Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 hours ago, Chaos Is Me said:

If you don't like this you don't like european basketball. Kakvo rvanje. 

 

 

Potpisujem, dosta mi je vise gledanja revijalnih meceva tipa Barca - Oly 88:96 cele sezone.

 

Uopste se moze primetiti da je PO realan, moze neki favorit da pocne lose mec, ali ne mozes da ih rutiniras i da ih drzis na 15 razlike (kao Baskonia Efesa u Istanbulu ili Fenerbahce Reala ili Asvel Barcelonu ili Alba Valenciu - da ne nabrajam dalje).

 

Dakle, Armani - Bayern: Ovde je Bayern osudjen na propast povredom NWB, jednostavno je previse to za njih nakon izostanka Djedovica. Mogli su da dobiju taj jedan mec (naklon Gistu do poda sto je dao ona dva bacanja - savrsena mirnoca), ali premalo je 3 igraca na 1 i 2, previse je bitan Weiler - Babb za njihov sistem. Takodje, ovde moze da se vidi i zlosutni nagovestahj propasti evropske kosarke - koliko bolje izgleda ekipa sa jednim evropskim veteranom koji bukvalno vuce konce ekipe u odnosu na tragikomicnog no name Amerikanca koji standardno ima brzinu i snagu i to je sve od njegovih kvaliteta. To treba da resimo, vise novih Chacha, Marcusa, Pangosa, eto i Calathesa, manje Baldwina.

 

Efes - Real: Pisao sam da tu Real nema sta da trazi i zaista i nema - dobi Efes ovo ubedljivo jer su klasa u odnosu na Madridjane. Iste one Madridjane koji zamalo oborise rekord trojki protiv Fenerbahcea. Efes je ovde prvi favorit i prosto se vidi razlika u njihovom pristupu sada i ranije kada su gubili 20 razlike na svom terenu od jedne Baskonie.

 

CSKA - Fenerbahce: Pa kako to Fenerbahce ipak moze da igra kakav - takav egal, mislio sam da ne mogu da igraju odbranu bez Jana? Salim se, ali Fenerbahce je zaista losija ekipa sa svim ovim izostancima i CSKA je prosto dao njihovim bekovima da ubace 30 poena, ali to je znacilo da ceo tim stoji. Lose je igrao Fenerbahce prvi deo sezone i niko drugi im nije kriv sto moraju da igraju protiv vecitog ucesnika F4 koji ce to da postane u Istanbulu sledece nedelje.

 

Barcelona - Zenit: Da ste navijaci Zenita ovi mecevi bi vam skratili 10 godina zivota, a uz to bi isli i komentari kako je Barcelona sa sudijama nepobediva i da ni Lakersi ne bi dobili u Barceloni. 44-19 odnos u slobodnim bacanjima, da se to desilo nekom klubu sa Balkana ne samo navijaci nego i predsednici klubova bi trazili neke nemoguce teorije zavere da to objasne. Ljudima se ne moze objasniti da je u pitanju zestoko navlacenje za domaci tim - ali ne i da su sudije ucenjene da moraju da ucine sve da Spanci dobiju. Kod Barcelone Davies rasturio u oba meca, ali se zato Mirotiv ne vidi - tesko se prebaciti u takmicarski mod nakon lezernih meceva u regularnom delu sezone. Zenit je bukvalno pod najjacom mogucom odbranom prenosio loptu - i dobio jedan mec, a taj mec je vredniji od svih pobeda ekipa sa dna tabele EL, poput Zalgirisa koji dobija protivnike sa sutom 13-19 za 3 ili Asvela sa 7 uzastopnih pobeda. Jednu Barcu i ostale jake ekipe mozes da dobijes samo na ovaj nacin, sve ostalo je znak da protivniku nije ni stalo mnogo oko toga meca.

 

E sad, Zenit je pokazao tokom sezone da mnogo bolje igraju kad se nista od njih ne ocekuje, a podbacivali su uvek u mecevima u kojima su imali sta da izgube. Nesto nisam ubedjen da mogu da dodju do majstorice, pogotovo bez Ponitke i Gudaitisa - voleo bih da ispadne da sam pogresio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Henry is Baskonije moguce da ide u NBA, ako tako bude propade Realu vec dogovoren plej za narednu sezonu.

Izgleda NBA timovi moraju da potrose neki novac koga imaju viska pa gledaju sta iz Evrope mogu da pokupe, valjda je i Deck tako otisao posto je Oklahoma morala da potrosi neki dostupni novac.

Quote

Henry could leave immediately for the NBA, in a similar move as the one made by Argentinian Gabriel Deck
Baskonia star guard Pierria Henry has a strong NBA offer on the table and could immediately leave to go overseas, according to a report from Encestando.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kako igra Vasa sunce ti...apsolutni mozak najbolje ekipe u Evropi😀

Toliko je dobar da se ne oseca uopste da Larkin uglavnom igra ko k...c🤣

Kokoskov da mu spakuje kljuceve reprezentacije, i da konsultuje Atamana😀

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...