Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

9 minutes ago, Angelia said:

Slazem se, rekla sam da je pitanje bilo a)glupo b)na pogresnom mestu. Ali to je to, izmisljanje kako je nesto propagirao je ono upravo sto oduzima kredibilitet i realnim argumentima protiv Trampa - znaci ne izmisljati, ima dovoljno stvari za kritikovati da bi se izmisljali argumenti.

Jbg, Andjo, moje i tvoje misljenje je stav slucajno intervjuisanih prolaznika u Knezu/Central Parku - njegovo misljenje je misljenje POTUS-a i nosi odredjenu tezinu i odgovornost za izgovoreno.

Nije isto.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Slazem se, rekla sam da je pitanje bilo a)glupo b)na pogresnom mestu. Ali to je to, izmisljanje kako je nesto propagirao je ono upravo sto oduzima kredibilitet i realnim argumentima protiv Trampa - znaci ne izmisljati, ima dovoljno stvari za kritikovati da bi se izmisljali argumenti.

Β 

Na zvanicnu konferenciju za stampu ljudi uglavnom izlaze pripremljeni, dok njega priprema ne interesuje, on sve zna (i to ima izjava, "svi se cude kako on sve to zna"). Ali njegove konferencije su sve samo ne konferencije. To je mesto za samopromociju i za javni pritisak da se radi kako on kaze. Otud i ta izjava.Β 

Link to comment
Share on other sites

Jbg, Andjo, moje i tvoje misljenje je stav slucajno intervjuisanih prolaznika u Knezu/Central Parku - njegovo misljenje je misljenje POTUS-a i nosi odredjenu tezinu i odgovornost za izgovoreno.
Nije isto.:default_coffee:
Što si zakačio za urbane delove. Tu žive gusto stisnuti ljudi. Zamisli da pitaő tamo gde imaő jednu glavu na par kv. Miljae [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@KronostimeΒ i @Baby

Potpuno bi bilo razumno kritikovati zasto i kako je to uradio. Ali nije siriti i ponavljati laz kako je promovisao pijenje i ubrizgavanje izbeljivaca.

Jer onda nikakva kritika nema vrednost posto se ponavlja laz.

Tako su i demokrate sa histericnim tvrdnjama kako eto russian collusion, impeachment i ostalo izgubili svaki kredibilitet da kritikuju - jer je od svake sitnice pravljena histerija i drama.Β Β 

Cak i ako se nasalio od toga je pravljena prica kako je eto rekao ovo ili ono, kad je svakom razumnom bilo jasno da to nije tacno

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, zoran59 said:

Β 

Pa, [psovka], imas li ili nemas na netu transkript - koji sam i ja ovde kacio - kako su on i drugari dogovorili U JANUARU da profitiraju od krize?

Gde je on drugarima najavio epidemiju, a jedan kolega rekao "short everything!"

(za neupucene, ima i na netu objasnjenje sintagme "short-selling," nije tesko naci)

Jel mozes da ponovis taj link jer sam ga izgleda negde propustila.

Β 

39 minutes ago, zoran59 said:

Β 

I ti i dalje nalazis izgovore za njega!?

Zoki, niti imam vremena, niti interesovanja da se sad bavim tvojim dugackim zalbama na Trampa, niti da se bavim "izgovorima" za njega.

Bavim se samo cinjenicama.

Ali ponudicu ti jedno misljenje, ne mislim da je on posvadjao US sa celim svetom, cak mi je i malo bezveze takva tvrdnja jer se odnosi samo na situacije u kojima je on pregovorao u korist Amerike. Ako je zastita USA interesa, svadjanje sa celim svetom....nemam pojma sta drugi drzavnici rade. jel rade oni svoj posao?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Angelia said:

Jel mozes da ponovis taj link jer sam ga izgleda negde propustila.

Β 

Zoki, niti imam vremena, niti interesovanja da se sad bavim tvojim dugackim zalbama na Trampa, niti da se bavim "izgovorima" za njega.

Bavim se samo cinjenicama.

Ali ponudicu ti jedno misljenje, ne mislim da je on posvadjao US sa celim svetom, cak mi je i malo bezveze takva tvrdnja jer se odnosi samo na situacije u kojima je on pregovorao u korist Amerike. Ako je zastita USA interesa, svadjanje sa celim svetom....nemam pojma sta drugi drzavnici rade. jel rade oni svoj posao?

Β 

Evo, po pasusima.

Β 

Nisam nasao isti link koji sam ranije okacio, no prica je poznata...

Β 

1. Report: Trump Tipped Off Republican Donors Coronavirus Would Crash Economy

Quote

....
KEY POINTS

- Senior Trump officials reportedly met with the board of the Hoover Institution, a conservative think tank, and gave them advance, stark warnings about COVID-19
- The information was passed around private investment firms. By the end of the day, U.S. stocks had fallen almost 300 points, netting profits for Republican insiders
- Investors involved maintain they were already shorting the market
.......................
One investor told the Times his reaction was to β€œshort everything,” placing bets the economy would crash.
.....

(crvenilo moje)

link: https://www.ibtimes.com/report-trump-tipped-republican-donors-coronavirus-would-crash-economy-3062625

Β 

2. Pitanje je sta je tu "interes Amerike". Tj. sta je interes vladajuce klike vs. interes Amerikanaca.

Β 

Ne mislim da je ekonomski rat s Kinom dobar, kupjem nesto kineske robe i hocu da ostane jeftina.

Ne mislim da je dobro cepkanje NATO i svadja sa Nemackom ili Francuskom ili EU.

Β 

Ajd' mi ti reci sta je Trump uradio dobro?

Β 

edit: pocrvenio

Β 

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Interesantan klipcicΒ :default_coffee:

Β 

Β 

Β 

Sve je to lepo i na ovakve stvari i te kako treba da se ukazuje, kad preuzme funkciju predsednika. U kontekstu samih izbora nema mnogo poente s obzirom da je preko puta sebe imao lika od cijih lazi u poslednjih mesec dana samo moze da se napravi dugometrazni film, a ne klip od pet minuta. Zasto je USA dosla do toga da im je takav izbor, to je vec neka druga tema.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, zoran59 said:

Β 

Β 

Ajd' mi ti reci sta je Trump uradio dobro?

Β 

Β 

Nije bio na tom sastanku, a ljudi koji jesu su bili pod istragom koliko se secam, ne secam se tacno sta je iz toga proizislo.

Oko Kine i NATO-a se necemo sloziti, jer ne vidim sta je lose traziti od NATO clanica da ispunjavaju svoje obaveze koje su dogovorili sa Obamom. I da jeftiniji kineski proizvodi za tebe - moraju automatski biti interes Amerike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

@KronostimeΒ i @Baby

Potpuno bi bilo razumno kritikovati zasto i kako je to uradio. Ali nije siriti i ponavljati laz kako je promovisao pijenje i ubrizgavanje izbeljivaca.

Jer onda nikakva kritika nema vrednost posto se ponavlja laz.

Tako su i demokrate sa histericnim tvrdnjama kako eto russian collusion, impeachment i ostalo izgubili svaki kredibilitet da kritikuju - jer je od svake sitnice pravljena histerija i drama.Β Β 

Cak i ako se nasalio od toga je pravljena prica kako je eto rekao ovo ili ono, kad je svakom razumnom bilo jasno da to nije tacno

Β 

Ne znam vise sta da ti kazem, vec sam sve ispisala, sada samo mogu da ponavljam. Kritikujem sta hocu da kritikujem... nekom bezumno, nekom umno i ja tu nista ne mogu da promenim.Β 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

Β 

Ne znam vise sta da ti kazem, vec sam sve ispisala, sada samo mogu da ponavljam. Kritikujem sta hocu da kritikujem... nekom bezumno, nekom umno i ja tu nista ne mogu da promenim.Β 

Nisam ti ja branila da kritikujes bilo sta, ali zna se sta je kritika a sta prenosenje laznih tvrdnji. Nije zabranjeno, ali ima uticaj na tvoj kredibilitet a postavlja se i pitanje motivacije.Β 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Nisam ti ja branila da kritikujes bilo sta, ali zna se sta je kritika a sta prenosenje laznih tvrdnji. Nije zabranjeno, ali ima uticaj na tvoj kredibilitet a postavlja se i pitanje motivacije.Β 

Β 

Eto, uspela si da diskreditujes pola foruma. Bar 15 ljudi (i jedno 80% zemaljske kugle)Β je reklo isto sto i ja, ali ti si zapela da isteras svoje i nema pomoci.Β 

Β 

4 hours ago, ters said:

Β 

Upravo tako - i ciklus ide otprilike ovako:

A:Β on to nikada nije rekao

B: evo izjaveΒ 

A: ko zna kako su mediji prenijeli izjavu

B: evo citav snimakΒ 

A: nemam vremena da pogledam snimak, a AKO stvarno postoji onda Tramp to sigurno nije mislio

B: ali evo i drugih primjera koji govore o tome da je konzistentan sa tim glupostimaΒ 

A: to je samo plan da zavara politicke protivnike

B: ali cijenu placaju obicni ljudi, i njegovi glasaci i sljedbenici

A: A sta su sve demokrate radile 2012. 1856, 1917 - te... (Izaberi godinu po zelji),

B. To se nije desilo, ili se desilo u mnogo manjoj mjeri....

A. Biden komunista, uvesce nacionalizacijuΒ privrede, gaca i supruznika....Β 

Β 

Β 

Link to comment
Share on other sites

Nije bas 80% zemljine kugle - Kina, Rusija, Sjeverna KorejeΒ i Talibani su na Trampovoj strani πŸ™‚Β Direktno ili indirektno... "SlobodnomisleciΒ svijet" iΒ "svijet ljudskih prava" sto bi neki rekli...

Β 

Β 

Β 

Β 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ters said:

Nije bas 80% zemljine kugle - Kina, Rusija, Sjeverna KorejeΒ i Talibani su na Trampovoj strani πŸ™‚Β Direktno ili indirektno...

Β 

Β 

Β 

Β 

Β 

Medo-Radule-Djuka Bizon-Jansa-moja malenkost ...

Sta moze da krene naopako ... :s_d:

Edited by mare80
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Baby said:

Β 

Eto, uspela si da diskreditujes pola foruma. Bar 15 ljudi (i jedno 80% zemaljske kugle)Β je reklo isto sto i ja, ali ti si zapela da isteras svoje i nema pomoci.Β 

Β 

Β 

Naravno, kad prenosite bias medije i njihove tvrdnje bez razmisljanja.

Svi gresimo, ali nismo svi tvrdoglavi da ne priznamo.

Β 

Eto i Zoki je procitao text sa naslovom "Tramp uradio to i to" a da u textu nigde nema dokaza da je Tramp uradio bilo sta, i onda tvrdi da je Tramp uradio.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ters said:

Nije bas 80% zemljine kugle - Kina, Rusija, Sjeverna KorejeΒ i Talibani su na Trampovoj strani πŸ™‚Β Direktno ili indirektno...

Oni trljaju zadovoljno ruke gledajuci haos koji pravi Tramp dok se opire da prizna rezultate izbora. Koliko vidim on ce da ucini sve da prenos vlasti ne bude smooth i da ne pomogne narednoj administraciji da preuzme vlast bez problema, pa ce USA da bude ranjiva u nekim oblastima (ko je rekao bezbednost?). Otpustio je danas Secretary of Defence, razmislja da otpusti sefa FBI...

Β 

"Posle mene - potop!"

Β 

Spoiler

Β 

Β 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Angelia said:

Naravno, kad prenosite bias medije i njihove tvrdnje bez razmisljanja.

Svi gresimo, ali nismo svi tvrdoglavi da ne priznamo.

Β 

Eto i Zoki je procitao text sa naslovom "Tramp uradio to i to" a da u textu nigde nema dokaza da je Tramp uradio bilo sta, i onda tvrdi da je Tramp uradio.

Β 

Ok Andjo, mi prenosimo bias, ti cist facts. πŸ™„

Prvo, ja cak nisam upotrebila reci "promovisati" nego si se ti zakacila za izraz (ne znam ko je napisao) i ne pustas. Drugo, sada sam ja kriva za nesto sto je Zoki postavio? Mislim, mene si optuzila za kredibilitet zar ne?

Β 

Ja sam postavila transkript i video gde TRAMP govori sta govori...

Β 

Edit: samo da dodem, jos dva i po meseca i nema da ga se secam uopste... πŸ’ƒ

11 minutes ago, wwww said:

Oni trljaju zadovoljno ruke gledajuci haos koji pravi Tramp dok se opire da prizna rezultate izbora. Koliko vidim on ce da ucini sve da prenos vlasti ne bude smooth i da ne pomogne narednoj administraciji da preuzme vlast bez problema, pa ce USA da bude ranjiva u nekim oblastima (ko je rekao bezbednost?). Otpustio je danas Secretary of Defence, razmislja da otpusti sefa FBI...

Β 

"Posle mene - potop!"

Β 

Β 

Β 

Putin se samo smeska. Toliko dugo su vodili hladni rat, sada ce US da unisti samu sebe... sto je i bio primarni cilj da ga podrzi.Β Tramp je takav tupan da to svet nije video.Β 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Zasto li ponavljate ovu laz meni nije jasno, i posle hocete da neko prihvati takve stvari kao ozbiljne argumente. Ovo ti je jos gore nego "odgovoran za 200k smrti" sto je totalna glupost - jel onda treba da porazgovaramo ko je odgovoran za Belgiju, UK, Italiju, Spaniju, Francusku....

Β 

7 hours ago, Baby said:

Β 

Β 

Β 

Ko kaze da oni ne snose krivicu?Β 

Β 

10 minutes ago, Baby said:

Β 

Ok Andjo, mi prenosimo bias, ti cist facts. πŸ™„

Prvo, ja cak nisam upotrebila reci "promovisati" nego si se ti zakacila za izraz (ne znam ko je napisao) i ne pustas. Drugo, sada sam ja kriva za nesto sto je Zoki postavio? Mislim, mene si optuzila za kredibilitet zar ne?

Β 

Ja sam postavila transkript i video gde TRAMP govori sta govori...

Β 

Nisam ja upotrebila "promovisati" nego sam odgovorila coveku koji je napisao da je Tramp propagirao ubrizgavanje izbeljivaca, pa si se ti nadovezala videom i transkriptom, to mogu jedino da protumacim da si htela da dokazes da jeste propagirao.

A Zokija sam pomenula kao jos jedan dokaz takvog prenosenja.

Β 

Nego kad vec pokusavas da se distanciras od tvrdnje da TI nisi mislila da je Tramp propagirao ubrizgavanje izbeljivaca, a kazes traskript i video na kome "Tramp govori sta govori" - sta to on govori?Β 

Β 

Da li slucajno govori bas ono sto sam ja rekla?

i cemu onda ono da ja "diskreditujem pola foruma" i sta to govori 80% zemaljske kugleΒ :smiley53:

Β 

Ti bi sad i da si rekla i da nisi reklaΒ 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Nije bio na tom sastanku, a ljudi koji jesu su bili pod istragom koliko se secam, ne secam se tacno sta je iz toga proizislo.

Mozda i nije bio na tom jednom, ali je bilo vise takvih. A i da nije, zar verujes da za te stvari nije znao?

Ni ti ni ja nismo advokati. Ali, ti si u businessu, uveren sam da znas sta je insider trading - i da je to ilegalno. Da li ovi sastanci podlezu legalnim sankcijama, ne znam. Ali da je nemoralno - znam, jeste.

Β 

Β 

Quote

Oko Kine i NATO-a se necemo sloziti, jer ne vidim sta je lose traziti od NATO clanica da ispunjavaju svoje obaveze koje su dogovorili sa Obamom. I da jeftiniji kineski proizvodi za tebe - moraju automatski biti interes Amerike.

Svrha sudelovanja USA u NATO su zajednicki interesi. Naravno, tu onda dolazi cost/benefit analiza.

Trump misli da je cost prevazisao benefit, a mnogi (i ja) se ne slazu.

To je legitimna diskusija, a verovatno spada na drugu USA temu.

Β 

Moji interesi su slicni onima stotina miliona gradjana USA. Ovde se razilazimo ovako: da li su interesi USA oni vecine gradjana USA ili korporativnog vrha USA?

Β 

Nisam Trumpov kolega ili partner, a dalekoistocni biznis mi podize kvalitet zivota. Kia i Hyuindai vec godinama imaju bolje ocene nago americki proizvodjaci, a za manju cenu.

Stavise, na 10-ak milja od moje kuce (nalazi se u West Point, GA) je Kia fabrika koja zaposljava desetine hiljada ljudi i podigla je standard u sirokoj okolini.

Β 

Ovo sto cu napisati vec spada na neku drugu temu...

Dugorocno (na 20, 50 ili 100 godina), ovakav svet je neodrziv. Ja zivim dobro i jeftino jer Pakistanac koji je sasio moje kosulje mesecno zaradi kao ja u sat vremena. Promenice se to, ljudi se bune i bunice se jos.

No, dok traje, hocu mir i jeftine proizvode.

I, da, to je interes (mada kratkorocni) Amerike.

Β 

edit: u West point je Kia, ne moja kuca

Β 

Β 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, zoran59 said:

Mozda i nije bio na tom jednom, ali je bilo vise takvih. A i da nije, zar verujes da za te stvari nije znao?

Ni ti ni ja nismo advokati. Ali, ti si u businessu, uveren sam da znas sta je insider trading - i da je to ilegalno. Da li ovi sastanci podlezu legalnim sankcijama, ne znam. Ali da je nemoralno - znam, jeste.

Β 

Naravno da je ilegalno, i kao sto rekoh secam se da je istraga otvorena. Ne secam se da je bilo ni hinta da je Tramp imao veze s time.

Zasto bih zakljucivala da je on znao? Pa jel ti verujes da je Biden imao koristi od dilova svog sina, i da je pomagao sa pozicije VPja da mu sin zaradjuje na osnovu njegove pozicije?

Link to comment
Share on other sites

Andjo, ima razlike izmedju "legalno" i "ocigledno." Trump je bitanga/lopov, mada mozda nije legalno.

Β 

Biden najverovatnije ima koristi i od sina i od "veza_ - ali me ne zajebava i ako muti, muti privatno a ne krade iz budzeta napunjenog (i) mojim parama.

A Trump onako prakticno sretne nekog drzavnika na svojem kompleksu, pa drzavi naplati smestaj.

Β 

Pitam ponovo, jer imam utisak da ga branis, sta je Trump uradio korisno za vecinu Amerikanaca?

Β 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...