Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

25 minutes ago, Kronostime said:

I od 2 milijarde muslimana samo 8% je iz te price pa se opet generalizuje da su sve zene zabradjene,svi muskarci spremni na dzihad i da se deca od malih nogu spremaju za isti.

A zašto Hrišćanke, kad borave kod tih 8%, moraju da budu pod hidžabom ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, DameTime said:

Stalno se potencira islam, a ta nakaradna pravila za odevanje i ponašanje žena nisu ekskluzivno vezana za ovu religiju. Naprotiv, svaka ima nešto slično. Nisam videla da neko komentariše običaj da Jevrejke brijaju glavu nakon udaje kako ne bi svojom kosom odvraćale muževe od vere ("žena ne sme pokazivati kosu ni zidovima svoje kuće"), pa nose perike, ili da mnogi od njih takođe smatraju bludnim da žena hoda sa otkrivenim delovima tela, pa zato moraju biti pokrivene. 

 

Ovaj post je relativizacija  koja bi trebalo da se prebaci i ugleda svetlo dana na onom feministickom topiku. Ne bih rekla da se ”stalno [] potencira islam”, to je opste mesto koje odaje sustinsko nepoznavanje pojma politickog islama i iz tog nerazumevanja verovatno proizlazi ova nesretna relativizacija. Pre ce biti da (politicki) islam, cija je esencija bespogovorno pokoravanje, sam sebe potencira. Jer, institucionalizovana diskriminacija zena u kuranoljubivim zemljama nema pandan, te se stoga ne moze stavljati u istu ravan sa vaskolikim sektaskim praksama u sekularnim demokratskim drustvima. Treba li reci ista vise nego podsetiti na to da je islamska bratija - 57 zemalja (sic!) – usvojila sosptvenu kairsku Deklaraciju o ljudskim pravima koja se bazira na serijatskim verskim andramoljama kao antipod UN Univerzalnoj deklaraciji o ljudskim pravima koja je bazirana na sekularnom pogledu na ljudska prava. Sledbeno, kairska Deklaracija je lakmus papir duboko ukorenjenog sukoba izmedju politickog islama i ljudskih prava. Istina, deklaracije nisu pravno obavezujuce ali to nimalo ne umanjuje izuzetno relevantnu cinjenicu da su izraz volje i moralnog stava. Dovoljno je googlovati nesto poput violence against women in arab and islamic countries, women´s rights in the middle east, domestic violence in iran, mass arrests of women´s rights defenders in iran, female labor force participation in iran itd. u tom stilu da bi se brutalnost serijatskog svetonazora razoblicila. To po pretecoj ozbiljnosti daleko prevazilazi “nakardna pravila za odevanje i ponasanje zena” koja “nisu ekskluzivno vezana samo za ovu religiju”.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cyber said:

Ovaj post je relativizacija  koja bi trebalo da se prebaci i ugleda svetlo dana na onom feministickom topiku. Ne bih rekla da se ”stalno [] potencira islam”, to je opste mesto koje odaje sustinsko nepoznavanje pojma politickog islama i iz tog nerazumevanja verovatno proizlazi ova nesretna relativizacija. 

 

Svaka religija se zasniva na kršenju višestrukih prava žena. Poenta mog posta je da to nije odlika isključivo islama, a pogotovo nije nešto što se praktikuje samo među određenim grupama Palestinaca. Daklem, cherry pick-ovanje religije na temi BI, kako bi se Palestinci predstavili na određeni način, nema nikakvu svrhu. Možemo govoriti o uticaju religije na sukobe na BI, naravno, samo to iziskuje malo širu raspravu koja bi obuhvatila svaku stranu. Jer se ne nalaze samo među palestinskim narodom oni koji su verski indoktrinirani. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Porediti položaj žena u islamskim i hrišćanskim društvima i predstavljati ga kao jednak, jer eto i u ovim drugima ima ________ (upisati po želji) je neozbiljno. Da, svaka religija je zlo, ali nema svaka u današnjem dobi jednako veliki negativan uticaj na društva u kojima je dominantna, a i na ona u kojima nije. Tu je islam trenutno broj jedan sa deset mesta praznih ispod. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Svakako ne može biti jednak, niti ja o tome pričam, jer na položaj žena u društvima utiče još faktora pored religije. No, pošto si se pitao kako bih se ja provela da prošetam Gazom (pretpostavljam da se na nju misli pod "grad") u mini suknji, samo te podsećam da to nije jedino mesto gde bih imala neprijatnosti.

Link to comment
Share on other sites

 Tesko trolovanje na politickim temama0....

 

a sada na pdf politika pise se zalba sto se ne moze nosit` mini suknja po pojasu Gaze! Cemu besmislice ako ne u cilju trolanja.....ali cemu uopste trolovanje? Sta se postize?

 

....ili se `dress code` otkrio tek nedavno i to na ovoj temi pa kao dete kad dobije novu neobicnu igracku zine od odusevljenja i rastavlja je na sitne komade....

Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2024 at 5:53 AM, Kronostime said:

Mnogo vise muslimanki ces videti bez hidzaba ili marame.

 

Hidzab i marame zapravo nemaju veze sa Islamom, Arapi kao najbrojnija etnicka grupa u islamskoj zajenici, nametnuli su svoje obicaje ostalim muslimanima. Moj rodjak je ozenjen Indonezankom, kod njih se ta cuda nisu nosila sve do 20tog veka, kada su obicaj doneli teolozi skolovani u Egiptu i Iranu. Cak i danas stvar izbora , ali pokriveno lice se retko srece u tim krajevima.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

 Tesko trolovanje na politickim temama0....

 

a sada na pdf politika pise se zalba sto se ne moze nosit` mini suknja po pojasu Gaze! Cemu besmislice ako ne u cilju trolanja.....ali cemu uopste trolovanje? Sta se postize?

 

....ili se `dress code` otkrio tek nedavno i to na ovoj temi pa kao dete kad dobije novu neobicnu igracku zine od odusevljenja i rastavlja je na sitne komade....

Da, upravo, jer ko bi napisao da Izrael čini genocid ili makar prekomernu upotrebu sile, Strahinje Banovići bi se pojavili skoro pa odmah.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, JohnnyDragon said:

Zatrovali ste topic offtopicom i niko da se samozaustavi i niko da vas opomene.

Priberite se zaboga.

 

...moras da razumes ljude i kad ih ne razumes jer ipak strahinja banovic, izrael, mini suknja kroz Gazu....sve su to sastojci iste ruske salate.

 

Sve pohvale znate cemu...... Pozdravlja vas Erazmo Roterdamski.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Koca Popovic said:

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

Eh....to je nama naša borba dala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Koca Popovic said:

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

 

On 3/5/2024 at 8:23 PM, Hamilton said:

Neutralci na godisnjem odmoru. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Ima nas @Koca Popovic tu smo.. Necemo nigde nestati. 😄

Znas kako, nisam neki govornik ali volim da citam komentare , misljenja, rasprave pa i nesuglasice. Evo dva dana nema se sta procitati. Zato moj komentar bi takav. Ali vidjoh da su mnogi tu i odmah reagovase. Mnogo mi drago. Radio sam zadnjih deset dana pa sam imao malo vremena za forum, ali sam redovno navracao i primjetih malu stagnaciju.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Koca Popovic said:

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

 

Oseca se neko manje ili vece zasicenje svime, od politike do sporta, barem kod mene. Nisam ni ja odavno pisao ali pratim. Nemam nesto ni vremena, posebno kad ima ljudi koji bi samo nesto da kontriraju i/ili te targetiraju bez obzira sta napisao. Sto kaze Balasevic "E, ne volem s takvima ni da se svadjam"... Cesto imam pametnija posla 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Koca Popovic said:

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

I ja imam takav utisak.   Izgleda da je sve napisano, a i da su razmisljanja forumasa nekako previse slicna.  Ja ponekad trazim nekog da se malo svadjamo🙂, ali bez uspeha.  Ako odem na sport, to je kao da sam u operi. Cim malo viknem, odmah me isteraju. 

Dajte nekog vucicevca da ne bude previse dosadno ovde,  ako moze neki ratoborni, u Vulin modu (copyright zaboravio sam ko, ali je dobar!).  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Niko nije, ne može, neće biti, nije bio u Vulin modu.

Taj jedinstveni primerak vrste se ponoviti neće.

Uspinjao se Aco, Srbine ali te nebeske vulinove visine je nemoguće dostići.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2024 at 9:13 PM, Koca Popovic said:

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

 

Nemoguće je održati dinamiku bilo koje aktivnosti na istom nivou, što važi i za ovaj forum. Ako su najbitniji događaji ili teme ušli u rutinu i ako nema nekih turbulencija, ne može se očekivati ni dinamična diskusija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Helena said:

Niko nije, ne može, neće biti, nije bio u Vulin modu.

Taj jedinstveni primerak vrste se ponoviti neće.

Uspinjao se Aco, Srbine ali te nebeske vulinove visine je nemoguće dostići.

Pa jeste, setih se onog govora pred oficirima, bio je neki praznik, sve se desava u svecanoj sala Doma vojske, i kaze ti on njima: " Kad veceras odete svojim kucama, hocu da pomilujete svoju decu i da im kazete....." Ne mogu dalje, nista odvratnije nisam cuo od tog sprdacenja jednog djilkosa koji nije ni video vojsku u celom zivotu, a obraca se cezarovskim tonom i naredbodavnim glasom ljudima koji su zivot posvetili vojnickom pozivu,..... fuuuuj!  Ma fuuj i za one koji su ga slusali, a nisu izasli iz sale. . 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, A sad said:

 

I kakve veze ovo ima sa ovim topikom? 

 

Manite se gluposti i pisite o USA.

 

 

Apsolutno nije primereno da mi obrises post. Komentarisanje US gradjana i nacin na koji razmisljaju jesu deo teme i te kako, ako smatrate US demokratskom drzavom. 

 

Licno, niti sam koga vredjala, samo zakljucila da nista netacno nije rekao (ne znam kako se zove) forumas, iz mog licnog iskustva. 

2 minutes ago, A sad said:

 

To sto si napisao je trolovanje. Moz misliti, naisao si na nekog ludaka i sad treba da se pise o tome nekoliko strana. Bukvalno mozemo isti post da napisemo na svakom topiku samo promenimo nazive i to podvedemo pod licno iskustvo. 

Nema potrebe da se topici zatrpavaju sa glupostima i trololuju. 

 

Etiketiranje, kao sto pise, se odnosi na ostale forumase koji se sa time bave. 

 

Pa i pise se, prenose se misljenja sa twittera, prenose se misljenja/komentari iz novinskih clanaka... onda je sve to trolovanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Pa i pise se, prenose se misljenja sa twittera, prenose se misljenja/komentari iz novinskih clanaka... onda je sve to trolovanje. 

 

Nije relevantno šta kaže jedan Amerikanac, moraš da sedneš i razgovaraš sa sto pedeset miliona Amerikanaca da bi bilo od značaja za temu ono što kažu.

Fakat, zadnje, možda dve strane diskusije nije za temu amerika već za temu o Forumu, kako se vodi diskusija, šta je vređanje, ko se i kako sme kritikovati, ismevati, vređati, šta nije pristojno a šta je zabranjeno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Div said:

 

Nije relevantno šta kaže jedan Amerikanac, moraš da sedneš i razgovaraš sa sto pedeset miliona Amerikanaca da bi bilo od značaja za temu ono što kažu.

Fakat, zadnje, možda dve strane diskusije nije za temu amerika već za temu o Forumu, kako se vodi diskusija, šta je vređanje, ko se i kako sme kritikovati, ismevati, vređati, šta nije pristojno a šta je zabranjeno.

 

Obrisan mi je post kada sam rekla da su takvi razgovori moja svakodnevica, ne radi se o izuzetku i jednom ludaku. Svi imaju svoje teorije, a velika vecina tih teorija je na nivou bajki. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2024 at 9:13 PM, Koca Popovic said:

Ne znam gdje da pisem, pa da probam ovdje. Ima vec dva dana je sve zamrlo na drustvu, a ni ovdje ne cvjetaju ruze. Ima li neko objasnjenje? Isto tako broj clanova na forumu je znacajno manji. Evo trenotno je oko 90 registrovanih na forumu a inace je uobicajeno oko 200. 

 

Ne znam za druge, ja lično više ne želim da rizikujem jedan isti šablon, a to je:

 

1. Napišeš neko svoje mišljenje. Bez stavljanja na stranu, bez ikakvih želja da vređaš bilo koga.

2. Neki dušebrižnik ili SJW ti se nakači za vrat da si Hitler, Staljin, Sloba... uglavnom sve najgore.

3. Verovatno te isti takvi stihijski isprijavljuju.

4. Od konstruktivne i slobodoumne rasprave ostane ti ban od 20 dana.

 

Nije vredno truda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam gde drugo da pitam,pa ajde ovde.
Kako pronaći jedan određeni post na forumu? Konkretno,na ovom pdf? Znam ko je autor (jedan bivši forumaš) i znam šta je bio predmet posta,ali ne i na kojem je topiku napisan.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...