Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

58 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ne mislim na tebe, ali ocajnicki potezi da se partizan-mega odnos izjednaci sa fmp-zvezda je ocajnicki. 

 

Slazem se, nije isto. Mozemo pricati o odnosu Milojevic/Jovanovic (Mega) - Partizan. Ali ne o klub-klub, kao sto je to slucaj kod FMP-Zvezda. 

 

Dzaba raspravljate o 0.1-0.2 sekunde. Prosecna reakcija coveka je ako se ne varam oko 0.3 sekunde pa uzimajuci u obzir da ovde moze da se anticipira padanje lopte na parket, to je skroz u granicama tolerancije. Isto kao i pustanje sata u trenutku kontakta igraca sa loptom prilikom izvodjenja iz auta. Mogu sudije da pogledaju i koriguju ali ovde, u ovom napadu Partizana, zaista nije bilo potrebe za tim. Sve je regularno. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Being the coach of Partizan, I had the luck to be in a live hall of fame. I had a hall of fame in front of me every day,” the current FC Bayern Munich coach mentioned regarding his previous team, Partizan NIS, “Players, coaches. I studied, I tried to steal from everybody. From Vujosevic, Zeravica, Nikolic, Obradovic, Ivkovic. It’s a hall of fame! What do you want more? It’s like Springfield. Not Springfield, Massachusetts… Springfield, Belgrade!

S8_nVFeQ?format=jpg&name=900x900

 

 

  • Like 7
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Totalni sam pesimista. 

 

Burg ima igru, iako ne pucaju od kvaliteta, i spremni su da igraju košarku bar 25-30 minuta po meču. Mi još uvek uglavnom igramo dva puta po 5 minuta, eventualno tri puta po toliko.

 

U startu bih forsirao Pejdža i pokušao da mu obezbedim 15 šutnutih trojki. Pa ako uđe u seriju, možda uradimo nešto.

Link to comment
Share on other sites

Sa tim sto Dule naravno pravi jasnu razliku. 
Igrac kao Petrusev nije ni razmatrao zvezdu kao opciju i pored Evrolige i za to je zasluzan zvezdin rad u prethodnim godinama (sa talentima),pogotovo posle radonje. Svaki igrac sa tim potencijalom i 2 grama mozga ne bi otisao tamo.
Partizan je razmatran i obecala mu se uloga, ali se odlucio za Megu. 

Inace, u ostatku razgovora je rekao sve sto i sami vidimo, ali je kljucna stvar to da postoje ozbiljne indicije da onaj ko ove sezone zasluzi EL dobija A licencu.
Posle toga su jasnije mnoge stvari, i teranje Couch-a i odlazak sponzora, i ono sto se desava u predgradju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Petrušev se pominje kao propuštena prilika na dosta mesta. Šta je tačno bilo tu - uloga, minutaža, dužina ugovora i da li je uopšte bilo nešto ozbiljno teško da ćemo saznati. Jeste da verovatno pruža partije koje niko nije očekivao odmah od njega posle Gonzage, ali ono što je sada očigledno je da je dečka vredelo dovesti čak i na jednogodišnji ugovor jer bi doneo instant kvalitet pogotovo što smo imali otvoreno to mesto prvog centra. Mi smo to rešili dovođenjem Mike, koji sigurno nije skuplji od Petruševa, a realno se bori za poziciju trećeg centra sa N.Jankovićem.

 

Za ove ljubitelje suđenja evo tri situacije sa kraja tekme:

 

Napad Tomas ka košu (realno faul koji nije dosuđen)

ezgif-4-f4b584258b42.gif

 

Lopta se odbija od obruča i pada u aut, rekao bih, na 1,0 sekundi. Tu smo uskraćeni za vreme.

 

ezgif-4-96881237a6fc.gif

 

Za kraj, izbačaj Tomasa. Ovde jedino ako je zakasnio sto 0,1 sekundu ali je to potpuno besmisleno analizirati. Da je sto naklonjen nama verovatno bi dosta kasnije odreagovao. Ovako deluje da se osoba koja je pritisnula taster baš potrudila da to uradi u trenutku kada Tomas prima loptu.

 

ezgif-4-f64d3ee6dea2.gif

 

Sve u svemu suđenje skroz korektno. Dve situacije na utalmici pre ovog kraja vredne pomena: faul u napadu Petruševa za koji se Mega bunila (bio), i igranje nogom igrača Mege kada je Mekintajer pokupio loptu i krenuo u kontru 1 na 0 a sudije prekinule zbog spomenute noge (mogle su možda da puste jer nije bilo namerno igranje ali ne može im se previše zameriti).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cekaj, kako i kome Petrusev moze biti iznenadjenje? Decko je jedini iz one njegove generacije u repki za koga se videlo da ima sta da kaze u seniorima. Imao je izuzetno zapazenu ulogu na Zagi koja vec godinama grabi ka drustvu elitnih programa (u smislu recruitinga, ne cisto kosarkaski, tu su odavno top), igrao je dobro do odlicno, pokazao da nimalo ne stagnira, naprotiv. Bukvalno ne znam za veci no-brainer od njega za KKP ili bilo koji drugi domaci klub. Koliko god da su Ostoja, Lonche i komp. nekompetentni, nema sanse da progutam da su toliko mentalno ograniceni da nisu 'prepoznali' Filipa. Tu je neka sasvim druga igra po sredi i hajde da se ne foliramo bar mi ovde, valjda znamo za bolje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Alex_Serbia said:

@goldberg

 

Ne znam da kacim da se sve vidi, ali evo link: https://www.srbijasport.net/game/501700/mutual

 

Zvezda od Mege ima cak 1 (jedan) poraz u svojoj istoriji, i to u KLS.

 

Pored odnosa sa fmp, msm da ne trebamo dalje drviti. Ne mislim na tebe, ali ocajnicki potezi da se partizan-mega odnos izjednaci sa fmp-zvezda je ocajnicki. 

 

Uostalom, nek neko navede da li je ikada igrac supertalenat iz Mege presao u KKP direktno. Nije? Ko bi rekao.

 

Nikada nisam tvrdio da je Mega za Partizan neka ublazena verzija onoga sto je FMP za Crvenu zvezdu.

 

Na ABA topiku sam vec kacio te statistike - ispada da Zadar, Krka i Igokea, klubovi koji su sastavljali prilicno jadne ekipe i bile iza Mege i FMP imaju vise pobeda nad vodece tri ekipe od Mege. Kod FMP je drugacije, kod njih je sporan samo taj odnos sa Crvenom zvezdom, protiv ostalih klubova igraju da pobede.

 

Naravno, zalosno je videti kako bi FMP sigurno namucio umorni Partizan, Cedevitu ili Buducnost u situaciji kakvoj je u EL, a protiv Crvene zvezde smo videli 20/29 sut za 3 i Lazica koji je poslednji put postigao vise od 2-3 trojke na mecu protiv amatera iz Kopra.

 

Kod Mege je drugi problem, vec sam pisao - ne predstavljaju ni neku odredjenu grupu ljudi, ni neki gradic ili grad, ni nekog bogatog predsednika koji se trudi da klub ima sto bolje rezultate. Otud i takav los odnos pobeda i poraza u odnosu cak i na Krku ili Zadar.

 

1 hour ago, boki111 said:

Sa tim sto Dule naravno pravi jasnu razliku. 
Igrac kao Petrusev nije ni razmatrao zvezdu kao opciju i pored Evrolige i za to je zasluzan zvezdin rad u prethodnim godinama (sa talentima),pogotovo posle radonje. Svaki igrac sa tim potencijalom i 2 grama mozga ne bi otisao tamo.
Partizan je razmatran i obecala mu se uloga, ali se odlucio za Megu.
Inace, u ostatku razgovora je rekao sve sto i sami vidimo, ali je kljucna stvar to da postoje ozbiljne indicije da onaj ko ove sezone zasluzi EL dobija A licencu.
Posle toga su jasnije mnoge stvari, i teranje Couch-a i odlazak sponzora, i ono sto se desava u predgradju.

 

Nije toliko (ne)rad (dali sansu talentima, ali ne i ulogu kakvu treba) koliko nagomilavanje sastava i po 3 dobra i iskusna igraca na istoj poziciji, pa onda Radanov i Simanic zabusavaju, a ustvari su 4. opcija na svojim pozicijama.

Ne mislim ni da bi Partizan tu bio previse srecno resenje - previse je tu razlika u interesu jedne i druge strane. Partizan bi igraca koji bi igrao 3 sezone u klubu, koji bi prvo imao manju minutazu, a onda bio prva opcija, da bi na kraju izdominirao i doneo klubu rezultate i pare. Petrusev moze u Megu gde ne mora da misli da li je pametno da u egal zavrsnici ide na kucanje ako ga tamo ceka neki Thomas, igra opusteno, ima brojke, odbrana nekad i ne mora da se igra (mora, ali za sebe da se nauci da je igra, klub moze da istrpi i da ovaj spava u pojedinim situacijama).

 

Oko drugog dela posta, ni ne cudi me sto to dolazi od Vujosevica. Uz duzno postovanje, on od kada je otisao iz Partizana nema bas velikog dodira sa realnoscu i njegove izjave na te teme su mnogo vise populisticke nego neki pokusaj objektivnog gledanja na desavanja.

 

Pricao je da Crvena zvezda nakon Radonjica planira napad na F4 sa sve drugom petorkom Radicevic - Dobric - Lazic - S.Jankovic - Jovanovic uz Peru rekreativca, pa to ni navijaci Partizana ne bi hteli da gledaju u svom klubu u EC. Onda je pominjao kako je Trinchieri neka vrsta izdajnika, sto je nonsens svoje vrste. Na kraju ova izjava, ma da, Bartomeu je do sada pokazao da su mu rezultati na terenu najvazniji, zato je sve uradio da mu takmicenje izgleda sto rekreativnije (po ugledu na regularnu fazu NBA) i zato jedva ceka da vidi epsku borbu u ABA ligi nakon koje ce pobednik ovencan slavom dobiti i A licencu (naravno, u umovima velikog broja navijaca Crvene zvezde i Partizana, ta ponuda se odnosi samo na njihove klubove, sta buducnost, sta Cedevita, sta drugi klubovi).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...