Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

58 minutes ago, Don Juan said:

Pa zar toliko nije imao i Marin?

Imao je mislim, al poenta je u senzacionalistickom pristupu "novinarstvu", bitan je naslov, manje-vise sta pise i da li je uopste to tacno.

Edited by Manoly
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Pa zar toliko nije imao i Marin?

 

1 hour ago, Manoly said:

Imao je mislim, al poenta je u senzacionalistickom pristupu "novinarstvu", bitan je naslov, manje-vise sta pise i da li je uopste to tacno.

 

Marin je imao toliko sa svim bonusima, znači samo ako uđemo u LŠ i osvojimo titulu. Osnovna plata mu je bila oko 700K.

 

Ovo za Dragovića mislim da je čista glupost. To je krenulo s nekog našeg opskurnog sajta, pa su krenuli redom da prenose lovci na klikove. Mislim da čak ni Terza i ekipa nisu tolike budale da nekom igraču, i to štoperu, ma kako se on zvao, daju duplo veću platu od sledećeg najplaćenijeg igrača. To nema nikakvog smisla. 

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

Је ли рекорд и која је тачно истина око цифре за Драговића не знам, али знам да за таквог играча не треба жалити новац. Једнако као што треба жалити сваки евро од балвана са платног списка.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

 

Marin je imao toliko sa svim bonusima, znači samo ako uđemo u LŠ i osvojimo titulu. Osnovna plata mu je bila oko 700K.

 

Ovo za Dragovića mislim da je čista glupost. To je krenulo s nekog našeg opskurnog sajta, pa su krenuli redom da prenose lovci na klikove. Mislim da čak ni Terza i ekipa nisu tolike budale da nekom igraču, i to štoperu, ma kako se on zvao, daju duplo veću platu od sledećeg najplaćenijeg igrača. To nema nikakvog smisla. 

Ne samo da nema smisla, vec bi proizvelo lanac nezadovoljstva. Kako ti da objasnis npr Borjanu da neko ima duplo vecu platu od njega, a covek nam je za 4 godine dao toliko da zasluzuje blanko ugovor. Imali smo takvu situaciju proslih godina kada je uprava zbog Marina davala ogromne plate kroz nove ugovore pa su tu upali i Gobelja, Jovanca i ostali skart.

 

Svakako da Dragovic zasluzuje takvu platu, ali bojim se da mu ne možemo izaći u susret. Mada, bila je priča da smo se dogovorili sa njim i da je to završeno.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Tunji Awojobi said:

Mislim da čak ni Terza i ekipa nisu tolike budale da nekom igraču, i to štoperu, ma kako se on zvao, daju duplo veću platu od sledećeg najplaćenijeg igrača. To nema nikakvog smisla

Gledaj to ovako. Da bi doveo štopera koji nama treba za LŠ ili LE, treba da izdvojimo oko milion evra za obeštećenje i platu za 500-600k, tako da 1,2M nije van pameti. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Liska Manjina said:

Ne samo da nema smisla, vec bi proizvelo lanac nezadovoljstva. Kako ti da objasnis npr Borjanu da neko ima duplo vecu platu od njega, a covek nam je za 4 godine dao toliko da zasluzuje blanko ugovor. Imali smo takvu situaciju proslih godina kada je uprava zbog Marina davala ogromne plate kroz nove ugovore pa su tu upali i Gobelja, Jovanca i ostali skart.

 

Svakako da Dragovic zasluzuje takvu platu, ali bojim se da mu ne možemo izaći u susret. Mada, bila je priča da smo se dogovorili sa njim i da je to završeno.

Ali ovo je totalno van rezona. Nećemo da dovedemo igrača koji će da nam donese insant kvalitet i sigurnost u odbrani, da se drugi igrači ne bi uvredili? Da li to znači da plate igrača koje dovodimo treba da dogovaramo sa igračima i da gledamo da ih ne povredimo?

Nema rezona, veruj mi. Borjan ne znam koliko prima godišnje, ali nevezano za priču sa Dragovićem, treba mu povećati platu i uskladiti sa učinkom na terenu, ali i Benu i Kataiu, itd.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Don Juan said:

Ali ovo je totalno van rezona. Nećemo da dovedemo igrača koji će da nam donese insant kvalitet i sigurnost u odbrani, da se drugi igrači ne bi uvredili? Da li to znači da plate igrača koje dovodimo treba da dogovaramo sa igračima i da gledamo da ih ne povredimo?

Nema rezona, veruj mi. Borjan ne znam koliko prima godišnje, ali nevezano za priču sa Dragovićem, treba mu povećati platu i uskladiti sa učinkom na terenu, ali i Benu i Kataiu, itd.

Nije nelogično, imaš u svetu fudbala mali milion takvih primera. Bila je slična priča u Zenitu kada su doveli Hulka koji je zver na Evropskom nivou i dali mu brdo love, ali su se ruski igrači poput Denisova i Keržakova pobunili upravo zbog tolike razlike u mesečnim primanjima. Nije problem mala razlika, ali dupla razlika je već problem, i kad pominjemo duplu razliku pričamo o najplaćenijim prvotimcima poput Borjana, Bena, Kataia. Postavlja se pitanje kakve će oni imati zahteve kada bude produžavali ugovor.

 

Opet, napominjem da i ja smatram da Dragović zaslužuje svaki euro, i volio bih da se investira u njegovo dovođenje, ali mislim da će to proizvesti određenu dozu nezadovoljstva u ekipi.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Dragović ima 30 god, razumem da su ovo sve bombasticni naslovi, ali u 2 stvari ne verujem: da ce mu nasi ponuditi slicnu platu kao sto trenutno ima u Nemackoj ( goredole 200K €) , kao i to da ce mu ijedan evropski klub ponuditi dugorocan ugovor sa slicnim primanjima koje sada ima ( uvek su tu arapi, kinezi.. )

 

Nama je potreban jedan ozbiljan igrac u poslednjoj liniji i jedan startni levi bek, i ako zelimo da budemo iole ozbiljan takmac u evropi, moramo pod obavezno da dovedemo pojacanja na te dve pozicije , kao i jednog napadača,  drugacijih karakteristika od Talijana.

Link to comment
Share on other sites

Апропо приче о буџетима која се више пута понављала, Динамо на најбољи начин објаснио вечерас. Избацише оне "ванземљаце" који су нас прошле сезоне разбили са 9:0 без испаљеног метка. Некада то навијачима Звезде није требало ни причати јер смо ми другима давали примјер на терену, али ето тако је како је.

Нека Арабије и Емирата...

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Константин said:

Апропо приче о буџетима која се више пута понављала, Динамо на најбољи начин објаснио вечерас. Избацише оне "ванземљаце" који су нас прошле сезоне разбили са 9:0 без испаљеног метка. Некада то навијачима Звезде није требало ни причати јер смо ми другима давали примјер на терену, али ето тако је како је.

Нека Арабије и Емирата...

 

Svaka čast Dinamu. Apsolutno sam siguran da ne bi prošli dalje da su se recimo susrelu u LŠ. Ali, pokazali su kako može da se dobije Totenhem koji nije u top formi.
Nama ostaje da žalimo što nismo izbacili Milan, najviše našim glupostima. Onakav Milan nam se nudio, kao i njima Totenhem...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Константин said:

Апропо приче о буџетима која се више пута понављала, Динамо на најбољи начин објаснио вечерас. Избацише оне "ванземљаце" који су нас прошле сезоне разбили са 9:0 без испаљеног метка. Некада то навијачима Звезде није требало ни причати јер смо ми другима давали примјер на терену, али ето тако је како је.

Нека Арабије и Емирата...

 

Jeste i svaka im čast. Ali je taj Dinamo takođe pre toga postavio negativan rekord LŠ sa 12 vezanih poraza (cele tri sezone u grupi bez ijednog boda) sa još gorom ili jednako lošom gol razlikom i porazima od po 7:1 i postepeno došao odatle do ovoga što gledamo u poslednje dve sezone. Takođe, taj Dinamo je samo u zimskom prelaznom roku potrošio 15-20 miliona na pojačanja (i neka je, zaradili su ih, samo treba uzeti u obzir i to.)

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

Jeste i svaka im čast. Ali je taj Dinamo takođe pre toga postavio negativan rekord LŠ sa 12 vezanih poraza (cele tri sezone u grupi bez ijednog boda) sa još gorom ili jednako lošom gol razlikom i porazima od po 7:1 i postepeno došao odatle do ovoga što gledamo u poslednje dve sezone. Takođe, taj Dinamo je samo u zimskom prelaznom roku potrošio 15-20 miliona na pojačanja (i neka je, zaradili su ih, samo treba uzeti u obzir i to.)

Od kud ovakve informacije? Da je bar istina. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bugl Khan said:

Od kud ovakve informacije? Da je bar istina. 

 

Pa iz medija. Vidim sad na transfermarktu da je ustvari 10 miliona. Uglavnom, moja poenta je bila u prvom delu posta. Dinamo jeste bez sumnje za klasu iznad Zvezde u svakom pogledu, ali nije tu došao preko noći i imao je u LŠ i dosta gore nastupe dok nije došao na ovaj nivo. Kako ono kažu, za uspeh "preko noći" je potrebno 20 godina. 

 

To kažem bez ikakve namere da omalovažim uspeh Dinama, samo odgovaram na konstanto omalovažavanje uspeha koje je Milojević napravio, jer je on ipak podigao Zvezdu na mnogo viši nivo od onoga gde ju je zatekao. Nije bio spreman ili sposoban za nešto više ali je i te kako utabao put za svog naslednika. Za to zaslužuje samo poštovanje. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

Pa iz medija. Vidim sad na transfermarktu da je ustvari 10 miliona. Uglavnom, moja poenta je bila u prvom delu posta. Dinamo jeste bez sumnje za klasu iznad Zvezde u svakom pogledu, ali nije tu došao preko noći i imao je u LŠ i dosta gore nastupe dok nije došao na ovaj nivo. Kako ono kažu, za uspeh "preko noći" je potrebno 20 godina. 

 

To kažem bez ikakve namere da omalovažim uspeh Dinama, samo odgovaram na konstanto omalovažavanje uspeha koje je Milojević napravio, jer je on ipak podigao Zvezdu na mnogo viši nivo od onoga gde ju je zatekao. Nije bio spreman ili sposoban za nešto više ali je i te kako utabao put za svog naslednika. Za to zaslužuje samo poštovanje. 

Ma nije ni 10. Pojačavanje za 10M po sezoni bi bilo lijepo, s obzirom na prodaje. Nema to veze sa sramoćenjima u CL, nego s promjenom politike. Prije si imao 2-3 klinca u izlogu koji su talentirani, ali te koštaju na rezultatskom planu. Sad toga nema, da trpiš Haliloviće, Šempere, Ćoriće isl. u prvih 11. Al nebitno, nije tema. 

Link to comment
Share on other sites

Pa jasna je razlika između Dinama i Zvezde. Osnovna je to da DInamo ima neuporedivo bolji skauting, i tu leži ta razlika gde je godinama Dinamo ispred svih klubova iz bivše SFRJ. 

Zato ja godinama pričam da bez dobrog skautinga, teško da možemo da uradimo bilo šta više. Nama igrači dolaze na preporuku, i tu nema ozbiljnog i sistematskog rada. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mora da imaju bolji skauting kad je njima potpuno otvoreno trziste koje je najkvalitetnije ne u ex yu vec u ovom delu Evrope, hrvatsko xD

 

Jedino resenje je privatizacija, prava privatizacija sa stranim kapitalom. Tada bi fudbal krenuo da se vraca ovde gde mozda treba da bude. Al jbg aj objasni ti nekom "Kinezu" da on ne sme da napravi od lupam Radnickog iz Nisa jaci klub od Zvezde i Partizana a pritom je svoje pare ulozio u klub. lol  

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Pa jasna je razlika između Dinama i Zvezde. Osnovna je to da DInamo ima neuporedivo bolji skauting, i tu leži ta razlika gde je godinama Dinamo ispred svih klubova iz bivše SFRJ. 

Zato ja godinama pričam da bez dobrog skautinga, teško da možemo da uradimo bilo šta više. Nama igrači dolaze na preporuku, i tu nema ozbiljnog i sistematskog rada. 

Na ovo bih dodao još i temeljan i stručan pristup svih zaposlenih koji rade sa mlađim kategorijama. Doduše treba reći da imaju monopol (sad keš) na sve što valja u HR fudbalu, što im olakšava poslovanje.

 

@Bugl Khan Znam da je Romeo Jozak bio alfa i omega za dosta stvari i da je Dinamo mnogo izgubio njegovim odlaskom, ali izgleda da sistem koji je uspostavio i dalje funkcioniše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan jako lep tekst videh na nekoj stranici na instagramu za Hajdina. Podelicu ga sa vama u celosti: inace da ne bi kacio slike, na slici je Hajdin koji u rukama drzi knjigu "spasi me od sebe".

 

"Ja sve mogu da razumem, i mladost i godine al' da ovako neko bude neozbiljan i flegmatičan to nema od Subotice do Podgorice. Mislim šta da vam pričam, ovo je bio po ko zna koji put da vadim mog batu iz govana, bez da mi se revanširao jer ne može čovek od njega ni da stigne da pogreši. A i ja vam sve pričam s' guza jbg. Aj ovako, Stef Hajdin, ko ne zna, je moj brat sa kevine linije. Neki praaskurđel nam je bio Britanac, Mike Haydeen iz čije loze je potekao i prekaljeni Piter Krauč za kog ste već glasali da liče, pa nas zato ovde uvek zezaju da trčimo čudno, a seljaci ne znaju da mi samo gajimo taj neki britansko bekovski stil trčanja. Tog Mike Haydeen su kasnije spalili javno na lomači kao nikad shvaćenog umetnika i kockara. Sto i više godina kasnije te dve njegove glavne karakterne osobine sede jedna preko puta druge podeljene u dve osobe i piju kafu. Čik pogodite ko je šta nasledio. No, nebitno, gde sam ono stao.
Da, još pre više od deset godina sam video ja da neće to valjati ako Stefana ostavim u Vršcu, znate da tamo ako vas jednom obuku u košulju, nema nazad. Bacim ga na Zemun da malo očvrsne, razmišljam nema greške, to je to. Krene to dobro, gurnemo ga posle nekog vremena u Zvezdu i taman kad sam već počeo da polako maštam šta ću sa 10% od njegovog narednog transfera, kao po običaju zazvoni mi telefon. Javljam se kad sa druge strane Terza hukti, zovi ovog tvog brata i kaži mu da prestane svakodnevno da citira Gobelji Bodlera na treninzima, Marko doživljava nervne slomove i gubi samopouzdanje a znaš da smo sa bekovima jako tanki. Ja šta ću, zovem ga, smirim ga. Ne prođe dugo, na'vata ga Mrkela kod Kange na rođendanu kako gruva iz nargile sa Kanginom braćom i vračom. Sad su ga ponovo poslali na hlađenje, pa moram ja opet da vadim kestenje iz vatre i da ga osposobim za treći pokušaj u Zvezdi. Kao što ste mogli da vidite skoro sam ga vodio na šišanje, sad se samo sluša aktuelno nerazumljiva muzika, i kurčenje dok se rola gradom na maksimum. A na kafi pre toga sam mu poklonio ovu knjigu pa ako ni to ne pomogne onda ga definitivno vraćam u Vršac. 😁🤝🍻"

 

Prenecu i Hajdinov odgovor u komentaru ispod: 

"A kad sam kod milojevica pred liverpul glumio salaha i izvodio prekide levom? A da bi nakon toga miloje reko aj sad budi milner i izvedi desnom (jer podjednako koristim obe noge) tu su svi pali na dupe, a mica pavkov moj prijatelj ne veruje rodjenim usima."

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lajavi krelac said:

Mora da imaju bolji skauting kad je njima potpuno otvoreno trziste koje je najkvalitetnije ne u ex yu vec u ovom delu Evrope, hrvatsko xD

 

Jedino resenje je privatizacija, prava privatizacija sa stranim kapitalom. Tada bi fudbal krenuo da se vraca ovde gde mozda treba da bude. Al jbg aj objasni ti nekom "Kinezu" da on ne sme da napravi od lupam Radnickog iz Nisa jaci klub od Zvezde i Partizana a pritom je svoje pare ulozio u klub. lol  

 

Da inače se Kinezi pobiše ko će pre da uzme Radnički iz Niša i napravi "jači klub od Zvezde i Partizana". Oko Radničkog iz Kragujevca se pretpostavljam otimaju Arapi, da nije to bio uzrok sankcija Kataru!? 😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

Ma nije ni 10. Pojačavanje za 10M po sezoni bi bilo lijepo, s obzirom na prodaje. Nema to veze sa sramoćenjima u CL, nego s promjenom politike. Prije si imao 2-3 klinca u izlogu koji su talentirani, ali te koštaju na rezultatskom planu. Sad toga nema, da trpiš Haliloviće, Šempere, Ćoriće isl. u prvih 11. Al nebitno, nije tema. 

 

Prvo se pocne od cinjenice da se u Hrvatskoj mnogo bolje radi u fudbalu od mladjih sekcija. U Srbiji nema kapacoteta da se formira neki igrac sa ofanzivnim kvalitetima. Eventualno ako ode vani vrlo mlad pa ga nadograde, Kod nas Gavric i Nikolic sve gori i gori.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...