Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

15 hours ago, Stiletto said:

I zvanično...

 

 

 

Ajde sve to oko ruznoce, ukusi su razliciti.

 

Ali meni ovde samo nije jasno kom idiotu je palo na pamet da grb menja boju u zavisnosti od boje dresa?! Eeeeej grb!

Ajmo malo teget na belom, a onda cemo crveni na crvenom. 

 

Pa da li ste vi normalni? 

 

Doduse, nije da je prvi put. Tako je bilo i sa prethodnim grbom. Verovatno isti idiot osmislio, i isti idiot odobrio sa nase strane. 

 

140.jpg

 

 

 

 

A da ne pominjemo ono za SP u Kataru kada grb nisi ni mogao da vidis na onom belom dresu sa onom ruznocom u sredini. 

 

gostujuci-beli.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, pantelia said:

Ja vama ne mogu opisati koliko mene ne zanimaju dresovi u kojima igramo 😁

 

Znači može i kockasti ili crno crveni, svejedno je. Verujem da i navijači Brazila ili Engleske isto razmišljaju.

Link to comment
Share on other sites

Da se dopunim ovo za grb - nije to neki idiotizam ekskluzivan za Pumu i nasu repku. Imamo istu stvar i u FKCZ (ovi plavi dresovi kao danas protiv Javora) i u KKP (ona verzija sa zlatnim logo-om. 

 

Ali grb je grb, jedinstven i mora biti uvek isti a ne da se tek tako menja. 

 

58580770.jpg

 

item-1.png

Link to comment
Share on other sites

Nije to ništa novo niti smo mi izmislili. 

 

Razne varijante monohromatskih grbova ili onih koji odgovaraju bojama opreme su odavno poznati, čak ih i vojske koriste kada su u pitanju državni simboli. Meni lično to ne smeta niti mislim da tako nešto "kvari" grb. Tebi smeta i ok mi je da se stavovi razlikuju.

 

Uostalom, KKP je titulu prvaka Evrope osvojio sa jednobojnim grbom, još pre 30 i kusur godina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kooineeperk said:

Da se dopunim ovo za grb - nije to neki idiotizam ekskluzivan za Pumu i nasu repku. Imamo istu stvar i u FKCZ (ovi plavi dresovi kao danas protiv Javora) i u KKP (ona verzija sa zlatnim logo-om. 

 

Ali grb je grb, jedinstven i mora biti uvek isti a ne da se tek tako menja. 

 

58580770.jpg

 

item-1.png

Moraš da naučiš da svaki grb ili logotip ima različite varijacije.

 

Ovo što si okačio je primer.

 

Ne shvati pogrešno, nego ljudi iz neznanja komentarišu nešto što nije istinito.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Golijat said:

Moraš da naučiš da svaki grb ili logotip ima različite varijacije.

 

Ovo što si okačio je primer.

 

Ne shvati pogrešno, nego ljudi iz neznanja komentarišu nešto što nije istinito.

 

Ne moram da naucim jer to vec znam, saradjujem sa ljudima koji se time bave, iz bliske smo branse. 

 

To sto kazes donekle je tacno. Medjutim logotip (sa time mogu da se slozim) i grb su dve razlicite stvari.

 

Logo(tip) neke firme se cesto u brand guideline-u definise i u crnoj/beloj i jednobojnoj varijanti (ukoliko je osnovni logo multi-color). To se radi zbog pojednostavljivanja stampe, veza, ili gde vec treba da se aplicira. 

 

Mozda bih grb kluba jos i nekako svario, to bude promenjiva kategorija, cesto se nesto modernizuje a i privatno je - radi sta hoces s tim.

 

Ali grb nacionalne selekcije, odnosno sportskog saveza neke zemlje, koji uglavnom ima nacionalne simbole, nije logo(tip). On ima jasno definisane elemente, duboko ukorenjene u nacionalnu simboliku i ne moze to neko tek tako da menja. Zamisli sad neko dodje i stavi crnog/zlatnog orla umesto belog, sta bi nam rekli fudbalski savezi Albanije i CG? 

 

Iovako idioti iz saveza ne mogu vec evo skoro 20 godina da se odluce sta je identitet nacionalne fudbalske selekcije, menjamo grb pred svako takmicenje, ne znamo koje su nam boje dresova, da li smo jos uvek plavi ili smo crveni ili bordo ili smo trikolor kao zastava (crveni dres, plavi sorc, bele stucne). Pa povrh svega dozvoljavaju jos i da im neko taj promenjeni grb menja - ne samo u monohromatsku varijantu nego totalno promeni boju grba da bi se sta - uklopila sa nijansom dresa koji oni imaju na lageru... 

 

Pogledaj Brazilce - nema tu mudrovanja, zna se tacno sta im je identitet u tom smislu. Isto i Hrvatska - kockasti dres je bas upecatljiv i to furaju i treba to da furaju. 

 

A mi lutamo i dozvoljavamo da nas ucenjuje proizvodjac opreme svojim glupim idejama. Pa daj bolje i da lokalno uradimo dresove, makar i losijeg kvaliteta, ali da imaju dusu. Ako vec to nece niko od velikih proizvodjaca da ispostuje. 

 

Kako bese, bio onaj golman mislim Meksika, koji je sam sebi sio golmanski dres. Car. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kooineeperk said:

Kako bese, bio onaj golman mislim Meksika, koji je sam sebi sio golmanski dres. Car. 

 

Jorge Campos

 

24-extraordinary-facts-about-jorge-campo

 

 

A i kostimograf Branda Gagića je imao stila 🙂

 

385984_vojin-cetkovic_iff.jpg?1606550309

Edited by Stiletto
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk Razumem tvoj stav a i sam sam tradicionalista kada su klupske ili nacionalne boje opreme u pitanju i slično, ali mislim da u vezi ovoga neopravdano mažeš naš savez g..... u fazonu da jedini glume ludilo. Može se videti da su npr. i Englezi i Nemci, Francuzi, Holanđani... povremeno usklađivali izgled grba saveza sa opremom, pa čak je i Brazil to uradio a usput je menjao i izgled grba (posvetleo plavu). 

 

Slažem se da jeste problem u stalnom lutanju pa nikako da se uspostavi neki standard. Hrvatska je u startu dobro iskoristila kvadratiće, što je kasnije dizajnerima dalo mogućnost da se igraju oko centralnog motiva, Slovenci su odlično uboli sa motivom Triglava pa sad to može da se dugo i lepo vrti itd.

 

Mi smo stalno u kreni-stani modu - nikako da se odlučimo oko boje, ideja uvođenja jednog logoa za reprezentaciju je u osnovi okejiš ali je skandalozno odrađena, ovih par kombinacija koje nam je Puma uradila su očajne, sad se opet vraćamo trikolor kombinaciji, a pitanje je kako će to izgledati u praksi (dešavalo se u prošlosti da igramo u crveno-plavoj kombinaciji zbog podudaranja delova opreme sa protivnikom) i tako dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 moram da mazem g... idiote i iz saveza i iz Pume kad to zasluzuju 😄 hajde jednom da se desi neki debilizam, nego ovo vec traje od kad igramo kao Srbija, a posebno od kada nam je Puma partner.

 

Sam si rekao, stani-kreni mod, nemamo nikakav identitet izgradjen a evo skoro 20godina je proslo. 

 

Puma nas je, kao i jos neke repke, izradila za one grozote od dresova sa SP. Ali nas posebno jer je jedino nas logo dobio neku sivu varijantu koja se ic ne vidi na belom dresu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

^ Sto je samo hipoteticki, jer niko nikad nije nosio broj 44 u Nemackoj, niti ce da nosi. Posle ove blamaze, pitanje je da li ce i cetvorku neko da obuce.

 

Sto se nas tice, ja i dalje smatram da treba da nosimo plave dresove - generacijama smo se zvali "plavi", ratovali se i borili da zadrzimo i nasledimo sve rekorde stare zemlje, i na kraju kad je FIFA priznala Srbiji da nasledi sve rezultate SFRJ, mi smo se odlucili da nosimo crveni dres. Ima i to rezona, samostalna drzava Srbija, novi pocetak, raskrscavanje sa prosloscu itd... ali plavi mi je jednostavno lepsi i mislim da nije bilo potrebe da se menja kao osnovna boja. Neka me ispravi neko, ali da li jos neka zemlja ima drugacije osnovne boje kada su u pitanju reprezentacija u fudbalu i kosarci, kao mi?

 

edit: 

 

ili evo, najbolji kompromis za domacinski dres:

 

630ebefbb5ac6.jpg

Edited by diego
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, diego said:

^ Sto je samo hipoteticki, jer niko nikad nije nosio broj 44 u Nemackoj, niti ce da nosi. Posle ove blamaze, pitanje je da li ce i cetvorku neko da obuce.

 

Sto se nas tice, ja i dalje smatram da treba da nosimo plave dresove - generacijama smo se zvali "plavi", ratovali se i borili da zadrzimo i nasledimo sve rekorde stare zemlje, i na kraju kad je FIFA priznala Srbiji da nasledi sve rezultate SFRJ, mi smo se odlucili da nosimo crveni dres. Ima i to rezona, samostalna drzava Srbija, novi pocetak, raskrscavanje sa prosloscu itd... ali plavi mi je jednostavno lepsi i mislim da nije bilo potrebe da se menja kao osnovna boja. Neka me ispravi neko, ali da li jos neka zemlja ima drugacije osnovne boje kada su u pitanju reprezentacija u fudbalu i kosarci, kao mi?

 

edit: 

 

ili evo, najbolji kompromis za domacinski dres:

 

630ebefbb5ac6.jpg


Lepo.

 

Mitar ako nije spreman 100%, moze da igra i poluvreme. Nece mu pasti kruna sa glave. Taman on i Tadic nek igraju kad se lomi utakmica, ovi mladji nek guraju od 1. minuta.

Link to comment
Share on other sites

Sve boje koje su na zastavi Srbije su normalne za boju dresa reprezentacije. Neko insistiranje da moraju isključivo crveni ili isključivo plavi je samo glupiranje. Srpske odbojkašice igraju kako kad u belim, crvenim, plavim dresovima i ništa im to ne smeta da osvajaju titule. Ima podatak da kad god su igrali finale u crvenim dresovima nisu izgubile. Ali ne insistira niko iz tog saveza da mora samo jedna boja. Od radpada SFRJ prošlo je 30+ godina i novr generacije ne padaju na priču da "plavi" bude neke uspomene.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Unknown said:

Mitar ako nije spreman 100%, moze da igra i poluvreme

Nilo ko nije spreman 100% ne treba da ide. Šta ćemo ako nije totalno zalečen i ako se obnovi povreda, neposredno pre turnira ili na turniru? A to smo bukvalno imali u Kataru kod više igrača.

Ako Piksi ne može da spremi tim koji ne zavisi od 2-3 igrača, onda džabe i idemo.

Link to comment
Share on other sites

U pravu je Perkos, samo smeta to sto se mnogo luta i sto ne uspevamo da napravimo neki brend. Meni su se mnogo svideli oni teget kosarkaski dresevi. Tako da je vise do dizajna i nijansi nego do izbora boja. Evo neko okaci gore jedan prelep dres, bukvalno grmi. 
 

@donjuan do prvenstva je ostalo jos 10 nedelja, ako su prognoze za oporavak 4-6, nema tu problema da se on spremi, ali ne mora da igra na silu i preko trenutne fizicke spreme. Imamo 3 dobra spica i svi treba da dobiju prostor, u zavisnosti od trenutne forme i fizickog stanja.

 

npr protiv Brazila je trebao da igra Jovic kao jedini napadac koji nije povredjen. Svakako smo izgubili, ili nismo morali da trosimo vec rovite igrace.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...