Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Ostaje nada da je to do montaze trejlera. Ako nije... Ugh. Moze se progutati da vitla macem i komanduje vojskom (koliko god to bilo hvatanje za najtanju slamcicu iz izvornog materijala), ali da se predstavlja da ona sama mac i borbu vidi kao jedinu svrhu svog postojanja... Ne znam sta bih rekao. Sacekajmo jos malo.

 

Druga stvar - my brother gave his life hunting the enemy. Sestro, znas i sama da nije tako i mojne da obmanjujes publiku.

 

Kako sam i ocekivao, svaka linija i svaki bit koji se tice Harfoota je krindz - with our hearts as big as our feet... GTFO.

 

Dokle vise slo-mo sa Arondirom? Ima li on scenu gde nije na 0.5x ffs...

 

Suma sumarum znatno losiji trejler od proslog, ali sustinski niti jedan nije otkrio sta je zapravo plot serije, izuzev ponavljanja Galadrielinih linija kako trazi zlo koje je skriveno blah blah. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

When Gladriel said, "that's no knife, this is a knife." It sent chills down my spine to see words come to life on the big screen. J.K. Martin is my all time favorite author.

 

Ima masa dobre sprdnje u komentarima. Onaj crnac vilovnjak mi lici na abije iz Wayward Pinesa, jbg... 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, alcesta said:

- You have fought long enough, Galadriel. Put up your sword.

- Without it, what am I to be?

 

:frusty: :frusty: :frusty:

Pa...ni ja nisam odusevljen ovom lajnom,ali necu joj pridavati najveci znacaj sve dok ne pogledam epizodu,tj.stavim je u ceo kontekst.

Ne tvrdim da ce kontekst nesto (bitno) promeniti,ali hajde da sacekamo. Ipak,po svemu do sada vidjenom u tizerima i trejlerima,na pocetku serije cemo dobiti Galadriel drugaciju od one kakvu smo ocekivali - ratnicu,komandirku Severnih Armija,vilenjakinju zeljnu da osveti palog brata. Cini se kako osim te osvete,osim fokusa da nadje borbu, nece bas mariti za mnogo sta drugo.

Mislim (ocekujem) da kako serija bude odmicala,da ce Galadriel pronaci svoj put,da ce ostaviti mac i postati velika i mocna Vilenjakinja kakvom je znamo i kakva jeste u trecem dobu. Koja se umesto maca sluzi vizijama.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Pa...ni ja nisam odusevljen ovom lajnom,ali necu joj pridavati najveci znacaj sve dok ne pogledam epizodu,tj.stavim je u ceo kontekst.

Ne tvrdim da ce kontekst nesto (bitno) promeniti,ali hajde da sacekamo. Ipak,po svemu do sada vidjenom u tizerima i trejlerima,na pocetku serije cemo dobiti Galadriel drugaciju od one kakvu smo ocekivali - ratnicu,komandirku Severnih Armija,vilenjakinju zeljnu da osveti palog brata. Cini se kako osim te osvete,osim fokusa da nadje borbu, nece bas mariti za mnogo sta drugo.

Mislim (ocekujem) da kako serija bude odmicala,da ce Galadriel pronaci svoj put,da ce ostaviti mac i postati velika i mocna Vilenjakinja kakvom je znamo i kakva jeste u trecem dobu. Koja se umesto maca sluzi vizijama.

 

 

30c13625-e463-4d7f-924c-9cc8f27de7fe_tex

 

🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Obzirom da je fotka iz jedne fb grupe,mozda neko moze da je daunloduje i postavi ponovo,kad ovoj "istekne" link..jer se to sa fb linkovima redovno dogadja..

 

Šta znam, možda na Twitteru da nađeš ovu istu kad već fb nije idealan za slike

 

Link to comment
Share on other sites

Citah prve komentare ljudi (velikih fanova Tolkinovog univerzuma) i utiske nakon sto su pogledali prve dve epizode. Ocekivano,pohvale idu ka vizuelnom utisku.. efekti savrseni, kinematografija takodje..prizori koji definitvno svedoce da je to nesumnjivo Srednja Zemlja..cak kazu da se to mozda malo i previse potencira..u smislu: pogledajte, kreirali smo savrsenu MA..

Podeljeni su utisci oko likova..tj.vise je pohvala nego kritika..kritike idu ka jednom liku..i to ne novom,vec nazalost dobro poznatom iz Tolkinovih dela..navodno veoma odudara od onoga sto o njemu znamo..takodje,dijalozi su okarakterisani isuvise kratkim i jednostavnim.

Medjutim,kritike su najbrojnije i najujednacenije u pogledu radnje. Prvi komentari sugerisu da je prebrza..sve se isuvise brzo odvija,umesto da ide sporijim tempom i lagano uvuce gledaoca u taj veliki,carobni svet..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da pojacavam lozenje,ali izgleda da su prve dve epizode definitivno prosle test. I onih ultra Tolkien fanova i obicnih gledalaca.
Novi utisci se poklapaju sa prvima,ali su jos pozitivniji.

Vizuelno,prve dve epizode su remek-delo. Ne samo da izgledaju poput filma,vec kao prvorazredni film. Kinematografski i zanatski sve je fantasticno. Kao pravo bioskopsko iskustvo.
Po ovim kritikama,serija ce veoma privuci paznju,ne samo tv-gledaocima,vec i pravim ljubiteljima Tolkinovih knjiga. Ja mislim da je to (ako je tako) trasiran put ka uspehu. Pohvaljuju se dijalozi koji ne samo da su smisleni vec imaju i mnogo dublji smisao. To je veliki plus u odnosu na prve kritike. Prigovori idu (ponovo) ka tempu,brzini radnje - sve se odvija prebrzo. Ne omogucava se gledaocu da u dovoljnoj meri dozivi,upije sjajne lokacije i scene,vec se precesto "skace" na druge delove radnje. Sad..ovo su samo dve epizode reci ce @SteveFrancis#3..da,ali one su citavih 25% prve sezone.

Izgleda da prve ocene stavljaju RoP negde izmedju Hobbit i LoTR filmova,blize prvoj trilogiji,sto mislim da je sjajno. Najvise me ohrabruju ocene da su sve najcrnje sumnje u kvalitet serije rasterane posle prve dve epizode. U ozbiljnim sam godinama,a upao sam u zestoku lozanu,jebo me pas ludi :classic_biggrin:

Kad napisah "blize prvoj trilogiji" mislim na onu koja je prvo snimljena,a to je LoTR..nisam se najpreciznije izrazio

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Don't give a rat's arse za profi kritike. Ima vec solidno godina kako su se odreda pretvorili ili u placene advertajzere ili u poligone za rasejavanje politickih i kulturnih ideja sa oba kraja spektra. Imajuci u vidu koliko je para skrcano, tesko da se moze dogoditi da bude bas lose (poput Hobbita), ali je i neki generalni meh utisak za ovu seriju realno ozbiljan neuspeh. 

 

Videh da je obican puk koji je isao na ove premijere prilicno zadovoljan, ali opet kazem, mogu prve 2 epizode da budu na nivou FOTR-a pa da to opet nista ne znaci za seriju kao celinu - ne samo da u ovoj sezoni ima jos 6 epizoda, vec nas posle toga ceka jos 32. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Crni, fora je u tome sto niko nece da potrosi 500m doloresa i da dozvoli da placene kritike, pre emitovanja serije, budu lose.

Ne kazem, mozda serija stvarno bude vrhunska ali poenta je da su te kritike objektivne skoro kao i komentarisanje djokovicevog dopinga na teniskom pdf-u.

 

Inace, ipak sam uzeo prime… mora da se isprati serija od samog starta, ako ni zbog cega drugog onda zbog mimova.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni ovaj trejler izgleda užasno. Kao kompjuterska igrica, sve je prebudženo i veštački ispolirano, plastificirano. 

 

Dobro je da nisam jedini, i meni je to bio najjaci utisak trejlera.

Sve je toliko ispolirano da vise deluje kao igrica nego kao serija sa zivim ljudima ali ajde, ostaje da vidimo na sta ce to stvarno da lici. 

 

 

17 minutes ago, Drug Crni said:

Da,PJ je napravio fenomenalan posao sa LoTR filmovima. Bukvalno 10/10 od mene. Medjutim,sa Hobbit trilogijom je prilicno promasio..ne dajem vise od 6/10. Ako serija bude negde izmedju (recimo 8/10) ja cu biti zadovoljan.
 

 

Imas velika ocekivanja onda... bojim se da ne bude kao sa SW filmovima, da posle ST shvatis da je PT takvo blago da ti bude zao sto si ikada imao bilo kakvu zamerku na te filmove.

Tako i ovde, kroz 3-4 godine da shvatis da su Hobit filmovi u sustini jedan skriveni masterpiece.

Link to comment
Share on other sites

Kako god, imamo to što imamo. Neće Hobit filmovi postati bolji zato što može još gore od njih. Mada ajde ne mogu da proglasim potpuno za katastrofu jer ima nekih baš dobrih scena, posebno sa Šmaugom, ali to je bukvalno ono da se napravi klip sa izvučenim odabranim scenama i da se samo to gleda. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...