Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

19 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Meni je tužno koliko je brzo sve u vezi sa njim otišlo dođavola.

 

Situacija posle Portugala: imamo rezultate, igramo lepo i napadački, Piksi zrači pozitivom i deluje kao neko ko ima zdravo i utemeljeno samopouzdanje. I ne samo to, već deluje kao pravi pozitivan primer, neko ko je bio seljačina iz Pasi Poljane, ali se kultivisao i postao istinski gospodin čovek.

 

I onda je propao ko da ga je Milica Pavlović opevala.

On je uvek zracio tom arogatnoscu i prepotetnoscu. Samo je do Portugala imao rezlutate pa je delovalo simpaticno i kao neko ko tom arogatnoscu motivise i ujedinjuje tim.

 

Samo jedan problem kada taj pocetni sok prodje i dodje do prvih neuspeha...To puca i ako nisi neki strucanjak a on to nije onda se ide do dna.I probija se dno ako ostaje....

A pride on i dalje nastavlja sa tom arogatnoscu sto jos vise gadi...

 

A pritom je verni sledbenik onog koji se ne sme imenovati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

On je uvek zracio tom arogatnoscu i prepotetnoscu. Samo je do Portugala imao rezlutate pa je delovalo simpaticno i kao neko ko tom arogatnoscu motivise i ujedinjuje tim.

 

Samo jedan problem kada taj pocetni sok prodje i dodje do prvih neuspeha...To puca i ako nisi neki strucanjak a on to nije onda se ide do dna.I probija se dno ako ostaje....

A pride on i dalje nastavlja sa tom arogatnoscu sto jos vise gadi...

 

A pritom je verni sledbenik onog koji se ne sme imenovati.

 

Da da, ispostavilo se da to nije nikakva vešta motivacija ekipe ili zdravo samopouzdanje, već obično kurčenje koje je samo pukim slučajem tada imalo pokriće, a sada ga nema. Obična opsena.

Link to comment
Share on other sites

Gledah juce BiH - Ukrajina malo tokom drugog poluvremena, evidentno je koliko limitirana Bosna sa smesnim trenerom ima bolju defanzivnu postavu nego mi. Kod nas je godinama svaki napad preko leve strane 100% sansa za protivnika ako nismo u duplom bloku. To je do Piksija. On ne ume da koriguje to jer mu fali strucnost i kao sto je dobro zapazio BugiKhan jednom kvalitetni strucni stab. On je uveren da on to moze da sredi ali jednostavno nedovoljan trenerski kvalitet. I to pokusava nadomestiti sa kurcenjem a la Mourinho gde preuzima pritisak javnosti na sebe i pokusava da ulije time samopouzdanje ekipi. Ali dzabe kad jurimo krila kao kokoske. Primljeni golovi se ponavljaju, procitani smo od Kameruna i samo totalni remont strucnog staba, taktike bi mogla iz ove prekoprosecne ali ne kvalitetne ekipe izvuci neki maksimum. Na EP nam je katastrofa vec nacrtana i tako ce i biti.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da većina vas koja hoće Piksiju da vidi ledja greši big time. Šta mislite koga će Nedimović i Terza da postave? 

Čak i da dovedu Murinja (a neće, postaviće poslušnika) ništa ne garantuje da će biti rezultata. Pogledajte samo na šta liče Partizan i Zvezda.

Repka možda nije u top 10 u Evropi ali sigurno nije ni za popravljanje gol razlike. Prvi derbi posle 40 godina koji nisam gledao.

I po milioniti put, selektor i klupski trener su dva različita zanimanja!

Piksi je sastavio i uigrao dobar tim, ali na žalost glavne poluge tog tima su Tadić, Mitar i SMS. Prvi ima 36 godina, a ova druga dvojica su otišla iz ozbiljnog fudbala.

Adekvatne zamene postoje ali potrebne su godine da ti igrači krenu da pružaju igre na nivou pre svega ove prve dvojice. Pad je bio očekivan ali srećom rezultati nisu trpeli osim fijaska na SP, ali to je neka druga priča

Mi imamo i ozbiljne probleme u strukturi igračkog kadra. Prvo, rak rana, nemamo dobre bekove i nadam se da će ovo biti poslednji pokušaj da igramo sa 4 pozadi.

Ne mogu nikako da se složim da se igrači ne bore. Koji to igrač ne daje sve od sebe?

Link to comment
Share on other sites

Piksi nema znanje. Jednostavno ga nema. Plus ta mega sujeta koja mu ne dozvoljava da nesto menja, uči, sasluša. On, pa on, sve najbolje zna.

Bio je odlican igrac, mozda je imao potencijalno najveci maximum od svih. Ali, jbg, sticajem okolnosti vrlo malo je postigao. Ostace upamceno da je vukao nasu repku do cetvrtfinala  a to sem nas niko i ne pamti. Vukao je Zvezdu, odigrao par velikih utakmica. I toliko. Karijera ni prineta karijerama Hadzija, Stoickova, Juge, Mihe, Luke, Bobana, Savicevica...

Postao je  ikona u egziticnim trecerazrednim ligama.

Arogancija koju ispoljava je spoj sujete, ogromnog ega i nesigurnosti. Nema tu leka vise za neku promenu u njegovom stavu, radu...

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stiletto said:

Ne znam koliko je pouzdan ovaj tviter nalog, ali hajde da okačim...

 

 

 

Не знамо да ли је званично нормално, чуће се и видеће се.

 

Али овај бело, плаво, делимично црвени ми се свиђа. А овај црвени бих запалио.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Perkos2 said:

i to sve nakon neuspelog preuzimanja FSS kad nije prošao njegov favorit

 

Апсолутно. Од тада је све кренуло стрмоглаво незаустављиво. Баш од тада, када су требали бити ти избори па је "неко" повукао ручну и рекао е па станите мало да вам покажемо ко је ипак овде главни. И то је било пред СП колико ме памћење служи.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, dekifisher said:

Mislim da većina vas koja hoće Piksiju da vidi ledja greši big time.

Ja neću da mu vidim leđa,samo mi je postalo potpuno svejedno da li je tamo on,Tumbalumba, Krstajaje ili Javor Ćurčić. To su sve nijanse neuspešnosti.
Našem fudbalu ne bi pomogla ni selektorska komisija u sastavu Pep-Klop-Anćeloti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Piksi je i dalje jedan od najuspesnijih selektora. Vezali smo dva prvenstva prvi put od 98-00, proslo je 20 i kusur godina ljudi, to je 4-5 fudbalskih generacija. Ali kritika je zasluzena pogotovo zbog ponasanja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozda je rezultatski plafon odlazak na SP/EP, zavisi od zreba, ali smo daleko od plafona igre. To sto nemamo neke top fudbalere ne znaci da ne mozemo da igramo disciplinovan fudbal, jer to umeju i slabiji sastavi od naseg. Nas tim je sastavljen od solidnih igraca koji ako su dobro vodjeni sa klupe mogu, ako nista drugo, da rutinski pobedjuju i nadigraju Bugare ili Crnogorce, a protiv jacih ekipa da pruze otpor. Nema opravdanja za cinjenicu da nam svaki protivnik daje sigurno makar gol i to nije problem samo u nedostatku kvaliteta defanzivne linije nego do lose defanzive celog tima na terenu, a to ide na dusu selektoru. Piksi je sa trenerske strane slabo sta pokazao, a glavni adut koji je imao od pocetka - autoritet deluje da se nakon SP poljuljao, sto zbog losijih rezultata, sto zbog njegovih smesnih izjava i ponasanja. Stav koji narod ima o selektoru se vrlo lako prenese i na igrace.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2024 at 3:16 PM, dekifisher said:

Koji to igrač ne daje sve od sebe?

 

Sergej i Jovic ovako na prvu loptu, obojica daleko manje zapazeni nego u klubovima, a deluje i da se ne trude preterano kad obuku dres, vise onako otaljavaju i smeskaju se kad pogrese.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

 

Sergej i Jovic ovako na prvu loptu, obojica daleko manje zapazeni nego u klubovima, a deluje i da se ne trude preterano kad obuku dres, vise onako otaljavaju i smeskaju se kad pogrese.

 

Siguran sam da ne pratis Arabijsku ligu, a Jović je za svoje standarde bio prilično aktivan protiv Rusije. Pritom je bila prijateljska utakmica. Problem je sto je Piksi vec neko vreme u Bahar modu, pa niko nema ideju sta treba da radi na terenu. Jos prva utakmica u novoj formaciji posle 3 godine otprilike. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, diego said:

 

Sergej i Jovic ovako na prvu loptu, obojica daleko manje zapazeni nego u klubovima, a deluje i da se ne trude preterano kad obuku dres, vise onako otaljavaju i smeskaju se kad pogrese.

 Obojicu pratim od mlađih kategorija, personaliti im je takav. Mislim da grešiš.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da cemo teze sa Slovencima nego sa Dancima. Pri tom ne ocekujem nista pozitivno iz obe utakmice, samo mi se tako cini. Danci mi nekako deluju matori, istroseni, zasiceni. Slovenci ce pod lozenjem plasmana na Euro da budu bar 30% bolji od realnog kvaliteta, a i Kek je odlican trener. Plus ludi Sesko, meni je on vec sad jedan od top 5-10 spiceva Evrope, i mislim da ce biti jos bolji. Doduse imaju i Danci Hojlunda.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je Hojlund bolji od Seska, ali su i Vlahovic i Mitrovic debela klasetina za obojicu i dalje. To se moze promeniti za par godina naravno, pogotovo ako Vlahovic nastavi da stagnira (Mitar vec pada, objektivno), ali u ovom trenutku je tako, cisto individualno. I Sesko i Hojlund su mladi i pokazali su vec dosta, ali nedovoljno da bi bili bolji od nasih spiceva.

 

Inace, iako Mitar ima dosta mana, ja ne znam da li ste vi svesni da takvog spica osim Poljaka nema niko u Evropi 10 i kusur godina. Covek je sve rekorde oborio a nije ni veteran. Redovno je medju najboljim strelcima svih mogucih kvalifikacija, i to iz nizih sesira (do ovih poslednjih kada smo bili u drugom), sto je bukvalno nezapamceno.

 

Imam utisak kada krenemo da pisemo o reprezentaciji da neko ko prati a cita sa strane pomislio bi da je Srbija trostruki svetski prvak i sad hocemo da lincujemo sve jer se "samo" plasiramo na prvenstva, a nismo u krugu favorita.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama je napad i najmanji problem. Selektor i odbrana su nam grozni, doduse ni sredina nije nista bolja. Golmana imamo, ali nijedan nije da kazes klasa, svi su tu negde solidni do dobri. U napadu stvarno imamo kvalitet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kritikujete naš izbor protivnika a ovi Englezi igrali sa Brazilom koji se na evropsko nije nikada ni plasirao.

 

Od odbrane ne očekujem bukvalno ništa, sredina će morati da odigra vrhunski turnir za neki iole korektan rezultat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

Svakako, bod ce biti puna kapa. S tim da je meni Hojlund bolji od Seska. 

 

3 hours ago, McLeod said:

Naravno da je Hojlund bolji od Seska

 

Verovatno i jeste, jedino se meni Sesko bas svidja, ima nesto halandovsko u njemu.

 

Doduse ja sam mislio i da ce Verner da pokida u Celziju, pa moje procene spiceva treba uzeti sa malom rezervom

Link to comment
Share on other sites

Just now, pantelia said:

 

 

Verovatno i jeste, jedino se meni Sesko bas svidja, ima nesto halandovsko u njemu.

 

Doduse ja sam mislio i da ce Verner da pokida u Celziju, pa moje procene spiceva treba uzeti sa malom rezervom

I ja ga zato gledam sa rezervom jer u tom sistemu je skoro svaki njihov napadac bio top.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...