Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

28 minutes ago, MilošVB said:

Hipotetički, ako dođe do duela Finiksa i Denvera, kako cenite šanse u procentima?

Sto rekose americka braca malopre na podkastu "necemo zagristi taj mamac".
Sacekajmo prvo da se to desi, tj. da vidimo da i jedni i drugi prodju dalje, pa onda moze da se prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo što Portland "igra" u odbrani je jedno ogromno sranje, sva besmislenost te ekipe se videla jutros. Vanvremenska partija Lilarda koja je bila dovoljna da se izvuku 2 puta iz poraza, ni blizu pobede nisu bili. Imaju municije da prodju ovaj sakati Denver i dalje, ali već su se i sa ova 3 poraza dovoljno osramotili. Monte Moris, Kampaco, sin Ostin i mali Hauard je bekovska linija koju Portland ne može da reši. 

 

A Denveru svaka čast, Nikola vuče i rilja, u svakoj pobedi iskoči neko planiran i neko neplaniran, ne može više da se traži od njih. Ovu je stvarno trebalo da reše u regularnom delu, ali su sudije totalno usrale stvar i malo se sada priča o tome jer je Dejm kasnije poludeo. Meloun posle utakmice kaže da nije faulirao na +3 jer se plašio da ovaj ludak ne napravi 3+1, toliko respektuje Dejma. I u kakvoj zoni je bio, razumem rezon iako se jako ne slažem.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Juče se nešto premorim i ne uspem da se probudim za tekmu...  Ovo će biti prva repriza ove godine koju gledam.

 

Ali ljudi su preživeli Dejmovih 55 poena uz 17-24 iz igre? :Hail: i za jedne i za druge.

 

Uveren sam, a to sam pisao više puta, kada bi izvadili sve Dejmove 50+ partije, da bi velika većina bila sa tipa 60-70% šuta. Zbog toga mi je čovek toliki car, a isto zbog toga nikako nisam bio oduševljen sa onih Tejtumovih 50 iz 35 đuteva i 20 bacanja. To je silovanje, ovo je umetnost.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bodo said:

I još jednom da pohvalim ponašanje Sunsa , a kolega @stoudemire je to i pomenuo u prethodnom postu na vrlo korektnom ponašanju tijekom cijele utakmice u kojoj se pobjednik znao već nakon četvrtinu i po. Što se ne bi moglo reći za protivnika tijekom 3. utakmice. Hats off za gospodu iz Phoenixa :Hail:

Ciganin hvali svoga konja:classic_biggrin:

 

Lilika je, inače, srušio rekord u broju trojki u PO (koji je on držao, sa 11 ubačenih). Usput, postavio je i novi rekord Blejzersa u broju datih poena na jednom PO meču.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Ciganin hvali svoga konja:classic_biggrin:

 

Lilika je, inače, srušio rekord u broju trojki u PO (koji je on držao, sa 11 ubačenih). Usput, postavio je i novi rekord Blejzersa u broju datih poena na jednom PO meču.

Vala jest 😁

Link to comment
Share on other sites

To Denver radi cele sezone. Taj naojopterećeniji ugao weak side-a, ako ostanu obojica na trojci, jeda igrač odbrane će to koliko toliko pokriti, jer su na malo prostoru. 

 

Ali onda jedan od njih katuje, povlači igrača odbrane i otvara se prostor za taj pas. Često je Kampaco bio taj mamac, ma koliko mali bio, ne možeš ignorisati igrača koji se zaleće u prazan reket.

 

Mislim to lepo i lako zvuči u teoriji. U praksi treba da imaš centra koji udvojen treba da baci pas igraču koji mu je u "blind side"-u, kroz reket i to dobar pas koji će biti samo catch&shoot.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Otkud uopste ta prica da je PTB kao trebalo da se proseta protiv Denvera...? Znamo svi da je Murray ogroman hendikep, ali imajuci u vidu kako cele sezone izgledaju i igraju Blazersi i cinjenicu da je Denver taj koji ima MVP-ja, ne vidim kakav je spektakl da imaju prednost u seriji.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Otkud uopste ta prica da je PTB kao trebalo da se proseta protiv Denvera...? Znamo svi da je Murray ogroman hendikep, ali imajuci u vidu kako cele sezone izgledaju i igraju Blazersi i cinjenicu da je Denver taj koji ima MVP-ja, ne vidim kakav je spektakl da imaju prednost u seriji.

 

Meni je PTB kompletnija ekipa, kada je Denver bez Mareja, Bartona, pa i PJa kojeg ne cenim toliko, ali mu uloga raste sa odsustvom ove dvojice.

 

Prognozirao sam 4-3 i mislim da će tako biti, čak dobrim delom zahvaljujući domaćem terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Otkud uopste ta prica da je PTB kao trebalo da se proseta protiv Denvera...? Znamo svi da je Murray ogroman hendikep, ali imajuci u vidu kako cele sezone izgledaju i igraju Blazersi i cinjenicu da je Denver taj koji ima MVP-ja, ne vidim kakav je spektakl da imaju prednost u seriji.

Zamisli Finiks bez CP3 i još 2 igrača iz rotacije bilo koja ili Lejkerse bez Dejvisa i još dva bilo koja ili Kliperse bez Džordža i dva bilo koja iz rotacije... List go on

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nenormalna utakmica, Denver ju je dobio jedno 4 puta. 

 

Koliko god je Lillard poludeo Denver je ovo morao pametnije da odigra i zavrsi. Na kraju su se setili da nateraju Damea da doda loptu nekom drugom, a ovi ostali pored toga sto nemaju taj kvalitet i to srce, ipak su se ohladili i nije neocekivano sto su se ispromasivali. 

 

Kod trojke za prvi produzetak MPJ stoji previse daleko od Lillarda, ovaj radi step back i naravno pogadja. MPJov low iq me bode pravo u mozak. Takodje tuzno je koliko on ne moze nikoga da probije, pa cak i kad mu udju u dres. Fascinantno je sta je sve u stanju da pogodi preko ruke, ali dribling i celokupna ta prodor igra vrlo tanka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo ruganje Porteru postaje nekulturno, decko nije igrao 2 godine, nije uzivao neku posebnu paznju od strane tima(zato nema nameru da ostane), igra mnogo bolju defense, odgovaran za dobar spacing. Njegove naprednje brojke ukazuju da mu raste TS sa skokom usage, na istom rangu sa Curry i Durantom. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2021 at 9:48 AM, Dropkick Murphys said:

Nisam gledao live Jokića sto godina, a kad god jesam on nije bio u svom MVP elementu. Ili odigra slabo ili dođe do svojih poena uz loše procente i brdo izgubljenih. 

Sad vezao 3 vrh partije, gledao sam svaku reprizu i već 2 dana planiram da ne preskočim ovaj termin u 22h (stavio sam čak i podsetnik da ne zaboravim), jer hoću da vidim kako dominira i uživo, dok ne znam koliko poena će imati na kraju tekme. 

I eto...isključih prenos u 2. minutu treće četvrtine. 

Naredne ću kao i pre. Samo repriza. 

Takođe, molim forumaše da se zahvale Dropkick-u za njegovo žrtvovanje - nije bilo uzalud.

 

Evo, ja ću prvi - hvala @Dropkick Murphys!

Edited by Darko
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ostajem pri stavu da treba da bude sramota bekove Blazersa da ih trenutno dobija ekipa kojoj je bekovska rotacija Facu - Monte Morris - sin Austin - no name Howard - Shaq Harrison (koji ni ne igra). Lillard je odigrao monstruoznu napadačku utakmicu ali i on sam je defanzivno dosta tanak. Nikako Blazersima da se potrefi ludačka partija i Damea i Makolume, koji se sinoć baš ispromašivao. Dodatni problem za Blazerse su bile lične greške Nurkića koji jedini koliko toliko može da sačuva Jokaru i optereti ga na drugoj strani. Kad su ga kasnije preuzeli RoCo i Kanter to je bio game over koji je samo odložen usled Dameovog hero balla. 

 

Ide ovo u 7.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...