Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

58 minutes ago, Xpert said:

Rafa je svakako favorit i to ne treba kriti ili uvijati.

 

Mislim, budimo realni, covek je od 100 meceva na RG izgubio 2. Bukvalno statisticka greska.

 

Novak ima neke stvoje sanse. Dobar start i osvojen prvi set je pod moranje. Ako Nadal uzme prvi set, to je 90% izubljen mec.

 

Ako bih govorio u procentima, to bi bilo nekih 70-30 za Nadala.

Apsolutno.

Jedino misljenje s kojim se slazem.

Ljudi koji smatraju novaka favoritom su na nekim opijatima 😂

Dajte i nama malo.

Link to comment
Share on other sites

Valjda neće biti oluja, peščana neće sigurno (kao prošle godine) jer šljaka ne može biti toliko suva zbog godišnjeg doba. Moraće da bude strpljiviji a to zahteva i više sirove fizičke snage (gde je Nadal sa onim njegovim rukama kick boksera teškaša, neprevazidjen) a Novak rovit povredama, generalno tipom koštano/mišićnog sistema. Moraće da igra sa više spina a radio je na ovom ravnom FH celo vreme pauze. A nadam se da će upotrebiti iskustvo od lane , vezano za živciranje.. Sve su ovo neka naklapanja zasnovana na prošlosti, nemam pojma videcemo:classic_smile:

7 minutes ago, implant said:

 

Ako bude vetra, već vidim nerviranje i gubljenje prvog i trećeg seta (posle teške borbe), u četvrtom nekih 6 -2 (ili 3) za Nadala i kraj.  Ako ne bude, imamo otvoren meč.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast na komentarima, više puta sam se slatko nasmijao. Moj najdraži PDF iako mi tenis nije najdraži sport. Pohvala za Keiru i njene postove, Stevi medalja za ustrajnost. Za Boxy se nadam da je dobro :D :) Pade mi na pamet ona Arsenijeva: "meni je bitno da preživim ovu sezonu nedelju, a nastavak života će doći sam po sebi." :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Keira said:

Valjda neće biti oluja, peščana neće sigurno (kao prošle godine) jer šljaka ne može biti toliko suva zbog godišnjeg doba. Moraće da bude strpljiviji a to zahteva i više sirove fizičke snage (gde je Nadal sa onim njegovim rukama kick boksera teškaša, neprevazidjen) a Novak rovit povredama, generalno tipom koštano/mišićnog sistema. Moraće da igra sa više spina a radio je na ovom ravnom FH celo vreme pauze. A nadam se da će upotrebiti iskustvo od lane , vezano za živciranje.. Sve su ovo neka naklapanja zasnovana na prošlosti, nemam pojma videcemo:classic_smile:

 

 

Taj ravni FH je vrlo upadljiv i ne verujem da će Đoković odustati od njega, Soderling je dobio 2009. Nadala tim ravnim, teškim udarcima. Ali, kao što kažeš, sve su to pretpostavke koje mogu da padnu u vodu jednom kada meč počne. Što se vremena tiče, izgleda da će biti hladno, bez kiše i sa povetarcem...videćemo, Nadal je svakako favorit ako podigne nivo igre, a to će sigurno uraditi na svom omiljenom turniru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U finalu teniserki, po prikazanom u prethodnim mecevima, Svojntek ulazi kao blagi favorit. Ipak Kenin ima GS titulu i iskustvo igranja ovako vaznog meca, a i u Melburnu je 'iscupala" pobedu u oba zavrsna mec, sto dovoljno govori o njenom karakteru. Svojntek igra odlicno, ali je suvise lako dobila sve meceve, i tesko je predvideti kako ce se snaci u nekom gustom setu, ili u trecem setu meca, ako ga bude. Kenin je dosta znoja prolila do finala, par meceva dobijenih u 3 seta, a i u polufinalu je imala dosta tezak mec koji je resila u dva seta, igrajuci odlicno u bitnim trenucima. Ocekujem zanimljiv mec, mislim da ne bi trebao da razocara. Moje simpatije su na strani Svojntek.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alcesta said:

@NMX pa ne bi morala baš ni kiša da pada, jer se krov zatvarati neće. Uostalom i za danas je bila neka grozna prognoza pa su omašili.

 

8 hours ago, Milica said:

Nadala moze samo vetar bez kise da spasi. Nece zatvarati krov, a Novaku jako smeta vetar. 

 

Može pojašnjenje za krov? Kako neće zatvarati ako pada kiša? To ima neko saopštenje RG ili?

 

7 hours ago, wwww said:

 

 

Taman da se nije glupirao na prvoj ML, sada bi bili isti. Mada i sa dva seta viška, nije strašno. Uopšte nije delovalo da je iscrpljen posle meča, Cici however... :lol_2:

 

Mocart daje kvote 1.75 vs 1.95 i mislim da je to savršen balans. Rafa je favorit tu spora nema ali Novak ima svoje šanse. Ovo smaračko jinxovanje ste doveli do ivice da više ne znam šta čitam, da l se zajebavate ili ste ozbiljni :lol_2:

 

Ako Novak uđe u meč (tj. ako mu Rafa dozvoli da uđe na meč) kao na AO2019, biće tu svašta. Ako Rafa uspe da nagazi od starta i Novak bude previše pasiva, jednosmerna ulica i #20 za Rafu. 

 

Jedno je sigurno, u odnosu na prethodnih 5 poraza na RG od Nadala, Novak sutra ima veće šanse nego ikada do sada (2015. ne računam jer je tada Novak bio favorit).

Link to comment
Share on other sites

Švijatek (tako kaze poljski googl prevodilac) je ceo turnir odigrala besprekorno sto je rezultiralo lako dobijenim mecevima, a ne zato sto su protivnice bile tamo neke levakinje. Zbog toga sam sigurna da ce i Kenin biti savladana veoma brzo i bezbolno:smiley2: Najduzi mec je odigrala sa Trevizan 78min. Iga ima plan A, B, C i ko zna koliko jos, u momentu ih izmislja, improvizuje, prilagodjava se, a Sofija mi deluje malo tupavo, nesto slicno Ostapenkovoj. Nervozna je, da ne kazem zivcana, hiper aktivna, puno energije trosi na skakanje u prazno, a Iga.. 🥰 Nemam reci! Kupila me skroz:heart: U intervjuu posle zadnjeg singla su pricali sa njom o vremenu i da li joj smeta hladnoca, a ona kaze da je njoj to skroz normalno vreme jer zivi u Poljskoj, tako da kisa, vetar i mraz joj ne mogu naskoditi kao ni Velux prozorima 😂

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NMX said:

Može pojašnjenje za krov? Kako neće zatvarati ako pada kiša? To ima neko saopštenje RG ili?

Ako rominja ne zatvara se. Rekli su da se igra na otvorenom i samo u slucaju jake kise zatvaraju krov. 

Novaku jako smeta vetar (isti ja, zato ga i razumem😅jednostacno mu ne radi centrala i postaje strasno nervozan. 

Znaci najgora moguca varijanta je da duva vetar i rominja kisica, valjda nece... 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Sto se meca od sinoc tice, ja ni u jednom momentu nisam imala osecaj da bi Novak mogao da izgubi. 

Covek je pri kraju treceg krenuo da gasi motore i parkira brod u luku, medjutim zaduva Grcka bura i ponese ga struja na pucinu. Dok je on skontao i poceo ponovo da pali motore, trebalo je vremena...sreca pa je bilo goriva u rezervoarima za povratak:thumbup:

Edited by Milica
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CheshireCat said:

Novak ima manji psihološki pritisak. Od njega se ne očekuje da pobedi u Nadalovoj kući.

Uzeo je RG tako da mu je psihički laganica. To je prilično bitno i povećava mu šanse.

Apsolutno ima pritisak. On vise ni ne krije i cesto prica o goat trci.

Ako izgubi, minus 3, a to nece biti poslednji rafin slem.

Rekorder po broju slemova moze biti gotova prica sutra.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NMX said:

Može pojašnjenje za krov? Kako neće zatvarati ako pada kiša? To ima neko saopštenje RG ili?

Znači da se krov neće zatvarati ako pada obična kiša nego baš treba veći pljusak da bude, maltene poplava. Meč sa Bustom završen je po kiši u drugom delu poslednjeg seta, ne znam kad je tačno počela da pada ali nisu krov ni razmatrali.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, alcesta said:

Znači da se krov neće zatvarati ako pada obična kiša nego baš treba veći pljusak da bude, maltene poplava. Meč sa Bustom završen je po kiši u drugom delu poslednjeg seta, ne znam kad je tačno počela da pada ali nisu krov ni razmatrali.

 

ako krene kisa jedno je sigurno, onaj kome bude izmicao mec iz ruku u tom trenutku trazice da se zatvori krov ne bi li ubio malo momentum.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, nlavrnja said:

Maltene uopste nema smisla to sto Obradovic prica 😃 Ono sto je rafa danas pokazao (a i na celom turniru) je ispod onoga sto je cicipas igrao u prva 2 seta, a treci set je najgori set u istoriji sf-a, bilo koji krsten igrac bi rafu ostavio na 2-3 gema, ne znam kako je svarcman uspeo da bude jos gori. Ti si jos rafu kritikovao za 2. set, to mu je najbolji set danas.

 

Jedinu nadu mi daje to sto ako Rafa ume negde da izdivlja, to je RG, setim se sf 2013, 4 i po seta prosecne igre i onda krece divljanje, i to iz bh po uglovima... Ali trenutno su vece sanse da se dogodi qf 2015 nego to, ogromna je razlika u formi.

 

Ne znam zasto se vetar spominje kao rafin forte, njegovom fh hvatu on nikako ne odgovara, tu je jako mala margina greske, ako ne udari lopticu sredinom reketa to leti na tribine... Jedino ako novaka vetar iznervira, ali ako tako iskusan teniser uspe da se iznervira zbog vetra, ne znam kako bih to nazvao...

 

12 hours ago, Darth Steva said:

 

Dobro je, oci me ne varaju... jeste da je bio mali uzorak ali sve mi je odmah bilo jasno.

Posto Obradovic razume tenis, nije kao Xpert koji lupeta bez obzira na sport i topic, zakljucili smo da je iskusno krenuo da jinxuje 40+ sati pre meca. 😒

 

Mislim da Rafa ne moze toliko da podigne nivo igre kroz dva dana, do pobede jedino uz neku kombinaciju podizanja nivoa igre sa Novakovim samounistenjem... inace 0:3

Od starta mora da krene duboko po sredini da napada kako Djokovic ne bi mogao da mu udara kontru po uglovima, pa onda na prvu njegovu kratku loptu po winner... nema leba od balona u ovo tuzno vreme.

 

notIw34oxAqi2A22QqYlM5zdE8N5V8UBplxEQMTh

Link to comment
Share on other sites

Nekako sam imao osećaj da je Novak "ukrao" Cicipasu neizvesniji meč u trenutku kada je servirao za meč i imao meč loptu, ali je bio pošten i sve mu je vratio. Tako da je što se mene tiče sve taman, Cici je zaslužio da ne bude počišćen sa 3:0 a Novak je zaslužio da dobije.

 

Recimo isti osećaj sam imao u Rimu protiv Švarcmana, da je Novak tada ukrao Dijegu neizvesniji meč. I plašio sam se da se ne sastanu u Parizu, jer bi se to garant vratilo. U suštini, meni je sve što se dešavalo na RG savršen scenario: izbegao je Novak sve najveće smarače, žreb nije mogao da bude bolji; Novak je sve redom čistio, nije bilo onih mečeva koje ponekad igra na startu turnira gde ne liči ni na šta, prošao je i baksuza Bustu, preživeo je što ga je tog dana napalo 150 strana knjige Vase Pelagića. E sad što je mogao Cicija da reši za dva sata i kusur umesto za 4, jbg, polufinale slema je, 4 sata nije mnogo pogotovo što je pre toga imao walk in the park, tako da uopšte ne mislim da on umoran dočekuje finale. I super je što protiv Rafe igra finale, Novak je svoje najbolje mečeve u životu igrao protiv njega. Ima sigurno više od godinu dana kako sam rekao da je za mene Novak favorit u svakom meču protiv Rodžera i Rafe do kraja njihovih karijera, to i dalje mislim. jedini razlog da Novak ne odigra sjajan meč u nedelju je pupu povreda. Pa i ako izgubi, izgubiće od kralja ove podloge i ovog turnira koji će to ostati šta god da se desi u nedelju.

 

Jedino što me igrački brine je bekhend, on Rafu ne može da dobije sa klimavim bekhendom kao sinoć. Cicipas mu je baš pravio probleme svojim top spinom, morao je ili da skakuće ili da hvata bh iznad visine ramena i napravio je brdo ue, a dve krštene paralele nije pogodio za čitav meč. Očekujem da protiv Rafe bude bolje, jer Novak je Rafine spinove doktorirao odavno, nadam se da nije zaboravio.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Dobra se borba razvila sredinom prvog seta, na osnovu igre tesko je reci ko ima prednost. 
 

Svjatek uspeva da sacuva servis za 4:3 ali drugi servis joj je bas problem, dozvoljava da je Kenin seta po terenu. 
da ne bi par ludih udaraca koji su usli, 

bio bi to novi gem za Kenin

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...