Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

14 hours ago, Crni Bombarder said:

O dr Nestorovicu se vec nasiroko pisalo na temi o COVID-u. Kad kazem "nasiroko" mislim i na licno i neposredno iskustvo koje je nekolicina forumasa imala sa njim. Neke cak dobro i "poznajes" sa PDF Tenis gde si aktivan i redovno pises. Necu da ih tagujem jer mozda nece ovde da pisu o tome;javice se sami ako budu hteli i zeleli da ih podele i ovde.

I oni su pisali da je Nesterovic vrlo strucan za oblast za koju se specijalizirao. To niko i ne spori. 
Sporan je njegov odnos prema epidemiji kao takvoj,opasnostima koje ona nosi sa sobom..opusteni "idite u shoping u Molano" pristup..da ne nabrajam. U ozbiljnoj drzavi (Srbija je obicni provizorijum,nije ni drzava) osoba sa takvim polozajem i uticajem (on je clan tzv.Kriznog staba) bi bila pozvana na odgovornost za svoje postupke,tj.posledice koje su ti postupci proizveli. 

Da ne trolujem vise temu o americkim izborima,ovde cu stati. I zamolicu te da prestanes sa ovim ruznim etiketiranjima sagovornika. Ja znam da imas osoben stil pisanja i cesto "izdvojeno" misljenje,ali ovo sto radis na topiku ide dosta dalje od toga. 

 

Meni je dao pogresnu dijagnozu kad sam bio klinac i dao pogresnu terapiju samo na osnovu jednog citanja uputa, srecom u BG postoji i Institut za majku i dete gde isto postoje kvalieteni strucnjaci samo se ne reklamiraju i nemaju dobar marketing kao on.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

:lol_2:

 

Pa lepo. Ne vidim šta može da krene po zlu....

 

 

Aha, Pompeo ladno rece da se spremaju za drugu Trumpovu administaciju, i da se glasovi jos broje a elektori ce da odluce ko je dobio izbore.

 

Dakle do skoro popular vote nije bio bitan sad pak nece biti ni ko je dobio drzave, vec ce elektori sami da odluce kome idu njihovi glasovi. I da stvar bude ludja po zakonu su cisti, vrhovni sud nece imati problema da to aminuje a ako se neko buni tu je QAnon general i njegove trupe.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

As an ex-president, Trump could disclose the secrets he learned while in office, current and former officials fear

As president, Donald Trump selectively revealed highly classified information to attack his adversaries, gain political advantage and impress or intimidate foreign governments, in some cases jeopardizing U.S. intelligence capabilities. As an ex-president, there’s every reason to worry he will do the same, thus posing a unique national security dilemma for the Biden administration, current and former officials and analysts said.

All presidents exit the office with valuable national secrets in their heads, including the procedures for launching nuclear weapons, intelligence-gathering capabilities — including assets deep inside foreign governments — and the development of new and advanced weapon systems. 

 

Eto, kad stavis ludaka na celo drzave... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdinho said:

 

Meni je dao pogresnu dijagnozu kad sam bio klinac i dao pogresnu terapiju samo na osnovu jednog citanja uputa, srecom u BG postoji i Institut za majku i dete gde isto postoje kvalieteni strucnjaci samo se ne reklamiraju i nemaju dobar marketing kao on.

Zato sada mi moramo da se zlopatimo s`s teb`.

E, Nestorovicu, Nestorovicu: ako se vidimo - neces se vise nasmejati kad saznas za svoja dela.....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MeanMachine said:

 

 

Aha, Pompeo ladno rece da se spremaju za drugu Trumpovu administaciju, i da se glasovi jos broje a elektori ce da odluce ko je dobio izbore.

 

Dakle do skoro popular vote nije bio bitan sad pak nece biti ni ko je dobio drzave, vec ce elektori sami da odluce kome idu njihovi glasovi. I da stvar bude ludja po zakonu su cisti, vrhovni sud nece imati problema da to aminuje a ako se neko buni tu je QAnon general i njegove trupe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Govor Trumpa od prosle nedelje i ovaj sad od Pompea je cisto diktatorski.

 

Koiji bre eletoral vote, koji bakraci, kakav bre vrhovni sud? Ne treba tu nista.

 

Treba Qanon-Pentagon, Rudi sa sa sex offenderima kod sex shop-a drzi konferenciju, treba Pompeo i tranzacije u beskonacnost ala Kim Jong Un, treba beskicmenjaka iz republikanske partije koji u tajnosti prenose cestitke za Bidena! hehehe :classic_smile:

Ziveo drug Trump!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Eto, kad stavis ludaka na celo drzave...  and the development of new and advanced weapon systems. 

 

mada ovde se ne treba brinuti mnogo. Samo dve tehnoloske specifikacije mogu da dobiju belosvetski villan-i: greatest and yuge.

Link to comment
Share on other sites

Pa izgleda ne stoje dobro ni na sudovima, jednostavno nemaju sta da prikazu za varanje. Totalno nula. Mada mozda imaju nesto za zadnji minut??? :)
 
 
Sad će vojsku da uzmu!
Malo sutra. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2020 at 5:38 PM, Angelia said:

Poenta i jeste bila valjda da ce se spustiti i troskovi.

Ne znam ko se ne slaze samnom (i u ovom tvom linku su avarage podaci, a to stvarno zavisi od drzave do drzave, i individualne situacije), ja sam lepo rekla da neki nisu imali koristi, a znam prakticno sta sam videla - nisam ni tvrdila da su svi imali koristi.

Repatrijacija para koje su bile off-shore je takodje imala efekta, isto kao sto je spustanje poreza i prelazak na teritorijano oporezivanje imalo smisla i efekta, da firme ne iseljavaju HQ iz USA.

 

U ovom linku SVI predvidjaju povecanje deficita zbog ovog zakona, cak i administracija koja ga je donela. Da ne idemo sad u smanjenje budzetnih troskova i argumentaciju na ciju stetu (odnosno koga ce vise da kosta) ce to da ide.

 

"Ne znam Zoki, ali prosta racunica dovodi do toga da je vecina onih koji ne zive recimo u CA ili NYC a imaju oporezovana primanja ispod 75k godisnje (a takvih je jako mnogo u USA) ustedela u proseku oko 2k na porezu." ovo si rekla. Iz linka imas sledece (od nezavisne organizacije);

 

The TPC also estimated the amount of the tax cut each group would receive, measured in 2017 dollars:

Taxpayers in the second quintile (incomes between $25,000 and $48,600, the 20th to 40th percentile) would receive a tax cut averaging $380 in 2018 and $390 in 2025, but a tax increase averaging $40 in 2027.

Taxpayers in the third quintile (incomes between $48,600 and $86,100, the 40th to 60th percentile) would receive a tax cut averaging $930 in 2018, $910 in 2025, but a tax increase of $20 in 2027.

Taxpayers in the fourth quintile (incomes between $86,100 and $149,400, the 60th to 80th percentile) would receive a tax cut averaging $1,810 in 2018, $1,680 in 2025, and $30 in 2027.

Taxpayers in the top 1% (income over $732,800) would receive a tax cut of $51,140 in 2018, $61,090 in 2025, and $20,660 in 2027

 

Prema njima ovih tvojih 2k ustede ce imati tek oni koji spadaju u visu klasu primanja. Ne kazem da ti mozda nisi videla da je neko ustedeo 2k sa tih 79k primanja, ali je to verovatno individualni slucaj i moze da zavisi i od drugih parametara. Efekat bi trebalo da se posmatra prema nekoj prosecnoj ustedi.

 

Kompanije koje su repatrirale novac su uglavnom koristile efekte ovog zakona za kupovinu sopstvenih akcija i vracanje dugova. Ima toga jos, ali su tema izbori

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, nssa said:

 

U ovom linku SVI predvidjaju povecanje deficita zbog ovog zakona, cak i administracija koja ga je donela. Da ne idemo sad u smanjenje budzetnih troskova i argumentaciju na ciju stetu (odnosno koga ce vise da kosta) ce to da ide.

Ja nisam pominjala deficit, samo uticaj na individualno ljude i neke ekonomske beneficije.

 

Quote

 

"Ne znam Zoki, ali prosta racunica dovodi do toga da je vecina onih koji ne zive recimo u CA ili NYC a imaju oporezovana primanja ispod 75k godisnje (a takvih je jako mnogo u USA) ustedela u proseku oko 2k na porezu." ovo si rekla. Iz linka imas sledece (od nezavisne organizacije);

 

The TPC also estimated the amount of the tax cut each group would receive, measured in 2017 dollars:

Taxpayers in the second quintile (incomes between $25,000 and $48,600, the 20th to 40th percentile) would receive a tax cut averaging $380 in 2018 and $390 in 2025, but a tax increase averaging $40 in 2027.

Taxpayers in the third quintile (incomes between $48,600 and $86,100, the 40th to 60th percentile) would receive a tax cut averaging $930 in 2018, $910 in 2025, but a tax increase of $20 in 2027.

Taxpayers in the fourth quintile (incomes between $86,100 and $149,400, the 60th to 80th percentile) would receive a tax cut averaging $1,810 in 2018, $1,680 in 2025, and $30 in 2027.

Taxpayers in the top 1% (income over $732,800) would receive a tax cut of $51,140 in 2018, $61,090 in 2025, and $20,660 in 2027

To su avarage, a u to ulaze i oni koji u nekim drzavama placaju dodatno. To nisi uzeo u obzir. Ja recimo gledam tax returns u PA.

 

Quote

Prema njima ovih tvojih 2k ustede ce imati tek oni koji spadaju u visu klasu primanja. Ne kazem da ti mozda nisi videla da je neko ustedeo 2k sa tih 79k primanja, ali je to verovatno individualni slucaj i moze da zavisi i od drugih parametara. Efekat bi trebalo da se posmatra prema nekoj prosecnoj ustedi.

 

Kompanije koje su repatrirale novac su uglavnom koristile efekte ovog zakona za kupovinu sopstvenih akcija i vracanje dugova. Ima toga jos, ali su tema izbori

Pogledaj prethodni odgovor pa ces razumeti zasto je avarage takav kakav je, tamo gde 10k limit nije izazvao los efekat, a takvih je mnogo, cifre su potpuno drugacije.

 

A sto se tice repatriacije - zar nisu morali da plate one-time tax za taj novac? I zar nisu morali da ga negde uloze, pa cak i ako je gro otislo na kupovinu svojih akcija, mislim da tvoj link bese rece da je 15% otislo na zaposlene.... to je ta cifra vise u odnosu na 0 pre toga.

 

 

Edit: samo da pojasnim oni koji imaju nekretninu u vrednosti vecoj od 500k ce verovatno imati neki gubitak na limitu od 10k za poreze, ali u vecini drzava prosek vrednosti nekretnina nije na tom nivou, nego se krece oko 250k. Zato sam po automatizmu iskljucila CA i NY, iako ima jos par onih kojima to nece biti prijatno. Drugo, oni koji imaju kucu za odmor, ili nekretninu kao investiciju, mogu da budu na 0 ili da cak i izgube....ali zar poenta nije olaksati srednjoj klasi? Koristiti proseke ne daje pravi pregled stanja.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Angelia said:

Ja nisam pominjala deficit, samo uticaj na individualno ljude i neke ekonomske beneficije.

 

To su avarage, a u to ulaze i oni koji u nekim drzavama placaju dodatno. To nisi uzeo u obzir. Ja recimo gledam tax returns u PA.

 

Pogledaj prethodni odgovor pa ces razumeti zasto je avarage takav kakav je, tamo gde 10k limit nije izazvao los efekat, a takvih je mnogo, cifre su potpuno drugacije.

 

A sto se tice repatriacije - zar nisu morali da plate one-time tax za taj novac? I zar nisu morali da ga negde uloze, pa cak i ako je gro otislo na kupovinu svojih akcija, mislim da tvoj link bese rece da je 15% otislo na zaposlene.... to je ta cifra vise u odnosu na 0 pre toga.

 

 

Edit: samo da pojasnim oni koji imaju nekretninu u vrednosti vecoj od 500k ce verovatno imati neki gubitak na limitu od 10k za poreze, ali u vecini drzava prosek vrednosti nekretnina nije na tom nivou, nego se krece oko 250k. Zato sam po automatizmu iskljucila CA i NY, iako ima jos par onih kojima to nece biti prijatno. Drugo, oni koji imaju kucu za odmor, ili nekretninu kao investiciju, mogu da budu na 0 ili da cak i izgube....ali zar poenta nije olaksati srednjoj klasi? Koristiti proseke ne daje pravi pregled stanja.

 

Da ne idemo u crevca, koristiti pojedinacne slucajeve kao  i pojedinacne drzave ne daje pravo stanje stvari. To nije state tax act nego federalni pa se i treba gledati na federalnom nivou. To sto je , mozda, u PA manja taksa ne znaci da je vecini u USA tako.

 

Sto se tice repatrijacije, jasno da su platili taksu (po skoro duplo nizoj stopi) zato su i uneli pare nazad. ^0% je otislo shareholders a tih 15% nije otislo na povecanje plata nego na ostale kompenzacije, ali posto ostalih podataka nema da ne diskutujemo ko je tu na dobitku.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nssa said:

 

Da ne idemo u crevca, koristiti pojedinacne slucajeve kao  i pojedinacne drzave ne daje pravo stanje stvari. To nije state tax act nego federalni pa se i treba gledati na federalnom nivou. To sto je , mozda, u PA manja taksa ne znaci da je vecini u USA tako.

Znaci ignorisacemo da je mozda 30 drzava - srednja klasa imala benefit, racunacemo to sa NY i CA i tvrditi kako tax cut nije imao benefit. Ok samo da razumem da pricamo o relativnim stvarima a ne prakticnim.

 

1 minute ago, nssa said:

Sto se tice repatrijacije, jasno da su platili taksu (po skoro duplo nizoj stopi) zato su i uneli pare nazad. ^0% je otislo shareholders a tih 15% nije otislo na povecanje plata nego na ostale kompenzacije, ali posto ostalih podataka nema da ne diskutujemo ko je tu na dobitku.

Ah koliko je bilo "duplo niza taxa na repatrijaciju: - 8-9%? od trilliona, pa ja bih rekla bolje nego nista pre toga....

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Baby said:

 

Eto, kad stavis ludaka na celo drzave... 

Budala jeste, ali nije lepo da mu se tovari na grbaču i ono što nije uradio. Ove priče o "potencijalnoj sigurnosnoj pretnji" su smešne i jadne, nivo Kurira. Džo Bajden uopšte nije bolja opcija po mom mišljenju, ali eto barem je politčki korektnija opcija i sigurno neće imati toliko ispada kao Trampet.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Liska Manjina said:

Budala jeste, ali nije lepo da mu se tovari na grbaču i ono što nije uradio. Ove priče o "potencijalnoj sigurnosnoj pretnji" su smešne i jadne, nivo Kurira. Džo Bajden uopšte nije bolja opcija po mom mišljenju, ali eto barem je politčki korektnija opcija i sigurno neće imati toliko ispada kao Trampet.

 

Pa i ne tovare mu... Lepo kazu, posto je vec imao obicaj da radi to, postoji opasnost da ponovi... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

 

Pa i ne tovare mu... Lepo kazu, posto je vec imao obicaj da radi to, postoji opasnost da ponovi... 

Kako se onda naziva medijsko spinovanje o stvarima koje se nisu desile? Klasično etiketiranje, a dobro su poznati i razlozi.

 

Ako je Trampet tama, to ne znači da je Bajden svetlo. Ozbiljna medijska mašinerija je stala iz njega, a videćemo šta će se tim postići.

 

Inače, čitam da je neki novinar objavio decidno imena mrtvih koji su glasali, tako da svinjarije oko izbora nisu samo trejdmark naše tužne države. krade se svuda, krade se mnogo, a kad se na sve to doda nakaradan izborni sistem dobije se trenutna situacija.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Liska Manjina said:

Kako se onda naziva medijsko spinovanje o stvarima koje se nisu desile? Klasično etiketiranje, a dobro su poznati i razlozi.

 

Ako je Trampet tama, to ne znači da je Bajden svetlo. Ozbiljna medijska mašinerija je stala iz njega, a videćemo šta će se tim postići.

 

Inače, čitam da je neki novinar objavio decidno imena mrtvih koji su glasali, tako da svinjarije oko izbora nisu samo trejdmark naše tužne države. krade se svuda, krade se mnogo, a kad se na sve to doda nakaradan izborni sistem dobije se trenutna situacija.

 

To mediji rade uvek, pretpostavljaju i izvlace zakljucke. Zato mi znamo da citamo sva slova i sve reci, pa pravimo razliku sta se desilo, a sta je moguce da se desi.

To su radili i pre glasanja pretpostavljajuci da ce Tramp odbiti da preda vlast, pa eto, bili u pravu... 

Isto tako prenose kuda se krece uragan, pretpostaljajuci na koju ce stranu uz pomoc metereologa... Nije uvek tacno. 

 

Bajden, ni bilo ko drugi nemaju nikakve veze sa tim sta Tramp radi. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Oklahoma Republican Sen. James Lankford said Wednesday that he will intervene if the Trump administration has not allowed President-elect Joe Biden access to presidential daily intelligence briefings by the end of the week, one of the first rights of a presidential candidate after winning the election.

"There is no loss from him getting the briefings and to be able to do that," Lankford told radio station KRMG, noting that he sits on the Senate Oversight Committee and that he's already started engaging on this issue.

The Oklahoma Republican said if no progress is made on the issue by Friday, he will step in and say, "This needs to occur so that regardless of the outcome of the election, whichever way that it goes, people can be ready for that actual task."

Lankford's comment comes as Biden and his senior advisers are not yet receiving the President's Daily Brief, the highly classified intelligence briefings about pressing national security issues that their soon-to-be predecessor has been offered daily.

 

 

link

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Znaci ignorisacemo da je mozda 30 drzava - srednja klasa imala benefit, racunacemo to sa NY i CA i tvrditi kako tax cut nije imao benefit. Ok samo da razumem da pricamo o relativnim stvarima a ne prakticnim.

 

Ah koliko je bilo "duplo niza taxa na repatrijaciju: - 8-9%? od trilliona, pa ja bih rekla bolje nego nista pre toga....

 

Ne ignorise se nista, nego gleda koliki je prosecni efekat na CELU USA, za sve njene gradjane, a tu se brojke ne slazu sa tobom, pogotov sto ni ti nisi sigurna u kolikom delu USA je efekat pozitivan za srednju klasu.

 

Repatrijacija : Ono sto ti ne vidis je da je to "bolje nego nista" jednokratno, a smanjenje takse stalno. Taj porez na rapatrijaciju profita je verovatno "izgubljen" iste godine zbog smanjenja takse na profit.

 

Da citiram i jednog od cuvenih "socijalista/komunista" W. Buffeta povodom ovg zakona: Ne treba mi smanjenje takse u zemlji sa ovolikom nejednakoscu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...