Jump to content

NATO SAVEZ: Opsta tema


McCarthy

Recommended Posts

23 hours ago, Cyber said:

Uopste, finski bilateralni odnosi nakon WWII sa SSSR/Rusijom su uvek bili vrlo korektni. Fer plej uprkos svemu. Finska je nakon rata zaista  bila vrlo dobar

Ako nisam zaboravio da čitam ovo bi trebalo da znači da od rat pa do danas nije bilo ozbiljnih sporova između komšija.

Gde je nastao spor?

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Constantin said:

Vest koju sam ja pročitao kreće od momenta kad se konstatuje da Finska nije platila svoja dugovanja od 06.06.. zašto- ne znam...ali verovatno nije...pročitah dalje da su upozoreni da će doći do de mere-isključenja....došlo je. Ako ti znaš nešto više, podeli to sa nama, a vidim ti ima još kraću vest. Što više podataka, manje spekulacija...

 

Nema potrebe za spekulacijama, o tome se nedeljama pise na sve strane. Nije tajna da je Putko uveo placanja samo u rubljama i da tu zapinje. To je vec snaslo Bugarsku i Poljsku. 

 

Quote

"Further direct or bilateral sales of electricity imported from Russia will be halted until further notice

due to problems in receiving payments for electricity sold on the market," said RAO Nordic, a subsidiary of Russian utility Inter RAO, according to Finland's Fingrid.

 

Finland has also been moving to end imports of Russian coal, gas and oil. >>>

 

Four European companies make gas payments to Russia in ruble

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

 

A sto ne kazes zasto nije placeno? Da bi se dobio utisak da neko nece da im plati pa oni sad kao "pravomerno" reaguju ? 

Ista prica pre mesec dana sa Poljskom i Bugarskom.

 

.

 

A zasto ti ne kazes zasto je prekinut izvoz elektricne energije u Finsku? Zasto ti je lakse da napises da se "Putko naljutio i iskljucio", ako sam Fingrid tvrdi da je zbog sankcija nemoguce placanje, i da je odluka sasvim ocekivana... nikakve drame ni sa strane Finske ni sa strane Rusije...ali ajde da je napravimo tamo gde je nema...

 

Isto tako i sa :

 

" Putkoludi preti da Rusija nece imati drugi izbor nego da ”neutralizuje debalans i novu pretnju” ako postave nuklearno oruzje u Finskoj i Svedskoj. Manija gonjenja. "...Neutralizacija debalansa ne znaci rat, napad ili nesto slicno, to znaci samo ono je napisano..

 

Danas je u RF samo potvrdjeno: Svedska i Finska ne predstavljaju pretnju za Rusiju, u zavisnosti od toga sta oni tamo razmeste, znace se obim sila koje RF rezmestiti na granicu...

 

.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, attolini said:

 

.A zasto ti ne kazes zasto je prekinut izvoz elektricne energije u Finsku? Zasto ti je lakse da napises da se "Putko naljutio i iskljucio", ako sam Fingrid tvrdi da je zbog sankcija nemoguce placanje, i da je odluka sasvim ocekivana... nikakve drame ni sa strane Finske ni sa strane Rusije...ali ajde da je napravimo tamo gde je nema...

 

Isto tako i sa :

 

" Putkoludi preti da Rusija nece imati drugi izbor nego da ”neutralizuje debalans i novu pretnju” ako postave nuklearno oruzje u Finskoj i Svedskoj. Manija gonjenja. "...Neutralizacija debalansa ne znaci rat, napad ili nesto slicno, to znaci samo ono je napisano..

 

Danas je u RF samo potvrdjeno: Svedska i Finska ne predstavljaju pretnju za Rusiju, u zavisnosti od toga sta oni tamo razmeste, znace se obim sila koje RF rezmestiti na granicu...

 

1. Ja sam napisala zasto je ukinut dotok. 

2. Putkoludi jeste juce pretio a danas rekao ovo sto ti kazes. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cyber said:

 

1. Ja sam napisala zasto je ukinut dotok. 

2. Putkoludi jeste juce pretio a danas rekao ovo sto ti kazes. 

 

 

 

.

 

Ukoliko u tvom prvom postu postoji link , on ne radi, tako da za mene tvoj odgovor stize dva minuta posle mog posta...

 

Neutralizacija debalansa nije pretnja , neko moze da shvati to kao pretnju isto kao sto neko moze da shvati vojni blok na svojoj granici kao pretnju...to je rasporedjivanje novih snaga duz granice , cime ce biti naoruzane ostaje da se vidi u zavisnosti od druge strane...nema drame, ludila...

 

tvoj poslednji link je malo star...sad je vec dvadesetak kompanija...

 

.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, attolini said:

tvoj poslednji link je malo star...sad je vec dvadesetak kompanija...

 

Da, ako kazem da se o necemu pise nedeljama i da nije tajna, onda je logicno da to potvrdim linkom sa starijim datumom koji potvrdjuje moju tvrdnju. 

Sada vec mislm da si intelektualno neposten i da samo trazis "zarez" za koji ce da se uhvatis. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cyber said:

 

Da, ako kazem da se o necemu pise nedeljama i da nije tajna, onda je logicno da to potvrdim linkom sa starijim datumom koji potvrdjuje moju tvrdnju. 

Sada vec mislm da si intelektualno neposten i da samo trazis "zarez" za koji ce da se uhvatis. 

 

.

 

Nije sustina bila u starosti linka, makar mi nije to bila namera...vec u broju kompanija...ako je to imalo notu zajedljivosti, izvinjavam se...

 

S jedne strane, a s druge strane trazanje "zareza" u ruskom drustvu i politici je vec dugo olimpijska disciplina i na zapadu i u krugu forumskog Homo Atlantikusa / izraz nema nameru da uvredi/... 

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Erdogan: Nema potrebe da delegacije Finske i Švedske dolaze u Tursku

 

Ne znam kako ide ta procedura primanja novih clanova, ali ovo je zaista ponizavajuce za ove dvije zemlje.

Finska se granici sa Rusijom, i ne vjerujem da bi ih Rusija napala, a SveCku jos manje, prvo moraju valjda preci preko Finske u nekom eventualnom ratu.

Nije mi jasan taj strah, kao da Rusija ima milijardu stanovnika pa ce da krene na cijelu Evropu :classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, attolini said:

tvoj poslednji link je malo star...sad je vec dvadesetak kompanija...

 

Biće možda i više, EU je izgleda došlo iz dupeta u glavu da ekonomski rat nije tolko jednosmeran kako su zamislili:

 

Quote

The EU softened its tone on interpreting sanctions, which should keep Russian gas flowing into the bloc. It had become clear that a number of member states couldn’t accept a cut-off. After concluding that Vladimir Putin’s decree requiring gas payments in rubles violated sanctions, the bloc’s new guidance offers companies a way to keep purchasing the fuel, even if their hard currency is later converted into rubles.

 

izvor

 

Link to comment
Share on other sites

Turskoj svaka cast na blokiranju Finske i Svedske i pokazali su kako radi NATO, koji prije svega predstavlja interese SAD, a interesi ovih drugih drzava, ako se uklope interesi uklope, ako ne, onda ide na njihovu stetu.

U ovom slucaju Tursku nije niko nista pitao, ali su i oni uzvratili zestoko. Turska je druga po znazi konvencionalna armija u NATO i Amerika se jako ustrucava glede Turske.

Ako bi im uveli sankcije i druge siledzijske mjere, onda bi bila velika vjerovatnoca da bi Turska izasla iz NATO i to bi bio veliki udarac za organizaciju, zato sute cak i Amerikanci.

Mozda se nahuskaju na Tursku ove minjaturne drzave na Baltiku, koje su najglasnije i podsjecaju me na onaj vic kad se zeko qurci, a iza njega ide medo :classic_laugh:

U sustini je to tupava politika, jer Rusija ce uvijek biti na njihovim granicama, nece nestati, pa cak i ako nestane, onda ni njima nece biti sigurno.

U sustini Turskoj NATO ni ne treba, cak predstavlja i opasnost po njenu sigurnost.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

Ako NATO služi za SAD interese kako je onda Turska mogla da se protivi ?

Kad je Sarkozi iskoristio NATO za svoje interese u Libiji (anuliranje vracanja dugova Gadafiju za izbornu kampanju kad je pobedio) - sto ne bi i Erdogan?

Interes na prvom mestu.

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

Znači ipak ne služi za SAD interese ?

Postoje interesi i "interesi", nekad se poklapaju, nekad ne - Grcka i Turska su obe clanice NATO, pa ponekad zapucaju jedni po drugima oko ostrva.

O Kipru i Kurdima da ne pricamo.

:default_coffee:

 

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su se neki prerano obradovali na baljezganje Erdogana I Orbana..

 

Cak i da stvarno misle Turci da blokiraju Fince I Svede, GB je vec sa njima u sporazumu u procesu uclanjenja o obaveznoj odbrani 

I ulasku u sukob ako te 2 budu napadnute. A gde se umesa GB koja je clanica NATO tu slede I druge clanice - znaci moze Erdogan da ga duva da izvinite. 

 

A cuj pitanja -  zasto se trzaju Finska (posebno oni) I Svedska dok Putin usetava u druge drzave.. pa smehotres. :ajme:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jezebel said:

Mislim da su se neki prerano obradovali na baljezganje Erdogana I Orbana..

 

Cak i da stvarno misle Turci da blokiraju Fince I Svede, GB je vec sa njima u sporazumu u procesu uclanjenja o obaveznoj odbrani 

I ulasku u sukob ako te 2 budu napadnute. A gde se umesa GB koja je clanica NATO tu slede I druge clanice - znaci moze Erdogan da ga duva da izvinite. 

 

A cuj pitanja -  zasto se trzaju Finska (posebno oni) I Svedska dok Putin usetava u druge drzave.. pa smehotres. :ajme:

GB posle Margaret Tacer nema politicara doraslog zadatku, isto kao i USA posle Regana i Busa starijeg.

Na zalost - svet bi mozda bio mnogo bolje mesto za zivot bez tenzija koje su njihovi naslednici ostavili.

 

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kronostime said:

GB posle Margaret Tacer nema politicara doraslog zadatku, isto kao i USA posle Regana i Busa starijeg.

Na zalost - svet bi mozda bio mnogo bolje mesto za zivot bez tenzija koje su njihovi naslednici ostavili.

 

Moze biti, nego sta bi bio tvoj predlog, tj. sta bi oni trebalo da urade, po tebi, da bi pokazali "doraslost" u ovoj situaciji kada se Putin razmahao ne samo po Ukrajini vec i onim radosnim obavestavanjem kako moze i treba sravniti GB u roku od, koliko, minut - dva?

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Jezebel said:

Moze biti, nego sta bi bio tvoj predlog, tj. sta bi oni trebalo da urade, po tebi, da bi pokazali "doraslost" u ovoj situaciji kada se Putin razmahao ne samo po Ukrajini vec i onim radosnim obavestavanjem kako moze i treba sravniti GB u roku od, koliko, minut - dva?

 

 

Da ostanu u EU i naprave prvo Evropu mestom prosperiteta cime bi uloga Rusije u toj Evropi bila ispostovana kao ravnopravnog i korisnog  partnera zbog sirovina koje Evropskoj i svetskoj privredi trebaju - ma koliko to osporavali.

Angela Merkel je to pokusavala, na zalost - nisu je slusali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kronostime said:

Da ostanu u EU i naprave prvo Evropu mestom prosperiteta cime bi uloga Rusije u toj Evropi bila ispostovana kao ravnopravnog i korisnog  partnera zbog sirovina koje Evropskoj i svetskoj privredi trebaju - ma koliko to osporavali.

Angela Merkel je to pokusavala, na zalost - nisu je slusali.

Evropa jeste mesto prosperiteta po mom misljenju, po tvom ne znam sta je?, iz EU su vec izasli - po meni nepotrebno. 

 

Koliko je meni poznato pre 2014 EU sa Rusijom ima privrednu saradnju, posle te godine uprkos sankcijama zbog nasilnog pripajanja Krima Rusiji jos uvek nesmetano puno firmi iz EU radi u Rusiji.  Sada se vecina povukla, znamo I zasto. 

 

Potpuno neisprovocirana Rusija pocinje te veze sama da raskida. Niko nije pretio ni napao Rusiju ni iz EU ni iz Ukrajine.

Ukrajina nije ni u EU ni u NATO niti je bilo bilo kakvog ozbiljnog govora za njeno primanje u jedan od ili oba saveza. 

 

O kakvom postovanju I uvazavanju mi ovde treba da razgovaramo onda?

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jezebel said:

Evropa jeste mesto prosperiteta po mom misljenju, po tvom ne znam sta je?, iz EU su vec izasli - po meni nepotrebno. 

 

Koliko je meni poznato pre 2014 EU sa Rusijom ima privrednu saradnju, posle te godine uprkos sankcijama zbog nasilnog pripajanja Krima Rusiji jos uvek nesmetano puno firmi iz EU radi u Rusiji.  Sada se vecina povukla, znamo I zasto. 

 

Potpuno neisprovocirana Rusija pocinje te veze sama da raskida. Niko nije pretio ni napao Rusiju ni iz EU ni iz Ukrajine.

Ukrajina nije ni u EU ni u NATO niti je bilo bilo kakvog ozbiljnog govora za njeno primanje u jedan od ili oba saveza. 

 

O kakvom postovanju I uvazavanju mi ovde treba da razgovaramo onda?

 

Kakav prosperitet kada se razni rasizmi, nacionalizmi sire istom tom Evropom mnogo pre ovoga sa UKR?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Jel pricamo o onoj istoj Turskoj kojoj je ludi Trump jednim tweetom urusio ekonomiju? Oni se kao za nesto pitaju? Brkica mozda jeste lud ali toliko glup sigurno nije da se do kraja ide kurcit Amerima i Britancima.

Brkici je dovoljno da pusti slobodan prolaz svima koji mu  pruze podrsku oko Kurda i opozicije kroz Bosfor .

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...