Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

7 hours ago, dzoneee said:

 

Pa ne znam kako se dele ekipe i da li se uopste dele nekako nego svako moze sa svakim?

 

Za baraz ako dodje do njega dobro bi bilo izbeci Italiju/Svajcarsku i Svedsku/Spaniju. Kapiram da ce Hrvati i Holandjani direktno na SP. Ukrajince bih isto voleo da izbegnemo, mislim da nam oni nikada ne odgovaraju.

 

Jos je rano ali gledam tabele i dosta ekipa ima sa kojima se moze igrati. Na kazem da bi prosli sigurno, ali da mozemo igrati sa njima mozemo. Ceska, Vels, Finska, Jermenija, Rumunija, Poljska, Albanija, Skotska, Madjarska, Turska, Izrael, Norveska, Rusija.  

 

Edit: Nebitno, sad sam video post sasshe :classic_biggrin: Pojma nisam imao da ce takav baraz biti. Ala su ga opet zakomplikovali :smiley5:

 

Dajte nam mini turnir sa Jermenijom, Izraelom i Rusijom :classic_biggrin:

Olaksan odlazak na EP kroz baraz otezan na SP umesto jednog dvomeca sada 2 protivnika moras da dobijes.
Sve u svemu neka Italijani i Spanci budu 1 i sa svima moze da se igra
https://en.wikipedia.org/wiki/2022_FIFA_World_Cup_qualification_–_UEFA_Second_Round

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Fudbal ima svoja pravila i svako izmišljanje tople vode se ovako završi. Malo se Pikseto pogubio. Irci veze nemaju ali nisu Lihtenštajn. Igrati sa 4 defanzivna igrača i golmanom je budalaština, em što oni poginu nizašta, em si poremetio koncepciju tima koja je funkcionisala odlično. Izadjemo li ovako protiv Portugala,  biće puna kofa. Ali naravno nećemo i ovo eksperimentsanje nas je odvelo direktno u baraž.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tsva said:

Klecanje je protiv rasizma svih oblika. Itekako imamo veze.

Netacno, klecanje se uvelo u sklopu Black lives matter pokreta u Americi gde se automatski proglasava za rasistu svako kome je to degradirajuce i ne vidi svrhu u klecanju ili ko recimo misli da je to selektivno. Upravo to je diskriminacija.

Rasizam je zlo protiv koga se treba sistematski boriti u svim oblicima, a ne tako sto ce neki fudbaler da klekne kada mu se kaze da ga ne bi razapeli i etiketirali kao rasistu.

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni jedino dobro u ovom kiksu sinoc je to sto u Portugalu samo pobeda odgovara.

Jer da nam igra remi vec vidim batadjora postavku i igru na 0-0.

Necu da gresim dusu da bi Piksi tako igrao ali mi istorija kaze drugacije.

Sada kada moramo na pobedu ocekujem da cemo igrati fudbal. Ne toliko ofanzivno kao sinoc ali bolje od prethodnih ciklusa.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Cavani said:

Netacno, klecanje se uvelo u sklopu Black lives matter pokreta u Americi gde se automatski proglasava za rasistu svako kome je to degradirajuce i ne vidi svrhu u klecanju ili ko recimo misli da je to selektivno. Upravo to je diskriminacija.

Rasizam je zlo protiv koga se treba sistematski boriti u svim oblicima, a ne tako sto ce neki fudbaler da klekne kada mu se kaze da ga ne bi razapeli i etiketirali kao rasistu.

 

 

 

To je individualna odluka svake reprezentacije. Koliko se sećam Hrvati i Česi nisu kleknuli na EP, pa nikom ništa.

1 hour ago, Prijatelj Mitar said:

FB-IMG-16310809456943669.jpg

Neobjašnjivu glupost je Sergej napravio sinoć, em je Rajković bio na lopti em je Milenković mogao bez problema da je izbije ili pošalje u polje.

Onakva panika u situaciji kada treba sačuvati mirnu glavu je zaista čudna kod igrača koji ima toliko mečeva u Seriji A, ali možda i govori pod kojim su pritiskom igrači.

 

Nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

To je individualna odluka svake reprezentacije. Koliko se sećam Hrvati i Česi nisu kleknuli na EP, pa nikom ništa.

Neobjašnjivu glupost je Sergej napravio sinoć, em je Rajković bio na lopti em je Milenković mogao bez problema da je izbije ili pošalje u polje.

Onakva panika u situaciji kada treba sačuvati mirnu glavu je zaista čudna kod igrača koji ima toliko mečeva u Seriji A, ali možda i govori pod kojim su pritiskom igrači.

 

Nemam pojma.

 

Ja sam i dalje sokiran kao Rajkovic na slici.

 

"Zasto brate zasto?"

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dragan Mićić said:

Po meni jedino dobro u ovom kiksu sinoc je to sto u Portugalu samo pobeda odgovara.

Jer da nam igra remi vec vidim batadjora postavku i igru na 0-0.

Necu da gresim dusu da bi Piksi tako igrao ali mi istorija kaze drugacije.

Sada kada moramo na pobedu ocekujem da cemo igrati fudbal. Ne toliko ofanzivno kao sinoc ali bolje od prethodnih ciklusa.

Najpametnije bi bilo da igramo meč po meč, odnosno da fokus bude na sledećem protivniku,  a kada dođe meč protiv Portugala znaćemo na čemu smo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Ja sam i dalje sokiran kao Rajkovic na slici.

 

"Zasto brate zasto?"

Nemam pojma, ali ono je klasična početnička greška. Nikad, ali nikad se ne ispucava na onakav način, tj. faktički vraća lopta u 16. Da nije pogodila Milenkovića, pogodila bi nekog drugog, ali opet treba zatvoriti tu priču i podržati momke pošto su sinoć preorali teren.

Ja sa druge strane, i dalje mislim da Mitrović i Vlahović ne mogu da igraju zajedno, ali dobro.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mister-no said:
35 minutes ago, oubrevo. said:
ostavimo sudovima da se pozabave time. 
 
a zasto je degradirajuce kleknuti? ti verovatno ides okolo samo na stitu koji nose asteriks i obeliks? 
 
btw, ako ti treba jos istomisljenika 
https://nova.rs/sport/fudbal/klecanje-orlova-izazvalo-zestoku-raspravu-na-drustvenim-mrezama/

Iz istog razloga iz kog "Crnogorci ne ljube lance"..

 

pa baš bi ljudi koji ne ljube lance trebalo da razumeju ovaj gest.

s'druge strane, kada je slobo rekao srbija se saginjati neće, nije mu sigurno palo na pamet da će neki izrodi klečati.

 

ne znam ne znam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
pa baš bi ljudi koji ne ljube lance trebalo da razumeju ovaj gest.
s'druge strane, kada je slobo rekao srbija se saginjati neće, nije mu sigurno palo na pamet da će neki izrodi klečati.
 
ne znam ne znam
Lanci su simbol ropstva i pokornosti, nešto slično kao klečanje.. E sad što je neko namerno ili nenamerno izmenio narativ nije moj problem.
I tada su svi drugi celivali lance kojima je bio vezan sv.Petar ali Njegoš je odbio. Tako i sada većina kleči meni ne smeta, razumem to jer uglavnom rade iz ispravnih rezona ne ulazeći u dublju problematiku, ali ja ne bih klečao kao ni Njegoš što ne celiva lance.. I jako bi mi smetalo da mi neko zbog toga učitava rasizam preko neke svoje gimnastike.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Razumeš i zašto drugi ljube lance ali ti to ne radiš. Mislim, nemam ništa protiv tog klečanja i solidarnosti, samo što opet preti to da će se umesto duboke i široke borbe sve sliti u jedan pokret telom (koji nekom može da bude problematičan) kojim se smiruje savest ili raste ego kako si bitan i angažovan, dok će se stvari nastaviti kao i do sada. Otprilike malo jače od potpisivanja internet peticija.

 

47 minutes ago, Dragan Mićić said:

Necu da gresim dusu da bi Piksi tako igrao ali mi istorija kaze drugacije.

Ne bi Piksi izašao tako ali bismo i mi kraj tevea i oni na terenu imali taj vajb čuvanja rezultata, mogu da se opkladim. Ali, kao što je rečeno idemo meč po meč. Treba pobediti Lukse i Azere pa hrabro u Portugaliju.

 

Inače, sinoć sam delić sekunde odbio da prihvatim da je ono bio gol, u fazonu ''nemoguće, mora da je neki prekid bio ili ofsajd ili je nekog pogodila lopta u ruku, nema šanse da je ono gol''. Smejao sam se sebi posle.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mister-no said:

Lanci su simbol ropstva i pokornosti, nešto slično kao klečanje.. E sad što je neko namerno ili nenamerno izmenio narativ nije moj problem.
I tada su svi drugi celivali lance kojima je bio vezan sv.Petar ali Njegoš je odbio. Tako i sada većina kleči meni ne smeta, razumem to jer uglavnom rade iz ispravnih rezona ne ulazeći u dublju problematiku, ali ja ne bih klečao kao ni Njegoš što ne celiva lance.. I jako bi mi smetalo da mi neko zbog toga učitava rasizam preko neke svoje gimnastike.

 

plašim se da ne kapiraš razliku između klečanja kojim priznaješ svoje porobljavanje & klečanja kojim referišeš na nečiju neslobodu.

 

btw, jel' si kleknuo kada si zaprosio ženo (ver.2: da li ćeš kleknuti)?

ili ćeš joj reći JA NE CELIVAM LANCE KAO NI NJEGOŠ

1 minute ago, Barkley#34 said:

Razumeš i zašto drugi ljube lance ali ti to ne radiš. Mislim, nemam ništa protiv tog klečanja i solidarnosti, samo što opet preti to da će se umesto duboke i široke borbe sve sliti u jedan pokret telom (koji nekom može da bude problematičan) kojim se smiruje savest ili raste ego kako si bitan i angažovan, dok će se stvari nastaviti kao i do sada. Otprilike malo jače od potpisivanja internet peticija.

 

tako je, najbolje je da nastavimo da radimo ono što radimo, pošto je sjajno a ovo drugo ionako ne bi uspelo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, oubrevo. said:

ostavimo sudovima da se pozabave time. 

 

a zasto je degradirajuce kleknuti? ti verovatno ides okolo samo na stitu koji nose asteriks i obeliks? 

 

btw, ako ti treba jos istomisljenika 

https://nova.rs/sport/fudbal/klecanje-orlova-izazvalo-zestoku-raspravu-na-drustvenim-mrezama/

Vidi, ne znam kako bi se ti osecao da tebi neko naredi da kleknes pre nego sto dodjes na posao zbog borbe crnaca u Americi, ili bi te proglasio rasistom.

Sportisti su tu da se bave sportom, a koliko vidim samo njima je nametnuto, ne vidim da grupno klece politicari, glumci ili druge javne licnosti.

Ne vidim ni da se klecalo do sada za hiljade crnaca i nebelaca pobijenih po svetu.

Slicno kao kada su svi promenili zastave u Francusku zastavu i stavili pray for Paris na fejsu, a recimo u Siriji je ginulo toliko ljudi svakog dana pa nista.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Vidi, ne znam kako bi se ti osecao da tebi neko naredi da kleknes pre nego sto dodjes na posao zbog borbe crnaca u Americi, ili bi te proglasio rasistom.

 

 

nije zbog borbe crnaca, već je to prihvaćen čin za borbu protiv rasizma, čovek ti je objasnio.

 

jel' bi kleknuo zbog cigana? ili neke druge nacionalne manjine u srbiji?

Link to comment
Share on other sites

Aman bre ljudi, manite se te teme. Ko hoće da klekne pred meč, neka klekne, ko neće neće i doviđenja.

 

2 minutes ago, oubrevo. said:

el' bi kleknuo zbog cigana? ili neke druge nacionalne manjine u srbiji?

Ajde ja ću samo da napišem jedan red, kada sam nedosledan.

 

Treba da kleknu sa ove noge za decu i ljude koji umiru masovno od gladi i žeđi u Africi, ali ih niko ne pominje, što je mnogo tužno, ali da se mi vratimo fudbalu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Aman bre ljudi, manite se te teme. Ko hoće da klekne pred meč, neka klekne, ko neće neće i doviđenja.

 

 

aman, ako čovek pita zašto se klečalo, potpuno je okej i da se napiše suprotno mišljenje.

 

ili zabranite čoveku da pita za koji krasni se kleči, pa onda nema ni diskusije jer je tema van okvira topika (a nije)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, oubrevo. said:

 

plašim se da ne kapiraš razliku između klečanja kojim priznaješ svoje porobljavanje & klečanja kojim referišeš na nečiju neslobodu.

 

btw, jel' si kleknuo kada si zaprosio ženo (ver.2: da li ćeš kleknuti)?

ili ćeš joj reći JA NE CELIVAM LANCE KAO NI NJEGOŠ

 

tako je, najbolje je da nastavimo da radimo ono što radimo, pošto je sjajno a ovo drugo ionako ne bi uspelo.

 

Ne kažem da ne treba ništa raditi nego da neke stvari /aktivnosti/potezi vremenom izgube svrhu ili se izližu ili se skrene pažnja i energija sa prave borbe.

 

Ako se već poziva na simboličku borbu neka se menjaju ti simboli i određđuju na način da nikom ne smetaju. Recimo, povremeno su i kod nas nosili majice ili transparente sa porukom protiv rasizma ili kad prođe kovid neka izađu na teren vodeći za ruku po dvoje dece različite boje kože itd. Ili kad se čuju majmunski krici ili nešto slično neka zajedno prekinu meč. Neka snime promotivne reklame (ima ih već, znam) ili neka dele letke pred meč publici ili još trista nešto.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

tako je, najbolje je da nastavimo da radimo ono što radimo, pošto je sjajno a ovo drugo ionako ne bi uspelo.

 

Uh, uh.. Brak si shvatio u najmanju ruku kao robovanje :) Razumem te po tom pitanju.

Vidiš i taj način prosidbe je neki kliše i nametnuti narativ.. I tu sam se poklopio sa sadašnjom suprugom. Naravno da je nisam tako zaprosio jer bi mi veće šanse bile sa Njegošem nego tim proseravanjem..

 

By the way Sam sam priznao da ne razumem i ne želim da razumem razliku u klečanju iz pokornosti i referisanja na nečiju (ne)slobodu.. Zbog ispravnosti motiva nemam ništa protiv da drugi kleče.. A ja mogu da referišem na druge načine pogotovo što sam sam pred sobom ispravan, tim pre, i vrlo često sam kao i moj narod na onoj drugoj (ugnjetavanoj) strani.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, oubrevo. said:

 

nije zbog borbe crnaca, već je to prihvaćen čin za borbu protiv rasizma, čovek ti je objasnio.

 

jel' bi kleknuo zbog cigana? ili neke druge nacionalne manjine u srbiji?

Ko ga je prihvatio, koliko vidim vise ekipa je to odbilo, jesu li oni rasisti? Vec sam napisao da je hiljade crnaca i drugih nebelaca stradalo po svetu pa niko nije prstom mrdnuo pre Black lives matter, cak ni ti isti crnci u Americi jer nije njihova borba. Nije se klecalo za hiljade umrlih i milione proteranih iz Sirije. Lepo ti je i @Don Juannapisao o hiljadama koji umiru od gladi i zedji za koje bi pre trebalo klecati pa nista. Za mene je to licemerno.

Sto se tice Cigana, ne vidim da njih iko ugnetava. Imaju ista prava, a u nekim slucajevima i veca od nas. Kada bi ih neko ubijao ugnjetavao ili slicno, razmotrio bih drugi vid podrske koji u svakom slucaju ne bi bilo klecanje.

Edit. Nisi odgovorio kako bi se ti osecao da tebe neko uslovi da klecis na poslu.

 

 

Edited by Cavani
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...