Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

Trebalo bi da bude dobro finale, obe su zasluzeno tu i za obe ima razloga za navijanje, videcu kad krene mec, trenutno naginjem ka Igi, ludacki turnir je zena odigrala i bilo bi dobro da zaokruzi titulom, plus Sofija vec ima jednu a bice ih jos, fanaticnu energiju ima ili ono sto @Darth Steva rece :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, wwww said:

Ako se gleda rezultat, poraz  u Rimu je bio katastrofalan. Medjutim, ko je gledao mec video je da su svi gemovi bili prilicno tesni, igrali se na razliku i da je  jednostavno Azarenka za malo bila bolja u odlucujucim poenima. A na kraju je rezultat bio surov.

 

Hoce centrala da pogresi jednom, ali 12 puta je vec previse :classic_biggrin: . GS sampionka ne sme da dozvoli sebi nesto tako. Hajde jedna set, to i razumem, ali 12-0 :smiley5: , za moj ukus previse. I to nije izgubila od nekoga ko dominira na toj podlozi. Uz to kao sto sam vec napisao, to baca losu sliku na sam WTA tur, nije ni cudo sto ne dobija paznju kao muski deo. Meni prica o najvecoj tituli na sljaci nakon 0-12 u prvom kolu Rima nema dobar "zvuk". Bolje Svojntek, pa makar ispala druga Ostapenko (u sta sumnjam).

Link to comment
Share on other sites

Pazi,moze tako da se posmatra,ali moze i na drugaciji nacin.

Jeste Sofijin poraz rezultatski blamantan (iako ima vise faktora koji su do njega doveli),ali je njen odgovor na sledecem turniru - savrsen. Ona se itekako iskupila pred teniskom javnoscu,pa ako je bitno i pred WTA organizacijom, ovim plasmanom u finale RG. To je pravi odgovor;fenomenalno se rekuperirala nakon Rima. 
Ja tako gledam na ovu njenu sljakastu kampanju.

Druga je stvar sto joj u finalu dajem male sanse. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

evo vam istorije poena po setovima:

https://www.flashscore.de/spiel/OCdWZT8U/#spiel-historie;1

https://www.flashscore.de/spiel/OCdWZT8U/#spiel-historie;2

 

16 minutes ago, Milutinov Tata said:

 

Hoce centrala da pogresi jednom, ali 12 puta je vec previse :classic_biggrin: . GS sampionka ne sme da dozvoli sebi nesto tako. Hajde jedna set, to i razumem, ali 12-0 :smiley5: , za moj ukus previse. I to nije izgubila od nekoga ko dominira na toj podlozi. Uz to kao sto sam vec napisao, to baca losu sliku na sam WTA tur, nije ni cudo sto ne dobija paznju kao muski deo. Meni prica o najvecoj tituli na sljaci nakon 0-12 u prvom kolu Rima nema dobar "zvuk". Bolje Svojntek, pa makar ispala druga Ostapenko (u sta sumnjam).

Pa izgubila je od dvostruke GS sampionke, veteranke, koja je vec odigrala sijaset meceva na crvenoj sljaci. NIje bas da je Sofji sljaka omiljena podloga (nemam pojma koliko je meceva i odigrala u celoj karijeri na crvenoj sljaci).

Link to comment
Share on other sites

Kenin odigrala 22 meca na sljaci, 11-11 odnos

 

edit. pardon, ovaj tennis abstract nesto cudno izbacuje, na svim nivoima takmicenja joj je odnos na sljaci 44-33, a ako se stavi na tour-u onda je 13-13

Edited by Boxy
Link to comment
Share on other sites

Za mene uzasan rasplet WTA dela turnira i jos jedan razlog da se distanciram od zenskog tenisa.

 

Petra je propustila svoje sanse na pocetku drugog seta kad je u onom gemu imala 4 minimalna promasaja iz riterna, a svaki bi bio viner. Ceo mec je bila u zaostatku, nije isto igrati kad vodis i kad gubis. Meni je neobjasnjiv i nacin na koji je izgubila svoj servis na pocetku drugog seta, dominirala je u djus stranu ali u prednost stranu u tom gemu nije mogla da uzme poen ni pomocu trikova. Stvarno steta sto je na kraju dosla tako blizu preokreta a onda odmah sve to prosula.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Boxy said:

Kenin odigrala 22 meca na sljaci, 11-11 odnos

 

edit. pardon, ovaj tennis abstract nesto cudno izbacuje, na svim nivoima takmicenja joj je odnos na sljaci 44-33, a ako se stavi na tour-u onda je 13-13

valjda su ovi ostali turniri nizeg ranga. a ovih 13:13 je ukljucujuci Charlston, sto je zelena sljaka.

27 minutes ago, Boxy said:

 

WTA sajt je beskoristan totalno :twak:

 

Ovde ima puno podataka:

http://www.tennisabstract.com/cgi-bin/wplayer.cgi?p=SofiaKenin

sad bi tu u svakom slucaju trebalo isfiltrirati sta je zelena sljaka po Americi a sta crvena.

Pretpostavicu da je sve u Americi zelena sljaka, pa cu da prebrojim ostalo.

6 pobeda 10 poraza do ovog RG, ako ja dobro prebrojah. S ovih 6 pobeda to je 12-10 onda

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za Azarenku stoji da u karijeri ima 127-56 na sljaci.

ona u ranoj karijeri ima i meceve u Makarskoj, Bolu, Darmstadtu, Modeni, Fed cup ... sto je sve crvena sljaka.

Kaze: na turu ima 107-50 (sto ukljucuje i Charlston i Amelia island na zelenoj sljaci i 3-3 pobede-porazi tu - valjda nisam preskocila nesto). Ovo bi znacilo da ima 104-47 na crvenoj sljaci na turu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

To je nesto kao kad je Nadal odrao Soderlinga u Rimu 2009., mislim da mu je dao 1 gem, ali gemovi nisu bili bas jednosmerni, a posle svi znamo sta je bilo u Parizu :87:

 

Ako se dobro sećam, Soderling je u svim gemovima u meču imao gem loptu, a uzeo samo jedan na kraju. 

 

Vratilo mu se na RG. 

Edited by djordjem
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vamos Laki said:

Ima li Dijegito sutra ikakve sanse sa Rafitom?

Da su 2 dobijena verovao bih, ovako tesko.

Nisam gledao njihov mec u Rimu, tako da ne mogu da zamislim scenario po kom Dijegito dobija.

 

Naravno da ima sanse, igra u zivotnoj formi, a i fizicki je izuzetno spreman.

NIje on dzaba dosao do polufinala.

Link to comment
Share on other sites

Uzece danas Svarcman bar set.

 

Sto se tice Novaka, ne znam koliko je sve to ozbiljno sa njegovom povredom, pa je tesko bilo sta i prognozirati.

 

Bilo bi dobro da posle RG-a batali sve turnire do AO i resi taj slucaj sa vratom koji ga je mucio i u Njujorku.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne ocekujem od Svarcmana da namuci Nadala, u Rimu su bili drugaciji uslovi, Nadal tek sto se vratio na tour, niko od Svarcmana nije nista ocekivao i on je slobodno udarao po onoj loptici, vec pred kraj 2.seta kad je shvatio da je moguce da ce da pobedi, poprilicno se stisao.

Sada svi ocekuju da on namuci Nadala, neki ocekuju da moze i da ga pobedi, a ja mislim da se on nece najbolje nositi sa tim pritiskom, posebno sto smo videli kako se nosio sa pritiskom protiv Tima, umesto da ga dobije sa 3:0, mogao je da izgubi sa 3:1 i na kraju je pobedio sa 3:2 samo zato sto je TIm bio polumrtav, umoran i iscedjen skroz.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...