Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

9 hours ago, goldberg said:

 

Ovo je bio pokusaj sarkazma?

 

Jeste, sramota je, jer time saljes poruku igracima drugih klubova da se cuvaju u duelima, jer, sta god da se desi, bice, "pa sta mozemo, nije hteo, evo mu zuti karton."

 

Evo, reci mi, vecina drugih klubova se brane protiv Zvezde. Sta bi se desilo kad bi igrac Indjije ili Javora startovao ovako na Kangu i dobio samo zuti karton?

 

 

 

Ne znam za igrače Inđije i Javora, ali znam da kad je Drinčić polomio nogu Jovičiću, nije dobio ni žuti. 

 

A ovo za igrače drugih timova da se čuvaju u duelima je potpuno neosnovano. Ako nekog biju u ovoj ligi, to smo mi (i verovatno komšije ali njihove utakmice ne gledam). Posebno kad se pojavi neki pravi znalac poput Marina ili Evandra, tuku ga kao vola na mnogim terenima. 

 

I da napomenem: Sanogo je morao da dobije crveni. A mogao je i Boaći. Meni samo smetaju proizvoljne insinuacije tipa "ne sme da da karton Zvezdi", a vrlo je očigledno da su nam sudije i fudbalske organizacije potpuno diletantske i da katastrofalsnih odluka ima na sve strane. Drugim rečima, nikad ne pripisuj zlobi ono što se adekvatno može objasniti glupošću. 

 

EDIT: I stvarno užas za Docića, nadam se da će uspeti da se oporavi bez trajnih posledica. Sanogo bi morao da bude kažnjen naknadno sa bar tri utakmice suspenzije. 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sanogo je, zbog intenziteta starta, i ishoda starta zaslužio direktan crveni... Da li je bilo namere ili ne, u ovom slučaju je totalno nebitno.

Meni je posebno problem jer ne postoji naknadno kažnjavanje ( posle utakmice i pregledanog snimka) od strane disciplinskih organa FSS-a.

 

Bre, komšije nisu propustili još jednu priliku da ćute ( već su se oglasili još jednim glupim saopštenjem na zvaničnom Twitter nalogu) 😴

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Železničko gnomče said:

Docic operisan u klinickom, otisao i prednji i zadnji ligament, i meniskus. Uzas jebeni.

Katastrofa, bas mi je zao decka. Povreda kao Yuri Boyka u Undisputed ko je gledao, nema tu sporta vise na zalost.

Jos posle video snimak u novinama neke tuce u NS nekog bolesnika, preseo mi dan skroz.

 

15 hours ago, Železničko gnomče said:

 

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Markoss said:

Morao je crveni da bude. Ok, nije bilo namere, ali teza povreda, sudija je uvideo sta se desava i sramota je da nije crveni pokazao. 

 

Moze li Sudijska komisija dodatno da kazni igraca? Ja mislim da Sanogu i dalje nije jasno kako se izvukao samo sa zutom kartom.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam juce na utakmici. Bukvalno u momentu kad su se zaleteli ka lopti se osetilo da nece izaci na dobro. S obzirom na istoriju povreda ja sam cak mislio da ce sanogo gore proci jer je mi se ucinilo da docic ide u blok, a da ce sanogo naleteti na njegov djon. Nema govora o nameri, ali se videlo u samom prilasku lopti da obojca idu nepotrebnim intezitetom. Zao mi je docica. Sanogo juce vrlo dobar inace.

Sto se tice utakmice 3:1 je previse. Cukaricki solidan s obzirom na sastav, cak u pojedinim trenucima i bolji. Ocajni smo u fazi prelaska iz odbrane u napad, na iznosenju lopte izgubili smo barem tri lopte u prvoj predaji koje bi protiv jacih protivnika bile sansa za gol. Nemamo mi igrace za ovo sto deki pokusava i plasim se da ce se kola razbiti protiv prvog ozbiljnijeg protivnika. Ali ko zna, prosle godine napadali LS sa igracem iz championshipa ove godine sa likom koji je ispao iz serije b.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selektor said:

Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Sanogo, Nikolić, Kanga, Katai, Ivanić, Ben.

 

Popović, Pankov, Gajić, Petrović, Spiridonović, Gavrić, Falćineli...

 

Mislim da je izvesno da ovako napadamo Omoniju.

 

Zar nije Tomane ostao da pomogne protiv Omonije?

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, John Dies at the End said:

Sanogo je, zbog intenziteta starta, i ishoda starta zaslužio direktan crveni... Da li je bilo namere ili ne, u ovom slučaju je totalno nebitno.

Meni je posebno problem jer ne postoji naknadno kažnjavanje ( posle utakmice i pregledanog snimka) od strane disciplinskih organa FSS-a.

 

Bre, komšije nisu propustili još jednu priliku da ćute ( već su se oglasili još jednim glupim saopštenjem na zvaničnom Twitter nalogu) 😴

 

 

Ovo je recimo nešto sa čime se ja nemogu složiti. Ishod starta po meni nebi smeo da ima ama baš nikakvog uticaja na odluku o kazni. Ja bi puno strože kaznijo divljačke startove, u kojima se pukom srečom niko nije povredio, nego neke nesrečne situacija (u koji ja lično ubrojavam i ovu).

 

Pošto si spomenuo intenzitet... Meni je izgledalo da obojica idu na loptu istim intenzitetom. Nijedan od njih tu loptu nije imao u posedu, i od obojice je bila otprilike isto udaljena što znači da je bila ničija i imali su podjednako pravo da je izbore. I nijedan od njih dvojice nije štartao đonom. I zbog ovoga svega se ja ne slažem sa ostatkom foruma, jer po meni nemože crveni za Sanoga a za Docića ništa, kad su obojica uradili manje više istu stvar.

 

Naravno, sad če neko reči zato što je Docić povredio ligamente. I tu onda dođemo nazad do tačke gde se ne slažemo, a to je konačni rezultat. Vi kažete da je bitno, a ja kažem da nebi smelo da bude. Ali ok, poštujem...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Dies at the End said:

Na svu sreću Docic nije teže povređen, nisu stradali ligamenti, pauza 4-6 nedelja...

 

 

 

Ovo je neverovatno. Meni se smucio zivot kad sam video usporeni snimak, bio sam ubedjen da su ligamenti otisli sigurno, po nacinu kako se noga neprirodno iskrenula, bio sam ubedjen da je sve popucalo. Plus sam dobio neku vrstu insajd info-a da su potpuno otisli ligamenti + meniskus (takva je bila prva infromacija iz KCS). 

 

Sve u svemu, mislim da je Docic imao ludu srecu, i jako mi je drago zbog toga. Ko ima stomak, neka pogleda usporeni snimak, mesec - mesec i po dana pauze o ovakvom slucaju se desava jednom u 100 slucajeva. Bravo.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo se nadati da će Omonia igrati čuvenu čekalicu i da neće izaći visoko u presing. Ako nas pritisnu visoko biće "goodnight Vienna", što bi rekao Del Boj. Nama je ta veza između odbrane i napada nepostojeća zbog nepismenosti i nedostatka koncentracije odbrane, kao i zbog neuigranosti manevra. Sistem u igri ne postoji, nadati se da će se Kanga povampiriti i odigrati kako zna, te da će uspeti da poveže sve. Ako se to ne desi, ostaje nada u neki prekid/šut iz daljine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Previse duva pozadi, u mecevima kakav je naredni koncentracija i sistem igre pozadi, kao i prenos lopte u polje protivnika su osnov dobrog rezultata, a nama to fali od starta.

Ove price o cekalici Omonije nekako mi nisu realne, malo jaci pritisak na nasu zadnju liniju moze mnogo toga da nam usere, a nisu ni oni sisali vesla i radili bez skautinga protivnika...

Bukvalno nam je neophodan neki dobar potez napred, uz nadu da ce se igraci adaptirati na teske vremenske prilike, takvin uslovi su smrt za fudbal.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Igor028 said:

Navodno i mi i komsije jurimo ovog beka Metalca, bivseg igraca Partizana.. 

Gledao sam ga samo jednom ove sezone, nije delovao lose na terenu.

Gledao sam ga cele prosle sezone i vo malo ove dok se bije povredio. Solidan igracic, odskakao je prosle sezone u PLS. Sad zavisi kako bi se snasao kod nas. Cesto je Metalac igrao sa trojicom pozadi a on je igrao kao trci bek i nije isao mnogo napred kao kad bi bio klasican bek.

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2020 at 2:46 PM, Markoss said:

Morao je crveni da bude. Ok, nije bilo namere, ali teza povreda, sudija je uvideo sta se desava i sramota je da nije crveni pokazao. 

 

Lazar Lukic je dosao da vidi kako je igrac Cukarickog, i pod utiskom krenuo nazad hvatavsi se za dzep. Tada ga je neki igrac Cukarickog omeo i ovaj se vratio i pokazao tom rezervisti zuti kartom. Mislim da bi dao crveni Sanogu da ga ovaj nije omeo.

 

Ne zelim ni na koji nacin da relativizujem uzas koji je proziveo Docic, ali mislim da je korektno reci da se na snimku jasno vidi start Docica sa dve noge, doduse ne na igraca, vec je probao da ustopuje loptu, i start Sanoga jednom nogom NA LOPTU, nakon dodira sa loptom pogadja Docica u potkolenicu i tada dolazi do povrede jer su Docicu obe noge bile zakljucane u busen trave, te nije mogao da poskoci kako to fudbaleri rade.

 

Ok, teska povreda je nesrecan slucaj, ja ovo ne vidim kao crveni karton za Sanoga. Svi koji su bili tamo bili su samo uplaseni i empaticni prema Docicu, nikako besni na Sanoga. Povrede su deo sporta. Ne treba coveka razapinjati. Drincic je slomio metatarzalnu kost Jovicicu. Everton je slomio nogu Mudrinskom i dobio zuti, za nameran, mesarski start na sredini terena. Niko nije pravio dramu oko toga. Lalatovic je rekao "znam da nije namerno ali taj decko bi mogao da povede racuna kako startuje!" slomio im je najskupljeg igraca.

 

I sta sad? Ako je toliki merak da se Sanogo napravi na djavola, neka ga suspenduju naknadno, decku ce ionako tako biti lakse, je se JASNO VIDI da je start na loptu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Manoly said:

Previse duva pozadi, u mecevima kakav je naredni koncentracija i sistem igre pozadi, kao i prenos lopte u polje protivnika su osnov dobrog rezultata, a nama to fali od starta.

Ove price o cekalici Omonije nekako mi nisu realne, malo jaci pritisak na nasu zadnju liniju moze mnogo toga da nam usere, a nisu ni oni sisali vesla i radili bez skautinga protivnika...

Bukvalno nam je neophodan neki dobar potez napred, uz nadu da ce se igraci adaptirati na teske vremenske prilike, takvin uslovi su smrt za fudbal.

 

Znao bih i ja kako napasti protivnika kad bih imao čim. Za visok presing je ključna uigranost i sinhronizovano kretanje svih linija tima, a valja istaći da zadnja linija često ostaje na vetrometini, pa se može desiti da Katai ostane sam na širokom prostoru protiv Langa i Luftnera(povreda ligamenata kolena ga urnisala i dodatno usporila). Njima je ključni igrač Gomez koji je sve u veznom redu, ali ima 35 godina i sumnjam da je u stanju da konstantno izdrži presing. Ja verujem da će oni imati određene trenutke u igri kada će svi izlaziti u presing, ali da to neće biti konstanta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...