Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Bome, prvih mesec dana će biti neka produžena predsezona, dobar broj igrača je totalno van forme. 

 

Od hot tejkova, pre nego što krenemo ozbiljno da pišemo od prekosutra, ističem:

 

- Lejkers neće biti u top 2 na Zapadu

- Portland je bulja i neće u 8

- Zdrava Juta je u top 3 (Klipers, Juta, Lejkers, Denver, Dalas, Pelikani...  )

- Vašington sigurica za plejof

- Detroit je kanta i najbesmisleniji roster u poslednjih 5 sezona (ovo i nije hot take)

 

Srećna nam sezona! 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Je li se samo meni čini da je Avdija najbolji ubod drafta

 

šta znam, već sam pisao da može biti solidan nba igrač ali ne vidim neki poseban upside koji bi ga uveo u tu najbolji ubod drafta priču. videćemo naravno, sezona je kompresovana ali duga

 

1 hour ago, realno *w said:

 

Nego, pojasnite mi jednu stvar: OKC HOU - jedan od glavnih razloga otkazivanja tekme je to što je debil zvani Harden prekršio protokole i otišao u strip bar? 

 

nije otkazana zbog hardena, on je bio negativan na testu u ponedeljak, utorak i sredu. prekršio je protokol pa će biti novčano kažnjen i verovatno suspendovan na par tekmi. inače, sad ide neki rumor da je harden letos imao koronu, te da je zato kasnio u bubble

 

tekma je otkazana jer su makar dva igrača rocketsa pozitivna, pa se onda ispostavilo da su išli njih xy na neko grupno šišanje kao da su šiparice - pa su svi koji su tu bili zajedno po protokolu morali da se izoluju valjda i tako su ostali sa manje od osam igrača. imaš od sinoć na prethodnim stranama

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LayupFromTheMidget said:

Ne vidim Butlera u njemu, ovaj hoce da sutira 3 i danas ih je pogadjao. Vise mi lici na Tracy Megrejdija, koji je bio jos gori suter na startu svoje karijere; Da ima 

 

Quote

ima nešto džimibatlerovsko kod njega, iako nisu isti igrači

 

ne znam baš za t-maca, čovek je bio fizički specimen.

poređenje sa džimijem je bilo isključivo na temu koju je @freethrow već obradio tokom finala - a to je da đimi ima taj ol'skul pristup ulazima i izvlačenju faulova; zapravo butler ne izvlači faul već zaista ide u meso u nameri da poentira, svirali faul ili jok. glavni kvalitet rj barretta je upravo ta pomalo staroškolska igra, driving to the basket sa namerom da izdrži kontakt a vremenom će, verujem, biti sofisticiraniji pa prepoznavati opcije kada ga zatvaraju i udvajaju i imati na taj način i više i kvalitenijih asistencija, slično kao džimi. naravno, ne pričam o butler-nivou, već o tom nekom pristupu i rezonovanju u igri. takođe je vrlo takmičarski nastrojen, iako nije trashtalker i to. 

 

ovaj šut definitivno nije nešto što može biti konstanta, češće će on loše šutirati za tri nego 35+% a kamo ovih 100%

svakako je važno da podiže slobodnjake, kao što rekoh, još uvek nema tretman koji imaju mnogi igrači njegovih godina (a da su popularni) kada ulaze u kontakt.

 

ako ih bude pogađao u solidnom procentu, trica mu neće biti potrebna na baš svakoj tekmi.

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

nije otkazana zbog hardena, on je bio negativan na testu u ponedeljak, utorak i sredu. prekršio je protokol pa će biti novčano kažnjen i verovatno suspendovan na par tekmi. inače, sad ide neki rumor da je harden letos imao koronu, te da je zato kasnio u bubble  

tekma je otkazana jer su makar dva igrača rocketsa pozitivna, pa se onda ispostavilo da su išli njih xy na neko grupno šišanje kao da su šiparice - pa su svi koji su tu bili zajedno po protokolu morali da se izoluju valjda i tako su ostali sa manje od osam igrača. imaš od sinoć na prethodnim stranama

 

  Ako će se već otkazivati tekme čim je makar jedan igrač pozitivan, onda se moraju uvesti baš paprene kazne za bolide.

 

Radmanović je svojevremeno kažnjen 500k $ jer je otišao na skijanje i povredio se. To je tada bilo tipa 15% njegovog godišnjeg ugovora. Ne vidim zašto u ovim slučajevima kazne ne bi bile još veće, jer je situacija i mnogo teža. Na skijanju igrač može da povredi samo sebe, sa koronom to može da se širi u nedogled.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajno otvaranje sezone za zelene. ❤️

 

Nisam gledao preseason niti sam se udubljivao u mogućnosti vezane za kombinacije u rosteru, Tristaća sam posmatrao kao ugrade u odnosu na Kantera i sinoć me je iznenadilo da se i on i Tajs nađu u startnoj petorci i moram da priznam da mi se dopalo. Tajs legenda odmah sasuo 2 trojke. 

 

Odličan debi Tristana, čuvao je i freakin Janisa ali mi se prisustvo na off skokovima najviše svidelo, definitivno sam se tome radovao, a bogami i solidno je napadao obruč. Da ga uklopimo u ball screen philosophy Seltiksa i biće super. 

 

Videlo se sinoć da će Boston igrati dobre stvari u napadu od prošle godine i to me raduje, to je napad koji je efikasan i lep za gledanje. Iskreno, iznenadio me malo broj postignutih poena, fali drugi najvažniji ofanzivni igrač a opet smo igrali dobar napad. 

 

Brown je odigrao predobar meč, kroz celu utakmicu je bio agresivan u napadu i porobio na tom kraju terena, nastavlja da pokazuje svoj respektabilan ofanzivni repertoar. 

 

Sjajan debi i Teaga, služio ga je i šut i baš je doprineo u napadu, odmenio Kembu kako valja. Nema sumnje da je upgrade u odnosu na Vonamejkera. 

 

Tatum nastavio gde je stao u maestralno plejofu, sinoć su ga usporili u prvom ali, kao što smo i ranije videli, teško ga je kontrolisati celi meč, odvalio je nastavak i krunisao partiju trojkom protiv Janisa koji je ruku na srce odigrao sjajan defanzivi posed tu ali je Tatum pogodio baš težak šut. 

 

Smart dobar u defanzivi, izvukao 3 faula u napadu Janisa. 

 

Grant Vilijams je to što jeste i ja se nadam da je svaki dan u sali i da vežba kečendšut trojke. 

 

Time Lord ko Tajm Lord, imao je dobre sekvence ali me baš iznervirao jednim nepotrebni trapovanjem Janisa. Drago mi je što će izgleda dobiti ok minute ali ako nastavi sa ispadima, teško se na njega može osloniti u završnici. 

 

Odbranom sinoć nisam prezadovoljan, ali ruku na srce, jedan meč nije merilo kao što ni dobra ofanziva partija ne mora ništa da znači, čekam veći uzorak. 

 

Čekamo i Kembu pa da vidimo, svakako je roster tanak i kratak i neki second round exit je realnost. 

 

Nadam se da će Ainge iskoristiti TPE da malo pojača tim za ovu sezonu, trebaće. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

  Ako će se već otkazivati tekme čim je makar jedan igrač pozitivan, onda se moraju uvesti baš paprene kazne za bolide.

 

Radmanović je svojevremeno kažnjen 500k $ jer je otišao na skijanje i povredio se. To je tada bilo tipa 15% njegovog godišnjeg ugovora. Ne vidim zašto u ovim slučajevima kazne ne bi bile još veće, jer je situacija i mnogo teža. Na skijanju igrač može da povredi samo sebe, sa koronom to može da se širi u nedogled.

 

 

čini mi se da nisi razumeo. pola ekipe je išlo na neko grupno šišanje, meni je to šašavo i besmisleno ali je po svim zadatim nba propisima jer ne sme da ih bude više od 15 ili kako već

 

dva igrača su nakon toga testirana pozitivno: da nisu išli na taj grupnjak, utakmica bi se igrala - jer su oni u ovom slučaju izolovali sve igrače koji su bili na toj orgiji šišanja, bez obzira što ih je 90% negativno.

 

iskreno, ne znam kako se to razlikuje, tj ne razumem zašto je to veća frka od svakodnevnih treninga gde se svi pipaju i dišu duboko ali to su neka pravila

hoću da kažem, ne verujem da bi isto postupili da je pre treninga isto bio lik pozitiva a ostali nisu a svi se juče grlili u reketu

 

tako da mi nije jasna logika baš do kraja - ali definitivno nema veze sa kršenjem pravila

Link to comment
Share on other sites

Jesam, snimak na nbafullhd.com. Termin je bio jeziv za lajv. Nista spec, CP3 je odradjivao tekmu, Ayton jos uvek nije sposoban da se sacuva od faulova pa umesto da se uneredi u kos Mavsa koji nisu imali sta ni da bace na njega, odigrao je jos jednu bezveznjikavu partiju. Kal i Cam odlicni, Payne takodje. Armani vrlo malo protagonizma, prakticno se sklonio i odmarao uglavnom. Klupa je bila generalno odlicna, ali rekoh vec, dovoljno su kompetentni da neke tekme preokrenu i povade tokom sezone. Ovo se svakako moralo dobiti, gajbi protiv Dallasa koji nam je bez letonskog sabana jedan od najboljih mecapova u ligi. Bez kiksa, ali treba nastaviti i narednih nekoliko meceva isto pre nego sto dodju jace ekipe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Postoji li neki sajt gde mogu utakmice da se skidaju? Gledao sam celu noc, ali nemoguce je ispratiti kad ima ovoliko meceva, sem ako se ne koncentrises iskljucivo na 1 u terminu. Ovako sam sem Denvera, koji sam najvise gledao zbog Nidza, pojedine pogledao samo po 7 8 minuta u vrh glave.
Sad video ovo gore sto je kolega napisao, tako da snadjoh se 😄

Prvi utisak sezone mi je da se odbrane skoro pa ne igraju.
Toronto, Majami donekle, igralo se nesto malo i na derbiju veceri u Bostonu.
Ostalo kao da je jos uvek predsezona.

Edited by Oštricom brijača
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao sinoć paralelno Celtics-Bucks i Raptors-Pelicans.

 

Mislim da je Boston izvukao neki maksimum na ovom meču. Brown i Tatum odlični (posebno u 2. poluvremenu) ali ne znam da li je baš realno da Teague ovako pogađa, a i Tristan je odigrao vrlo pošteno. Smart je urnisao Giannisa u odbrani do poslednje četvrtine, sivonja ide direktno u meso, sve čisti faulovi u napadu. Ipak se Giannis razigrao u poslednjoj četvrtini ali je fulao bacanje za produžetak. Ne deluju mi ni Bucksi da imaju puno više džebane, sinoć su i Middleton i Jrue odigrali izvrsno, pa su opet izgubili. Brook Lopez postaje polako kanta. 

 

Raptorsi jednostavno nemaju dovoljno dobre glavne opcije za nešto više od prve, najviše druge runde PO. Gledaš Ingrama i Siakama, kvalitativno su kao u istoj kategoriji, međutim nebo i zemlja razlika u talentu. Kad se posle malo Redick raspucao, bio je kraj Raptorsima. FVV i Baynes dosta loši sinoć. Adams mi se baš ni ne uklapa u ove Pelicanse ali čuva leđa svima, ne palamudi i ide direktno na koš. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sam gledao sinoć paralelno Celtics-Bucks i Raptors-Pelicans.

 

Mislim da je Boston izvukao neki maksimum na ovom meču. Brown i Tatum odlični (posebno u 2. poluvremenu) ali ne znam da li je baš realno da Teague ovako pogađa, a i Tristan je odigrao vrlo pošteno. Smart je urnisao Giannisa u odbrani do poslednje četvrtine, sivonja ide direktno u meso, sve čisti faulovi u napadu. Ipak se Giannis razigrao u poslednjoj četvrtini ali je fulao bacanje za produžetak. Ne deluju mi ni Bucksi da imaju puno više džebane, sinoć su i Middleton i Jrue odigrali izvrsno, pa su opet izgubili. Brook Lopez postaje polako kanta. 

 

Raptorsi jednostavno nemaju dovoljno dobre glavne opcije za nešto više od prve, najviše druge runde PO. Gledaš Ingrama i Siakama, kvalitativno su kao u istoj kategoriji, međutim nebo i zemlja razlika u talentu. Kad se posle malo Redick raspucao, bio je kraj Raptorsima. FVV i Baynes dosta loši sinoć. Adams mi se baš ni ne uklapa u ove Pelicanse ali čuva leđa svima, ne palamudi i ide direktno na koš. 

Kakvi su bili Zo i Bledsoe meni to je tu najveci upitnik..
Ja sam izabrao duo NYK vs Indi i derbi floride pa sam se ukljucio na kraj u Koloradu i ozbiljan choke Denvera +2 i lopta na 28 sek pre kraja 

Link to comment
Share on other sites

Šta znam, Ball mi se više sviđa od Bledsoea jer kapira igru iako možda nema alate da uradi sve što zamisli. Obojica su bili solidni u odbrani, naročito Lonzo. Ingram je više uključen u kreaciju a ne samo egzekuciju kao prošle sezone. Bledsoe - standardni Bledsoe, jedan dobar, pa jedan loš potez i tako u krug.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Jesam, snimak na nbafullhd.com. Termin je bio jeziv za lajv. Nista spec, CP3 je odradjivao tekmu, Ayton jos uvek nije sposoban da se sacuva od faulova pa umesto da se uneredi u kos Mavsa koji nisu imali sta ni da bace na njega, odigrao je jos jednu bezveznjikavu partiju. Kal i Cam odlicni, Payne takodje. Armani vrlo malo protagonizma, prakticno se sklonio i odmarao uglavnom. Klupa je bila generalno odlicna, ali rekoh vec, dovoljno su kompetentni da neke tekme preokrenu i povade tokom sezone. Ovo se svakako moralo dobiti, gajbi protiv Dallasa koji nam je bez letonskog sabana jedan od najboljih mecapova u ligi. Bez kiksa, ali treba nastaviti i narednih nekoliko meceva isto pre nego sto dodju jace ekipe.

a ja fanatik.nisam mogao a da ne odgledam u lajvu prvu utakmicu sezone, mada sam i sve predsezonske njihove odgledao. Klupa izvrsna i to je i donijelo prevagu na kraju. starteri su minus u kategoriji +/- osim Bookera i Mikala. Paul smušen dosta , trebat će vremena da se to uigra a opet dao je važan koš za 103:100. Booker je imao na kraju isto tako važan koš ali je išao na iso i po meni malo forsirao a nije ga išao šut ( pamtim onaj na kraju kad je srećom Mikal pokupio skok i tu je bio kraj). Ayton osim već standardno problema sa ličnim me je baš iznervirao na kraju kad se lomio rezultat sa onim turn around fade awayom sa niskog posta. Ne znam šta si je umislio al ja bi ga za ono oprao samo tako. i kao što sam kažeš baš blijedo izdanje. Opet ću pohvalit Gallowaya, koji opaki šuter je on. a može i asistirat.Payne zasad nastavlja tamo gdje je stao u Bubbleu. Od mene ima 5. Čak je i Stix imao neke dobre minute ali na 5. Crowder uzeo dosta šuteva a malo pgađao¸.Pick igre nisam baš puno vidio sa naše strane a bogami ni sa njihove. Oni sve na Luku pa iso košarka. I srećom imali su očajan šut za tri. I lani smo otvorili sezonu pobjedom nad Dallasom. Očito nam leže u zadnje vrijeme. I  da ponovim sviđa mi se u kom pravcu se razvijaju Mikal i Cam. Mogli bismo bit zaj....a družina 🙂

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Standardno Sunsi tlace Dalas i standardno gaze sabani poput Paynea. Onog dana kada se dobije Phoenix cu krenuti da kapiram Mavse kao contendere.

 

Zivim za dan kada ce THJ napustiti ekipu.

 

Edit: Moram da podelim jos jednu muku: Dalas postaje odvratno floperska ekipa. Sad ce neki reci da je vec bila, ali dolaskom JRicha stvarno postaje tesko podnosljivo, uz Powella koji je postao ozbiljna pizda nakon povrede, iako mi je delovao kao da ce biti isti. Za Luku se znalo od ranije, pokupio je ono najgore iz spanske skole, ali sam nekako navikao da zivim sa tim. Sada sve skupa to postaje zaista gadno.

Edited by Manu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

bogdanovic otisao iz sakramenta jer nije vise hteo da bude rezerva hildu u atlantu gde je sada rezerva redišu. ¯\_(ツ)_/¯

da li su hoksi dobra ekipa pa da i bez kapele, ronda i dana  u lakom ritmu rutiniraju bulse ili su ovi iz cikaga poceli da osecaju bili donovanski trenerski pecat - tbd u narednim utakmicama.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, riviera said:

bogdanovic otisao iz sakramenta jer nije vise hteo da bude rezerva hildu u atlantu gde je sada rezerva redišu. ¯\_(ツ)_/¯

da li su hoksi dobra ekipa pa da i bez kapele, ronda i dana  u lakom ritmu rutiniraju bulse ili su ovi iz cikaga poceli da osecaju bili donovanski trenerski pecat - tbd u narednim utakmicama.

 

stvarno od tebe ne očekujem te skip bayless tejkove

 

prvo uzeo je džumlu para, drugo, koliko god ja ne gotivim trejoa odbrambenog hawksi su druga tema u odnosu na one kingse

a treće a zapravo prvo, sudimo na osnovu jedne tekme, prve u regularnoj sezoni. kao da je bitno ko počinje, bitno je ko završava kad se računa.

Edited by đubrivo.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...