Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

11 minutes ago, pentatonika said:

Varjača ko stvoren za to o čemu pričate

Varjača 1/1 zatvara komplet desni bok. Konačno neko da se seti šumadijskog Tomasa Menijea. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ali Mijailovic 🤣🤣🤣🤣

Kupi mi majko TOP ,Pasipoljanac prepio rakije sinoc pre sastavljanja spiska...

Natrpao 10 odbrambenih igraca ......  Strasno, bez desnog beka , kog ce glumiti Zivkovic. 

U opkladu da ce nas otrsiti svi u grupi.

Edited by MishaZvezda1983
Link to comment
Share on other sites

Jel zna neko sta je sa onim Stefanom Mitrovicem iz Verone, vidim da je igrao protiv Intera poslednje kolo, i zasto se izgubio za reprezentaciju? Igrao je protiv Svedske u Ligi Nacija kad smo ih razmontirali 4:1, i posle toga valjda vise nije pozivan?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, СтелаРоса said:

Vise ni ne moze da bude opravdanje za nakaradnu formaciju i sastav kako nemamo bekove, jer sve vise ekipe pocinju da igraju bez klasicnih bekova, tj neke varijante sa 3 stopera i bekom, ili cak 4 stopera. Samo sto naravno to naseg selektora ne zanima i nema sanse da ce bilo sta da menja.

 

Zivkovic na desnoj strani, kao rwb, nema sta da trazi. On svakako jeste solidan igrac koji ima mesta u reprezentaciji, verovatno ne za startera, ali na ovoj poziciji je bas promasaj. Objasnio je lepo forumas McLeoad iznad. 

 

Jel neko gledao Birmancevica, da li on moze da odigra kao rwb?

Ovo. Asimetrične formacije nisu neka novost. Slažeš momčad po igračima koje imaš.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pero_Cameron said:

Ovaj naš sastav je najdonji talog ovog EP. Negde u rangu Gruzije, Albanije i Slovačke. Očekujem bod protiv Slovenije i to naguzove i 2 laka poraza.

 

Jaci smo od Skotske, Albanije, Slovenije i Gruzije sto posto. Ceska, Turska, Rumunija, Slovacka... tu negde. Od Madjarske nismo jaci, ali nismo ni nesto mnogo slabiji. Za Austriju nisam siguran, videcemo u prijateljskoj. 

Link to comment
Share on other sites

Nismo sigurno ni blizu najslabijih reprezentacija na prvenstvu. Razumem razocarenje zbog svega sto se desava, ali treba biti realan. Realno smo favoriti za drugi krug, a bili bismo medju slabijim cetvrtfinalistima, u slucaju da se plasiramo. Znaci tipa 12-16 mesto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, diego said:

Jel zna neko sta je sa onim Stefanom Mitrovicem iz Verone, vidim da je igrao protiv Intera poslednje kolo, i zasto se izgubio za reprezentaciju? Igrao je protiv Svedske u Ligi Nacija kad smo ih razmontirali 4:1, i posle toga valjda vise nije pozivan?

 

Decko je atleticar, bez preteranog fudbalskog znanja. I Ristic i Terzic su bolji za tu spoljnu poziciju od njega, pa i Lazovic i Radonjic, a nijedan od njih nije na spisku. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

Nismo sigurno ni blizu najslabijih reprezentacija na prvenstvu. Razumem razocarenje zbog svega sto se desava, ali treba biti realan. Realno smo favoriti za drugi krug, a bili bismo medju slabijim cetvrtfinalistima, u slucaju da se plasiramo. Znaci tipa 12-16 mesto.

U kom svetu Danska nije mnogo jaca od nas?

Srpska reprezentacija je kosmicki primer najgoreg distribucija kvaliteta. PES-ovski pricano, da nekom mehanizmu das 1725 points kumulativnog overall-a (pausalno sam za primer uzeo 75 avg overall, iako nismo ni za 73 verovatno), ne bi uspeo da sastavi manje funkcionalan fudbalski tim za danasnji fudbal. Niti nam je kvalitet veliki, niti je funkcionalan.
Imam 3 dobra golmana, svaki ima svoje falinke. Svi su dobri, ali bolje da imamo jednog ili 2 koji su bas bas dobri.

Odbrana nam je miks jalovosti i sirovosti, plus su neadekvatni za ovu taktiku.
Sredina - gore nije moglo. SMS najbesmisleniji fudbaler ikada, prate ga slicni. Izuzev Ivana Ilica nemamo fudbalera koji svojim profilom jeste za moderan i uspesan fudbal.

Isto vazi i za napad. Meni je Vlahovic precenjen napadac, nekakav nezaokruzen RVP sta vec. I to u vakumu, van konteksta nase repke gde ce da startuje zajedno sa Mitrovicem, koji mi je pa tek prevazidjen napadac.

Tadic je smislen fudbaler kada je u formi i kada moze da baca svoje magije, kad nije... maltene igrac manje.
Nemamo bekove koji su danas mozda i najbitniji.

Preuzasna reprezentacija igracki.

A nisam dosao ni do toga da nas vodi ona sujetna seljacina i neznalica.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kod mene interesovanje za reprezentativno fudbalsko takmičenje na istorijskom minimumu. Mogu samo prijatno da me iznenade. Ko prenosi EP? Samo Arena ili i RTS?

I Arena i RTS.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, BattleBender said:

U kom svetu Danska nije mnogo jaca od nas?

 

U aktuelnom, objektivnom.

 

Igrači koji su imali najbolje sezone su O'Riley iz Seltika i Hjulmand iz Sportinga. Ajde i Kristiansen u Bolonji. Roerslav je upao u oko zbog Dortmundovog LŠ run-a ali generalno ništa wow.


Nominalno najbolji igrači su Hojlund, Andersen iz Palasa, Hojbjerg, Jensen iz Brentforda. 16 golova na 43 utakmice za prvog, turbulentni Junajted, dobar potencijal. Drugi 38 utakmica za Palas, u principu ništa posebno što već nismo videli i znali, povadio ih Glasner kada je došao. Treći korektna sezona. Četvrti takođe standardan u razočaravajućoj sezoni Brentforda.

 

Sve ovo je sasvim respektabilno, još kada dodamo masu igrača koji su manje-više standardni u svojim timovima, dosta ih igra u dobrim ekipama.

 

1 hour ago, BattleBender said:

PES-ovski pricano, da nekom mehanizmu das 1725 points kumulativnog overall-a (pausalno sam za primer uzeo 75 avg overall, iako nismo ni za 73 verovatno)

 

Da ocenjujemo overall jačinu po tom PES kriterijumu, jeste Danska osetno jača. Iz prostog razloga što imaju 20+ igrača, gde su mnogi vrlo sličnog kvaliteta koji trenutno prikazuju. 

 

Danska je vidno kompaktnija, imaju igrače lepo raspoređene po pozicijama, za razliku od nas. Ali nisu mnogo jači, pre svega što:

 

1 hour ago, BattleBender said:

Imam 3 dobra golmana, svaki ima svoje falinke. Svi su dobri, ali bolje da imamo jednog ili 2 koji su bas bas dobri.

 

Koji goša sem 3-4 najboljih nema neke svoje falinke? Danska recimo je osetno slabija po pitanju golmana.

 

1 hour ago, BattleBender said:

Odbrana nam je miks jalovosti i sirovosti, plus su neadekvatni za ovu taktiku.

 

Pavlović i Milenković su idealni igrači za trojicu pozadi. Babić je isto zanimljiva opcija na papiru, kao i Eraković koji nažalost nije pozvan. Stojić igra već dve godine konstantno u tom sistemu ali je nerealno očekivati da počinje. Veljković je korektan ali ne bih ga svrstavao u ko zna kakav fit ili missfit. Najveći problem odbrane su velike individualne greške koje stvaraju opasne prilike protivniku i to što su često na vatrometini.

 

1 hour ago, BattleBender said:

Sredina - gore nije moglo. SMS najbesmisleniji fudbaler ikada, prate ga slicni. Izuzev Ivana Ilica nemamo fudbalera koji svojim profilom jeste za moderan i uspesan fudbal.

 

😄 

 

Baš vrišti od objektivnosti i poštene komparacije & analize. Sergej je majstor i izlazi iz odlične sezone. Tadić takođe odlična sezona ali godine. Gudelj (koji može i u pasus iznad) nažalost izlazi iz teške povrede. Ilić standardan u Torinu i jeste prototip modernog veznjaka, ali je samo jedan od tri činioca.

 

Po Sergeju se piša i zasluženo i nezasluženo. Naravno da nije besmislen igrač kao ni ostali iz veznog reda. Ovde je ključ da napravimo kohezivnu i čvrstu kombinaciju, što podrazumeva klupu za Tadića, koji trenutno može da ima idealnu upotrebnu vrednost kao igrač za pola sata u zavisnosti od protivnika i okolnosti.

I upravo to je najveći problem naše reprezentacije. Malo smo talentom neravnomerno raspoređeni, malo je selektor jajce i robuje imenima/zaslugama, malo taktički nemamo smisla. U pravu si za bekove, čija je važnost u poslednjih 10 godina najviše porasla, tu mi je glavna zamerka Piksiju, što neće da progura nešto uprkos slabijim sezonama (Terzić) i mladosti/povredama (Nedeljković).

 

Kao zaključak, Danska nije mnogo jača od nas, dva tima kada se sve sabere i oduzme slične jačine. Nakon onog brutalnog niza (gde Eriksen nije igrao) poprilično su pali. Malo su i oni robovali Eriksonu poput mi Tadićem. Imaju sreću da na sredini imaju baš jak i kompatibilan trio, da imaju ofanzivne i stamene bekove, i imaju dva štopera koji su defanzivno korektni a jaki na lopti. Da me pitaš da procentualno predvidim ovaj meč, dao bih 60:40 Danskoj iz navedenih razloga, a zato što sam skeptičan da Piksi može da posloži nešto Bog zna šta do EP. 

Ali nisu mnogo jači od nas. Deluju kao bolji tim, kompaktniji, brži i stameniji, a to je nekada odlika i slabijih ekipa.

Edited by Charles De Ketelaere
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

 

U aktuelnom, objektivnom.

 

Igrači koji su imali najbolje sezone su O'Riley iz Seltika i Hjulmand iz Sportinga. Ajde i Kristiansen u Bolonji. Roerslav je upao u oko zbog Dortmundovog LŠ run-a ali generalno ništa wow.


Nominalno najbolji igrači su Hojlund, Andersen iz Palasa, Hojbjerg, Jensen iz Brentforda. 16 golova na 43 utakmice za prvog, turbulentni Junajted, dobar potencijal. Drugi 38 utakmica za Palas, u principu ništa posebno što već nismo videli i znali, povadio ih Glasner kada je došao. Treći korektna sezona. Četvrti takođe standardan u razočaravajućoj sezoni Brentforda.

 

Sve ovo je sasvim respektabilno, još kada dodamo masu igrača koji su manje-više standardni u svojim timovima, dosta ih igra u dobrim ekipama.

 

 

Da ocenjujemo overall jačinu po tom PES kriterijumu, jeste Danska osetno jača. Iz prostog razloga što imaju 20+ igrača, gde su mnogi vrlo sličnog kvaliteta koji trenutno prikazuju. 

 

Danska je vidno kompaktnija, imaju igrače lepo raspoređene po pozicijama, za razliku od nas. Ali nisu mnogo jači, pre svega što:

 

 

Koji goša sem 3-4 najboljih nema neke svoje falinke? Danska recimo je osetno slabija po pitanju golmana.

 

 

Pavlović i Milenković su idealni igrači za trojicu pozadi. Babić je isto zanimljiva opcija na papiru, kao i Eraković koji nažalost nije pozvan. Stojić igra već dve godine konstantno u tom sistemu ali je nerealno očekivati da počinje. Veljković je korektan ali ne bih ga svrstavao u ko zna kakav fit ili missfit. Najveći problem odbrane su velike individualne greške koje stvaraju opasne prilike protivniku i to što su često na vatrometini.

 

 

😄 

 

Baš vrišti od objektivnosti i poštene komparacije & analize. Sergej je majstor i izlazi iz odlične sezone. Tadić takođe odlična sezona ali godine. Gudelj (koji može i u pasus iznad) nažalost izlazi iz teške povrede. Ilić standardan u Torinu i jeste prototip modernog veznjaka, ali je samo jedan od tri činioca.

 

Po Sergeju se piša i zasluženo i nezasluženo. Naravno da nije besmislen igrač kao ni ostali iz veznog reda. Ovde je ključ da napravimo kohezivnu i čvrstu kombinaciju, što podrazumeva klupu za Tadića, koji trenutno može da ima idealnu upotrebnu vrednost kao igrač za pola sata u zavisnosti od protivnika i okolnosti.

I upravo to je najveći problem naše reprezentacije. Malo smo talentom neravnomerno raspoređeni, malo je selektor jajce i robuje imenima/zaslugama, malo taktički nemamo smisla. U pravu si za bekove, čija je važnost u poslednjih 10 godina najviše porasla, tu mi je glavna zamerka Piksiju, što neće da progura nešto uprkos slabijim sezonama (Terzić) i mladosti/povredama (Nedeljković).

 

Kao zaključak, Danska nije mnogo jača od nas, dva tima kada se sve sabere i oduzme slične jačine. Nakon onog brutalnog niza (gde Eriksen nije igrao) poprilično su pali. Malo su i oni robovali Eriksonu poput mi Tadićem. Imaju sreću da na sredini imaju baš jak i kompatibilan trio, da imaju ofanzivne i stamene bekove, i imaju dva štopera koji su defanzivno korektni a jaki na lopti. Da me pitaš da procentualno predvidim ovaj meč, dao bih 60:40 Danskoj iz navedenih razloga, a zato što sam skeptičan da Piksi može da posloži nešto Bog zna šta do EP. 

Ali nisu mnogo jači od nas. Deluju kao bolji tim, kompaktniji, brži i stameniji, a to je nekada odlika i slabijih ekipa.

Ne bih se zadrzavao u ovoj diskusiji, da postedim i tebi i sebi vreme.  Bez uvrede 🙂 
Kome SMS nije promasen prototip igraca, ne bih bas mnogo da diskutujem.

Link to comment
Share on other sites

SMS je meni anti-xiaomi fudbala.

Nema goreg odnosa cene/efektivnog kvalieta.
Igras veznjaka i nema te po pola sata na terenu, niti ofanzivno, niti defanzivno, i onda napravis jedan potez, zagradi nekog uz aut liniju, proda neki fazon, da otvori stranu beku, i padanje u trans. Pa ga nema ponovo 30 minuta, pa mooooozda da neki zanimljiv pas.
I to je to.

Pre bih izabrao nekog prime Krsticica nego njega.
 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo realno, navijači reprezentacije/domaći ljubitelji fudbala, su gledali Sergeja u reprezentaciji i eventualno za mladu reprezentaciju jer je igrala kasnije faze. I većinski dojam razumem, mali uzorak, a pritom Sergej zaista ne briljira u reprezentaciji. Uglavnom je bez dovoljnog uticaja na igru, za njegov nivo kvaliteta.

 

Ali ne kapiram fenove, poput tebe, koji gledaju malo ekspanzivnije, da razviju takav utisak o Sergeju kao igraču. Kao što rekoh, njegov učinak u reprezentaciji opravdava dosta kritika, ali ako pričamo o njemu kao igraču generalno, nikako ne može biti bezvezan fudbal.

U Laciju je bio fenomenalan kod Inzagija, gde je Luis Alberto uzimao nešto ofanzivniju ulogu, a Sergej se laktao, uzimao vazdušne duele, ubacivao iz drugog plana i diktirao igru i ritam iz dubine. Kod Sarrija se igralo baš vertikalno i trebalo im je dosta vremena da se naviknu. Ajde Al Hilal ne uzimam za ozbiljno a i nisam gledao nešto.

Sergeju je u Rimu bilo do jaja, Lotito zalepio cenu od 100m. I nekoliko puta je bilo blizu da dođe do nekog transfera. Svaki scouting report, analiza, bukvalno balavi za njegovim kvalitetima, dok su mane manje više poznate. Ali taj trade off je debelo na strani kvaliteta. 

Sergej je iPhone 15 u državi gde nemaš iTunes i Apple Store. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Od Apple-ovih uredjaja moz da bude samo Magic Mouse. Jedini smisao da mu bude da skuplja prašinu da ne bi pala na trackpad….

 

Šatro moze zilion stvari, a zapravo osnovne fundamente ne moze, trljas ruku od stola dok ga koristis…

Edited by BattleBender
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

I ja sam bio svojevremeno fan Sergeja, ali sad sam vise na strani BB i mislim da je prilicno nezahvalan igrac za ozbiljan fudbal. Jednostavno premalo trci, premalo korisnih stvari radi za ekipu i funkcionalan je iskljucivo kad ima loptu u nogama, sto znaci da sve mora da se podredi njemu, a objektivno nema kvalitet za to, pa cak ni u nasoj reprezentaciji pored Tadica. Igralo se dosta na njega na proslom SP pa smo videli kako se to zavrsilo. Mislim da moderan fudbal vise ne trpi takve igrace i nekako sto vise vreme prolazi sve mi je jasnije zbog cega nikad nije igrao u nekom vecem klubu od Lacija. Ne deluje mi da bi se to slavno zavrsilo. 

 

I on i Mitrovic su demode igraci, a bice nam glavni i na sve to igraju u jebenoj Arabiji, bukvalno pakao. Btw, kolko god da od te lige hoce plasticno da naprave nesto wow i dobro, igrom slucaja sam upucen kako se trenira tamo i to je i dalje poprilican cirkus. Nazalost sam i odgledao par utakmica pomenutog prvenstva i to te derbije i uzasno je kako se tu igra. U sustini, odlaskom tamo, i njega i Sergeja bih precrtao, cisto za primer drugima. Ne bih u zivotu polagao nade u nekog ko sa 30 godina ode tamo da igra fudbal, a navodno jelte moze gde hoce. Imamo Samardzica i Vlahovica, obojica moderniji igraci od ove dvojice, nista tu ne bi trpelo. 

 

Mislim, meni je sama ta filozofija gde si ti multimilioner i gde mozes 10 zivota sledecih komforno da zivis, a opet ti novac bude glavni faktor pri odlucivanju, bas grozna. Jebo ih Al Hilal da ih jebo. 

Edited by Markoss
  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Sergej u reprezentaciji ima najviše smisla kao jedan od trojice na sredini, bez Tadića pored/ispred sebe, gde ostalih dvojica moraju da imaju trkačke i taktičke kapacitete. Ilić iako fin na lopti je dobra osmica, neki Lukić kao primarno trkač i tackler i Sergej kao dirigent. To verovatno nećemo gledati, makar dok se Tadić ne oprosti od reprezentacije.

Onaj eksperiment sa njim i Tadićem iza jednog napadača nije užasan ali ne maksimizujemo njegove kvalitete. Niti je brz, niti je igrač koji bi trebalo da osvaja vazdušne lopte i odlaže nekome drugom. Još ako je napadač Mitrović, imamo poprilično spor trio, koji ne može efikasno da pritiska.

 

Svakako, apsolutno je tačno da u ovakvoj reprezentaciji imamo ozbiljan problem, ne samo sa SMS-om, već sa mnogo drugih igrača, odnosno sa kompatibilnosti, kohezijom i kapacitetima da pritiskamo gde i kad treba. 

 

Ali da, gledajući Sergeja kao igrača, baš nije bezvezan igrač, pogotovo ne koliko ga mi pravimo u reprezentaciji iz više faktora. Ali reprezentacije moraju da nađu način da celinu naprave najboljom mogućom, a nekada to znači i podređivanje najboljim pojedincima, iako ne uvek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od SMS-a moze funkcionalan igrac u modernom, a vrhunskom fudbalu, da se napravi ako se stavi u nekakav framework West Ham-a ili Everton-a i da bude nekakva modifikovana verzija Fellaini-a iz Evertona.
Kad kazem to ne mislim uopste ni da je bolji od Fellaini-a. Ali moze da se iskoristi kao nekakav igrac iza napadaca koji odlaze lopte u dzepu.

Kao igrac u samoj sredini terena je bezvezan i nefunkcionalan, neokretan je. Defanzivno je jako skroman, generalno igra van lopte mu je jako skromna. Nije ni motoricki mocan da bude nekakav box-to-box (iako se meni ni box-to-box mazge ne svidjaju)

Da se vratimo na nasu repku, ponovo cemo biti rukometasi fudbalskog prvenstva. Najvise kilograma, najvise cm-a. Najmanje okretnosti, brzine i najvise cemo snoge trositi po pretrcanom kilometru, sto znaciti da ce nam najvise i pucati koncentracija po predjenom km-u.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Sergej je kurton od igraca, uvek bio, ali Slovenci, pa cak ni Danci nemaju Zidana u svojim redovima da bismo ih se plasili, niti mnogo bolje veznjake od njega. Englezi su vec medju najboljima, ali i sa njima moze da se igra. Sergej je najbolji kada udje odmoran u drugom poluvremenu kao epizodista,, kao protiv Crne Gore kad je doneo prevagu. Kad god smo se oslanjali na njega da bude kreativac i pokretac, on je bio mrtvo puvalo.

 

Generalno, nas "problem" jeste i visina, odnosno nefudbalska gradja vecine fudbalera. Pogledati Argentinu, svetskog prvaka, jedina ekipa koja je mogla da se nosi sa Francuskom zato sto su svi nize, fudbalske gradje, nisko teziste i startni, te se potire galop francuskih afrikanaca. Sa druge strane, mi niti smo tehnicki jaki (osim Tadica koji je druga dimenzija u odnosu na sve ostale), niti smo brzi (osim par igraca od kojih najbrzi nisu na spisku), niti niskog tezista (osim Zivkovica) - dobar deo nasih fudbalera je netipicno 185, pa cak 190cm i vise. Mi ne da nemamo vise igrace poput Stojkovica, Savicevica, Mijatovica... mi nemamo igrace koji bar gradjom podsecaju na iste.

Edited by diego
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbt ja sam bio ubedjen da je Lazovic imao neke povrede pa da ga zato nema, a ono covek odigrao kao standardan igrac sezonu u Seriji A, sa sve kapitenskom trakom na ruci. Znaci, igramo sa tri nazad, nemamo desnog wing back-a i ne zovemo Lazovica, koji je otprilike jedini koji to zaista moze da igra, jer je onomad podrzao Vidica, tako nesto bese?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Jbt ja sam bio ubedjen da je Lazovic imao neke povrede pa da ga zato nema, a ono covek odigrao kao standardan igrac sezonu u Seriji A, sa sve kapitenskom trakom na ruci. Znaci, igramo sa tri nazad, nemamo desnog wing back-a i ne zovemo Lazovica, koji je otprilike jedini koji to zaista moze da igra, jer je onomad podrzao Vidica, tako nesto bese?

Drugi razlog ne postoji.Od javne podrške Vidiću,jednom je bio pozvan,spasao nas bruke u Bugarskoj i od tada uopšte nije u planovima Piksija.

Link to comment
Share on other sites

Taj slucaj Lazovic je stvarno za posmatranje, jer smo mi inace poznati po davanju prilike za stare zasluge, samo za taj gol Lazovic je zasluzio cementiranu startnu postavu na EP.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...