kako mu se hoće. Preko noći si postao anarholiberal?:classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

Sa strane gledano, kao forumasu, ne moderatoru, meni izgleda benigna slika zalepljena dva puta jer je prvi put obrisana kao glupost za banovanje nekog ko je aktivni ucesnik na forumu i vise doprinosi nego sto ometa (bar forumaski). Vi ste to prepoznali kao ometanje moderacije iz vaseg nekog ugla gledanja. Verovatno je moguce da sam i ja moderator bi mi se cinilo to kao provokacija, ali kao forumasu (iskusnom) mi se uopste tako ne cini. 

 

Ne radi se o gledanju iz ugla moderatora već o poštovanju/kršenju Pravilnika. Principi moderacije su zasnovani na njemu. b: Verovatno se skupilo više sitnijih stvari u poslednje vreme. Čisti princip akumulacije, što forumaši ne prate niti su dužni ali moderacija jeste. Tada se dešava da "benigna pojava" izgleda kao prestroga kazna. Mnogo puta se dešavalo do sada ali je i moderacija mnogo puta objašnjavala iste stvari.  

Link to comment
Share on other sites

Zašto moderator jednostavno ne pošalje poruku kada nekome nešto obriše i obrazloženje, a ne da forumaš gleda u pasulj koji moderator mu je nešto obrisao, jel toliko teško? Možda neko pomisli da mu se nije okačio post, pa proba ponovo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Green23 said:

Zašto moderator jednostavno ne pošalje poruku kada nekome nešto obriše i obrazloženje, a ne da forumaš gleda u pasulj koji moderator mu je nešto obrisao, jel toliko teško? Možda neko pomisli da mu se nije okačio post, pa proba ponovo. 

Zasto je problem uz tumbsUp, ili sliku postaviti sa nekim komentarom. Posebno me interesuje, cemu sluzi prazna, nevazna slika na diskusionom politickom topiku? Na corona zajebanciji, slike i posalice, su osnova topika, ali na topicu o politici neke zemlje, stvarno ne vidim reklamiranje, kako @zoran59 rece. Hteo je da pita gde moze da se naruci majica. Da ne pominjem, da mi se cini da je reklamiranje na 4umu zabranjeno.

Sto se tice brisanja i slanja obrazlozenja za svaki post... Ne cini li ti se da je to malo preterivanje.

Zamisli brojku 10 dnevno po moderatoru. Sta mislis koliko je vrementa potrebno da se obrazlozi po PC-u jedan obrisan post, pomnozi to sa 10 i ako mislis da volonter treba da potrosi to vreme na pamperisanje odluke da se post obrise, onda nastavi diskusiju.

🙂

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojte o pravilima ko boga vas molim, obzirom da se ne primenjuju na sve onda nema poente ni pozivati se na njih. Čuli smo ovde da nećete da ih primenjujete da ne bi banovali pola foruma i onda ćete uvek imati problem kada ih provodite, pogotovo za banalnosti nad onima koji su u nekom vidu sukoba sa vama.

 

Ovo što reče @Green23 je nešto što morate po meni da radite. Primera radi ja sam pre neki dan slučajno video da sam kažnjen jednim poenom za spamovanje 20. aprila, ja jednostavno skoro nikad ne idem na moj profil a verujem i većina drugih. Srećom taj post nije obrisan pa mogu da vidim o čemu se radi i za šta se teretim. Ne pišem da se žalim, to je na vama da procenjujete, ali ja mislim da sam ja morao biti obavešten o tome. Za ova tri meseca sam na sličan način mogao nakupiti poena za perma ban a da ni ne znam šta se događa. Još je gora situacija sa obrisanim postovima jer tada ne bih ni znao zašto sam taj poen dobio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Zasto je problem uz tumbsUp, ili sliku postaviti sa nekim komentarom. Posebno me interesuje, cemu sluzi prazna, nevazna slika na diskusionom politickom topiku? Na corona zajebanciji, slike i posalice, su osnova topika, ali na topicu o politici neke zemlje, stvarno ne vidim reklamiranje, kako @zoran59 rece. Hteo je da pita gde moze da se naruci majica. Da ne pominjem, da mi se cini da je reklamiranje na 4umu zabranjeno.

Sto se tice brisanja i slanja obrazlozenja za svaki post... Ne cini li ti se da je to malo preterivanje.

Zamisli brojku 10 dnevno po moderatoru. Sta mislis koliko je vrementa potrebno da se obrazlozi po PC-u jedan obrisan post, pomnozi to sa 10 i ako mislis da volonter treba da potrosi to vreme na pamperisanje odluke da se post obrise, onda nastavi diskusiju.

🙂

 

Ja nešto ne verujem da svaki moderator obriše po 10 postova na dan. I da obriše toliko, poruku sa obrazloženjem iskuca za dva minuta. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To da je neko okačio post, zatim mu bio izbrisan i on ponovo postavio poruku jer je mislio da možda nije ni okačena zbog nekog baga se verovatno nikada nije desilo ili je bilo par slučajeva tokom celog postojanja foruma i verujem da bi se ti slučajevi brzo razrešili. Na kraju krajeva, to sada nije ni bio slučaj. 

 

Obriše se odredjen broj postova tokom dana, nekad bude manje, nekad bude više, ali je veoma mali procenat ljudi koji se za to žali i zato deluje mnogo logičnije da neko pita zašto mu je post izbrisan kada se to desi, nego da moderacija svakome ponaosob šalje poruku svaki put.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barracuda said:

 

Zamili molim te moderaciju u kojoj svako radi kako mu se hoće. Preko noći si postao anarholiberal?:classic_smile:

meni bi i ta moderacija bila bolja nego ona u kojoj svi misli isto, čemu onda potreba da ima više moderatora ako nema različitog mišljenja?

ja sam ti odavno anarhista samo vešto prikrivam to:smiley34: 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, marejosip said:

To da je neko okačio post, zatim mu bio izbrisan i on ponovo postavio poruku jer je mislio da možda nije ni okačena zbog nekog baga se verovatno nikada nije desilo ili je bilo par slučajeva tokom celog postojanja foruma i verujem da bi se ti slučajevi brzo razrešili. Na kraju krajeva, to sada nije ni bio slučaj. 

 

Obriše se odredjen broj postova tokom dana, nekad bude manje, nekad bude više, ali je veoma mali procenat ljudi koji se za to žali i zato deluje mnogo logičnije da neko pita zašto mu je post izbrisan kada se to desi, nego da moderacija svakome ponaosob šalje poruku svaki put.  

Ali koga da pita, kada ne zna ko mu je obrisao post? Da šalje svim moderatorima sa PDF-a istu poruku?

Link to comment
Share on other sites

Au koliko kuknjave, majko sveta. 
 

I ja mislim da ona slika nije za brisanje (cak je simpa) i da je ban mozda u korenu nepotreban, a sa druge strane razumem da je covek pogresio jer je tri puta ukupno kacio ono sto je obrosano, tacnije dva puta nakon ‘prekrsaja’. 
 

ali zar mora svako da se zapljune na ovom topicu i raspreda nasiroko i poduboko oko banalnosti? End off

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Hamilton said:

Au koliko kuknjave, majko sveta. 
 

I ja mislim da ona slika nije za brisanje (cak je simpa) i da je ban mozda u korenu nepotreban, a sa druge strane razumem da je covek pogresio jer je tri puta ukupno kacio ono sto je obrosano, tacnije dva puta nakon ‘prekrsaja’. 
 

ali zar mora svako da se zapljune na ovom topicu i raspreda nasiroko i poduboko oko banalnosti? End off

Ako pogledaš unazad videćeš da se 5-6 moderatora uključilo u raspravu kako bi pokazali da su bili jedinstveni u odluci da kazne dotičnog učesnika foruma.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

meni bi i ta moderacija bila bolja nego ona u kojoj svi misli isto, čemu onda potreba da ima više moderatora ako nema različitog mišljenja?

ja sam ti odavno anarhista samo vešto prikrivam to:smiley34: 

 

Ne misle svi isto, naprotiv. Pravilnik je jedino merilo, sve ostalo je slobodno uverenje. Dakle, primer koji se dešava malo češće u praksi, u tri verzije:

 

1. Forumaši Perkos, Mrd i Baby ulete u clash na topiku o koroni. Dodje i do nekih reči, situacija je na granici da se interveniše brisanjem - opomenom u vidu posta - warnom. Medjutim, forumaši sami znaju da su tu negde, svesni su i sve staje. Dakle, ostaje nekoliko postova na topiku ali dolaze i drugi, pišu dalje i diskusija (o koroni) se nastavlja. Na kraju, stvar se nekako opeglala sama od sebe, nema potrebe ni za brisanjem ni opomenama, nada. Pri takvom scenariju, logično je da modovi imaju u svesti da se nešto dešavalo. Ako se ne ponavlja ili bar tu i tamo ali sa merom, sve ide ad acta. 

 

2. Forumaši Perkos, Mrd i Baby svaki čas varniče, desilo se već na više topika. Moderacija mora da se umeša i reši problem. Koliko po ovom pitanju moderatori imaju neke svoje metode, neka ti sami kažu. Moja je da razgovaram preko PM: sazovem round table, pozovem svo troje, utvrdim stavove i pokušam da nadjem najbolje rešenje. Smatram da je jedini dobar dogovor onaj u kome su svi zadovoljni i ako se to postigne, svako ide na svoju stranu i sve je ok.  

 

3. Sukobi eskaliraju, forumaši Perkos, Mrd i Baby zauzimaju tvrde stavove, bez mogućnosti za bilo kakav manevar. U takvom slučaju biva kažnjen by the Book onaj koji je prvi započeo. Ovo dvoje budu kažnjeni bar upola jer su prihvatili šorku. Ili, moderacija sedne i napravi dogovor o kaznama posle iznošeja argumenata. 

 

Mrzim da banujem forumaše. Da bacim svoj cvancik, smatram da nijedan normalan čovek ne voli da kažnjava bilo koga. >>

 

30 minutes ago, Perkos2 said:

Ako pogledaš unazad videćeš da se 5-6 moderatora uključilo u raspravu kako bi pokazali da su bili jedinstveni u odluci da kazne dotičnog učesnika foruma.

 

 

Uopšte se ne radi o tome jer je @marejosip vrlo korektno i detaljno napisao o čemu se radilo. U više navrata. Dalje, smatraš li da je normalno da se skupi svaki put 5,6 forumaša i dribla istu stativu oko svake izrečene kazne, ali modova ne sme da bude isto toliko? I to se ne gadjaju svi modovi već isključivo oni sa kraćim stažom. Paz'te da ne previdim šta mi se ispred nosa dogadja godinama, najbolje bi bilo, još da ćutim. Ne mogu i neću, jbg... :wink2:

 

 

 

 

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Barracuda said:

 

 

 

Mrzim da banujem forumaše. Da bacim svoj cvancik, smatram da nijedan normalan čovek ne voli da kažnjava bilo koga. >>

 

 

Uopšte se ne radi o tome jer je @marejosip vrlo korektno i detaljno napisao o čemu se radilo. U više navrata. Dalje, smatraš li da je normalno da se skupi svaki put 5,6 forumaša i dribla istu stativu oko svake izrečene kazne, ali modova ne sme da bude isto toliko? I to se ne gadjaju svi modovi već isključivo oni sa kraćim stažom. Paz'te da ne previdim šta mi se ispred nosa dogadja godinama, najbolje bi bilo, još da ćutim. Ne mogu i neću, jbg... :wink2:

 

 

 

 

Ono što sam ja hteo da kažem da sam stekao utisak da kod moderatora postoji neki određeni strah da pojedini forumaši ili neke čak udružene grupe forumaša rade protiv njih i imaju za cilj da ih šta ja znam smene sa funkcije ili rasture forum. Sad ja polazim sa nekog mog shvatanja učestvovanja na forumu da to nikom nije u interesu a sigurno sam zadnji koji bi tako nešto uradio bilo kome na ovom forumu koliko god se ne slagao sa njegovim stavovima ili njegovim postupcima ako je taj moderator.

Ostavljam da vi ipak bolje znate da li ima udruživanja i organizovanja u tom pravcu, lično za 18 godina od kad sam na bivšem i ovom forumu niko me nije pozvao u neki "sveti rat" protiv bilo koga na forumu. 

Verujem da malo dobre volje uvek može bolje da reši problem nego grubo obraćanje i određivanje kazne.     

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ono što sam ja hteo da kažem da sam stekao utisak da kod moderatora postoji neki određeni strah da pojedini forumaši ili neke čak udružene grupe forumaša rade protiv njih i imaju za cilj da ih šta ja znam smene sa funkcije ili rasture forum.

 

Razlika izmedju moderatora i člana foruma je jedino u zaduženjima. "Funkcija" ne postoji. Što se smenjivanja tiče, lično nemam nikakav problem da skinem zaduženja ako mi savest nalaže i ako se to traži od mene. Jedino je važno da forum funkcioniše normalno i mislim da smo tu tačku kao zajednica savladali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...