Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

21 minutes ago, mfmilan said:

Pa ne znamo dal da zelimo neogranicena sredstva, ne znamo kako je to. Mozda da nam malo pomognete, da docarate kako to izgleda? 🤔

Pa ne znam, ja bih drugacije selektirao tim da imamo neogranicena sredstva. Ovako je to u top 4 najlosija rostera u EL. Bedak.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mfmilan said:

Ja ne verujem da ima komsija koji, u ovom trenutku, sa ovim sastavima, mogu da dodju i pricaju kako su nam budzeti tu negde. Na stranu razlozi (vezane ruke, noge, ko je na kojoj sisi i slicno), samo ako pogledate sastave i trenere... ne znam koje je to rezonovanje kojim se dodje do istih (pa i pribliznih) budzeta?

 

Ta podela je nejasna samo onima koji se nisu na vreme obrazovali iz prave literature...

 

image.thumb.png.1afe9a00b42a373992d325980d0330ea.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Te price koje se provlace ko koliki budzet ima i ko je drzavno mezimce su smesne i bespotrebne, jer je svima jasno da u nasoj zemlji jedina konstanta jeste nepravda. Prema jednima ili prema drugima ali uvek je neko jebana strana. Danas je to Partizan. Do pre 7-8 godina jebana je bila Zvezda. Ja se vrtlo dobro secam dana kada je bilo zabranjeno da se sponzorise Zvezda. Cak je skoro to opet bilo. Cini mi se da je Huawei bio zainteresovan, pa je politika to blokirala.  Jer im ne odgovara da klubovi budu nezavisni od drzave, jer onda nema kontrole glasacke masinerije. Ne, ovako im odgovara, nekad dam jednom nekad drugom. Niko zadovoljan, ali ih drzim na kratkom lancu jer bez mene idu pod led.

 

To je odnos drzave i sporta. I sta mi ima da pricamo o tome. Zato je sve ovo samo bullshit.

 

Kod nas pravde nece biti dokle god se neki tamo na vlasti pita koji je budzet. 

 

Eto. A vi sad nastavite o tome ima li Zvezda 4 ili 5% veci budzet.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

Čitam ovu raspravu i setih se iste rasprave na drugom forumu. Da li su tačne ove brojke?

11.png

Može li ovo neki ekonomista da proveri? 

 

Vrlo moguce da su tacne.

Sustina da dve stavke,u okviru jedne pozicije bilansa uspeha, izvucene iz bilansa uspeha nekog preduzeca/kluba pokazuju/dokazuju/otkrivaju otprilike koliko i Covicevi excel-i, Duletovi isecci iz Kurira, i Ostojino luetanje cifara. Kreativno racunovodstvo je veoma razvijeno ovih dana...

Edited by Klipan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije problem što se na forumu prave francuske sobarice, važno je da čitava sportska javnost zna ovo oko nesrazmernih ulaganja i da to vraća nikada manjom posetom, pogotovo u košarci.

Ko što reče jedan moj prijatelj, ja sam zvezdaš do koske, ali, brate, ne mogu više da ih gledam kada znam kako su do ovih igrača došli i čijom zaslugom.

Sad ima 5 hektara pod lešnikom, gleda kako raste i uživa...

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

ovo se cesto provlaci u poslednje vreme, nije mi jasno na osnovu cega

kkp je zadrzao sve igrace koje je hteo iz prosle sezone, kada je po konsenzusu  ovde, bio favorit za osvajanje EC

 

Ovo zadržavanje baš dobro zvuči, barem dok ne analiziraš malo dublje šta si zadržao.

To što je Trinki tempirao formu za drugu polusezonu i što je izvukao apsolutni maksimum iz svakog igrača, ne znači da je ekipa bila toliko dobra. 

Samim tim, ceo post ugib smisao nakon rečenice "Ostala većina igrača, samo otišao Trinki".

 

Jer zadržavanje igrača kao što su: Zagorac, Stefan Janković, Nikola Janković, Novica Veličković, Angola, nije nikakva pobeda kluba, jer je za sve njih KKP "kašika u medu", a ne klub koji se bori sa nekim da ih zadrži. 

Tu je još Trifa, i Gorda koji je navodno imao ponudu Igokee. Eto to je taman nivo klubova koje smo mi "pobedili" u zadržavanju ekipe. 

 

Na sve to, na tih šar krštenih igrača koji su ostali, a možda su mogli negde drugo da odu, mi smo dopunili ekipu sa CMMom, koji je ok, te dva odrona u vidu Mike i Dangubića. 

 

Tako da, potpisao bih ja odmah da se i više menja ekipa, ako će se dovoditi pojačanje koja nisu igrači sa 5ppg iz donjeg doma nemačke lige.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@realno *w

ja nisam ni komentarisao nominalni kvalitet tih igraca i cele ekipe. na tu temu bih se najvise slozio sa uinijem

kao ocenu kvaliteta sam naveo opste prihvaceno misljenje sa ovog topika da je partizan prosle god bio favorit za osvajanje EC

u tom kontekstu, zadrzavanje vecine igraca najbolje ekipe EC ne govori u prilog tome da se nema para ni za EC

 

jasno je da je najveca kvalitativna razlika izmedju prosle i ove godine u treneru

koliko je to u parama ne znam, siguran sam da kuper ima neku cifru

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Pa ništa onda, da bi prestali da pričamo o aparthejdu, evo vam Stephon a dajte nam O'Bryanta i tih 30 mileona dengi, denge ne mora odmah, daćete kad uzmognete. Nećemo mi da pišamo po sirotinji.

 

Moze sve ali ne moze da vracate Stephona. Toliko ste se ritali za njega, nije sad red da vracate :) Vecno smo vam zahvalni za to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ima li neke sredine izmedju 2 tacke u raspravi :

1.super tim koji bi uzeo ec i aba ligu samo da ne bese proklete korone

2. gomila odrona koja nigde ne bi zutu banku zabola.

sam roster partizana ove godine nije nista jeftinjii nego prosle. tomas, mozli, pejdz,zagorac dobijaju vise nego prosle godine. stefon se vratio da odradi trecu godinu ugovora i mnogo je skuplji od bircevica. mekintajer je skuplji nego volden prosle godine, dangubic nesto jeftiniji od pejnarsa. 3 plate parahovskog su vece od celog mikinog ugovora.

"usteda" je napravljena na plati za strucni stab. scepanovic je daleko jeftiniji od trinkijerija. ako dodje filipovski  i ta razlika ce se anulirati.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nema šaje da taj filipovski košta koliko i trinkijeri. tu je neka lova uštekana kako god okreneš, za dobrobit kluba ili pojedinca

 

 

s'druge strane, ne znam kako se pojavila i kojim postom (povodom) ta ideja da se meri zvezdin i partizanov roster; zvezdin roster je jasno bogatiji i skuplji, taman za loyda koji je potpisan prilično rano a ima neko ime i prezime u evropskoj košarci. taj deo je besmislen pa je naravno ušao u fokus diskusije. mene i dalje zanima kako to da se za 300-400k viška nije dodao neki ozbiljniji igrač

 

mislim, legit je i štekati se da bi se smanjili dugovi ali kontam da bi to na sva zvona bilo objavljeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim KKP je skuplji od onog koji je 92. uzeo EL.

 

Sto govori da nema nikakve veze kakve su plate bili u godinama unazad, poenta je da se gleda 1 sezona i plate u toj 1 sezoni i one nisu ni blizu u odnosu na rivale u ABA i EC.

 

A sto se tice povecanja plata iz sezone u sezonu, izgleda da je to samo trend u Partizanu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

@realno *w

ja nisam ni komentarisao nominalni kvalitet tih igraca i cele ekipe. na tu temu bih se najvise slozio sa uinijem

kao ocenu kvaliteta sam naveo opste prihvaceno misljenje sa ovog topika da je partizan prosle god bio favorit za osvajanje EC

u tom kontekstu, zadrzavanje vecine igraca najbolje ekipe EC ne govori u prilog tome da se nema para ni za EC

 

Pa ovo ima smisla, ako si spreman da u potpunosti zanemariš uticaj trenera na ekipu, odnosno izvlačenje maksimuma iz iste. To što je KKP igrao dobro u drugom delu, te uspeo da obezbedi prednost domaćeg terena do kraja sezone već u fenruaru, svejedno ne znači da je ekipa u startu bila preodređena za takvo nešto.

 

Uz to, par faktora:

 

1. imaš trojicu igrača u godinama kojima jedna godina više svakako ne ide u prilog.

2. Na dve bitne pozicije u timu 3 i 5, imaš smanjenje budžeta od 300%, pošto od Parahuskog i Redinga, ma koliko to nije uspelo sa njima, dolaziš do Mike i Nemanje. 

3. Smanjenje budžeta za trenera.

4. Ono o čemu se pričalo - smanjenje ugovora svim igračima.

 

Sve u svemu, kada imaš granično dobru ekipu, koja dobro funkcioniše samo u uslovima kada je trener izvukao apsolutni maksimum iz većine igrača, a i za to mu je trebalo 3 meseca štucanja da bi u formi bili 2 meseca, onda tu ne mora da bude nekog drastičnog smanjenja budžeta, pa da se kompletan domet ekipe vrlo brzo uruši.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

3. Smanjenje budžeta za trenera.

 

 

onda nema mesta svim ovim postovima na temi od starta nove sezone u ratio-smislu:

obogaljiš ekipu za skoro vrhunskog trenera i ne pojačaš je igrački.

 

onda je mera tog tima upravo ono što sada isporučuje: top 4 u aba i top qrac u ec. prijatno i doviđenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

Pa ovo ima smisla, ako si spreman da u potpunosti zanemariš uticaj trenera na ekipu, odnosno izvlačenje maksimuma iz iste. To što je KKP igrao dobro u drugom delu, te uspeo da obezbedi prednost domaćeg terena do kraja sezone već u fenruaru, svejedno ne znači da je ekipa u startu bila preodređena za takvo nešto.

 

Uz to, par faktora:

 

1. imaš trojicu igrača u godinama kojima jedna godina više svakako ne ide u prilog.

2. Na dve bitne pozicije u timu 3 i 5, imaš smanjenje budžeta od 300%, pošto od Parahuskog i Redinga, ma koliko to nije uspelo sa njima, dolaziš do Mike i Nemanje. 

3. Smanjenje budžeta za trenera.

4. Ono o čemu se pričalo - smanjenje ugovora svim igračima.

 

Sve u svemu, kada imaš granično dobru ekipu, koja dobro funkcioniše samo u uslovima kada je trener izvukao apsolutni maksimum iz većine igrača, a i za to mu je trebalo 3 meseca štucanja da bi u formi bili 2 meseca, onda tu ne mora da bude nekog drastičnog smanjenja budžeta, pa da se kompletan domet ekipe vrlo brzo uruši.

ja apsolutno nisam zanemarivao uticaj trenera, bas naprotiv



jasno je da je najveca kvalitativna razlika izmedju prosle i ove godine u treneru

koliko je to u parama ne znam, siguran sam da kuper ima neku cifru

 

drugo, dangubic nije 3 puta jeftiniji igrac od redinga

i ovo pod 4 - jel ima negde zvanican info za to?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...