Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

3 hours ago, Liska Manjina said:

Ne radi se uopšte o tome kako će serija završiti, niti ko će ubiti NK-a. Ljudima se smučilo to što im ona dva debila konstantno pokušavaju prodati muda za bubrege.

 

Režija je isto zakazala, jbt imate onu sliku gde se vidi Iron fleet tačno pod zidinama KL, a u sledećem kadru ona gori na pučini. Pizda mu materina kako je otplovila kad im je ova spalila i brodove i jedra? Opet se dešava da koriste iste kadrove iz prethodnih epizoda i u ovoj epizodi, imate i to na netu. Vrhunac svega je ono "kinda forgot" objašnjenje :ajme:
 

Vidimo Ariju kako se šunja po biblioteci da bi ubila nekou nebitnu likušu, a ne vidimo je kao se prikrada da bu roknula NK-a. Kao što sam rekao idioti su zamislili neki kraj i to mora da bude tako, bez obzira što nema nikakve jebene logike.

 

Vojna strategija je bila jako bitna u celoj seriji. Setite se samo koliko je puta Džejmi ponovio da mu je jako bitna lekcija ono što mu je Rob Stark uradio kad ga je zarobio, pa je kasnije on to primenio kod skenjavanja Tajrelovih. Opsada Riverrun-a kad se Bron i Džejmi prikradu Frejovim i objašnjavaju im kako opsada kurcu ne valja. Bitka kopiladi, takođe odličan primer vojne strategija. Boltonovi vs Stanis, koliko je bitno očuvati liniju snabdevanja i značaj konjice na otvorenom polju. Stanis vs divljani, i sam Tormund kaže da je bitno da im se protiv Remzija ne desi ono što je divljanima uradio Stanis u bici za zid. Odbrana zid od divljana, gde se vidi razlika kad odbranu vodi Džon i kad je vodi uplašeni Janos Slynt.  Napad Stanisa na KL, gde se vidi svo jebeno planiranje i dobra organizacija odbrane. Scena kad Deneris dolazi na pregovore o zajedničkom ratu protiv NK-a, gde se vidi da je odbrana KL-a spremna i da dovlače ulje na zidine. Opsade Moat Calina, gde Boltonovi nikako ne mogu da sjebo Ironborne, zbog nepristupačnog položaja. Da ne pričamo o Robu Starku, kod njega je konstano u prvom planu ratna strategija, u više navrata je istican značaj linija snabdevanja i da vojska mora biti blizu izvora pitke vode. I onda se u zadnjoj sezoni desi nešto ovakvo, gde u najvažnijoj bici u kojoj učestvuju svi ratni veterani, ljudi koji su prošli mnogo bitaka zajedno, svi oni zakažu i naprave sve moguće taktičke greške, to jednostavno ubija logiku. Opet kažem ova dva idiota su zacrtala jedan kraj, a sve ostalo služi kako bi popunilo prostor do tog jebenog trenutka. Arija je morala biti deus ex machina/sama protiv svih/gemjčejndžer

 

Jasno je meni da je to zaseban svet fantazije, ali i on kao takav je imao svoje zakonitosti, red veličina. Ne može se sve odjednom okrenuti i posrati se i na razvoj likova, priču, samo da bi se došlo do neočekivanog kraja.

 

@orchid

Vidim da si se površno dotakla i ljubavnog trougla Džejmi-Sersi-Brijen? Tu tek nisu imali nikakvu ideju, to su razjebali samo kako bi Džejmi ostao u priči, a da bi nju izbacili. Odnos Brijen i Džejmija je dosta dublji i videlo se u mnogo navrata da on ima simpatije ka njoj, nije to bio je sa njom da bi njoj bilo fino. Opet kažem napravljena je trijaža materija, na bitno i nebitno. Džejmi je bio bitan i morao se vratiti za KL, i kretenima uopšte nije potreban razlog/motiv.

 

Bolje bi bilo da su mrtvi pobili sve likove u s8e3, likove koji su skrajnuti na nebulozan način i na taj način se desilo da njihova priča nema završetak. Bukvalno to su: Brijen, Sem, Tormund, Goust... Tad bi barem imali smislen kraj, poginuli u borbi protiv mrtvih i to je to, ima jebenog smisla.

Džejmi je napustio Sersei i Kraljevu Luku i otišao na Sever da se bori za žive (kada je shvatio da Sersei neće da učestvuje) i tamo je doživeo da ga Brijena spasava pa su vodili ljubav pa kad Džejmi kreće na Jug - pomislila sam da odlazi da ubije Sersei - to bi bila jedina pravda za nju i dosledan kraj njegove transformacije. Ovako, sve se svodi na" smućkaj pa prospi" i oni - prosuli (se). Ne slažem se da je sav ovaj planetarni hate bez razloga. Imali su ozbiljnu šansu (i RR Martin) da stanu rame uz rame sa Tolkinom i Gospodarom prstenova i prokockali su je. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dobar Los Milos said:

Jaoooo..... 😄

 

:classic_biggrin:

 

Sinoć je, kada sam postavio link, bilo oko 85.000 potpisa. Trenutno ih je oko 340.000. Peticije poput ove nemaju praktično nikakav realan uticaj. Ipak, ova jasno pokazuje da je masa ljudi veoma nezadovoljna 8. sezonom.

 

I ja sam potpisao, za svaki slučaj. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Procurilo je da je HBO platio da se uklone neke negativne ocene/komentari sa IMDB-a i Rotet tomatoes-a, hahh

 

Jbt mogu samo zamisliti kako bi nizak rejting bio onda, da nije keširanja.

 

U suštini kad pogledaš recenzije ocena je ispod 5, ne bi me čudilo da koriste i jebene botove za podizanje rejtinga.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Procurilo je da je HBO platio da se uklone neke negativne ocene/komentari sa IMDB-a i Rotet tomatoes-a, hahh

 

Jbt mogu samo zamisliti kako bi nizak rejting bio onda, da nije keširanja.

 

U suštini kad pogledaš recenzije ocena je ispod 5, ne bi me čudilo da koriste i jebene botove za podizanje rejtinga.

 

Cak i da je to istina, od trece epizode postoji otvoreno botovanje da se daju kecevi, pre nego sto je izasla cetvrta epizoda vec je bila nisko ocenjena zato sto su ljudi i bez gledanja dali 1. To je bila nedelja uvece.

 

I da postoji duplo vise botova koji daju desetke od keceva, u sta cisto sumnjam ,opet ne moze da se izravna ocena.  

 

Dolazi se do zakljucka da se ide iz jedne krajnosti u drugu, ili se serija previse dize u nebesa i desetke se dele sakom i kapom i na neke greske se zazmuri.

 

Cim nesto ne ide po volji ili se udje u seriju gresaka, daju se jedinice bez uzdrzavanja. I tako dolazimo do toga da publika vecim delom gleda crno na belo, ili je dobro ili je lose.

Ocena na imdb moze da se pogleda sa stanovista koliko je publika zadovoljna samim proizvodom. Svako ko je zaslepljen emocijama i posmatra stvari po principu kako dune vetar, upada u tu masu.

 

Ja svakako spadam u grupu onih koji su razocarani sezonom zato sto je ispod GoT standarda, ne pada mi na pamet da idem iz jedne krajnosti u drugu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pa da, u pravu si. Glasaju ljudi a ne roboti, kada se neko žestoko razočara u seriju koju je voleo sasvim je normalna i očekivana emotivna reakcija. Kako si i sam lepo primetio, ocena mnogo više govori o publici nego o kvalitetu samog dela. Zato ocene na IMDb-u ne treba uzimati za ozbiljno. Znam, recimo, osobe koje nikada ne gledaju filmove koji imaju ocenu manju o sedmice, što je meni oduvek bilo WTF?!. Postoje bolji načini da se filmovi i serije preporuče potencijalnim gledaocima od glasanja publike.

 

Edited by lekoviti
Link to comment
Share on other sites

Ja sam zadnjoj epizodi dao 10 na imdb jer mi je utisak nakon gledanja bio - 10. Prethodnoj epizodi sam dao 5, tako da nisam bot. 😄 

 

Mislim da je peta epizoda platila danak manjku kvalitetne price i objasnjenja u citavoj sezoni, nakupilo se nezadovoljstva pa su ljudi ocekivali da sve sto nije valjalo do sada, nadoknade ovom epizodom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sector said:

Ja sam zadnjoj epizodi dao 10 na imdb jer mi je utisak nakon gledanja bio - 10. Prethodnoj epizodi sam dao 5, tako da nisam bot. 😄 

 

Mislim da je peta epizoda platila danak manjku kvalitetne price i objasnjenja u citavoj sezoni, nakupilo se nezadovoljstva pa su ljudi ocekivali da sve sto nije valjalo do sada, nadoknade ovom epizodom. 

Kad vidim kakve se gluposti rade i pričaju, dođe mi da glasam... Meni je serija fantastična i dala bih joj isto desetku.

Očigledno je da među tima koji glasaju ima mnogo više onih koji su neki veliki stručnjaci pa su kao nešto nezadovoljni kvalitetom ovog i onog. Pa im je bitno da se njihov glas čuje... Msm gle ovu peticiju... Hahaha, ne verujem...

Da su glasali svi oni kojima se serija svidela, bilo bi mnogo drugačije...  Ali većina ljudi je jednostavno uživala u seriji, isključila tv i otišla da spava... Ne mlati slamu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

D&D su već u mislima kod Star Wars-a pa ih valjda mrzelo da se iscimaju da urade 8 sezonu dosledno nego su sbrzali da skinu obavezu sa one stvari.

 

Bojim se za Star Wars. Nakon kupovine od strane kompanije Disney Star Wars franšiza je znatno pala (kao i Marvel, uostalom, Disney ih je upropastio). Dosledno razmišljanje Disney-evaca da uključivanjem ovog dvojca potpuno upropaste franšizu.

 

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ta'veren said:

 

Cak i da je to istina, od trece epizode postoji otvoreno botovanje da se daju kecevi, pre nego sto je izasla cetvrta epizoda vec je bila nisko ocenjena zato sto su ljudi i bez gledanja dali 1. To je bila nedelja uvece.

 

I da postoji duplo vise botova koji daju desetke od keceva, u sta cisto sumnjam ,opet ne moze da se izravna ocena.  

 

Dolazi se do zakljucka da se ide iz jedne krajnosti u drugu, ili se serija previse dize u nebesa i desetke se dele sakom i kapom i na neke greske se zazmuri.

 

Cim nesto ne ide po volji ili se udje u seriju gresaka, daju se jedinice bez uzdrzavanja. I tako dolazimo do toga da publika vecim delom gleda crno na belo, ili je dobro ili je lose.

Ocena na imdb moze da se pogleda sa stanovista koliko je publika zadovoljna samim proizvodom. Svako ko je zaslepljen emocijama i posmatra stvari po principu kako dune vetar, upada u tu masu.

 

Ja svakako spadam u grupu onih koji su razocarani sezonom zato sto je ispod GoT standarda, ne pada mi na pamet da idem iz jedne krajnosti u drugu.

Hajde da čujemo tvoje mišljenje,  trenutno 5-a epizoda ima rejting od 6,8? To je po meni ok, pošto sam mišljenja da je između 5 i 7, ali sigurno niša epohalno. Dok epizoda 4 ima rejting od 6,1 što je po meni takođe ok, ali ja sam bliži oceni 5.

 

Pazi jebeš ga, mora se napraviti diferencijacija između serije od 8 sezona i filma. Ne može se epizodi dati visoka ocena samo radi vizuelnog spektakla, ipak ta serija traje 8 sezona i publiku je sticala razovjem priče i likova, a ne vizuelnim spektaklom. I kad se zakaže u samoj srži serije, odnosno kad se zanemari priča i logika, dođe se do lošeg rejtinga.

 

Samo ne znam kakav ti je ovo argument - čim se uđe u seriju grešaka daju se jedinice bez uzdržavanja!? Ako razvijaš nešto 8 sezona, onda ne možeš jednu epizodu posmatrati individualno, odvojeno od ostalih 7 sezona, mora postojati neki kontinuitet, neka veza. I ako postaviš određeni standard i to održavaš kroz 7 jebenih godina, naravno da će ljudi da odlepe kad im sledeće godine ponudiš muda za bubrege, niko nije lud. Dovoljan pokazatelj kurcobolje je izgovor zašto Džon nije pomazio Gousta, to je jebeno sramotno. Ne možeš tek tako ići iz krajnosti u kranost sa zanemarivanjem priče, ljudi su gledali GoT i navikli su na određen standard i kada im nakon toga ponudiš "Rambo serijal" naravno da će biti ogorčeni. Pretpostavimo da je serijal Rambo filmova ima rejting 6-7! Eh sad, kad pretvoriš GoT u akciju bez ikakve jebene radnje, ne možeš očekivati istu ocenu kao Rambo serijal, iako je kvalitet tu negde,  ne može se očekivati isti tretman zato što taj sadržaj nije plasiran istoj publici, nije namenjen za GoT publiku. Ljudi nisu želeli " kratak vizuelni spektakl" sa mnooooooogo više televisa presenta momenata i dijaloga.

 

Jedino vredno pomena u ovoj sezoni je scena iz šatora sa Tirionom i Džejmijem iz prošle epizode, ali i tu se radi o genijalnosti glumaca, a ne o kvalitetnom scenariju.

Link to comment
Share on other sites

Glavni problem je Martin, tj. nemogucnost da zavrsi knjige, ili da bar izda WoW, sto bi verujem uspelo da neke stvari postavi na zdravije osonove i zavrsne sezone usmeri u pravom smeru. Benioff i Weiss su krenuli u produkciju 2010, verujuci nakon dogovora sa Martinom da ce ovaj do trenutka kada serijal pocne stizati pricu iz knjiga, izdati WoW, i bar skicirati u velikoj meri DoS, ako ne i kompletno zavrsiti. Prva sezona krece 2011, sto se poklapa sa objavljivanjem 5 knjige. Niko normalan nije mogao pretpostaviti da ovaj nije u stanju ni da da objavi Winds of Winter do sada. Tako da ja i dalje najvecu krivicu bacam na debelog, koji sada mudro cuti, i ne oglasava se uopste, sem kad treba da ljutito odbaci teorije da je u stvari zavrsio obe knjige i da samo ceka da se serija zavrsi. 

Da je su ova dvojica mozda mogli bolji posao uraditi - apsolutno. Odluka da se zadnje dve sezone skarabuce u ovaj nesretni skraceni format se pokazala kao kljucna greska, koja je uzrokovala more problema sa ritmom serije. Naravno, ne znamo mi sve detalje zasto je do te odluke doslo. Cini mi se da je i zelja da serija zavrsi vizelnim spektaklom delimicno uzrokovala ovo, jer je vreme za produkciju i specijalne efekte sigurno zahteva mnogo napora, sto je i dovelo do pauze od dve godine. Tu su i verovatne i ugovorne obaveze za glavne glumce poput Emilije i Kita, koji su u medjuvremenu postali velike zvezde, i nerealno je ocekivati da ih mozes drzati u nedogled, a sigurno i sveopsti zamor materijala kod cele ekipe, i zelje da se prica dovede do kraja. Ocigledno, kombinacija vise faktora je dovela do ovoga. Sta je tu je. Licno mislim da je ovaj hate preteran i da ima dobrih momenata, kao sto rekoh pre, meni je zadnja epizoda odlicna, ali potpuno razumem razocaranost velikog broja fanova. Cinnjenica je da bi mozda jos jedna ili dve epizode izmedju, gde bi se vise paznje posvetio ovoj "promeni kod Deneris" odnosno razlazu sa savetnicima i Jonom, neka gradacija njenog stanja itd, u konacnici ostavila bolji utisak, i njenu akciju u KL dodatno pojasnila. Takodje, i smislenija resenja za nacin poraza Walkera i Nocnog Kralja, gubitak Rhegala i ostalih detalja, preko kojih se lakonski preslo, bi sigurno znacajno popravila sveopsti utisak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DiD su se smorili jer su morali da izmišljaju priču. Iz neproverenih izvora (Reddit) se čuje da im je u ugovoru stajala adaptacija materijala, a da ih je HBO pritis'o da, u nedostatku materijala, sami pišu poslednjih par sezona. U međuvremenu je serija postala globalni fenomen, oni nisu bili sigurni kako da završe i odlučili su da igraju na sigurno, tj. na vizuelni spektakl. Sad, zašto su oni pristali na sve to pritiskanje, zašto nisu angažovali još pisaca, sve to izgleda malo čudno. Uz sasvim male izmene i ova sezona, u ovom formatu, bi bila mnogo bolja - a da ne pričamo o tome da su njih dvojica mogli da se ponesu kao pravi profesionalci i završe svoje kapitalno delo kako dolikuje, sa dužim sedmom i osmom sezonom i bolje razrađenom pričom. Ovako, sve ostavlja utisak nedovršenosti...čim oni moraju da objašnjavaju u onim specijalima posle epizoda šta se i kako desilo (a objašnjenja su uglavnom nebulozna), nema tu 'leba.

 

Činjenica je da ima puno ljudi (tj. velika većina) kojoj se sezona sviđa ovakva kakva je, što je sasvim ok, svako ima svoj ukus. Šteta je samo što nije trebalo mnogo da i publika koja ima zamerke bude, u najvećoj meri, zadovoljena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

Koga bole pajone za IMDB ocene...najbesmislenija stvar na svetu.

 

Upravo to, čak je pred početak sezone, uslijed silnog hajpa, po imdb-u, GOT postao najbolja serija svih vremena. Vjerovatno ti isti ljudi daju sada jedinice za epizode. Ne znači to ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...