Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

3 minutes ago, Darth Steva said:

U nedelju istorija kako god okrenes... #20 ili GSx2... sve u svemu, uzivacemo u tome kako @Boxy pati 😁

Boxy se izjasnila da joj je najgora varijanta da pobedi Novak, ako vec mora neko od njih dvojice navija za Raficu. Videcemo njene moci

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo 60-40 za Djokovica.

 

Odgovaraju mu uslovi, bolji je igrac od Nadala trenutno, ima mentalnu prednost i igra na prilicno visokom nivou.

 

Jeste igrao 5 setova sad, ali je mec bio stvarno odlican, Stefanos igra vrhunski tenis trenutno i nije uopste cudo sto je uspeo da otkine 2 seta, iako je moglo mnogo brze da se zavrsi.

 

Sve u svemu bice odlicno finale.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Boxy se izjasnila da joj je najgora varijanta da pobedi Novak, ako vec mora neko od njih dvojice navija za Raficu. Videcemo njene moci

 

A zašto je gore da pobedi Đoković? Nadal će u slučaju pobede da se izjednači sa Federerom.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

Boxy se izjasnila da joj je najgora varijanta da pobedi Novak, ako vec mora neko od njih dvojice navija za Raficu. Videcemo njene moci

Zato sto je Novak ispred Rafe u trci za GOAT-a. Za razliku od Rafe, Novak ce imati veci broj nedelja na prvom mestu i od samo Feda, plus sto ce 6. put zavrsiti godinu kao 1. Da se ne govori o slemu x2 i zavrsnim mastersima i obicnim mastersima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darth Steva said:

U nedelju istorija kako god okrenes... #20 ili GSx2... sve u svemu, uzivacemo u tome kako @Boxy pati 😁

Meni je ovo win-win situacija, ali priznajem da nisam uzimala Boxy u računicu, a nisam pakosna kao ti pa mi to maaaalčice kvari doživljaj :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciao said:

Boxy se izjasnila da joj je najgora varijanta da pobedi Novak, ako vec mora neko od njih dvojice navija za Raficu. Videcemo njene moci

 

Auuuu sad sam sve cuo, hvala ti ciao za ovaj info. 

@Boxy hoces da ti dam kacket za nedelju? 😇 Ne ide da se sramotis sa tim RF rekvizitima pred najznacajniji mec u istoriji

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, implant said:

 

A zašto je gore da pobedi Đoković? Nadal će u slučaju pobede da se izjednači sa Federerom.

Zato sto se Rafi uvek moze spocitavati da je to sve zato sto je kralj sljake. Plus nema WTF titulu, plus ga nece prestici s sedmicama na #1.

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, implant said:

 

A zašto je gore da pobedi Đoković? Nadal će u slučaju pobede da se izjednači sa Federerom.

To sam se i ja pitala jer se ona bila izjasnila medjutim dobila sam odgovor vrlo smislen od - uh ne znam ko je odgovorio ali nije bila boxy ali je vrlo lepo obrazlozio zbog cega bi fedfanovi u ovom finalu vise voleli da pobedi rafa - argumenti - jer rafa nece nikad dostici feda po broju nedelja, jer ce mu se uvek osporavati da je specijalista za samo jednu podlogu i jer ih u principu Novak vise nervira - mislim da su mu argumenti sasvim na mestu

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, RatzenStadt said:

Ljudi, RG je u pitanju. Ne bih tipovao u nedelju protiv Rafe, sve i da igra protiv Rafe iz 2010-e, a ne protiv Novaka.

Upravo tako.

Ja zaista ne mogu da popushim pricu da je bilo ko favorit na PC protiv Nadala. Besmisleno je uopste razmisljati u tom pravcu. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

To sam se i ja pitala jer s eona bila izjasnila medjutim dobila sam odgovor vrlo smislen od - uh ne znam ko je odgovorio ali nije bila boxy ali je vrlo lepo obrazlozio zbog cega bi fedfanovi u ovom finalu vise voleli da pobedi rafa - argumenti - jer rafa nec enikad dostici feda po broju nedelja, jer ce mu s euvek osporavati da je psecijalista za samo jednu podlogu i jer ih u principu Novak vise nervira - mislim da su mu argumenti sasvim na mestu

 

Pa dobro, opet bi Federer imao dva slema više od Đokovića, a i ne bih ja Federera isključio iz trke za još slemova tek tako, stari je to lisac i veliki igrač. U principu, te rasprave oko GOAT-a su besmislene (po meni), njih trojica su mi negde na istom , najvišem nivou. Jedino da neko od njih osvoji 25+ slemova pa da se baš vidno odvoji, ako ostanu na slem, dva razlike uvek će moći da se cinculira ko je bolji i zašto.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milica said:

Novak je od Rafe na RG izgubio 2 finala i 3 polufinala, vreme je za osvetu! 

 

Poslednji njihov mec na RG-u je dobio Novak, vreme je za osvetu 😋

sad bas gledam... Rafa nije dobio Novaka na GS-u od 2014. 😯🙁

 

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ja zaista ne mogu da popushim pricu da je bilo ko favorit na PC protiv Nadala. Besmisleno je uopste razmisljati u tom pravcu. 

 

Pa ajde daj razloge zbog kojih je Rafa favorit u nedelju, ali vidi neke koji su validni u ovom trenutku, za ovaj turnir i tenis koji sada igraju.

To sto je Nadal osvajao RG 2005. godine ne vidim kako ce da ima uticaj u nedelju

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, implant said:

Najbolje bi bilo da ga Đoković blickriguje u prvom i drugom setu, a posle ovaj može da diže šta 'oće.

Pa i danas je Novak blickrigovao Cipija u 2,5 seta pa dobismo pet na kraju, a Rafa se sigurno ne bi raspao u petom.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Crni Bombarder said:

Upravo tako.

Ja zaista ne mogu da popushim pricu da je bilo ko favorit na PC protiv Nadala. Besmisleno je uopste razmisljati u tom pravcu. 

Ali ovo je mnogo drugaciji PC od bilo kog na kom su do sada igrali.

 

Sredina oktobra je u pitanju, bukvalno je skroz drugacija podloga i skroz drugaciji uslovi, tesko moze da se uporedi sa prethodnim izdanjima gde se finale igralo u junu.

 

Ja bih, da sam Novakov navijac, bio optimistican zbog onog izdanja iz FO12, kad je Novak valjda vezao 8 gemova po malo vlaznijim uslovima, skroz unistio Nadala dok nisu ponovo prekinuti.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Steva said:

Pa ajde daj razloge zbog kojih je Rafa favorit u nedelju, ali vidi neke koji su validni u ovom trenutku, za ovaj turnir i tenis koji sada igraju.

To sto je Nadal osvajao RG 2005. godine ne vidim kako ce da ima uticaj u nedelju

Daj,Stevo,ne zajebaj..:classic_biggrin:

Edit: @Malkolm Brogdonisto..covek ima 12 titula na RG. D-v-a-n-a-e-s-t! Boless
Ja se slazem sa svim napisanim;i sam sam pricao o tome jos pre pocetka turnira,ali ne moze niko da bude favorit protiv Nadala ovde. Ni pod kakvim uslovima.

Novak ima svoju sansu,ali favorit nije.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

Pa i danas je Movak blickrigovao Cipija u 2,5 seta pa dobismo pet na kraju, a Rafa se sigurno ne bi raspao u petom.

 

Teško je dobiti protiv Novaka 3 seta zaredom, to smo videli i danas. Da još jednom ponovim, Rafa je ovde, po meni, blagi favorit ako podigne igru...igra koju je prikazao protiv Švarcmana mu ne garantuje pobedu.

Link to comment
Share on other sites

Meč je bio fantastičan . Delovalo je da će prelako Novak u finale, medjutim Stefanos je podigao igru do svog  maksimuma, igrao hrabro i preduzimljivo ultra ofanzivno, odlično i u defanzivi . Ipak 11 godina mladji momak u 5 set ušao potpuno potrošen fizički i mentalno , jer je, imam utisak znao da ne može do potpunog preokreta.Stefanosu možda šljaka bude baš najbolja podloga u budučnosti, daje mu vremena da za nameštanje na udarce,ima vrlo solodan spin na BH ( taj top spin BH je več popravio  u poslednje dve godine ), FH , servis i voleji , standardna oružja igrača njegovog tipa. 

 

Za ljubitelje igre pravo uživanje . Koliko varijacija -dropova, slajs udaraca, lobova , kreiranih uglova , fantastičnih nadigravanja na mreži, promena ritma na obe strane, generalno fantastičnih poena za razliku od , pa ne znam kako bih nazvala meč prvog SF a da se navijači Nadala ne uvrede, pa ču reči dosadnog do ispraznosti. 

Bilo je i grešaka, ali igralo se agresivno, gadjali su se uglovi i linije.

 

A Novak , smiren, sabran , nije pokazao nervozu na propuštene šanse . Jedina zamerka , nešto pasivnija igra u setovima koje je izgubio.

U finalu će svakako biti umorniji, imao je teže protivnike, igračke i još teže testove mentalnog statusa, povredu.Nadam se da će biti zdrav u  kao i protivnik .

 

 

Statistika , ako nekoga zanima:

image.png.fcdc2f6c4da3f0606a30db634f9c298d.png

 

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...