Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

6 minutes ago, Don Juan said:

Hmmmm....Vidiš ovo je zanimljivo ili ja imam slabo pamćenje, ili zaista nije bilo skoro penala za nas. Ne mogu da se setim da je izvodio neko drugi.

Da zadnji put u kvalifikacijama za SP protiv Azera je Tadić dao gol, a pre toga u onoj ligi nacija Mitrović protiv Turaka.


Dakle Tadić, pa vrlo verovatno Mitrović.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odličnu ekipu proverenih sportskih radnika okupio je oko sebe Bjekovic ( gde je i sta radi Curkovic??? ) :

 

Bjekovićev sastav nove vlade u FSS: Tu su Tumba, Delević, Nedimović, Karić... Nema Lazovića, Simovića i Tončeva

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/bjekovicev-sastav-nove-vlade-u-fss-tu-su-tumba-delevic-nedimovic-karic-nema-lazovica-simovica-i-tonceva/434047

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Drug Crni said:

Ja se nadam,ukoliko neki penal bude sviran za nas, da ga nece sutirati Mitrovic. Neverovatno koliko je nesiguran kao izvodjac.

 Uglavnom šutira polulevo ili poludesno u domašaju golmanovih ruku, a to isti najviše vole (videti pod penal protiv Škotske). Pri tome mu često cene stranu u koju će da šutira, pa ili mu brane ili lopte nekako završavaju u mreži. Slažem se da je nesiguran izvođač i tempirana bomba ako dođe do penal serije.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Promasio 2 penala, nesiguran izvodjac. 

 

Sem tog protiv Skotske i ovog u drugom kolu PL, ne mogu da se setim jos nekog penala koji je promasio u poslednjih par godina. Jako nesigurno, nema sta

Nije promašio samo onaj ko nije nikada šutirao.

Svakako da Mitar nije vrhunski izvodjač, ali mislim da je Tadić promašio daleko više.

Najbolji izvodjač koga sam gledao bio je Igor Dobrovoljski ali i on je promašio barem jedan koliko znam.

Imao je stil koji su mnogi pokušavali ali niko nije bio uspešan ni blizu. Čovek je gledao u loptu do poslednjeg koraka i tada podiže glavu i više ne pogleda u loptu. Pakleno teško izvesti.

Natho recimo koristi periferni vid i ima finte za obe strane. Jedan od najboljih takodje.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Promasio 2 penala, nesiguran izvodjac. 

 

Sem tog protiv Skotske i ovog u drugom kolu PL, ne mogu da se setim jos nekog penala koji je promasio u poslednjih par godina. Jako nesigurno, nema sta

 

Ako je verovati statistici sa Transfermarketa, 24 gola postignuta iz penala i 9 promašaja.

 

https://www.transfermarkt.com/aleksandar-mitrović/elfmetertore/spieler/51152/plus/0?saison_id=ges&wettbewerb_id=

 

Ovde i nije toliko statistika u pitanju, već način na koji ih izvodi. Golmani mu često cene stranu a šutevi su često u domašaju ruku. Pojedinci bi mogli da smanje klupsku ostrašćenost i da realnije sagledaju neke detalje (ovo govorim kao navijač Partizana).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...