Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Imao je on skoro neki tvit čini mi se, gde je naveo kako svi pričaju umesto njega. Ovaj izvor danas doduše jeste bio najpouzdaniji dosad, ali opet dok Dejm ne kaže "it's about that time" i zvanično zatraži trejd, sve su ovo samo spekulacije. Kao što rekoh verujem tek kad vidim, do tada verujem u njegov karakter i legacy.

 

Edit: Damian Lillard on if he expects to be on the Blazers next year: Yeah, I expect to be.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne znam odakle ti ovo, u fudbalu su brojni navijači verni timovima i u baš zajebanim situacijama, a dobar deo košarkaških timova deli navijače sa fudbalskim sekcijama. 

 

Na vrhunskom nivou nisam toliko siguran, na nizem nivou ne vezuju se ljudi u toj meri za igrace i jos da kazu da treba da ide u drugi klub kako bi se borio za titulu jer ko zna gde ce da zavrsi. Tu vec ne dovodim toliko u pitanje vernost navijaca. Provejava to misljenje kod odredjenog dela navijaca+fanova igraca da treba da ide iz kluba zato sto ''traci'' godine u klubu koji se ne bori u titulu. Rivalski klubovi iz drugih liga uzimaju te igrace cim se ukaze prilika. Zato sada i imas visegodisnje titule nekih timova, jer kada bi taj tim svake druge godine osvajao titulu u sampionatu(a da nije PL) i pogotovo ako izostane trofej LS, pod velikim su rizikom da ostanu bez najvecih zvezda jer pritiska i drugi klub i generalno javnost. Napravi se takva atmosfera. To u NBA ide malo teze, ali kako je Bruklin nabudzio ekipu tokom sezone ne mogu da budem optimistican sto se tice buducih desavanja.

 

Egoizam fanova ubija zanimljivost svakog veoma popularnog sporta i to samo zato sto njihov mezimac nema na svom kontu vise titula. Buducnost moze da bude samo gora i s obzirom da je jedan veoma bitan faktor stepen zadovoljstva fanova, ne vidim da ce u skorije vreme biti ikakvih pozitivnih naznaka. Samo ce da se klase timova razgranaju, pa ce posle ljudima da se gadi kada timovi poput Milvokija i Finiksa igraju finale.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

"Mislim da je stvar u tome da brže delujemo. Logično je da smo ponosni na tim, toliko godina u nizu igramo PO, tim smo koji pobeđuje. Sada smo došli do tačke - ima puno pozitivnih stvari, ali to nije dovoljno. Da li želimo da osvojimo sve, da li je to naš cilj?"

 

 

Link to comment
Share on other sites

A šta je najbolja ponuda, da nije možda Simons za Dejma? Ovde je njemu lakše sa te tehničke strane jer svuda će biti vrhunski igrač, poštovan i priznat, dok ako on ode franšiza doslovno ostaje u blatu. Mišljenja sam da ga sada bilo gde trejduju, za bilo koji paket, ta druga ekipa će opljačkati Portland. Trenutno ne postoji igrač čijim bi trejdom nadomestili značaj koji Lilard ima za Blejzerse. Ali, o tome je Olshey trebalo da misli mnogo ranije... Koliko god sam Stotsov odlazak pozdravila jer je neophodan trener koji će igrački bolje posložiti stvari, sada se vidi koliko je on bio značajan za atmosferu koja vlada u Portlandu i kako su se odnosi zategli na relaciji FO-Dejm.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, LordOfTerror said:

Dzabe mrsite muda, ovaj lik sto je napisao obicno ne lupa gluposti znaci da ima tu nesto i da se opipava teren.

 

Istorija nas uci da je ovo pocetak kraja i najava jedne jako mucne drame.

 

Bolje da ga odmah sutnu za najbolju ponudu i cao...

 

+1

 

sigurno mu se ne svidja sto je isplivao rumor i sada samo pravi dmg control.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aha, pa da ležimo na pikovima kao Oklahoma ali sa GM-om kao što je Olshey... no, tnx. xD Uopšte nije trenutak da se bilo šta spaljuje do temelja, sem ako ne mora - a ne mora, Dejm dostiže vrhunac karijere jbt...

 

Ovo je možda najrealniji scenario: https://ripcityproject.com/2021/07/15/portland-trail-blazers-neil-olshey-3/  

 

Edit: Više se radi o tome da on vrši pritisak u medijima na FO ovakvim izjavama, to traje već duže vreme.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Najlakse je zabiti glavu u pesak kao noj i praviti se da je sve okej.

 

Ova skupinu mediokritete je i bez ove price oko Lilarda najbolje spaliti na lomaci. Dogodine bi morali da dodaju pikove da bi ih se resili a za Lilarda ce dobiti paket gori od Hjustonovog...

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije sve okej, ali se sranje napravljeno nekim glupim potezima ne rešava tako što franšiznog igrača daš budzašto, za pikove i kusur. Takođe, ekipa nije nikakva skupina mediokriteta, solidan je to roster koji nije najbolje vođen. Dejmov ugovor je neka druga priča.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

mccollumov ugovor je tu najveci problem. nije bas situacija kao sa simmonsom ali nije ni puno bolja. 

 

drugi problem je sto lillard ima vec 32 godine i nece biti bolji a ugovor mu je sve gori i sve ce biti teze nesto sastaviti oko njega. pri tome tip je igraca kojeg nije nemoguce zaustaviti ili usporiti taman toliko da ne isporuci onoliko koliko je potrebno da nosi ovu ekipu. videli smo to i pre par nedelja.

mccollum ulazi u tridesete i ni on nece biti bolji nego naprotiv. 

 

olshey je isto problem i verovatno mu je sledeca sezona poslednja ako se ne desi trejd lillarda ili ako blazersi ne odu daleko. smena trenera je obicno poslednji trzaj gm-a sa minimum kredita. mada realno nisam upoznat u kakvom je stanju veza allenovih sa olsheyom. mozda ga gotive. 

 

nema tu puno mesta za optimizam, jedino ako se ubode sa draftom ili je billups neki mamojeb od trenera. 

Link to comment
Share on other sites

Upravu si nisu mediokriteti, to bi podrazumalo da mogu nesto s vremena na vreme da odbrane ovi ni to nisu u stanju da odrade...

 

Pa nemas izbora obrni okreni ide samo je pitanje koliko ces mu sroljati vrednost. Bolje sve preduhitriti i dobiti neku top cenu , posle kad krenu da te hvataju u Spansku kragnu i sami biraju tim gde ce da idu to je fiasko u najavi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DameTime said:

Aha, pa da ležimo na pikovima kao Oklahoma ali sa GM-om kao što je Olshey... no, tnx. xD Uopšte nije trenutak da se bilo šta spaljuje do temelja, sem ako ne mora - a ne mora, Dejm dostiže vrhunac karijere jbt...

 

Ovo je možda najrealniji scenario: https://ripcityproject.com/2021/07/15/portland-trail-blazers-neil-olshey-3/  

 

Edit: Više se radi o tome da on vrši pritisak u medijima na FO ovakvim izjavama, to traje već duže vreme.

Ne može se tu promenom GM-a ništa promeniti u kratkom vremenskom periodu. Taj novi koji bude došao teško da može da promeni neke stvari kroz godinu-dve, a do tada će Dejm izaći iz prajma. Čim bude izašao, Blejzersi neće videti plej of, a kamoli titulu.

 

Blejzersi mogu samo da se pojačaju ako predaju tonu budućih pikova, ali ja se ne bih igrao tim.

Link to comment
Share on other sites

Biće zanimljivo probrati ove ostatke iz PTB.

 

Tu bi morali Lejkersi da se umešaju. Ako ne budu mogli baš ništa da dovedu, dobar će biti i CJ. Poslati im, Šredera, Kuzmu i pik.

 

Ili da se motri na Pauela i njegov strahovit šut za 3 poena. Kada bi došli njih dvojica u paketu, to bi bilo top topova.

Link to comment
Share on other sites

Portland je klasičan primer ekipe koja je dostigla maksimum i koja je zrela za rebild. Po meni ako trejduju treba to da rade za pikove i mlade igrače ako su uopšte u mogućnosti da biraju u današnjim NBA uslovima.

 

Jednostavno imaju mnogo problema, od CJ do nepostojanja centra, nedovoljno kvalitetnog pomoćnog osoblja itd.

 

Lilard je toga svestan i sad je samo pitanje šta on želi. Po meni je za njega najbolji fit Majami i mislim da će tu i završiti. Šta će Portland da dobije, pa verovatno...ajde da ne budem vulgaran

Link to comment
Share on other sites

@Milos 3.14

slažem se u globalu sa postom, osim stava da nemaju centra. nurkić jeste često povređen i nije sam krem nba centara ali je odmah ta druga klasa, verovatno u prvih 15, možda i 10ak u ligi.

 

to svakako ne menja činjenicu da blazersi nemaju previše prostora za manevar. takođe, ja lično ne mislim da je to ekipa koja je igrala ispod očekivanja. svake sezone su bili tu negde, ponekada bi iznenadili favorita, i to je to.

 

slažem se i da je liga deformisana zahtevima super-zveda za trejdom ali to je jebiga ujedno i oružje (trejd) koji franšize koriste da se otarase igrača & ugovora i dobave neke nove, tako da kukanju nema mesta. dok god postoji institucija trejda, postojaće i jedan mali procenat najboljih igrača koji će imati snagu da okrene taj narativ u svoju korist.

 

uostalom, lillard je dao sve od sebe na temu franšize, kao uostalom i durant u thundersima. čak je i u dubsima pristao na S&T da ne bi ostali praznih šaka.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

@Milos 3.14

slažem se u globalu sa postom, osim stava da nemaju centra. nurkić jeste često povređen i nije sam krem nba centara ali je odmah ta druga klasa, verovatno u prvih 15, možda i 10ak u ligi.

 

to svakako ne menja činjenicu da blazersi nemaju previše prostora za manevar. takođe, ja lično ne mislim da je to ekipa koja je igrala ispod očekivanja. svake sezone su bili tu negde, ponekada bi iznenadili favorita, i to je to.

 

slažem se i da je liga deformisana zahtevima super-zveda za trejdom ali to je jebiga ujedno i oružje (trejd) koji franšize koriste da se otarase igrača & ugovora i dobave neke nove, tako da kukanju nema mesta. dok god postoji institucija trejda, postojaće i jedan mali procenat najboljih igrača koji će imati snagu da okrene taj narativ u svoju korist.

 

uostalom, lillard je dao sve od sebe na temu franšize, kao uostalom i durant u thundersima. čak je i u dubsima pristao na S&T da ne bi ostali praznih šaka.

Dobar je Nurkić, ali nije elitni igrač kao uostalom ni CJ i to je problem. Da je bar jedan na Lilikinom nivou bila bi druga pesma.

Nisu oni bili loši u odnosu na ekipu koju imaju, naprotiv, ali mi deluje da su igrači Portlanda imali veća očekivanja. Generalno imaju jednog superstara i nekoliko vrlo dobrih igrača, ali to ni blizu nije dovoljno za borbu za titulu.

Sa ovom grupom su došli na max, redovno igrali PO imali neke momente koji će ostati u istoriji franšize i sad Jovo nanovo.

 

Kad uporediš Portland sa Jutom( Solt lake) i Denverom ( To su takođe gradovi koje zamišljamo kao klasične američke zapadne selendre poput Portlanda a koji su imali slične PO rezultate) meni deluje da ove dve ekipe imaju pravo na još 1-2 pokušaja i da im malo nedostaje za iskorak dok Portland bukvalno mora u rebild.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gggggggg said:

mccollumov ugovor je tu najveci problem. nije bas situacija kao sa simmonsom ali nije ni puno bolja. 

 

drugi problem je sto lillard ima vec 32 godine i nece biti bolji a ugovor mu je sve gori i sve ce biti teze nesto sastaviti oko njega. pri tome tip je igraca kojeg nije nemoguce zaustaviti ili usporiti taman toliko da ne isporuci onoliko koliko je potrebno da nosi ovu ekipu. videli smo to i pre par nedelja.

mccollum ulazi u tridesete i ni on nece biti bolji nego naprotiv. 

 

olshey je isto problem i verovatno mu je sledeca sezona poslednja ako se ne desi trejd lillarda ili ako blazersi ne odu daleko. smena trenera je obicno poslednji trzaj gm-a sa minimum kredita. mada realno nisam upoznat u kakvom je stanju veza allenovih sa olsheyom. mozda ga gotive. 

 

nema tu puno mesta za optimizam, jedino ako se ubode sa draftom ili je billups neki mamojeb od trenera. 

Slažem se generalno, izuzev s ovim što sam boldovala. Stots je davno trebalo da ode i to je nešto što je moralo da se dogodi nevezano za Olsheya. Also, nije baš da je Denver zaustavio Dejma s obzirom na to da im je trpao 30ppg na 45% za 3p. 😄  A nije ni poenta da te u PO nosi jedan igrač...

 

4 hours ago, Milos 3.14 said:

Portland je klasičan primer ekipe koja je dostigla maksimum i koja je zrela za rebild. Po meni ako trejduju treba to da rade za pikove i mlade igrače ako su uopšte u mogućnosti da biraju u današnjim NBA uslovima.

 

Jednostavno imaju mnogo problema, od CJ do nepostojanja centra, nedovoljno kvalitetnog pomoćnog osoblja itd.

 

Lilard je toga svestan i sad je samo pitanje šta on želi. Po meni je za njega najbolji fit Majami i mislim da će tu i završiti. Šta će Portland da dobije, pa verovatno...ajde da ne budem vulgaran

Pitanje za tebe - gde će Portland biti u narednom periodu ako se sada naprečac krene u rebild a franšizni igrač je u najboljim godinama i formi? Ako ne promeniš ni GM-a od uspešnog rebilda nema ništa, jer Olshey neće iskoristiti ni te pikove ni mlade igrače. U jednom si u pravu - sve je do toga šta Dejm želi, a njemu je ostanak prvi imperativ.

 

Takođe se i slažem sa uinijem, ni Nurkić ni Kanter nisu krem de la krem NBA centara, ali su odlični i birani su kao fit za Dejma i CJ-a. Ipak će CJ morati da ode a Dejm batali kočenje njegovog trejda, ako zaista želi radikalne poteze radi iskoraka ka borbi za titulu. Kad bi Siksersi pristali da daju Simonsa... 

 

U okvirima NBA lige i kako se posmatraju franšize, Portland jeste "selendra" . U tome leži deo njihovog problema, takvim timovima je mnogo teže da prikriju nesposobnost FO.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...