Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 hours ago, Gudura said:

Guguric u Feneru do kraja sezone 22/23😒

 

Gugura, hvala za info. 😀

 

Šalu na stranu, šteta što je Zeljko onomad uleteo sa miliončetom, mogli smo bar još jednu godinu da gledamo majstora u našem dresu. Želim mu da oživi karijeru i sve najbolje kao najrodjenijem. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel samo mene Olimpijakosovi dresovi (i crvena i crna garnitura koju su nosili u Beogradu) neodoljivo podsecaju na garniture Bullsa iz tamo neke '95/'96? :smiley33:

Edit:ipak primecujem razliku,,Bullsi su na shortsevima imali onaj trokut sa strane,pri dnu..ali crna granitura koju je Olimpijakos imao protiv nas zaista lici.. ja sam u to vreme imao takav crni Bullsa..papreno sam ga platio,secam se..

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTripleDouble said:

Grozan igrac, ocajan je bio i u Zalgirisu i u Albi.

 

A opet je imao minute u dva NBA kluba. Sto samo govori da laksu prodju imaju takvi nemaci pojma tamo od igraca tipa James, Wilbekin, Clyburn, odnosno igraca koji su dobri samo sa loptom u rukama, a tamo moze da im se ponudi samo da cekaju da im neko doda da sutnu za 3 poena.

 

Iznenadjujuce dobro kolo u EL. Potpuno je odudaralo od onih groznih NBA regular season meceva gde svako svako moze da pobedi i gde tim A pobedi tim B 20 razlike, pa tim C zgazi tim A, pa izgubi od tima B.

 

Efes se nije predavao protiv Armanija i to hocu da vidim, mnogo bolji mec od onog cirkusa protiv, za EL standarde prosecne ekipe, Baskonie.

 

Zalgiris - Fenerbahce je anomalija, jasno je zasto je Zalgiris imao onakve procente, Fenerbahce se nije ni pojavio na mecu.

 

Crvena zvezda - Valencia, odlican mec, mi povedemo, oni stignu i tako, mogli smo opet da izgubimo, ali to je kosarka i zbog toga volim da gledam ovaj sport.

 

Svaka cast Realu, bez Randolpha su odigrali onakav mec, napet do samog kraja, cestitke i igracima Olympiacosa, obe ekipe su dale sve od sebe. Real mnogo bolje izgleda od onih smesnih poraza sa 20 razlike od Baskonie i Valencie, tri produzetka i dve pobede.

CSKA dobila Zenit 20 razlike, to je i realna razlika ove dve ekipe, samo je jos falilo da Zenit opet povede 16:27 i rutinski pobedi u gostima kao sto su to radili jedno 5-6 puta ove sezone.

 

Bayern - Baskonia, Trinchieri koji u cudu gleda Zipsera u trenutku kad je sve gotovo jer ovaj nije igrao odbranu, bravo za Bayern i bravo za Italijana, pravo su osvezenje u EL.

 

Panathinaikos - Alba, gosti bez tri igraca, PAO rutinski kao sto i treba, ne da gledam +15 za Albu jer zelene mrzi da igraju kao protiv Asvela.

 

Asvel - Khimki, gostima nema pomocu, oni bukvalno igraju bez odbrane, pa ako protivnik uspe da pobedi sam sebe, onda ce nekog i dobiti. Opet 90 primljenih poena.

 

Barcelona - Maccabi, ocekivao sam da Barcelona gazi (cak i u NBA su Lakersi i Bucksi gazili redom u regularnom delu), dobio malo bolju verziju one ekipe koja je mogla da izgubi od svakoga. Ne pomaze ni covek koji je sa Zalgirisom od 3-12 dosao do 13-15 pre prekida sezone.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Grigonis u Barceloni nema bas nikakvog smisla, vec imaju Higginsa, Hangu, Abrinesa i Kurica na pozicijama 2 i 3.

 

Opet, kad je sta u tom klubu ikada i imalo smisla poslednjih godina?

 

Ocigledno je Fenerbahce i dalje prepun para kad moze tako da dovodi skupe igrace i nagomilava bekove. Njihova greska je sto na vreme nisu reagovali, a mislim da im ni pojacanja nece mnogo pomoci.

 

Dolazi li jos neko u Barcelonu osim Westermanna? Imaju trenutno samo jednog plejmejkera i iako je taj plejmejker TOP 5 u EL, moraju da imaju i zamenu.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam dosta CSKA ove sezone i za oko mi je zapao Milutinov i njegov izbor kluba. To je svakako korak vise u odnosu na Oly po pitanju takmicarskih ambicija, jer ce se sa njima boriti za titulu, ali ne mogu da se otmem utisku da je los izbor kluba po pitanju njegovog individualnog napretka. Cini mi se da neke njegove vestine stagniraju tamo. On je u Olympiacosu imao post igru, znao da je da zida 3 metra od kosa i unosi protivnika sa sve loptom, bacao je odlicne poluhoroge, dosta akcija se igralo za njega itd itd. Ovamo se sve svodi na alley-oop pasove koje mu baci James i koseve iz ofanzivnog skoka. Bukvalno sam samo par puta video kako mu se lopta spusta dole. Mnogo je 'gladnih' u timu koje treba nahraniti, pa za njega ne ostane nista. A i cini mi se da ga Itudis uopste nema u planu na tom delu terena, za post igru su uglavnom zaduzeni Clyburn pre svega, pa onda i Shengelia, doduse i on dosta manje nego u Baskoniji, pa jadnicko mora da baca one frljoke sa 7 metara.

 

Misljenja sam da je jako pogresio sto nije otisao u NBA, ako je imao bilo kakvu pristojnu pobedu. A mozda je jednostavno on tip igraca kojem je borba za trofeje primarna.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...