Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

14 minutes ago, propolis said:

 

Hines i Dunston indeticne undersize petice, a sa obzirom i da su prvi takvi u El moze se reci i prototipovi modernih centara.

 

Hajns i nekako, ali Danston?

 

Pa koliko je bilo tih skraćenih petica pre toga?

Ako ćemo hronološki, prva baš skraćena petica koja je pravila razliku, a koju ja pamtim, je Alfonso Rejes. Iako od atletičnosti nije bilo ništa, bio je pakao u odbrani za druge centre, niko ga nije mogao pomeriti, pametni se postavljao...

 

Ako bi pričali strikno o ovim Hajnsolikim igračima, onda je svakako broj 1 Batist kod Željka. Baš definicija tog profila igrača i demonstracija koji su benefiti takvih igrača, naravno kada imaš dovoljno potencijala na 1-2-3.

Takođe, bio tamo neki Lazme u Partizanu 2008. 🙂

 

E onda dolazi Hajns, tj Trinkijeri ga dovodi u Evropu i stavlja na peticu, gde polako kreće ta epoha.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

Hajns i nekako, ali Danston?

 

Pa koliko je bilo tih skraćenih petica pre toga?

Ako ćemo hronološki, prva baš skraćena petica koja je pravila razliku, a koju ja pamtim, je Alfonso Rejes. Iako od atletičnosti nije bilo ništa, bio je pakao u odbrani za druge centre, niko ga nije mogao pomeriti, pametni se postavljao...

 

Ako bi pričali strikno o ovim Hajnsolikim igračima, onda je svakako broj 1 Batist kod Željka. Baš definicija tog profila igrača i demonstracija koji su benefiti takvih igrača, naravno kada imaš dovoljno potencijala na 1-2-3.

Takođe, bio tamo neki Lazme u Partizanu 2008. 🙂

 

E onda dolazi Hajns, tj Trinkijeri ga dovodi u Evropu i stavlja na peticu, gde polako kreće ta epoha.

 

 

Mislio sam da su Lazme i Batist oko 205cm.

 

Jel ima @Guru visine bez patika za Batista,Lazmea,Danstona jer mi se cini da Danston jedva prelazi 2m u patikama.

Link to comment
Share on other sites

Batist je profesor doktor košarke što se napadačkog skilla tiče za Dunstona i slične, nije to po meni uopšte isti tip igrača.

 

Što se tiče ekipa koje igraju najbolju košarku, pre pojave ovakvog Efesa Real je igrao ubedljivo ali ubedljivo najbolju košarku u Evropi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, propolis said:

 

Mislio sam da su Lazme i Batist oko 205cm.

 

Jel ima @Guru visine bez patika za Batista,Lazmea,Danstona jer mi se cini da Danston jedva prelazi 2m u patikama.

 

Pa Lazme prvi nema 2m bos. Sećam se intervjua sa Duletom, kada ga je Todorić zvao sa Surčina i rekao mu "Dule jbt, ovaj nema 2 metra"... 😄

 

Ali nebitno je to, sve su to igrači tu u par cm visine. bliži krilima nego peticama.

 

3 hours ago, Sector said:

Jeremiah Massey

 

Džeremaja je igrao četvorku samo. A i po drugim faktorima se ne uklapa u ovu družinu.

Edited by realno *w
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

 

Mislio sam da su Lazme i Batist oko 205cm.

 

Jel ima @Guru visine bez patika za Batista,Lazmea,Danstona jer mi se cini da Danston jedva prelazi 2m u patikama.

 

Lasme 197 cm bez patika, Dunston okruglo 200 cm, za Batista nema ništa zvanično, al' mislim da je bio nešto viši.

 

Inače se slažem sa Haosom da Batiste uopšte nije bio taj profil, on je pre svega bio odličan napadač - neuporedivo bolji od svih navedenih igrača, a defanzivno nikako nije imao taj impact.

 

Lasme je u Partizanu igrao u sezoni 2008/09 i zaista se ne sećam da je neko pre toga imao takvog igrača na petici... Tako da mislim da je ipak on bio prvi.

 

P.S. Hines je tu najveći fenomen, njega vidim svuda vode kao da je 198 cm, a na NBA draft combine-u 2008. je izmeren 193 cm bez patika... :lol_2: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa Veselim bi Fener imao sanse da uzme seriju.

1 hour ago, Sector said:

Hackett je fenomen. Dosao u Cska pod stare dane i postao bolji igrac nego sto je bio. 

 

Heket ima ogromno EL iskustvo i nisu cudne njegove odlicne partije.

Doduse sut za tri je bas veliko iznenađenje.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrTripleDouble said:

Smits kampuje 10 sekundi u reketu i na kraju sude faul nad njim. Uaaaaaaa mafijo!

 

Nakantace ovo i veceras Hvostov i kompanija!

Covek napravi ciste korake nakon savrsenog udvajanja i Ana Panter svira faul iz pozicije iz koje nije mogla da vidi nista. Onda ubrzo zatim svira faul sa potpuno drugog kraja terena, nakon sto su ova dvojica ocigledno hteli da puste igru.

 

Mogao bi Lamonika da zavede red malo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...