Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Odlicna igra Zenita u 4/4. Pangos lider ekipe ocekivano. K.C Rivers odlican takodje. Svaka cast. Efes tesko da ce ponoviti proslogodisnje rezultate. Barsa dominantno, ocekivano za prvog favorita za osvajanje EL. 

Kalinic i Vilijams se bas fino uklopili u Valensiji...

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Vamos Laki said:

Dosta tvrdi mecevi, na mali broj poena.

Rekao bih solidno manje od proslogodisnjeg proseka.

Zenit i Zalgiris definitivno kandidati za top8. Valensija neposlozena. Dubljevic lici na ruinu.

Ne vidim kako zalgiris sa ovim timom moze u 8. Meni su olimpijakos i zalgiris mozda i dve najodrvatnije ekipe. Valensija mi je isto losa sa onim van rossomom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zalgiris i dalje isporucuje svoje.

 

Efes svakako nece ponoviti proslu sezonu i to se vidi. Izgubili su onaj pobednicki mentalitet kada su se izvlacili iz nemogucih situacija i u trenucima kada je falio Larkin ili Micic.

 

Barcelona svakako najveci favorit ove sezone, CSKA je broj 2. Dobra kosarka i u La Fonteti, Asvel konacno dosao na jedno gostovanje.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Zalgiris i dalje isporucuje svoje.

 

Efes svakako nece ponoviti proslu sezonu i to se vidi. Izgubili su onaj pobednicki mentalitet kada su se izvlacili iz nemogucih situacija i u trenucima kada je falio Larkin ili Micic.

 

Barcelona svakako najveci favorit ove sezone, CSKA je broj 2. Dobra kosarka i u La Fonteti, Asvel konacno dosao na jedno gostovanje.

Bili su i u Beogradu, imali su odbor za docek, Jasar frizurica bio ceremonijal majstor😬

Link to comment
Share on other sites

Niko da pohvali malog Jokubaitisa, odigrao je majstorski ovih 15 min koje je dobio, plus metnuo dva clutch bacanja za pobedu posle skoka u napadu. Obecava klinjo. 

 

Sto se tice Efesa ne brinem se za njim da ce biti oni pravi tokom sezone, pogotov kada se Larkin vrati. Doduse cudi me da nisu doveli barem jedno pojacanje. Ajde sto nisu doveli zamenu za Petersa koji se nije nesto preterano naigrao prosle sezone, ali Anderson vec drugu sezonu ne moze da se sastavi i slepa se na staru slavu. Ukoliko se vezu par poraza ocekujem da se reaguje, ne verujem da oni imaju nekih problema za iskesiraju jos jednog igraca, mada ko ce ga znati.

 

Vidi se i da su timovi dosta neuigrani. Pet utakmica pet debelih 'minusa'.  Pa ovim rezultatima bi se prethodnih sezona zavrsavale trece cetvrtine. :lol_2:

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nate said:

Ne vidim kako zalgiris sa ovim timom moze u 8. Meni su olimpijakos i zalgiris mozda i dve najodrvatnije ekipe. Valensija mi je isto losa sa onim van rossomom. 

Sa kojim timom? Pa na papiru je to sasvim korektno. A zna se da uvek budu i bolji od svoje nominalne vrednosti. Ja ih ne bi potcenjivao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste bila skromna košarka sinoć ali početak je sezone i u ovakvim okolnostima bez publike treba očekivati da domaći teren igra znatno manju ulogu pa će nadam se biti i više iznenađenja. Efes jeste izgledao malo zarđalo ali falio im je Larkin a ne treba objašnjavati koliko sa njim igraju brže i efikasnije. Pangos odličan.

 

Gledao sam malo Makabi, oni ne treba da brinu dok imaju Sferopulosa, čovek ih je preporodio. Odlično prvo poluvreme Jonesa, posle Makabi standardno u jakom ritmu, a Albi nije pomogla očajna igra Sikme. Divljačko kucanje Sandy Cohena je bio highlight.

 

U derbiju dosta dosadna košarka. Deluje da je Clyburn izgubio malo na kretnji, nekako je sporiji i ne pravi prednost 1 na 1. Calathes igra tačno ono što treba, hrani saigrače a šuteve veoma pažljivo bira, taj luksuz nije imao u Atini. Abrines bi konačno mogao da klikne pod Šarasom, ima sve predispozicije. CSKA ima ne baš naročitu rotaciju posebno kad fale Milutinov i Strelnieks, drugačija bi utakmica bila da su oni tu jer teško da Milutinova može da brani trenutna Barsina centarska linija, a očekujem da tu dovedu jako ime, pominje se Marc Gasol.

Link to comment
Share on other sites

Barsa je na momente sinoc, i pored svega, izgledala brutalno.

 

I to rekao bih bas kad je Kalates na terenu. Neki komentari iznad kao da su iz alternativne realnosti.

 

Oriola covek nista pozitivno nije uradio, stetocina izdanje par ekselans.

 

Mirotic u skladu sa svojom klasom iako nije u bog zna kakvoj formi, Dejvis porobio, oseca se ta njegova sinergija sa Sarasom. Abrines pruza znakove zivota.

 

Ako jos dodje Mark kao sto se suska... Uh. Bice spasavaj se ko moze.

 

Sto se tice CSKA, Dzejms je isti indijanac kao i uvek, Heket sa druge strane vec nekoliko sezona igra fantasticno, ne mogu da ga povezem sa izdanjima iz Armanija.

Sengelija i Milutinov su top pojacanja, bice CSKA bombonica, poslozice to Itudis fino.

 

Od Efes - Zenit prokrvarise oci u prvom poluvremenu. Krka - Zadar da im pozavide.

 

Efes izgleda dosta tromije, sporije i trapavije nego proslih sezona, ali se ne brinem za njih, jos je to opak sastav koji se dobro poznaje medjusobno.

Doduse, mislim da je ovo poslednja godina da ce srz tima biti ista, ocekujem delimican remont posle ove sezone.

 

Zenit mirise na pravu nagaznu minu za favorite. Sto nije ni cudno, imaju ozbiljnog trenera na klupi.

Pengos se preporodio, igra kao u najboljim danima, jeste imao i srece sa par divljackih trojki koje su usle na isteku napada, ali vrhunska partija.

Defanziva isto sljaka dobro rekao bih, Zenit izgleda kao atletski potentna ekipa (makar ovo sto sam gledao sinoc) osim Pengosa i recimo KC Riversa, mada Rivers je stara kuka, premazana svim bojama.

 

 

Edited by Horium
Link to comment
Share on other sites

James i Klajburn kao da ih neko naterao da igraju utkamicu i energija im je bila na nivou kraja sezone. 

Sengelia je sinoć pokazao da će biti pravo pojacanje i uz Milutinova će činiti jedan najboljih tandema pod kosem ove sezone. 

Ukhov ne može da igra u Cska ni minut. 

 

Barsa je bila dosta motivisana, a mozda i zato što Saras, čini mi se, voli da pobedi Cska. Barsa je dovela profil igraca koji im je nedostajao i ove sezone će biti jedan od četiri kandidata za titulu. 

Abrines se vraća u formu i to će takodje biti veliko pojačanje u odnosu na prošlu sezonu. 

 

Danas će biti zanimljiv duel nove Zvezde i novog Fenera. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro su čuvali Džejmsa. On je na dve VTB tekme koje je odigrao, davao po 30 poena.

 

 

Ali Alba nastavlja priču od prošle godine, dobijaju njih ekipe, ali niko ne može da ih baš razbije. Makabi je imao ozbiljan nalet, seriju tipa 25-5, ali ni tada nije bilo panike kod Albe, nego su mic po mic stizali.

 

Sferopulos ipak može biti zadovoljan. Videli smo gotovo najgoru verziju Vilbekina, a opet su dobili. Jedini šteta što nećemo gledati Avdiju i ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

Gledam reprizu Oly Zalgiris i na prvoj tekmi se vidi koliko je Grigonis falio prošle sezone. Odličan igrac, što bi rekli ameri pravi triple action igrac, ne znas sta ce da uradi sa loptom. 

 

Edit, nece se naigrati protivnici protiv spoljne linije Walkup, Grigonis, Jokubaitis. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

@Borca

 

 

Je l to onaj na čiji su pomen na CZ temi, kretala masovna povraćanja?

 

Panatinaikos?   Ja mislio taj će u neki Oldenburg.

 

Jeste, kacen njegov odgovor sa Twitter-a gde na vest da nece potpisati za Zvezdu (iako je valjda bilo sve dogovoreno posle FIBA Final 8 da dodje) prica o tome kako su crnci ugnjetavani u Americi. Pre toga je potpisao za Turk Telekom za ovaj FIBA LS Final 8 (izgubili su odmah i ispali, ne znam da li je igrao).

 

Inace sam ocekivao opet Kinu za njega posto je tamo bio neko vreme posle sezone u Italiji i pre nego sto ga je Armani vratio u Italiju ove godine.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...