Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Baš daje vajb Sedme i Osme sezone GOTa.

Crabfeeder se suprotstavlja 3 godine protiv jake vojske i dva zmaja, da bi na kraju izgubio razum i poslao svu vojsku na jednog čovjeka. 

Strelci na litici vide čitavo ostrvo sa svoje pozicije, ali odjednom ne vide svu Valerionovu vojsku koja se iskrcala.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, sreta-steta said:

U 100 marki da ce za naseg zivota neki Holivudski genijalac da zamisli neki multiverzum izmedju GoT i LOTR svetova. Samo se nadam da cu biti senilan do tada..

 

Možda bude, za početak, neki Sauron vs Jon Snow kao Alien vs Predator ili Freddy vs Jason nekada  :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Bolja epizodica od prethodne,to sigurno.

 

Spoiler

Ok..znali smo da cemo pre-ili-kasnije doci do neke incestuozne scene. Kod Targarijena je to uobicajena stvar,pretpostavljam. Takodje,nimalo ne iznenadjuje sto je ser Kristan opalio princezu..znalo se da ce to da se desi, u nekom trenutku. Deamon pametno odigrao.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Do mene li je ili....?

Nista, ali bas nista mi se ne dopada u ove 4 epizode. Sve je mracno, montaza gruba, kamera nikakva, kostimi iz fundusa, gluma plitka,  sve nekako nabacano, lepo "vidim"  i ono sto ne treba da vidim u kadru, vidim reflektore, sekretaricu rezija kako srce kafu, producenta koji trlja ruke masne od profita.....hocu da kazem da je ovo sve zbrljano, nema antmosfere, nema suspensa tamo gde bi moralo da ga bude, ne mogu da im verujem. Nisu dobacili ni do crnog ispod nokta u odnosu na GOT. 

Necu ni kjnigu da kupim. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drug Crni said:

Bolja epizodica od prethodne,to sigurno.

 

  Hide contents

Ok..znali smo da cemo pre-ili-kasnije doci do neke incestuozne scene. Kod Targarijena je to uobicajena stvar,pretpostavljam. Takodje,nimalo ne iznenadjuje sto je ser Kristan opalio princezu..znalo se da ce to da se desi, u nekom trenutku. Deamon pametno odigrao.

 

Radnja, za sada, prati Martinovo pisanje. Sve što si naveo je opisano u knjigama. Proveravao sam posle odgledane 4. epizode :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlična četvrta epizoda, osveženje posle one krindz bitke na kraju treće. I mnogo bolje izgleda sve kada nije preveliki skok u vremenu medju epizodama.

 

Mada znam da ce biti toga jos jbg.

 

@bb 

 

Na sta mislis tacno što se tiče produkcije? Msm jeste da je GOT nolje izgledao, ali nije ni ovo loše.

 

Scene u dvoristu su malo jadnije ovde, soba malog veća je mnogo mala itd, ali prihvatljivo je 

 

Ne svidja mi se samo što je grad sad skroz CGI.

 

I da jedno pitanje, nikako da provalim ko je onaj mladji clan malog veca koji.je do sada davao prilicno trezvene savete kralju.

 

Nisam upamtio ime, a nikako da mu vidim neki grb na odeći?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nemanjaol said:

Odlična četvrta epizoda, osveženje posle one krindz bitke na kraju treće. I mnogo bolje izgleda sve kada nije preveliki skok u vremenu medju epizodama.

 

Mada znam da ce biti toga jos jbg.

 

@bb 

 

Na sta mislis tacno što se tiče produkcije? Msm jeste da je GOT nolje izgledao, ali nije ni ovo loše.

 

Scene u dvoristu su malo jadnije ovde, soba malog veća je mnogo mala itd, ali prihvatljivo je 

 

Ne svidja mi se samo što je grad sad skroz CGI.

 

I da jedno pitanje, nikako da provalim ko je onaj mladji clan malog veca koji.je do sada davao prilicno trezvene savete kralju.

 

Nisam upamtio ime, a nikako da mu vidim neki grb na odeći?

Lyonel Strong. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ok da gledam, volim ceo taj svet, pa bolje išta nego ništa.

 

Ipak, nisam nesto oduševljen. Pre svega mi je priča za sada tanka, ništa posebno se ne dešava, nije mi za sada jasno ni na čemu se knjiga zasniva - materijal je baš onako. Likovi nisu nešto intrigantni i promišljeni, zapleti.. pa ni nema ih nešto za sada. Dosadnjikavo nekako, nema pravog razvoja likova, a ni ne deluje da imaju šta i koga da razvijaju.

 

Kapiram da će se preseliti u budućnost, da će međusobno da se rokaju zmajevima, da će biti mesa i krvi.. da će svi kao postati nešto mudriji i zajebaniji. Ali nadam se da nas ipak čekaju neki bolji zapleti i iznenađenja.

 

Deluje mi više da da reditelji očekuju da sami pravimo paralele sa GOTom, pa da odatle zaključujemo kakav bi mi mogao biti. Hightower ima nekog špijuna u gradu u vidu deteta.. Znači sad sami da povežemo sa Varisom i njegovim likom, pa da pretpostavimo i da je ovaj dosadnjaković nešto kao baš promišljen i zajeban. Očigledno bi trebalo da bude, ali ne videh to kroz njegov lik.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...