Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

Wow, kako li je bilo živeti u vremenu kad su novinari imali dovoljno veštine, duha i hrabrosti da napišu nešto ovako:

 

Quote

Najdobronamerniji savet tom divnom momku Mitru Mrkeli: mani se fudbala, mlad si, bavi se poslom koji je za tebe. Naše usmereno obrazovanje ima zanimanje koje se zove “punjač perja šarenih jastučnica u zavetrini”. Ne, ne treba Mrkelu kriviti što je omanuo penal, to je fudbalski. Mitar Mrkela je izdao svoje drugove u 89. minutu treće utakmice. Imao je u ruci ulaznicu u fudbalsku večnost, otvorena vrata nezaborava, a on je jednostavno pobegao. I od lopte kojoj je bio bliži i od nemoćnog Đovanija Galija. Nikada više u karijeri Mrkela neće imati bolju šansu. Sudbina je prema njemu bila darežljiva više nego prema bilo kom. Publika ga je posle svega prezrela i odbacila: on zna, ali ne sme! Kolega iz Sporta Nikola Vrgotić ocenjujući učinak podelio je svim igračima Zvezde osmice i devetke, Mitru Mrkeli dao je 4 (četvorku). I blago ga je ocenio...

Ali nije Crvena zvezda ispala zbog Mrkelinog kukavičluka. Ispala je zato što je Milan objektivno jači, bolji i spretniji tim.

 

Quote

Publika opet: "Nabij ga Mito"!

 

On jedini nema srca da posluša naredbu... “Kako će taj momak da se oženi?!”, ote se nekom međ novinarima. “Sad i devojke gledaju fudbal”.

Izvor: https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/a-sta-ce-mi-caca-rec-gdje-si-bio-sinko-dva-dana-gdje-si-spavo-sto-si-ijo-a-sto-pio/379187

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apropo Puroviceve izjave, koliko god bila zanimljiva i zabavna - to je ono sto veceras ne sme da se desi nasim igracima i na cemu je Deki morao da radi u pripremi meca. Naravno da radi adrenalin pred Milan, drugacija je i atmosfera, al zubi mora da se pokazu na terenu, nema posustajanja u ovakvim mecevima zato sto je preko puta jbni Ibra sa ekipicom.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Don Juan said:

Jedna od varijanti je da Rodić ide u sredinu, ako se to desi Gobelja nam ne gine na levoj strani, mada je ovo po meni glupost.

 

Nije  rec o varijanti, prosto covek nije ni na pripremama bio u 11 i onda se pojavljuje u utakmici sezone. 

To mozda moze protiv Macve ali ovo mi je skroz van rezona

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Na levog stopera ili u vezni red? Nisi mi bas jasna ta zamisao

Levog štopera. 

Nadam se da se to neće desiti.

 

Sada sam pročitao i stvarno nisam bio jasan 🙂 Kada sam rekao sredina mislio sam na sredinu naše odbrane.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Zvezda 3-4-2-1
Borjan
Pankov - Milunovic - Degenek
Gajic - Sanogo - Kanga - Rodic
Ben - Ivanic
Falcineli

Milan 4-2-3-1
Donnaruma
Kalulu - Tomori - Romagnoli - Theo
Meite - Bennacer
Castillejo - Krunic - Rebic
Mandzukic

Bio sam ubedjen da ce Dalot poceti..najavljen je Kalulu. To je slaba tacka. Decko je zelen,a i nije bek po vokaciji. Meite izgleda dobija priliku ispred Tonalija,to je isto bila neka dilema. I Leao se ocito cuva za Inter,otuda Krunic. Ostalo je ocekivano.

Meni je jasno da cemo igati tako da pre svega ne primimo gol,ali Milan ima dosta propusta kada se brani i moje skromno misljenje je da treba izaci hrabrije i bukvalno traziti pobedu. Nisam lud,znam da je Milan kvalitetniji,ali isto tako znam da su ekipa koja bas ume da ponudi dosta prilika protivniku.

(a sto se tice meca iz 2006..ja bio na "zapadu"..mene je najvise fasciniralo kako Milan drzi loptu..bukvalno od starta do kraja utisak da su imali igraca vise na terenu..non-stop je neko bio demarkiran,pravili lako visak,lopta im isla nerealno brzo..i to sve nakon ad-hoc priprema od nekih 7 dana..tada su imali by far najjaci vezni red: Pirlo - Sedorf - Kaka.. da se smrznes)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milan je 2006/07 igrao jelkicu 4-3-2-1 sa maltene 5 igraca u vezi i jednim klasicnim spicem, za razliku od ranijih sezona kada su igrali sa dva spica.

 

Dakle Pirlo - Gatusso - Ambrosini i ispred njih Seedorf i Kaka. Bili su beton, za nas svakako nedodirljivi pa i direkt sa plaze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Crni Bombarder said:

(a sto se tice meca iz 2006..ja bio na "zapadu"..mene je najvise fasciniralo kako Milan drzi loptu..bukvalno od starta do kraja utisak da su imali igraca vise na terenu..non-stop je neko bio demarkiran,pravili lako visak,lopta im isla nerealno brzo..i to sve nakon ad-hoc priprema od nekih 7 dana..tada su imali by far najjaci vezni red: Pirlo - Sedorf - Kaka.. da se smrznes)

 

Bolji je bio Milan iz tog vremena nego ovaj današnji, ali je i ova današnja Zvezda (slobodno uverenje) bolja od tadašnje po sastavu. Pretpostavljam da smatraju da im je dovoljan i ovakav sastav za praznu Marakanu, tim pre što imaju derbi posle i još 5 utakmica u dve nedelje. Vidim da si ih pratio u poslednje vreme intenzvino, čestitke za iscrpne postove a posebno za utisak povratka u '88., buktinju od stadiona i maglu kakvu ja, beograđanin, nisam video u životu do tada a vala i od tada. Čak ovo današnje, u kasnu jesen i zimu, samo liči na ono jedno veče za pamćenje. 

 

Možda je i dobro što se igra bez publike, ako se može tako reći. Koliko publika može da motiviše i napali igrače ili one gostujuće usere do obrva, toliko može i da unese tremu kod domaćih, tj. nas. Takođe, bolje je što ipak igramo na našem stadionu nego da se putovalo u Peštu, Bukurešt ili već...

 

Što kaže Markoss, tuče i mene neka pozitivna trema. Ako ne primimo gol na konju smo, što se mene tiče.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najveća opasnost prijeti sa lijeve strane. Hernandez i Rebić su opasan tandem. Theo je trenutno jedan od najboljih lijevih bekova na svijetu. Ima ogroman korak i jako je zajeban kad dođe do ivice 16m. Rebić je ozbiljan fizikalac solidne tehnike i dobrih golgeterskih sposobnosti. Štoperi djeluje korektno, desni bek mi je nepoznanica. Vezni red bez Kesija ne djeluje toliko ubjedljivo, Kruniću fale utakmice u nogama. Mandžo svakako nije Ibra. Dobra je njima ekipa, ali nije to ni blizu LŠ aždaja. Može da se odigra jedan korektan meč, pa kako god da se završi na kraju. 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

edit: glupi Mocart izbacio sastave, i onda napisali nepotvrdjeno 

 

ipak zvanicno, bez Sanoga?? i Gajica

 

Crvena zvezda: Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gobeljić, Petrović, Kanga, Rodić - Ben, Ivanić - Falčineli.

Milan: Donaruma – Kalulu, Tomori, Romanjoli, Ernandez – Benaser, Meite, Krunić – Kastiljeho, Rebić – Mandžukić.

Edited by Železničko gnomče
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...