Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Šteta za Svilara, ali očito dečko ima opcije i neće večno da čeka.

 

Imamo tri golmana sem njega i svi imaju barem još 6-7 godina karijere a Petrović i više. Sad, po kvalitetu, ne znam...ali logična odluka Svilara. Eh da na svim pozicijama imamo...ma po dva igrača...gde bi nam kraj bio...

Link to comment
Share on other sites

Nije mu ni u Belgiji slaba konkurencija pa da ima sigurno mesto na golu, činjenica da imamao konačno više dobrih golmana na neki način pravi i problem pošto se nikom ne ispada sa spiska za EP gde se može voditi tri golmana pa će naravno biti i nezadovoljnih

Link to comment
Share on other sites

Uz svo postovanje, ali covek brani u Torinu godinama sa razlogom.
Niko razuman u ovom momentu ne bi stavio njega ispred Petrovica ili Svilara.
Govorim o formi poslednjih meseci i o kvalitetu, ne o imenima klubova za koje igraju. Status u reprezentaciji je stvar konstantnog dokazivanja, bar bi tako trebalo da bude.
Sve je ocigledno.

Edited by Bode
Link to comment
Share on other sites

Svilar kao da je pri kraju karijere pa da nema vremena da čeka. Tek je golman u razvoju a nije EP kraj sveta, bukvalno svako od njih može biti prvi golman na sledećem takmičenju. Ali, njegova odluka, srećno mu bilo.

1 minute ago, Bode said:

Govorim o formi poslednjih meseci i o kvalitetu, ne o imenima klubova za koje igraju. Status u reprezentaciji je stvar konstantnog dokazivanja, bar bi tako trebalo da bude.
Sve je ocigledno.

Nije baš uvek tako kad je golman u pitanju. Potreban je kontinuitet sa timom (u reprezentaciji), osim kad neko baš propadne u formi ili se povredi. Ne mislim da bi menjanje golmana na nekoliko meseci bila dobra praksa u reprezentaciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Nije baš uvek tako kad je golman u pitanju. Potreban je kontinuitet sa timom (u reprezentaciji), osim kad neko baš propadne u formi ili se povredi. Ne mislim da bi menjanje golmana na nekoliko meseci bila dobra praksa u reprezentaciji.


Donekle se slazem sa tobom, ali da imamo nekog neprikosnovenog na golu, ko je ime i uziva poverenje nacije. Ja taj utisak o Vanji nemam i zato mislim da bi promena bila na mestu. Napisao sam gore da imena klubova nisu odlucujuci faktor, ali ipak i to ima tezinu, slozices se mozda.
Malo je greh prema fudbalu da Petrovic-Svilar sede na klupi. Sta znam, moj utisak je takav.

Link to comment
Share on other sites

Znaš kako, brane zapaženo, koliko čitam ali to traje tek nekoliko meseci. Pored toga, ni Čelzi ni Roma nisu u samom vrhu pa da kažeš da brane na ozbiljnijem nivou od Vanje. Džaba imena kaf je Čelzi 11. u PL. Opet, da brani Petrović, Svilar bi ponovo bio na klupi. Može biti samo jedan, tako je, kako je.

 

Moja logika je da se Vanja ustabilio na golu reprezentacije tokom kvalifikacija pa zato ima prednost pred EP, što je logično, jer je u pitanju kraj tog ciklusa. A od jeseni mogu da se izmešaju karte ponovo. 

 

Ponavljam, osim ako u međuvremenu ne dođe do baš ozbiljnog pada u formi ili nedajbože povrede.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam detalje ali mi je čudno da "otkaz" dolazi nakon objave spiska igrača na koje Piksi računa.

Valjda su u nekom kontaktu sa igračima a sumnjam da je Svilar odluku doneo odjednom.

Sad eto prilike "novinarima" da prozivaju i špekulišu 

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Srecno decku, nadam se da ce tamo imati mesto. Nije da je neki epski golman svakako, da jeste vec bismo ga gurali na gol uprkos svemu.

 

VMS je bolji konceptualno za ovu reprezentaciju zbog dobre igre nogom i prisustva, pojave, to je za golmane jako bitno.

 

Petrovic je neiskusan, plus ovo sto brani (i svaka mu cast) brani u krs ekipi. Ne kazem da je Torino bolja ekipa od Celsija trenutno, ali je ovaj Celsi najgori Celsi u poslednjih 20-ak godina i to sto on tamo skida najvise suteva je posledica toga sto ima najvise suteva da skine.

 

Ima dosta rupa i dalje i nije jos uvek za prvog golmana.

 

Sto se Rajkovica tice, on jednostavno ni po cemu nije bolji golman od VMSa, Primio je 34 gola na 27 utakmica za Majorku koja je u donjem delu tabele nikad neefikasnije Primere. Plus nije ni mlad. Plus je imao svoju priliku i nije je bas iskoristio.

 

Taman je dobar za trening i drugog golmana.

Link to comment
Share on other sites

Golmanska pozicija je posebna i tu ne važe baš pravila kao za ostale pozicije u timu, niko od ozbiljnih trenera ne pravi ringišpil na golu već se odluči za jednog a drugi eventualno dobija šansu u kup utakmicama, treći je tu kao osigurač i obično neko ko ima najmanji ugovor u timu.  Kad su reprezentacije u pitanju tu je još teže pošto od 3-4 golmana koji su naučili da budu prvi  redovno brane moraš odlučiti ko je prvi-drugi-treć a ko neće ni ići na takmičenje. Nema tu ni vremena da se svima pruža šansa, jednostavno Piksi i ČUmić koji radi sa golmanima moraju da preseku i odrede poredak među golmanima. Možda se to nekom od njih neće svideti ali o timu odlučuje selktor i tačka. 

Ako je došlo do razlaza sa Svilarom to je verovatno iz tog razloga da mu je predočeno da je trenutno on taj broj 4.

Svaki od naših golmana ima veliki kvalitet i naravno po koju manu, i najmanji su problem uz špic igrače u reprezentaciji.   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Možda Pavlović i Svilar ne žele da im razni Kimiji, Bogdanovi i Belivukovi hebu sve po spisku kad izostanu rezultati,da im menadžerski krimosi sastavljaju tim,a repka cepa prijateljske utakmice sa RuZijom?
Mislim,male su šanse da su to razlozi,ali eto..čisto da se pmene kao mogućnost.

Edited by Drug Crni
slova
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

Možda Pavlović i Svilar ne žele da im razni Kimiji, Bogdanovi i Belivukovi hebu sve po spisku kad izostanu rezultati,da im menadžerski krimosi sastavljaju tim,a repka cepa prijateljske utakmice sa RuZijom?
Mislim,male su šanse da su to razlozi,ali eto..čisto da se pmene kao mogućnost.

Milion razloga ima, sigurno da su ovo što si pobrojao neki od njih. Svilar je bio deo ekipe, znao je odlično gde dolazi ali eto možda mu se smučilo, Pavlović očito ima svoj plan koji je naravno razumljiv, ako može da igra za A tim Nemače naravno da će se opredeliti za tu ekipu pošto će uvek biti na velikim takmičenjima i uvek biti kandidat za titulu.

 

Link to comment
Share on other sites

Svilarovim odlaskom se otvara šansa i za Vladana Kovačevića da na mala vrata uleti u konkurenciju. Razna sranja je prošao i baš bi mi bilo drago da debituje za reprezentaciju koju želi i kojoj pripada. 

 

Vidim ostao je u Poljskoj, čudi me da još nije otišao. Ako ima neki brat iz RS ili upućeniji neka piše šta se dešava sa njim. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Molina23 said:

Svilarovim odlaskom se otvara šansa i za Vladana Kovačevića da na mala vrata uleti u konkurenciju. Razna sranja je prošao i baš bi mi bilo drago da debituje za reprezentaciju koju želi i kojoj pripada. 

 

Vidim ostao je u Poljskoj, čudi me da još nije otišao. Ako ima neki brat iz RS ili upućeniji neka piše šta se dešava sa njim. 


Po FIFA pravilima on ne moze nastuputi za Srbiju jer je igrao za U21 BiH nakon 22. rodjendana, a nije imao pasos Srbije. Iz istog razloga Sosa nije mogao preci igrati za Njemacku kad je bila prica da zeli promijeniti reprezentaciju. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Po FIFA pravilima on ne moze nastuputi za Srbiju jer je igrao za U21 BiH nakon 22. rodjendana, a nije imao pasos Srbije. Iz istog razloga Sosa nije mogao preci igrati za Njemacku kad je bila prica da zeli promijeniti reprezentaciju. 

Može ako se savezi dogovore a valjda je sad onaj Miletov mali tamo na čelu saveza. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema potrebe relativizovati odluke i razmišljanja Pavlovića i Svilara. I oni i njihovi bližnji znaju stanje u savezu, našem fudbalu i koji zlikovci se kreću u okolini istog. Ništa se nije pojavilo pre dva dana, dugo se sve to dešava. Konkretno, ako Pavloviću to smeta onda bez problema može da izabere Nemce, a ne da se nećka i odlaže. Mislim da malo tvrdi pazar da bi ga Nemci pozvali na EP. Na stranu ranija neaktivnost naših iz saveza, to je druga stvar.

 

Slično je i kod Svilara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2024 at 4:19 AM, Unknown said:

Svuda ima autošovinizma, ali kod nas jeste malo drastičnije izrazen, pa verujemo da samo kod nas u fudbalu obitavaju mafijasi, dok su u drugim zemljama majke tereze. A realnost je da su nasi fudbalski krimosi mala deca za one sa vecih trzista, samo su oni gospoda.

Ово је потпуно исто као када би рекао Ми у Србији мислимо да је код нас велики степен корупције, али истина је да је у Немачкој, Белгији, Холандији итд. корупција далеко далеко више заступљенија само су они господа.

 

Е сад не знам, могуће да неко стварно и може да помисли то. Да може једна Немачка да буде оно што је Немачка после Другог светског рата и нарочито после пада Берлинског зида, или која год од тих таквих земаља, Холандија, Данска, Шведска... шта знам да њихов успех и уређење приписује колонијама у Африци док притом им је јавашлук системски у државама. Откуд знам, верујем да може неко да мисли да то може тако, али реално моје искрено мишљење је да тај дебело греши. Е сад ко ће га знати? Можда ја и људи који размишљају слично грешимо. 🤔    

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Verujem da je ovo sa Maksimovicem u dogovoru sa njim ili klubom, drugog objasnjenja nemam. 

A Zdjelar/Micko su cist kriminal, cak bi mi bilo drago da je umesto jednog od njih pozvao Belica koji igra solidno u Alkmaru i gine svaki mec, da makar u ovakvom susretu dobije priliku. 

O Bazdaru pre Ratkova i da ne pricam. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...