Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, DameTime said:

Slažem se generalno, izuzev s ovim što sam boldovala. Stots je davno trebalo da ode i to je nešto što je moralo da se dogodi nevezano za Olsheya. Also, nije baš da je Denver zaustavio Dejma s obzirom na to da im je trpao 30ppg na 45% za 3p. 😄  A nije ni poenta da te u PO nosi jedan igrač...

 

Pitanje za tebe - gde će Portland biti u narednom periodu ako se sada naprečac krene u rebild a franšizni igrač je u najboljim godinama i formi? Ako ne promeniš ni GM-a od uspešnog rebilda nema ništa, jer Olshey neće iskoristiti ni te pikove ni mlade igrače. U jednom si u pravu - sve je do toga šta Dejm želi, a njemu je ostanak prvi imperativ.

 

Takođe se i slažem sa uinijem, ni Nurkić ni Kanter nisu krem de la krem NBA centara, ali su odlični i birani su kao fit za Dejma i CJ-a. Ipak će CJ morati da ode a Dejm batali kočenje njegovog trejda, ako zaista želi radikalne poteze radi iskoraka ka borbi za titulu. Kad bi Siksersi pristali da daju Simonsa... 

 

U okvirima NBA lige i kako se posmatraju franšize, Portland jeste "selendra" . U tome leži deo njihovog problema, takvim timovima je mnogo teže da prikriju nesposobnost FO.

Gde će biti Portland? Teško pitanje, ali ne vidim kako oni mogu da naprave iskorak u odnosu na već postignuto. Jednostavno ih ne vidim da izlaze sa zapada bez bar 2  ozbiljna igrača ili još jednog super stara, a i tada teško. Problem je što je toga svestan i Dame. Bukvalno core cele ekipe mora da se menja, a to znači rebild.

Opet ponavljam, npr. Juta mi deluje na jednog igrača udaljena od ozbiljnog kontedera, to nije slučaj sa Portlandom i to je problem. Mislim da su zakasnili sa trejdom CJ-a.

Šta ti misliš koliko njima treba da budu kandidati da izađu sa zapada i da li bi Lilard bio zadovoljan sa bilo čim ispod toga? I da li mogu, da li je realno da dovedu to što im treba?

 

Link to comment
Share on other sites

Portland je veci od Beograda.😄

 

Sem Oklahome, Memfisa, Solt Lejk Sitija i Nju Orleansa, ne znam koji je grad manje naseljen od Beograda, racunam gradsko podrucje. 

 

Kada se uzmu redje naseljena podrucja i prikrajci, tu se tek pravi razlika u odnosu na Beograd koji belezi rast od par stotina hiljada stanovnika dok se negde u Americi visestruko prebaci populacija u odnosu na gradsko jezgro.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ta'veren said:

Portland je veci od Beograda.😄

 

Sem Oklahome, Memfisa, Solt Lejk Sitija i Nju Orleansa, ne znam koji je grad manje naseljen od Beograda, racunam gradsko podrucje. 

 

Kada se uzmu redje naseljena podrucja i prikrajci, tu se tek pravi razlika u odnosu na Beograd koji belezi rast od par stotina hiljada stanovnika dok se negde u Americi visestruko prebaci populacija u odnosu na gradsko jezgro.

Znaš kad su pitali Caneta iz Partibrejkersa koji su mu utisci sa turneje po Americi.

NY ok, San Francisco ok, LA montažna seljana...glasom Caneta legendarno 😁😁😁

Tako da br.stanovnika nije merilo, a moj sud pogotovo, samo neki utisak 

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milos 3.14 said:

Gde će biti Portland? Teško pitanje, ali ne vidim kako oni mogu da naprave iskorak u odnosu na već postignuto. Jednostavno ih ne vidim da izlaze sa zapada bez bar 2  ozbiljna igrača ili još jednog super stara, a i tada teško. Problem je što je toga svestan i Dame. Bukvalno core cele ekipe mora da se menja, a to znači rebild.

Opet ponavljam, npr. Juta mi deluje na jednog igrača udaljena od ozbiljnog kontedera, to nije slučaj sa Portlandom i to je problem. Mislim da su zakasnili sa trejdom CJ-a.

Šta ti misliš koliko njima treba da budu kandidati da izađu sa zapada i da li bi Lilard bio zadovoljan sa bilo čim ispod toga? I da li mogu, da li je realno da dovedu to što im treba?

 

Da li je neko prošle sezone video Finiks da izlazi sa Zapada, a Milvoki sa Istoka? Hajde Finiks je gradio ekipu, kao i Milvoki kom je bilo potrebno dosta sezona da dođe do borbe za prsten, a dovođenje svega jednog igrača ih je poguralo ka tome - Holideja... 

Glede poređenja sa Jutom, pa oni su prvi na Zapadu zreli za rebild, kada bismo gledali situaciju na tvoj način. Dve sezone za redom ispadaju u ranoj fazi, a sad su čak bili i prva ekipa Zapada. Za Denver se slažem.

To o čemu ti pričaš pokušava Dejm da isforsira, i ja se slažem da mnogo toga fali. Da dovedu drugog superstara nema šanse, ali dovesti pomoćno osoblje koje će njemu pomoći da se bori za titulu + solidnog trenera koji će fokus staviti na odbranu (videćemo da l' su uspeli u ovome). No to ne znači rebild i davanje franšiznog igrača za pikove.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

 

bucksi su već par sezona viđeni kao favoriti za izlazak sa istoka. za sunse se slažem

Ja sam ih videla konkretno ove godine, možda ti i još neko ovde (mada mi se čini da se Milvoki konstantno potcenjivao), ali generalno su za Bakse komentari uvek bili da im fali to nešto da odu korak dalje i u veliko finale. Na to sam mislila.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Ja sam ih videla konkretno ove godine, možda ti i još neko ovde (mada mi se čini da se Milvoki konstantno potcenjivao), ali generalno su za Bakse komentari uvek bili da im fali to nešto da odu korak dalje i u veliko finale. Na to sam mislila.

 

svakako su bili viđeni kao prvi favoriti sa istoka kada je lebron otišao na zapad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Super, mada ja na internetu nisam primetila toliko poštovanja prema Milvokiju. xD Hajde da uzmemo da je to tačno, svejedno, svaka sezona je za sebe i smatram da Portland ima još ovu koja je pred nama da napravi ozbiljan iskorak, pa tek onda raditi rebild ako opet ništa ne uspemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Budha said:

Kakvo smaranje teme sa Lillardom. 

 

Mislio sam da nitko ne može nadmašiti Drakarisa ali ova gospodična uduši sa Lillardom.

 

Ima li itko da otvori vrata, da se malo izvjetri prostorija? 

 

#vratitezarkapaspalja

 

 

Ima, ti, tako što ćeš predložiti neku takođe relevantnu temu na koju se može diskutovati. Sadržaj kreiramo svi na forumu, od kukanja i prozivanja drugih nema ništa. 😐

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Lillard nema kapacitet da kao najbolji igrac ekipe vodi tim do titule, mislim da je to i njemu jasno. Dosao je jednom do WCF kad je King propustio PO, jer je CJ napunio konjusara, i popio metlu od sakatog GS. Come to LA bro, nema mu druge. Sruder, Kuzmasin a evo i Trezza ako treba... 

 

  Mogao sam kasnije da pogledam Space Jam 2, a onda sa nestrpljenjem ocekujem G5 i mogu da je odgledam celu kao covek. 

 

  @DameTime  bice ti lepo u LA gangu. Miki, Draki, Alpaka, Hammer i ja. Sve fini momci, sve pare saljemo kevama

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@delgadoPa ne bih sigurno počela da navijam za Lejkerse. xD Hipotetički, kad bi prešao tamo ja bih i dalje njega pratila i bio bi mi omiljeni igrač, ali Rip city je Rip city. :) 

 

Nego, konačno ću gledati neku utakmicu ovog finala uživo, sve nešto nisam mogla pa gledaj hajlajtse a snimak ako se stigne. 🎉

 

P.S. Ali CJ napunio konjušara 😂  Kad se setim kako je ajkula poludela tad...

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Budha said:

Kakvo smaranje teme sa Lillardom. 

 

Mislio sam da nitko ne može nadmašiti Drakarisa ali ova gospodična uduši sa Lillardom.

 

Ima li itko da otvori vrata, da se malo izvjetri prostorija? 

 

#vratitezarkapaspalja

 

 

 

Lilard i treba da se hvali, nije nelojalan kao Lebron koji menja timove kao carape.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Da li je neko prošle sezone video Finiks da izlazi sa Zapada, a Milvoki sa Istoka? Hajde Finiks je gradio ekipu, kao i Milvoki kom je bilo potrebno dosta sezona da dođe do borbe za prsten, a dovođenje svega jednog igrača ih je poguralo ka tome - Holideja... 

Glede poređenja sa Jutom, pa oni su prvi na Zapadu zreli za rebild, kada bismo gledali situaciju na tvoj način. Dve sezone za redom ispadaju u ranoj fazi, a sad su čak bili i prva ekipa Zapada. Za Denver se slažem.

To o čemu ti pričaš pokušava Dejm da isforsira, i ja se slažem da mnogo toga fali. Da dovedu drugog superstara nema šanse, ali dovesti pomoćno osoblje koje će njemu pomoći da se bori za titulu + solidnog trenera koji će fokus staviti na odbranu (videćemo da l' su uspeli u ovome). No to ne znači rebild i davanje franšiznog igrača za pikove.

Ja hoću da kažem da su Juta i Portland postizali slične rezultate u PO, a da mi Juta deluje kao tim koji je na jedan igrač udaljenosti od toga da izađe sa zapada dok to nije slučaj sa Portlandom, naprotiv.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Ja hoću da kažem da su Juta i Portland postizali slične rezultate u PO, a da mi Juta deluje kao tim koji je na jedan igrač udaljenosti od toga da izađe sa zapada dok to nije slučaj sa Portlandom, naprotiv.

Aham, onda te ja nisam lepo shvatila na prvu. Izvini. Pa šta znam, može biti da je to za Jutu tačno, ali ne bih se kladila da njima fali samo jedan igrač za finale. Ove sezone su (meni bar) delovali kao ekipa koja je konačno sazrela za više ciljeve + imaju odličnog trenera i opet nisu ništa uradili. Takođe Džezeri bi trebalo da su baš kompaktni jer dugo igraju zajedno, FO je dao maksimum da zadrži "generaciju" na okupu i opet nema borbe za titulu, dakle njihovo podbacivanje je nekako veće od podbacivanja Blejzersa.

 

Ono što sam ja htela da naglasim jeste da ne možemo da znamo za sigurno šta će biti jer uvek mogu da se dese situacije tipa prošlogodišnji Majami i ovogodišnji Finiks, u tom smislu da ćemo ubuduće imati više "nepredviđenih ekipa" u velikim finalima. Svakako da ni iz jedne vizure Portland nije među glavnim kandidatima za titulu, ali kad je već povučen radikalan potez otpuštanja trenera, treba novom dati priliku da radi sa ovim igračima (uz neke trejdove ofc, tipa sve izvesnije CJ-a) i naročito sa franšiznim igračem, pa ako ni to ne donese rezultate onda se povlači rebild karta.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, delgado said:

Lillard nema kapacitet da kao najbolji igrac ekipe vodi tim do titule, mislim da je to i njemu jasno. Dosao je jednom do WCF kad je King propustio PO, jer je CJ napunio konjusara, i popio metlu od sakatog GS. Come to LA bro, nema mu druge. Sruder, Kuzmasin a evo i Trezza ako treba... 

 

  Mogao sam kasnije da pogledam Space Jam 2, a onda sa nestrpljenjem ocekujem G5 i mogu da je odgledam celu kao covek. 

 

  @DameTime  bice ti lepo u LA gangu. Miki, Draki, Alpaka, Hammer i ja. Sve fini momci, sve pare saljemo kevama

 

+ Sector + Kosta kako njih da zaboravimo

 

 + Estranged mu dodje kao Bradley -> izdajica 😄   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...