Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 hours ago, LordOfTerror said:

 

Posto sam odgledao finis recimo jedno zadnjih 5 minuta voleo bih mi objasnis to rovaranje Aytona?

 

U tom spanu je Porzingis ubacio trojku i dugu dvojku preko Bridzisa. 

 

Ayton mislim da nije ubacio ni 1 kos, 2 puta ga je zalepio Porzigis kao budalu iz cega je taj drugi bio jump ball.

 

Pri tom je napravio i faul u napadu nakon suta Bookera u "mrtvom vremeenu" i poklonio 2 bacanja Dalasu...

 

Pa me zanima cime kako je to rovarenje pomoglo Finiksu?

 

 

reci da je ayton minus igrac i da nikako nije pomogao finiksu da dobije ovo moze samo zlonameran covek.

 

nije dao nijedan kos zato sto nisu ni igrali na njega ali je zato nekoliko puta (tacnije: tri) odigrao sjajnu odbranu (da ne pominjem njegovu ulogu na skoku) kod preuzimanja na luki, a jednom od ta tri puta su mu svirali prejadan i nepostojeci faul ali to je ipak luka doncic, on ima jordanovski tretman kod sudija.

 

taj faul u napadu je dosao nakon uobicajene borbe za poziciju pod kosem gde je richardson prodao sudijama faul bacajuci se na parket.

 

2 hours ago, LordOfTerror said:

Uhvatio je skok i tu je krenuo na polaganje kao mlohava cuna i dobio dandaru.

 

?

 

hvata skok u napadu, zinger ga faulira, a sviraju mrtvu loptu. kakva crna dandara.

 

nakon te jedne dandare (dva minuta ranije) je uhvatio loptu i pronasao bookera koji daje trojku.

Edited by sunset rubdown
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

Dobro i Klivlend je u sezoni 16/17 sa Bronom i Irvingom bio 24 na drtg, pa su zaustavljeni od mocnih Voriorsa. Tada im je Kevin Lav igrao centra, cini mi se. Jak drtg nije obavezan preduslov za uspeh.

 

Pa bitna je odbrana, Grofe. Imaju dzebane u napadu ali statsi kažu da su loši nazad. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Cekaj, Doncic jutros bas nije dobijao faulove kakve inace dobija, cak neki vrlo ocigledni na prodoru mu nisu svirani. Faul letonskog sabana jeste bio, tu nema dileme. 

 

pomenuo sam izmisljeni aytonov faul na preuzimanju na minut i 20 do kraja. to je stvarno bio presmesan call.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Cekaj, Doncic jutros bas nije dobijao faulove kakve inace dobija, cak neki vrlo ocigledni na prodoru mu nisu svirani. Faul letonskog sabana jeste bio, tu nema dileme. 

 

Veliki si gospodin Frenso, trebali bi kolege navijaci sunsa malo da se ugledaju

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno mi navijači Sunsa odnosno ja da budem konkretniji  bi imao generalno dosta primjedbi na suđenje Phoenixu. I ajde @SteveFrancis#3 da ne pilimo naopako. Protiv Denvera smo bili više nego oštećeni u obje utakmice. To si slučajno prešutio ili što? I u ovoj protiv Dallasa je bilo smiješnih odluka a uvijek nekako više na našu štetu. I ja nemam potrebe se dodvoravati bilo kome po tom pitanju. Smatram se poprilično objektivnim navijačem. Luka ima poseban status u NBA i to je notorna činjenica. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

@sunset rubdown i @bodo  da vam odgovorim ovako djuture;

Iskreno malo mi je postalo dosadno da citam taj vas narativ kako sudije redom (ili liga?) imaju nesto protiv sunsa u svakoj utakmici, zato sam ono napisao u prethodnom postu. Kul mi je sto toliko podrzavate i pratite ekipu ali zaista cisto sumnjam da postoji neka duboka zavera protiv Sunsa. Uzivajte u basketu, dugo niste bili ovoliko dobri, a sudjenje u nba-u je jednostavno lose i ne treba se uzbudjivati preterano oko toga.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim da se manu ili bilo ko drugi ovde uopste bavio dokazivanjem da li Luka ima spec status ili ne. Na kraju krajeva, za prosecnog nba fana je notorni fakat da igraci koje se percipiraju kao superstarovi dobijaju poseban tretman koji ne vazi za ostale smrtnike. Tako liga funkcionise. Da nije tako 1 Ante bi ostao na nivou evroligaskog prasinara. 

 

Pisalo se konkretno o ovoj tekmi i cinjenici da Doncic zaista nije dobio nekoliko ociglednih faulova koji bi se svirali i daleko manje poznatim i isplativim plejerima.

 

Protiv Denvera jeste bilo losih odluka koje su nam nastetile, ali ponovicu poslednji put - tekme smo i sa tim mogli&morali resiti, zasrali smo gomilu stvari u finisu obe tekme. Dakle, nije bilo nikakve pljacke i degutantno mi je da nastavljam dalje. Kada je bude, reagovacu accordingly, kao sto sam vec ostavio na desetine postova o serijama protiv Lakersa, a posebno Spursa kada smo onomad pretrpeli bukvalno oruzanu pljacku i jednu od najvecih nepravdi u istoriji lige.

 

Nije tajna da zbog vlasnika nismo miljenici u sudijskom kruzoku, ali je isto tako fakat da nije ni Dallas. Oni su takodje doziveli dosta samara od arbitara i evo sad do Wonderboya nisu videli sta znaci imati igraca sa full povlascenim tretmanom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Manu said:

@sunset rubdown i @bodo  da vam odgovorim ovako djuture;

Iskreno malo mi je postalo dosadno da citam taj vas narativ kako sudije redom (ili liga?) imaju nesto protiv sunsa u svakoj utakmici, zato sam ono napisao u prethodnom postu. Kul mi je sto toliko podrzavate i pratite ekipu ali zaista cisto sumnjam da postoji neka duboka zavera protiv Sunsa. Uzivajte u basketu, dugo niste bili ovoliko dobri, a sudjenje u nba-u je jednostavno lose i ne treba se uzbudjivati preterano oko toga.

Ne kažem ni ja da postoji neka zavjera , samo sam ukazao na ono što smatram da nije ok. Evo zaista se slažem s tobom da suđenje nije na nekom zavidnom nivou. A opet i oni su ljudi i svakako da griješe. Nadam se da nemaju slabe namjere. To je to . I iskreno uživam u ovom trenutku gledajući ih i radujem se njihovim pobjedama ko da sam ih ja  lično polučio 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne vidim da se manu ili bilo ko drugi ovde uopste bavio dokazivanjem da li Luka ima spec status ili ne. Na kraju krajeva, za prosecnog nba fana je notorni fakat da igraci koje se percipiraju kao superstarovi dobijaju poseban tretman koji ne vazi za ostale smrtnike. Tako liga funkcionise. Da nije tako 1 Ante bi ostao na nivou evroligaskog prasinara. 

 

Pisalo se konkretno o ovoj tekmi i cinjenici da Doncic zaista nije dobio nekoliko ociglednih faulova koji bi se svirali i daleko manje poznatim i isplativim plejerima.

 

Protiv Denvera jeste bilo losih odluka koje su nam nastetile, ali ponovicu poslednji put - tekme smo i sa tim mogli&morali resiti, zasrali smo gomilu stvari u finisu obe tekme. Dakle, nije bilo nikakve pljacke i degutantno mi je da nastavljam dalje. Kada je bude, reagovacu accordingly, kao sto sam vec ostavio na desetine postova o serijama protiv Lakersa, a posebno Spursa kada smo onomad pretrpeli bukvalno oruzanu pljacku i jednu od najvecih nepravdi u istoriji lige.

 

Nije tajna da zbog vlasnika nismo miljenici u sudijskom kruzoku, ali je isto tako fakat da nije ni Dallas. Oni su takodje doziveli dosta samara od arbitara i evo sad do Wonderboya nisu videli sta znaci imati igraca sa full povlascenim tretmanom.

 

pa druze, niko ne trazi od manua ili bilo koga drugog da dokazuju da li luka ima spec status (to je vise aksiom koji se ne dokazuje, ono - voda je mokra, nebo je plavo etc.) nego se decko ljuti na pomen lukinog spec statusa.

 

ok, dallas pokraden jer u doncicevu korist nisu svirali 6 vec samo 3 faula.

 

i uopste mi nije bila namera da se trubi o sudjenju niti mislim da nba posebno mrzi arizoninu klimu, samo sam argumentovao ono sto je lose bilo dosudjeno.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sunset rubdown said:

 

reci da je ayton minus igrac i da nikako nije pomogao finiksu da dobije ovo moze samo zlonameran covek.

 

nije dao nijedan kos zato sto nisu ni igrali na njega ali je zato nekoliko puta (tacnije: tri) odigrao sjajnu odbranu (da ne pominjem njegovu ulogu na skoku) kod preuzimanja na luki, a jednom od ta tri puta su mu svirali prejadan i nepostojeci faul ali to je ipak luka doncic, on ima jordanovski tretman kod sudija.

 

taj faul u napadu je dosao nakon uobicajene borbe za poziciju pod kosem gde je richardson prodao sudijama faul bacajuci se na parket.

 

 

?

 

hvata skok u napadu, zinger ga faulira, a sviraju mrtvu loptu. kakva crna dandara.

 

nakon te jedne dandare (dva minuta ranije) je uhvatio loptu i pronasao bookera koji daje trojku.

 

Slazem se taj 1 skok koji je uhvatio je cudo nebesko i odvesce Finiks u obecanu zemlju :classic_biggrin:

 

Jeste odigrao je tu jednu odlicnu odbranu na Doncicu na perimetru.

 

Ovo je sve krenulo tako sto je Haos rekao da bi pre imao Aytona kao clana rotacije ozbiljne ekipe umesto Porzinga i naveo neki ultimativni hustle na kraju.

 

Ovo o cemu pricate dobijete od 1 Baynesa a da mu se pri tom ne skrati ruka kao da baca topovske djule sa zicera na kraju svake utakmice...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Slazem se taj 1 skok koji je uhvatio je cudo nebesko i odvesce Finiks u obecanu zemlju :classic_biggrin:

 

Jeste odigrao je tu jednu odlicnu odbranu na Doncicu na perimetru.

 

Ovo je sve krenulo tako sto je Haos rekao da bi pre imao Aytona kao clana rotacije ozbiljne ekipe umesto Porzinga i naveo neki ultimativni hustle na kraju.

 

Ovo o cemu pricate dobijete od 1 Baynesa a da mu se pri tom ne skrati ruka kao da baca topovske djule sa zicera na kraju svake utakmice...

 

pa nisu bili taj jedan skok i jedna odlicna odbrana po jednom u zivotu nego u tih poslednjih par minuta kad si poceo da gledas tekmu. 😛

 

pa dobro je rekao Haos.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, LordOfTerror said:

Par veceri pre toga u neizvesnosoj zavrsnici protiv Denver masi 2 zicera sa centimetar i onda se malti o sudjenju 5 strana...

 

znas kako, dosta ti je nategnut taj argument, jer moze i jokicu npr. da se desi da masi zicer ili dva i to je okay... a pricalo se o dve jako problematicne sudijske odluke u dva dana koje su direktno uticale na rezultat, a posebno kad imas dve ove sezone izjednacene ekipe kakve su denver i phx.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LordOfTerror said:

Bile su te odluke na stetu Sunsa protiv Denvera ali opet istices kako nije sviran faul na Aytonu juce a napad pre toga neko Doncicu odvaljuje ruke kada je centrirao za Richardsona 😄

 

 

 

nije se desilo.

 

naterao si me da vratim tekmu, akcija ide ovako, lopta kod doncica, bridges ostaje u bloku, ayton preuzima, luka krece na kos, ayton zatvara, bez ikakvog kontakta (posebno mu ne odvaljuje ruke), luka pronalazi richardsona koji masi skok-sut. 

 

nije lepo da izmisljas situacije za sire forumske mase koje nisu gledale utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sunset rubdown said:

 

nije se desilo.

 

naterao si me da vratim tekmu, akcija ide ovako, lopta kod doncica, bridges ostaje u bloku, ayton preuzima, luka krece na kos, ayton zatvara, bez ikakvog kontakta (posebno mu ne odvaljuje ruke), luka pronalazi richardsona koji masi skok-sut. 

 

nije lepo da izmisljas situacije za sire forumske mase koje nisu gledale utakmicu.

Nije bilo je 3-4 napada pre toga, bravo!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...