Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Pade mi nešto na pamet! Ova sezona će biti idealna da se na neki način statistički izoluje značaj domaćeg terena! Naravno još je rano, ali i pola sezone je prilično dobar uzorak!

 

...i tako krenem da tražim home /away tabele. EL i ACB su dosta reprezentativne lige zbog većeg broja utakmica, ali sam gledao i druge lige i više godina takmičenja. Moram da priznam da sam se prilično iznenadio posle malo istraživanja. Nije iznenađenje da timovi imaju po 3, 4, 5 pobeda više kući nego na strani, bez izuzetaka u smislu lige i godine takmičenja! Ono što me je iznenadilo prilično je da ove sezone toga nema, timovi u proseku imaju isti bilans pobeda i poraza i kući i u gostima! Ipak sam očekivao da zbog putovanja, poznavanja domaće arene, više vremena za trening, domaće ekipe ipak u proseku imaju više pobeda! To me dovodi na sledeći zaključak...najveća prednost domaćinstava je u NAVIJAČIMA (direktna podrška i verovatno pritisak na sudije), a svi ovi ostali efekti su poprilično sekundarni i nebitni!!! Pratiću do kraja sezone, mada opet kažem...i ovaj uzorak je prilično dobar, skoro pola sezone. 

 

P.S. U prilog tezi idu i uslovno slabiji rezultati Zvezde i KKP ove sezone, timovi koji najviše dobijaju od publike, odnosno najviše gube u odsustvu iste...i u domaćim takmičenjima, a pogotovo u Evropi!

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Gudura said:

Sjajan je Dzoni svaka mu cast, kao Zvezdas za njega nemam jednu losu da kazem, korektan decko i sjajan igrac.Da ne brinemo za tu poziciju u reprezentaciji sledecih 7-8 godina

1994 godiste. Sada je 2021. Okruglo nula medalja sa repkom.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Euroleague deadline for internal transactions set for today at 6:00pm

New player final registration deadline is set for February 26th.

It is set for today at 6:00pm the final deadline for any Euroleague internal transactions: any player who has already been featured in the first 17 rounds can sign for a different team before that time limit. The hottest situation right now, as reported by Mundo Deportivo, is Barcelona’s guard Thomas Heurtel.

The general new player registration deadline is set for February 26th, but after tonight team can only sign players who have not been part of a Euroleague roster this season. Teams can sign up to 20 players per season, with a limit of 16 players registered at the same time.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...