Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

7 hours ago, Profesor said:

Najteze gostovanje pre Ronalda je Irska. Ako to dobijemo imamo sanse da u Portugalu jurimo X, sto je sigurno mnogo laksa opcija od pobede. Dobro je sto nemamo ozbiljnijih problema sa povredama.

Nama će svaki meč biti težak do kraja. Počevši od Luksemburga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas jedva cekam ove dve utakmice sada, konacno takmicarske, da vidimo gde smo u ovom trenutku. Nema veze ni sto je Luksemburg ni Irska koja je bez bodova. Sve su to za nas potencijalno tvrde i zahtevne utakmice. 

 

Iskreno ocekujem da iscackamo nekako u ove dve tekme 3, narealnije 4 ili mozda cak i 6 bodova. Ne ocekujem lagane meceve i neko rutiniranje jer ne pamtim kad smo poslednji put odigrali neku takvu u nekim kvalifikacijama. Moguce da je poslednja takva onaj Mihajlovicev Vels a to je bilo odavno vec.

 

Ako pak dodjemo lakse do pobeda, tj. ako se bas izborimo lagano sa ova dva naredna protivnika onda je to vec nesto i dobar korak napred. Pod laganim smatram naravno pobede, ne moraju velikom razlikom, ali da kontrolisemo igru i bez brljotina u odbrani.

Link to comment
Share on other sites

Sigurno ga niko ne gura, nego je Lukic ofanzivniji od verovatno svih tih centralnih veznjaka, osim Grujica ali on ne igra i nije u formi verovatno. Igra to i u klubu isto. Ocekivao sam Maksimovica tu mada pretpostavljam da je Piksi video da Maksimovic i Gudelj nisu dobra kombinacija u sredini, previse defanzivno i tesko preuzeti posed sa njima, sto se i protiv Katara cak moglo videti, pa se odlucio za jednog od dvojice a ubacio malo ofanzivnijeg.

 

Ruku na srce pretanki smo sa centralnim veznjacima i koji god od njih da dobije priliku sve jedno je.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, nije mi bas neki dobar utisak ostavio kad god sam ga gledao u dresu reprezentacije, radije bi dao priliku Ilicu, ili mozda stavio Sergeja da igra povucenije kao sto igra u Laciju, i Djuricica zajedno sa Tadicem u ofanzivnoj vezi (protiv Luksemburga moze cak i sa dva spica, posebno kada gol razlika moze biti odlucujuci faktor na kraju).

Link to comment
Share on other sites

I ne znam tacno poziciju Sergeja, ali ako je tacno ovo po Flashscore-u da je u liniji gore sa Tadicem i Mitrovicem to ce tesko on da igra kako treba. U klubu to nikad ne igra, uvek je povuceniji.

 

Ne znam, licno meni se ne svidja ovo lutanje sa njegovom pozicijom. Protiv Portugala je bio pored Gudelja ili Maksimovica i kad smo imali nasih nekih pola sata bio je odlican, povezivao, pokrivao prostor, sto je najbitnije nudio se stalno da primi loptu.

 

Jedna od najgorih stvari sa nasim centralnim veznjacima je sto se ne nude i ne otkrivaju da prime loptu, kriju se od nje, to kad vidim popizdim. Ne znam ko je tu kriv i sta se to dogadja ali ako hoces da napravis dobrog veznjaka to otkrivanje i kretnja bez lopte je pod moranje da se nauci. Niko od nasih centralnih veznjaka se ne otkriva defanzivcima da smanji pritisak kad te protivnik napadne ili da se prikljuci u napadu kao igrac podsrke, vec svi kao da stoje u mestu i da se sa te pozcije kao nesto brane. Uzasan rad sa igracima na tom delu terena.

Link to comment
Share on other sites

Pa zato mislim da bi Sergej u toj ulozi legao ko budali samar, ali zbog nekog razloga se kod nas sirio ovaj mit da Sergej igra u istoj poziciji/ulozi kao Tadic, ne znam otkud ljudima to. Sjetim se samo na svjetskom prvenstvu kada je isto igrao ACM, i uspjeli napraviti od mozda najboljeg igraca italijanske lige te sezone da izgleda kao totalni amater, bio najgori igrac protiv Svajcarske i Brazila.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Steele_321 said:

Ne znam, nije mi bas neki dobar utisak ostavio kad god sam ga gledao u dresu reprezentacije, radije bi dao priliku Ilicu, ili mozda stavio Sergeja da igra povucenije kao sto igra u Laciju, i Djuricica zajedno sa Tadicem u ofanzivnoj vezi (protiv Luksemburga moze cak i sa dva spica, posebno kada gol razlika moze biti odlucujuci faktor na kraju).

Pa nije sjajan jbg, ali u principu nije ni gore od ostalih resenja. Osim ovo sa Sergejom da igra povucenije, jer tacno je to igra vec koliko godina u klubu, i ok mozda bi rizikovao neku rupu viska na sredini ali takodje imas igraca koji zna da diktira tempo igre pa bi protiv uslovno receno slabijih ili slicnih ekipa nama verovatno bio od koristi. Na kraju krajeva rekao sam vec, imao je dobru tekmu i protiv Portugala. 

 

Ilic je igrao protiv mladih Ukrajinaca valjda juce, tako da nije ni u protokolu verovatno za ovu utakmicu. A i nije bolji od Lukica, bar ne jos uvek. Ako nista Lukic je vec igrao i moze se reci ustalio se u ekipu i pretpostavljam da je i to faktor koji je uticao da bude izabran, to i ovo oko njegovog ofanzivnijeg mentalieteta. Iako je daleko od nekog sjajnog resenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta znam. Iskreno nisam ga gledao u Valenciji. Vidim da je imao solidnu minutazu tamo prosle sezone. Ove ne znam kako ce biti i koliko je napredovao. U Zvezdi ga tek nisam gledao ako je i igrao tamo. 

 

Treba se uzeti u ozbir i da Valencia nije vise sto je nekada bila a plus imas i faktor srece. Jer po meni Maksimovic je bolji igrac od njega, a Maksimovic u Valenciji nije mogao da dodje do prvog tima nikako. A najsmesnije je sto je prodat i igra standardno u timu koji je vec dve sezone bolje plasiran od Valencie. Tako da za uspeh u tim klubovima u najjacim ligama vazan je kvalitet naravno, ali takodje i neki faktor srece. Kako se dopadnes treneru, kako se poklopis sa njim, da li se dobro razumete, kako se uklopis sa saigracima, da li u tom trenutku ima dosta bolji igrac na toj poziciji od tebe. Sve zavisi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih SMS-a umesto Lukića, a uz Tadića bih stavio Đuričića što bi verovatno ubrzalo igru u napadu, ali što se tiče drugih aspekata igre i taktike, nisam siguran kako bi to izgledalo. Meni je ova trojka SMS-Tadić-Mitrović prespora i to se videlo još na utakmici sa Škotskom gde smo nadtrčani za sve pare.

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...